Izglītība

Latvijas Lauksaimniecības universitātes Mūžizglītības centrs piedāvā šādus kursus:

Zirgu un jātnieku sagatavošana

Zirgkopības pamati

 

40 komentāri

 • Garais

  Garais Tikai nav minēts kas var pieteikties kursiem! t.i Kāda izglītība nepieciešama? Vai pietiek ar vidējo vai vajadzīga augstākā?

  5. janvāris, 2011 @ 14.46
 • admin

  Zirgam.lv Antra Bērziņa noteikti Jums varēs jautājumu precizēt. Mūsuprāt, ja tiek maksāta pilnā dalības maksa Ls 260, tad nav ierobežojumu. Ja ir vēlme iegūt dalības maksas atlaidei NVA kuponu, tad jāievēro NVA prasības: Dalībai mūžizglītības pasākumos var pieteikties nodarbināta vai pašnodarbināta persona (izņemot valsts civildienesta ierēdņa statusā esoša), kura atbilst šādiem nosacījumiem: * ir vecumā no 25 gadiem; * atrodas darba tiesiskajās attiecībās vai ir pašnodarbināta persona; * pēdējā formālā vai neformālā izglītība ir iegūta vismaz pirms gada vai agrāk; * pēc reģistrācijas NVA filiālē ir saņemts karjeras konsultanta atzinums par nepieciešamību iesaistīties konkrētās izglītības programmas apguvē.

  5. janvāris, 2011 @ 16.11
 • Antra Bērziņa

  Antra Bērziņa Programmu var apgūt arī ar pamatizglītību jebkurš interesents, protams labkāk ja jau kāda pieredze šajā jomā ir, bet tas nav šķērslis lai mācītos! Arī izmantojot NVA kuponus - izglītībai nav nozīmes, tikai ir jāatbilst viņu kritērijiem skat iepriekšējā komentārā!

  6. janvāris, 2011 @ 10.32
 • darja

  darja Labdien! Vai jus varat man pateikt, kur es varu macities par kalelu, un ko vajag, kadu izglitibu (9 vai 12 klases)?

  13. janvāris, 2014 @ 17.24
 • es ne no psrs

  es ne no psrs Par kaleju var macities talsu novada pie profesionala viriesa kuram ir sertifikats lai apmacitu. vins ir loti labs diemzel tikai vardu neatceros, google var pameklet.

  8. aprīlis, 2014 @ 11.26
  • FB_100004987626921

   Linda » es ne no psrs Ivo Miķelsons.

   8. aprīlis, 2014 @ 12.20
 • Katrīna

  Katrīna es velos iemācīties jāt un kopt zirgu!man patik balti,melni vai peleki zirgi.vecums man ir 11 gadu.ieteicams butu kautkur tuvu stopiņu novadam.kur es varetu macities?

  15. jūlijs, 2014 @ 11.03
  • equestrian

   equestrian » Katrīna Neviens zirgus nepielāgo pēc tā, kāda krāsa tev patīk. Horseriding.lv, Stopiņu novadā ir Zirgu sēta rija un Mežezeri, zvani, raksti, apmeklē. Kas meklē, tas atrod. Veiksmi.

   15. jūlijs, 2014 @ 15.06
 • anete

  anete Sveiki. Gribēju zināt vai Zirgu sētā rija labi trenne jāšanā.

  4. septembris, 2014 @ 18.15
 • zz

  zz Es vēlētos zināt vai ārzemēs var apgūt ar zirgiem saistītu profesiju -hipologs vai cits, pēc 9. klases

  19. janvāris, 2015 @ 23.18
  • indra

   indra » zz Var .....UK ir speciāli BHS kursi,tik jāmācās ilgi un jāatrodas prom no mājām,bet to visu māca arī tepat,ja labi grib....

   20. janvāris, 2015 @ 12.54
  • ReinisRudzītis

   ReinisRudzītis » zz ZZ, protams, ka var apgūt gan hipoloģiju, gan kosmosa kuģu būvi, gan vispār pilnīgi jebko, kas ienāk prātā, bet vai Tu esi sev pajautājusi, ko iesāksi ar iegūto izglītību?

   20. janvāris, 2015 @ 13.39
 • indra

  indra Nu ja....mums jau neviens zirgkopēju neuzskata par cilvēku,kuram arī ir jāēd,jāmaksā rēķini un jādzīvo.....zirgu īpašniekiem neesot,ko maksāt it kā.....lai gan pārdodot daudz maz apmuļļātu zirgu,prasa štukas ne pa jokam.....

