Ziemas jaka zirgam. Vai nepieciešama?

Kad paši dodamies izjādēs ziemā, saģērbjamies silti, tā, lai nesaltu. Būtu arī jāparūpējas par zirgu, taču zirgu segu piedāvājums ir tik liels, ka ne vienmēr saproti, ko izvēlēties. It īpaši, ja ar zirgkopību nodarbojas pavisam nesen.

Kad ziemā dodamies izjādē, zirgam īsti nesals, jo zirga biezā ziemas spalva to pasargā no aukstuma. Taču problēmas sākas tad, ja zirgs treniņa laikā sakarst, un ziemā paiet ilgs laiks, kamēr sasvīdušais dzīvnieks nožūst. Parūpēties par zirgu ir it īpaši svarīgi, ja sasvīdušais zirgs pēc treniņa nevis dosies uz stalli, bet gan uz aploku. Apsaldēšanās var radīt daudz  seku, kas nebūs patīkamas zirgam, kā arī kļūs par apgrūtinājumu saimniekam.

Ja jājat vēsajos ziemas mēnešos, sega zirgam ir ļoti nepieciešams ekipējums. Zirgu segas uzklāj dzīvniekam uz muguras, lai tas justos silti un ērti pēc treniņa. Zirgu segas pašūtas no flīsa vai vilnas materiāla, tās darbojas tā, lai izvadītu mitrumu, ko rada zirga ķermeņa siltums.

Mitrums tiek izvadīts caur segu un nokļūst gaisā, vienlaikus saglabājot zirgu siltu. Tas palīdz ātrāk izžūt sasvīdušajai zirga spalvai, neļaujot zirga ķermenim atdzist. Ir dažādi zirgu segu veidi, atšķiras arī materiāli, formas, krāsas un cenas – pameklējiet tikai interneta vidē. Var arī ietaupīt naudu un pašam izgatavot segu no vecas flīsa vai vilnas segas, piešujot siksniņas, lai segu nostiprinātu.

Nav svarīgi, kā sega izskatās, galvenais, ka zirgam ir silti un ērti!

Avots: TheHorse.com

Bildes atsauce

Atpakaļ

18 komentāri

 • Laila

  Laila Bija laiks kad tiešām nevarēju atļauties nopirkt pat vislētāko flīsa segu zirgam, bet no situācijas izgāju nopērkot ''humpalās'' 2 īstās vilnas segas, būvmateriālu veikalā kaprona lentas un karabīnītes. Mājās sameklēju vecu inventāra katalogu kur bija dažādu veidu segas bildītēs. Bet stallī bija zirgi kas kalpoja par modeļiem un- aiziet! Un sanāca tāda sega- pēc pēdējās modes! Kā saka- ko tik nabags nedabū gatavu!

  6. februāris, 2013 @ 21.21
 • Zirgmilis..

  Zirgmilis.. Vajag ziema zirgam --> Ziemas poponu. Zirgus jamil un lot lot jarupejas.

  12. novembris, 2013 @ 8.11
  • Virsaitis

   Virsaitis » Zirgmilis.. Ja zirgu mīl, tad ļauj viņam būt zirgam, nevis mēģina uzspiest cilvēciskās iedomas par to, kā vajag dzīvot. ;)

   12. novembris, 2013 @ 8.38
 • Zirgmilis..

  Zirgmilis.. Ziema vajag zirga ziemas segu. Ipasi ja ir stalli augsti.

  12. novembris, 2013 @ 8.19
  • indra

   indra » Zirgmilis.. Mu es ar uzskatu,ka vajag segu,bet Virsaiša zirgam gan jau nevajag un dzīvo ārā gan žarā,gan salā....:)

   27. jūlijs, 2014 @ 0.50
  • Virsaitis

   Virsaitis » Zirgmilis.. Indra, ko tieši, pēc jūsu domām, jūs panāksiet, vāji indīgi atbildot uz gandrīz gadu veciem komentāriem? :D Un, jā, mans zirgs ir vesels un spēcīgs, un viņam segas tiešām netiek liktas ne karstumā (!!! :D), ne salā, kā arī vienmēr ir pieejama ēna un aizvējš, kur patverties.

   27. jūlijs, 2014 @ 14.23
 • indra

  indra neko nepanākšu un neizmainīšu,man tik izraisa smīnu naturālistu pārgudrības.....tikpat dīvaini,cik mākslinieki un reliģiozie fanāti....viena tante teica un tas ir TIKAI pareizi,pārējais ir nepareizi,lai gan gadsimtiem pārbaudīts....:)

  27. jūlijs, 2014 @ 18.32
  • G.Berk.

