Ko darīt, ja zirgs baidās no dušas?

Reizēm gadās, ka zirgs, kad tas jāmazgā, satraucas, ieraugot vien ūdens šļūteni. Šādos gadījumos zirga mazgāšana var izvērsties par bīstamu pasākumu kā zirgam, tā arī saimniekam.

Parasti jauniem zirgiem māca stāvēt mierīgi, kamēr tos mazgā. Šādu apmācību noteikti vajadzētu iekļaut jaunzirga sākotnējā izglītošanā. Par nelaimi ir zirgi, kuri nekad nav saņēmuši šādu apmācību un rezultātā tie mēģina izvairīties no dušas. Jāņem vērā arī tas, ja zirgs vairākkārtīgi piedzīvo nepatīkamas izjūtas mazgāšanas laikā, tas sāk baidīties no šā procesa. Tādēļ zirgu nekad nedrīkst mazgāt ar ledus aukstu ūdeni. Arī ūdens spiedienam šļūtenē jābūt mērenam, lai zirgs neizjustu diskomfortu. Jārauga, lai ūdens neiekļūtu zirga ausīs, kā arī nekad nedrīkst liet ūdeni zirgam tieši sejā. Protams, ir arī zirgi, kas visa mūža garumā ūdens šļūteni uzlūkos ar aizdomām. Tie sprauslā, ieraugot šampūna putas, un lēkā ap radušos ūdens peļķi. Šādi zirgi, lai gan iemācās stāvēt mierīgi mazgāšanas laikā, tomēr nekad nejūtas labi šā procesa laikā.

Ja zirgs baidās no dušas, var mēģināt tam iemācīt stāvēt mierīgi, bet tas prasīs laiku un pacietību. Iesaka sākt lēnām, soli pa solim pieradinot zirgu pie šļūtenes tā apkopšanas procesa laikā. Rīkojieties ar šļūteni tā, it kā tā būtu birstīte vai kāds cits zirga kopšanas instruments, pie kā zirgs ir pieradis. Neieslēdzot šļūteni, paberzējiet zirga kaklu, krūtis un kājas ar tās galu. Šīs ir zirga ķermeņa daļas, kuras zirgs var labi redzēt, tādā veidā sekojot līdzi tam, kur atrodas „ļaunā šļūtene”. Runājieties ar zirgu, vienlaikus darot visu, lai jūs nezaudētu kontroli. Ir pieļaujams, ka zirgs dīdās un ir nemierīgs, bet nedrīkst ļaut, ka zirgs kļūst agresīvs vai mēģina aizbēgt. Nevajadzētu zirgu sasiet vai ierobežot tā kustības, jo zirgs, kas krīt panikā var savainot sevi un apkārtējos. Tādēļ iesaka lūgt palīdzēt kādu pieredzējušu cilvēku pieturēt zirgu šīs sākotnējās apmācības laikā. Ir iespējams noteikt zirga uzvedības parametrus, proti, kas ir vai nav pieļaujams, taču mēģiniet izvairīties uz zirgu kliegt vai tam iesist. Koncentrējieties uz pozitīvo un atalgojiet zirgu par labu uzvedību.

Apmācības noslēguma posmā var palaist ūdeni no šļūtenes, bet tā, lai ūdens tek mazā straumītē vai tikai pil. Atkārtojiet procesu pamazām palielinot ūdens straumi un dariet to arvien ilgāk. Lai gan iespējams, ka jūsu zirgs nekad nekļūs par dušas baudītāju, tam vajadzētu pieņemt mazgāšanos, saprotot, ka tas nav nekas briesmīgs.

Raksta atsauce

Bildes atsauce

Atpakaļ

Komentējiet

Zirgam.lv
Draugiem.lv pase