Cik ilgam jābūt jāšanas treniņam?

Sasniegumus var iegūt tikai cītīgi un neatlaidīgi strādājot un trenējoties. Liela problēma var būt motivācija, jo ne vienmēr gribas sevi mocīt ilgos un garos treniņos, kas vēl piedevām var kļūt arī garlaicīgi. Treniņi un vingrinājumu atkārtošana ir tas, kas ilgtermiņā dos labākos rezultātus, bet reizēm tas tiešām var apnikt, un kad kļūst garlaicīgi, tad arī motivācija izkūp gaisā. Taču ir iespējams variēt ar treniņu ilgumu, vietu, mērķiem un vingrinājumiem.

Cik ilgam tad ir jābūt treniņam? Uz šo jautājumu nav viennozīmīgas atbildes. Galvenais tomēr būtu uzstādīt sev mērķi, kas būtu sasniedzams konkrētajā treniņā, neatkarīgi no tā, vai mēģināt zirgam kaut ko iemācīt, jeb pievēršat uzmanību sev. Protams, treniņš soļos var būt ilgāks, nekā nepārtraukti rikšojot. Jāņem vērā arī zirga stāvoklis, paša labsajūta un arī laika apstākļi.

Ja zirgs ir labā formā un laika apstākļi ir piemēroti, var mēģināt variēt katra treniņa ilgumu. Vajadzētu izvairīsies no situācijām, kad zirgs jau ir pieradis pie noteikta treniņu garuma un sāk gaidīt to beigas, piemēram, katru reizi treniņš ir vienu stundu, tad jau sākas rutīna un arī zirgs pielāgojas un zina, kad viņa iekšējais pulkstenis saka – viss, treniņš ir beidzies.

Eksperti stāsta, ka treniņi var būt gan astoņas stundas gari, gan arī tikai piecas minūtes. Mācot vienkāršus uzdevumus, treniņš var būt ļoti garš, bet tad jātaisa pauzes, lai zirgs var padzerties. Ja pēc šāda treniņa nākamajā dienā zirgs sāk strādāt ar lielisku attieksmi un entuziasmu, tad tam arī var ļaut atpūsties, it kā sakot – reizēm tas ir tikai tas, ko vēlamies, malacis!

Var arī mainīt treniņu norises vietu – gan laukumā, gan apvidū, bet ir iespējams arī apvienot to visu vienā treniņā. Jāmēģina treniņā ieviest kāda jautrība gan sev, gan zirgam. Lai gan ir taisnība, ka zirgs iemācās, lietas atkārtojot, taču to nevajag pārvērst par militāro apmācību.

Pastāv uzskats, ka zirgs nespēj koncentrēties ilgāk par stundu, taču daudzi sportisti ir pārliecināti, ka tā nav patiesība. Patiesībā, lai piesaistītu zirga uzmanību, tam jādod noteikti uzdevumi, nevis otrādi. Bieži gadās, ka paši zaudējam uzmanību, jo nogurstam. Jāiemācās saprast, kad tas notiek, nevis vainot zirgu, ja šā iemesla dēļ kaut kas neizdodas.

Mainot treniņa ilgumu, vietu, uzdevumus un vingrinājumus, jūs treniņa procesu padarāt interesantāku ne tikai sev, bet arī zirgam. Plānojot treniņus tā, ka tas ir interesanti jums abiem, jūs palielināt iespēju ilgāk koncentrēties un saglabāt uzmanību, un gandarījums būs arī no zirga snieguma!

Raksta atsauce

Tekstu sagatavoja L.Dombrovska

Atpakaļ

2 komentāri

  • Virsaitis

    Virsaitis Mani treniņi vidēji ilgst pusotru-divas stundas (atkarībā arī no zirga noskaņojuma un pašsajūtas, protams), variējot daudz dažādu uzdevumu un iestarpinot atpūtas mirkļus ar brīvu izskriešanos un pasoļošanu, ļaujot zirgam darīt to, kas viņam patīk vislabāk. Attiecīgi, uzskats, ka zirgs varētu noturēt uzmanību tikai vienu stundu, nepierādās.

    18. novembris, 2010 @ 9.28
  • zz

    zz man treniņi neilgst ilgāk par 2 stundām

    27. jūnijs, 2013 @ 12.40

Komentējiet

Zirgam.lv
Draugiem.lv pase