   G.Berk. » indra Ai,drīz būs kā Anglijā. Zīdaiņi dranķīgā laikā plikām galvām,pēdiņām,rociņām,bet zirgi +20° segās satīti un sabintēti uz urrā. Vot tas ir dabīgi un veselīgi. Nez kāpēc kad startēju ziemas čempionātā nezinātājs no malas nemaz nepateiktu,ka viņš dzīvo brīvās izvēles režīmā. Tik kāpēc Kleistu zirgi pirsdami,klepodami pa manēžu čunčināja? Tas NOTEIKTI ir no labiem dzīves apstākļiem.

   27. jūlijs, 2014 @ 23.17
  • Virsaitis

   Virsaitis » indra Klau, Indra, novērtēju jūsu apņēmību vest zirdzeniekus uz pareizā ceļa - bet ko nu jūs tā pa zemajiem plauktiem ņematies! Labāk aizrakstiet K.Hesteram, lai viņš pārtrauc savus olimpiešus diennakti ārā turēt. :D

   27. jūlijs, 2014 @ 23.27
 • indra

  indra Es te nevienu pie prāta netaisos vest un tādu īstu zirdzenieku jau ar te nav,tik tādi,kam viens zirgs un jau sevi pieskaita zirdziniekiem...un starp citu,savas zināšanas un pieredzi nepieskaitu pie zemiem plauktiem,ja jau reiz groomoju Norvēģijas labāko zirgu savā laikā,kurš tagad ir pārdots Austrijai par 2 mlj euro.....Blue Loyd.....Tā,ka Virsaiti vari man tik asistēt,neko vairāk.....:)

  29. jūlijs, 2014 @ 19.07
  • Citrons

   Citrons » indra Man nav sava zirga, bet tas nemaina faktu, ka neesmu zirdzinieks. Vai tad tu esi zirdzinieks tikai tad, kad tavā plauktiņā stāv vairāki dokumentiņi un boksos zirdziņi ? :) Nedomāju, daži vairāku zirgu īpašnieki ir krietni mazāk zinoši, nekā tie, kam nav sava zirga, bet rūpējās un saprotās ar svešiem, bet sirdī mīl kā savējos.

   29. jūlijs, 2014 @ 23.08
  • Citrons

   Citrons » indra *Nemaina faktu, ka ESMU zirdzinieks. Biju, esmu un būšu, un punkts. Nepastāv kritēriji kā noteikt esi vai neesi zirdzinieks.

   29. jūlijs, 2014 @ 23.09
  • Alegra

   Alegra » indra Baigi lecīgā tauta :D! Es jau neko bet kamer jus te kasaties un meraties ar 'zinasanam' butu paspejusi kadu boksu iztirit vismaz Lai zirgam labāk!

   31. maijs, 2016 @ 17.14
  • Beata

   Beata » indra Indra kapec Tu neraksti savu isto vardu? No ka tad tu Daiga baidies?:D

   13. novembris, 2016 @ 18.37
 • FB_1725289446

  Sigita Varbūt tur tā nelaime, ka nav sava zirga? Piedodiet, bet tas bija tāds nedaudz uzbrauciens - man arī ir viens zirgs, lai gan ne tuvu ne pirmais mūžā, bet ikdienā redzu, kāda ir attieksme cilvēkiem pret savu zirgu, un kāda pret svešu, kas tikai iedots pajāt. Reti kuram tā godprātība un rūpes par savu sakrīt arī par svešu. Savs ir savs un tā ir cita attieksme, cits atbildības līmenis, un jebkurš normāls īpašnieks savam zirgam grib tikai to labāko, primāri jau labu veselību!

  29. jūlijs, 2014 @ 20.51
 • Virsaitis

  Virsaitis Ai, redzēti tādi grūmi jau agrāk - aizveduši vienu kaku zirgam no pakaļpuses un tūdaļ sajūtas tā, it kā paši to būtu audzējuši, trenējuši un par miljoniem pārdevuši - svarīgāki par svarīgiem. :)

  29. jūlijs, 2014 @ 21.12
  • indra

   indra » Virsaitis Un Jūs pati esat kaut vienu zirgu izaudzējusi,trenējusi un pārdevusi? Nu tā godīgi? A runājot par to,kurš sevi pieskaita zirdziniekiem,tad es sevi nepieskaitu,jo vērtēju sevi augstāk,lai pieskaitītu Latvijas zirdzinieku kopienai.....:)

   30. jūlijs, 2014 @ 14.55
 • Beata

  Beata Lasu komentārus un smejos par Indru. Tad kapec tu sedi seit un kko lasi ja reiz tik svariga grūmene esi. Tak uzraksti rakstu ar pamatojumu ka zirgam jatup zem 10 segam....

  13. novembris, 2016 @ 18.40

Komentējiet

Zirgam.lv
Draugiem.lv pase