  20. janvāris, 2015 @ 18.00
  • vētra

   vētra » indra ha,ha,ha...vot gribētu es būt tāds zirga īpašnieks,kas pārdodot zirgu par 4 štukām reizi 6-8 gados dzīvot šokolādē no šim 4 štukām. Tas nekas,ka godīgi zirgkopējam noskaitu 300 eiro katru mēnesi,bet pati domāju,kā galus savilkt gada beigās,jo pircējs no manis grib nopirkt zirgu,kam ir vismaz 5-6 gadi,labi apmācīts,startējis vismaz 120 cm augstos maršrutos un māk mazo balvu iejādē un labi,ja par 2000 eiro ar visiem segliem pūrā.Varbūt nevajag kurināt naidu abpusēji grūtajā izdzīvošanā? Jā,var jau būt,ka kaut kur noskan baiiiiigie tūkstoši,bet ne jau parastā,mirstīgā zirgaudzētāka makā :D Tas ka mēs par savu lolojumu prasam skaistu summu,nenozīmē,ka kāds skrien ar vaļā maku un to noskaita.Gribās jau arī tam audzētājam vismaz skaļi nosaukt summu un izbaudīt kā tas skan.Žēl tikai ka tā nekur neiekrīt,jo dzīvē viss ir savādāk un to skaisto summu diemžēl lielākoties nopelna pāŗpircējs un ne jau mūsējais( ar izņēmumiem,ir jau arī te daži,kas prot makaronus uz ausīm karināt kā pārdevējam,tā pircējam),bet gan ārzemju,kas par mūsu labajiem rumakiem arī saņem labi.

   20. janvāris, 2015 @ 19.55
 • indra

  indra Vētra,tad Tu esi viens no retajiem,kas vispār kaut ko maksā zirgkopējam.....lai gan 300 eiro jau nu nav taisnīgs atalgojums attiecībā pret padarīto darbu(secinājums rodas,jo runa iet par zirgaudzētāju,kas nozīmē,ka tur nav 5-6 zirgi.....tāds atalgojums tiešam ir adekvāts tikai 5-6 zirgu aprūpei)...un neviens jau neliek turēt tos zirgu barus,ja nevar pavilkt.....ta nav naudas kopējam,ta nav naudas treneriem....a ražo tikai bariem kumeļus....sakiet,kur ir loģika?????

  21. janvāris, 2015 @ 7.13
  • vētra

   vētra » indra Interesanti,vai mūsu valstī ir kāda sfēra,kurā ir loģika? Un neba zirgaudzētājs ir vainīgs ka lielākā daļa valsts mēģina izdzīvot,nevis dzīvot. Es katrā ziņā godīgi maksāju savam zirgkopējam tos 300 eiro par 2-3 stundu darba.

   21. janvāris, 2015 @ 8.31
 • indra

  indra Ar to arī apsveicu.... Neuztver pārāk personīgi,es runāju par zirgaudzētājiem,kas,kā jau teicu,neuzskata zirgkopēju par cilvēku.... Minēšu par piemēru Inčukalna staļļa mājas lapu....pie sadaļas mūsu komanda,ir minēti tikai treneri un jātnieki.....secinājums: tie zirgi laikam paši ēd un paši sūdos dzīvo.....nu kaut kā tā?

  21. janvāris, 2015 @ 9.12
  • vētra

   vētra » indra Nezinu,man grūti komentēt.Man ir tikai pret jautājums-vai daudz ir to lielo firmu,kas savās mājas lapās pie komandas liek arī apkopēju? :(

   21. janvāris, 2015 @ 10.02
 • indra

  indra Nesalīdzini divas dažādas lietas....neviens zirgs bez kopēja neiztiek un pie ārzemju jātniekiem vienmēr tiek pieminēts arī grooms....:)

