Pasaules kausa Rīgas posma “Grand Prix” uzvar Kristaps Neretnieks ar zirgu Moon Ray

Sporta centrā „Kleisti” šodien, 28. jūlijā, ar “Grand Prix Rīga” noslēdzās Pasaules kausa (PK) Centrāleiropas zonas posms jāšanas sportā šķēršļu pārvarēšanā. Uzvaru galvenajā maršrutā izcīnīja Latvijas sportists Kristaps Neretnieks ar zirgu Moon Ray.

“Grand Prix” maršrutā ar 140/160 cm augstiem šķēršļiem startēja 33 sportiskie pāri, no kuriem tikai četri pamatdistanci veica bez soda punktiem. Pārlēkšanā uzvaru izcīnīja Latvijas jātnieks Kristaps Neretnieks ar Moon Ray – 0 soda punkti/45,82 sekundēs. Otro vietu ieguva Abdullahs Alšarbatli ar Larry 210 (Saūda Arābija) – 0/46,66. Trešā Marianna Hugeša Chaco Boy (Ungārija) – 0/53,27. Ceturtais Abdullahs Alšarbatli ar Beau Limit (Saūda Arābija) – 4/52,70.

Šis maršruts labākajiem sportistiem dod ieskaites punktus PK izcīņas kopvērtējumā Centrāleiropas zonā, kā arī punktus kvalifikācijai Tokijas olimpiskajām spēlēm 2020. gadā un Starptautiskās Jātnieku federācijas Longines reitingā.

“Grand Prix” uzvarētājs Kristaps Neretnieks: “Olimpiskajās kvalifikācijas pirmajā pusgadā kopā ar Moon Ray esam sasnieguši fantastiskus rezultātus un prakstiski nodrošinājuši sev līdzdalību Tokijas olimpiskajās spēlēs. Šodien ar uzvaru Rīgas posma “Grand Prix” pievienojām vēl svarīgus 50 punktus kvalifikācijas reitingam C grupā un izcīnījām vēl arī 20 punktus startam Pasaules kausa finālā Lasvegasā, kur startēju jau 2015. gadā, un tagad esam gatavi atgriezties, lai pacīnītos par godalgām. Ieraugot Rīgā Abdullahu Alšarbatli no Saūda Arābijas, jau zināju, ka būs spraiga cīņa par līdzdalību pārlēkšanā. Tā arī notika. Pamatmaršrutu veicām bez soda punktiem, savukārt pārlēkšanā ar kvalitatīvu intrigu izdevās izcīnīt uzvaru, lai gan startēju pirms Abdullaha un nevarēju paredzēt viņa sniegumu. Jau ziemā sacensību tūrē Apvienotajos Arābu Emirātos cīnījāmies ar Abdullahu par pirmajām vietām, un Rīgas turnīrs bija šīs sāncensības turpinājums. Jāteic, ka “Grand Prix” pārlēkšanā gaidīju vēl dažus spēcīgus Igaunijas sportistus, bet viņi laikam šodien nebja savā labākajā formā. Sacensību organizācijā viss bija labi, un īpaši iepriecināja zāles laukuma kvalitātes uzlabošana. Šobrīd pasaulē nav daudz zāles laukumu to grūtās uzturēšanas dēļ, tāpēc prieks, ka Latvijas Jātnieku federācija ieguldījusi lielu darbu, lai šo laukumu sagatavotu visaugstākajā līmenī.”

Maršrutā Nr. 9 ar 125 cm augstiem šķēršļiem uz laiku ar pārlēkšanu uzvaru izcīnīja Kristīne Egle ar zirgu Casquetta (Latvija) – 0 soda punkti/39,78 sekundes pārlēkšanā. Otrajā vietā Berita Lehtsāra ar Solei Solei (Igaunija) – 0/39,89. Trešajā dienā Andress Zirks ar Jackson V/H Dauwhof (Igaunija) – 0/43.

Maršrutā Nr. 10 ar 125/130 cm augstiem šķēršļiem uz laiku ar pārlēkšanu, kurā piedalījās 6/7 gadus veci zirgi, uzvarēja Kristaps Neretnieks ar Tako Dilait (Latvija) – 0/37,68. Otrajā vietā Stefānija Sabrodina ar Picanto (Igaunija) – 0/42,28. Trešais Andress Zirks ar Vermont (Igaunija) – 43,66.

Maršrutā Nr. 11 ar ar 135 cm augstiem šķēršļiem uz laiku ar pārlēkšanu pirmo vietu ieguva Abdullahs Alšarbatli ar Beau Limit (Saūda Arābija) – 0/36,19. Otrā Vilma Heikinena ar Elvis PS (Somija) – 0/37,49. Trešais Hanno Ellermanis ar Jakoba Stud Fumosa (Igaunija) – 0/38,78.

Maršrutu sastādītājs Vladimirs Platovs (Krievija): “Esmu vairākus gadus strādājis sacensībās Latvijā, un varu teikt, ka šogad atkal ir sperts liels solis uz priekšu sacensību organizācijā. Galvenais – daudz darba ieguldīts zālāja laukuma kvalitātes profesionālā uzlabošanā un smilšu laukuma atjaunošanā. Katrā maršrutā ir ap 50 dalībniekiem, un pēc viņu starta zirgu atspēriena vietās pirms šķēršļiem nav redzamas bedres, kā tas bija agrāk. Šogad ir arī ļoti spēcīgs dalībnieku sastāvs – daudz igauņu, somu, atbraucis arī Saūda Arābijas sportists Abdullahs Alšarbatli, kurš startē augstas kategorijas turnīros Eiropā, un viņam ļoti patīk šīs sacensības. Pateicoties šādam dalībnieku sastāvam, ir arī augstāki rezultāti un vairāk startu bez soda punktiem. Prieks, ka sestdien un svetdien ir pilnas tribīnes un skatītāju atbalsts. Kā vienmēr, augstā kvalitātē ir organizācijas komitejas un visu iesaistīto cilvēku darbs, kas tiek darīts ar entuziasmu, tajā skaitā laukuma brigādē, ar kuru man ir visciešākā sadarbība. Laukumā ir daudz zaļumu, ziedu, kas priecē acis.”

Kopā sacensību trešajā dienā četros maršrutos tika aizvadīti 180 starti.

Latvijas Jātnieku federācijas Preses dienests, Dace Millere

Foto: Elena Zobova

Atpakaļ

Komentējiet

Zirgam.lv
Draugiem.lv pase