Kāds ir labākais materiāls zemseglu paliktņiem?

Meklējot jaunu zemseglu paliktni, noteikti var samulst, jo to ir ļoti daudz un dažādu. Daudzi zirgu īpašnieki meklē produktu, kas samazina slodzi uz zirga muguru zem segliem treniņu laikā, tādēļ austriešu pētnieki mēģināja noskaidrot, kāds šim nolūkam būs vislabākais materiāls.

Veterinārmedicīnas Universitātē Vīnē (Austrijā) tika salīdzināti četri dažādi zemseglu paliktņu materiāli (gels, āda, putas un ziemeļbriežu vilna). Izrādījās, ka ziemeļbriežu vilnas zemseglu paliktnis nodrošināja vislabāko aizsardzību zirga mugurai, kad jātnieks soļoja vai rikšoja.

Pētnieki norāda, ka katrs gadījums ir individuāls, tādēļ ir grūti sniegt vispārējas rekomendācijas par labāko materiālu, taču ziemeļbriežu vilnas paliktņiem bija vislabākie rezultāti.

Pētījumā paliktņi tika pārbaudīti, liekot tos zem segliem, kas zirgam bija piemēroti, mērījumus veicot ar spiediena jutīgu ierīci. Tika pārbaudītas 16 zirgu muguras. Salīdzināti arī rezultāti tiem pašiem zirgiem, kad zemseglu paliktņi netika izmantoti.

Neviens no paliktņu materiāliem neietekmēja to, kā zirgam der segli, taču ziemeļbrieža vilnas paliktnis ievērojami samazināja slodzi uz zirga muguru, ja salīdzina datus, kas iegūti, jājot ar un bez paliktņa.

Pētījums pierāda, ka pareizi izvēlēts zemseglu paliktnis, var ievērojami samazināt slodzi uz zirga muguru, ja tiek izmantoti segli, kas zirgam der. Tādēļ, neraugoties uz materiālu, jātniekiem regulāri jāpārbauda, vai segli zirgam tiešām der.

Viss pētījums pieejams šeit.

Bildes atsauce

Atpakaļ

2 komentāri

  • Aurika

    Aurika Paldies! Ļoti labs raksts. Kur var nopirkt to paliktni?

    20. augusts, 2013 @ 18.41
  • Aurika

    Aurika Un cik tā māksā?

    20. augusts, 2013 @ 18.41

Komentējiet

Zirgam.lv
Draugiem.lv pase