  21. janvāris, 2015 @ 12.08
 • FB_1845746699

  Evita Baradovska Zirgkopējs un grooms, jeb sportista palīgs nav viens un tas pats. Palīga darbs ir daudz komplicētāks un prasa lielākas zināšanas, kā zirgkopēja darbs. Ne katrs zirgkopējs spēs būt par sportista palīgu, jāsaka gan, ka sportista palīga darbs ir labāk atalgots arī Latvijā. Zirgkopējs vispār pilnīgs nonsens, visliktākā pozīcija Latvijas darba tirgū. Maz atalgots, bez jebkādām sociālajām garantijām, nav slimības lapu, nav atvaļinājuma, retas brīvdienas un smags fizisks darbs. Taisnības labad jāsaka, ka zinu staļļus, kuru īpašnieki sniedz pilnas sociālās garantijas saviem darbiniekiem maksājot atbilstošu algu. Tomēr tie ir staļļu turētāji, kuru pamata nodarbošanās ir boksu izīrēšana klientiem, tie nav zirgaudzētāji. Zirgaudzētājs kuļas kā var un māk, bet mana nostāja ir nemainīga, ka nevienam citam nav jāuzņemas atbildība, ka esat izvēlējušies dārgu hobiju un nerentablu biznesu. Tā ir tikai jūsu pašu problēma un jūsu pašu atbildība. Zirgkopējam ir tādas pašas tiesības, kā ikvienam citam darba ņēmējam Latvijas tirgū.

  21. janvāris, 2015 @ 12.47
 • Laura

  Laura Neviens jau nespiež nevienu strādāt, nepatīk atalgojums - nestrādā. Lai cik dīvaini neliktos, cilvēki gatavi strādāt arī par 60 EUR mēnesī par 2 zirgu barošanu, dzirdīšanu, boksu tīrīšanu un vešanu katru dienu iekšā un ārā. Domājams kā vispār var nebūt kauns tādu summu piedāvāt

  21. janvāris, 2015 @ 22.47
  • indra

   indra » Laura Tas protams,ir smieklīgi,bet liekas,ka tie 60 euro par 2 zirgiem ir gandrīz vairāk,nekā 300 par veselu baru......:) Lai vai ka,bet ja man rodas vajadzība pēc palīdzīgas rokas,es godam maksāju 50 euro par zirgu mēnesī un piedevām vēl katra sestdiena un svetdiena cilvēkam ir brīva.....tā,ka saskaitiet paši,ja man ir 4 zirgi,tas aizņem 4 stundas darba +vakarā vēl vismaz 1 stunda barošanai..... Nezinu,kā var atrāk tikt gala zirgaudzētajs,kam noteikti ir vairak zirgu....man nav svarīgs temps,bet kvalitate un man nevjag,lai zirgi guļ uz plika betona,skaidām jābūt vismaz 3 ķieģeļu biezumā.....

   22. janvāris, 2015 @ 7.00
  • G.Berk.

   G.Berk. » Laura Apt.13gadus atpakaļ 28 boksus tīrīju pa 1.40Ls dienā,ka tagad atceros,tas bij diezgan briesmīgi.

   22. janvāris, 2015 @ 20.55
 • indra

  indra Nu to,ka grooms un kopējs nav viens un tas pats,tas ir skaidrs,bet ne jau tajā ir tā sāls....pārsvarā jau arī grooms dara arī zirgkopēja darbu,te arī tieši to es domāju....neviens jau uz mačiem līdzi nealgo atsevišķi zirgkopēju,Evita. Lai gan LV pat grooms tikpat kā entuziasma vadīts dara gan grooma,gan kopēja darbu(ja nu ir kāds īpašs izņēmums,kur tiešām ir normāls atalgojums,kā Evita te min,bet man nav nācies dzirdēt ko tādu)....Bet tur gan Evitai taisnība,ka par zirgkopējiem neviens zirgu staļļa īpašnieks nedoma kā par normaliem darba ņēmējiem.....ar visām no tā izrietošajām sekām.... A staļļi tagad saradušies ui,ui.....kam tik ir biku naudas,tam arī stallis,tas nekas ka nejēdz varbūt neko no zirgiem.....sak,gan jau uzradīsies kāds zirgkopējs,kas jēdz un gan jau pa pusvelti strādās un tiks galā....

  22. janvāris, 2015 @ 6.53
  • vētra

   vētra » indra Kur diez varētu dabūt zirgkopēju par 300 eiro,kas vēl kaut ko no zirgiem jēdz? Mūsu stallī ir 10 zirgi,zirgkopējs tikai iztīra būdas un saliek sienu-viss. Pārējo daram paši,kopjam teritoriju,vedam sienu klāt,taisam aplokus,piebarojam zirgus 3 x dienā,vadājam iekšā un ārā,liekam segas,pucējam un tt. Zirgkopējam šo 300 eiro algu praktiski dodam tāpēc,ka visam vienkārši nepietiek laika,bet cilvēks saņemot pamatalgu,par zirgkopēju pie mums vienkārši piestrādā,lai papildinātu savu ģimenes budžetu un ir ļoti priecīgs,ka ir šāda iespēja.Godīgi sakot,es būtu daudz priecīgāka saņemt 300 eiro par būdu iztīrīšanu un laimīgi aiziet mājās pēc 2 stundām par pārējo neuztraucoties.Sanāk,jo godīgāks saimnieks,jo lielāks draņķis viņš ir?

   22. janvāris, 2015 @ 9.52
  • FB_1845746699

   Evita Baradovska » indra Es saņemu labu atalgojumu, kā palīgs LV, dodu mūsu stallī zirgkopējam brīvdienas, saņemot pieklājīgu naudiņu par vienas dienas darbu. Neminēšu cik liela kopumā sanāk mana alga mēnesī, vien varu pateikt, ka pietiekoši lai īrētu dzīvokli, skolotu bērnu, uzturētu auto, aizbrauktu kādā ceļojumā. Man patiešām ir veicies, jo strādāju ar cilvēkiem, kuri novērtē arī manu darbu un mūsu staļļa zirgkopēju darbu, ne tikai ar paldies, bet ar adekvātu atalgojumu un darba apstākļiem.

   22. janvāris, 2015 @ 15.17
 • indra

  indra Vētra,es jau teicu,ka Jums tas ir viens no retajiem staļļiem....es tieši tāpēc daru visu pati,jo neviens labāk par mani arī tos boksus neiztīrīs.....kur nu vēl parunās ar maniem zirgiem... Personīgi es nevarētu kvalitatīvi iztīrīt 10 boksus 2 stundās,kur nu vēl visiem sienu salikt....tas nozīmē,ka Jūs skaidas tad gādājat samērā bieži.... Bet nu katrs jau pēc iespējām....:)

  22. janvāris, 2015 @ 11.30
  • vētra

   vētra » indra Skaidas ir sagādātas patiešām daudz,bet ne to daudzumā ir noslēpums,noslēpums ir boksu tīrības uzturēšanā.Sienu salikt ir elementāri,ja sienu jau noliekam zirgkopējam pie rokām,respektīvi ķīpas ir ievestas stallī,tik jāsadala un jāiemet boksā. Boksus ja tīra katru dienu un katru dienu ber tīras skaidas,daudz laika nevajag lai tos atkal uzfrišinātu. ļoti daudz ko nosaka,kādi darba instrumenti ir iedoti lai varētu ātri bez liekas piepūles paveikt doto darbu,vai tā ir tikai smaga lāpsta,vai arī pārdomāti darba rīki ar kuriem patiešām ir ērti strādāt. Ne katrs staļļa īpašnieks zin,kā tas ir,tīrīt stalli ar to kas ir un ka daudz patīkamāk ir to darīt ar to,kas ir vispiemērotākais un ērtākais,lai arī dārgāks.Daudz laika ietaupa arī mēslu pareiza izvešana un mēslu krātuves atrašanās punkts. Un protams liels pluss visam ir tas,ja zirgi vismaz 12-14 stundas dienā pavada aplokos,tad arī nakts stundās zirgi boksos patiešām vairāk atpūšas un tos mazāk savanda :)

   22. janvāris, 2015 @ 13.47
 • FB_1845746699

  Evita Baradovska O, vētra, jā! Darba instrumenti ir ļoti nozīmīgs faktors darba kvalitātei, ērtumam. Tas nu gan, ja rokās ir bijušas plastmasas dakšas ar alumīnija kātu, tad dzelzenieces ar koka kātu liekas kā moku rīks, Es parasti saku, ka tādas tik pa zemi varu nopakaļ vilkt, ne boksus tīrīt. Ērta, ietilpīga plastmasas tačka ar diviem riteņiem arī ir laba lieta. Protams, šie darba instrumenti ir dārgi, laba tačka zirgkopēja mēnešalgas apmērā izmaksās.

  22. janvāris, 2015 @ 15.21
 • Pokemons

  Pokemons Es nezinu kāda alga ir zirgkopējam mūsu stallī, bet ik pa laikam nodomāju ka tas nu gan ir suņa darbs. No rīta līdz vakaram uz kājām, tīrot būdas, barojot 3 reiz dienā, zināt kas kam ēst jādod, vadā katru pie rokas iekšā, ārā, maina segas, visus sačubina, pieskata, iedo zales ja vajag, sasmērē kādu pušumu ja vajag. Stumda to smago tačku šurpu turpu visu dienu, pasoļo pie rokas vai pakordo ja tāda vajadzība, kam sienu izmērcē, kam vitamīnus iedod...... faktiski bez brīvdienām un atvaļinājumiem. Nezinu kādam jābūt atalgojumam lai vispār normāls cilvēks tādu darbu piekristu strādāt- ja vien viņš nav slims ar zigriem.

  22. janvāris, 2015 @ 19.01
  • indra

   indra » Pokemons Tad Tavā stallī ir dzīvs piemērs tam,ka zirgkopējs NAV cilvēks.... Palasi kā Vētras stallī zirgkopējs strādā,nekādas kordošanas vai first aid.... Un viņa maksā arī labu atalgojumu atbilstoši padarītajam.... Laikam jau tomēr ir izņēmumi....:)

   23. janvāris, 2015 @ 6.47
  • iveta

   iveta » Pokemons Jā,diemžēl tā ir ,ka zirkopējs Nav Nekas ,,,samaksa smieklīgi maza un reizēm arī apstākļi ,kur dzīvot uz vietas ir bēdīgi.Zinu personu,kas ir strādājis vairākos staļļos un ar samaksu ir slikti,labi ja tos 300eur var saņemt :( un tos darbus tik pieliek par to pašu samaksu..t.i.netikai pabarot zirgus un iztīrīt boksus,bet vēl ko salabot ,apkārtni sakopt...zirgus ievest,izvest.Tāda ir reāla situācija.

   26. janvāris, 2015 @ 17.40
 • andris

  andris vajag milet zirgus, nauda otra vieta, tadu darbu veletos, vienig boksu tirit gruti parejais pupu mizas, ipasi ara uz aplokiem vest,

  22. janvāris, 2015 @ 22.56
 • indra

  indra Evita,tad nu Tev tiešām paveicies....diez kurš tas stallis ir? LV tādi ir uz rokas pirkstiem saskaitāmi..... Par instrumentiem arī taisnība,es ari neprotu ar lāpstu tīrīt,jo pirmkārt jau tas ir neekonomiski....man patīk izkratīt katru bumbuli.....talab arī aizņem daudz laika....:)

  23. janvāris, 2015 @ 6.43
  • andris

   andris » indra jā es jau ļot gribēt darbiņu pi zirgiem bet man nav tadas iespejas nekur, vajadzetu ponijam naudu sakrat 300,eiro kareiz darbins but ok, darit da jebko, ipasi jau ara vest un barot staigat un segas mainit,maku ari ari ar sasiju braukt, ir tads traktors kam kravas kaste prieksa....

   23. janvāris, 2015 @ 8.52
 • Linda

  Linda Par labām cenām Haemmerlin ražotās ķerras pirkām semicom.lv 300l plastmasas bija nedaudz virs 200eur, metāla dārgāka. Tur plašā izvēlē arī EGO sērijas instrumenti. Ērta piegāde un kalpo lieliski! :)

  23. janvāris, 2015 @ 10.21
 • zz

  zz Es veselības pēc nevarēju apmeklēt ēnu dienas, vai mani varētu pieņemt kāds vetārstsprivāti, pastāstīt plusus un mīnusus, es pati grasos iet mācīties par vetārstu, gribētu uzzināt sīkāk par šo darbu.

  14. februāris, 2015 @ 13.46
 • zz

  zz Vai tiešām neviens mani nevarētu pieņemt?

  17. februāris, 2015 @ 20.00
  • Irbe

   Irbe » zz Tepat, zirgam.lv, ir viegli atrodams Latvijas vetārstu saraksts, kas specializējas darbā ar zirgiem. Turpat arī viņu kontakti. Atrodi savam rajonam tuvākos, apzvani, izsaki savu vēlmi, un, kas zina, varbūt kāds piekritīs! Iespējas nākotnei ir mērķtiecīgi jāmeklē, jāizrāda patiesa vēlme un iniciatīva, nevis jāgaida, kad kāds ar karotīti pabaros, t.i. - ir naivi domāt, ka pie kaut kādas diskusijas plašajā internetā publicētiem komentāriem kādam vetam būs laiks meklēt jaunos censoņus, kurus ņemt zem sava spārna.

   17. februāris, 2015 @ 20.22
 • zz

  zz Paldies!

  17. februāris, 2015 @ 20.49

Komentējiet

Zirgam.lv
Draugiem.lv pase