Neretnieks gatavs startam ECCO FEI Pasaules čempionātā Dānijā

Latvijas vadošais konkūrists Kristaps Neretnieks ar savu olimpisko partneri Valūru ieradušies Herningā, Dānijā, lai startētu ECCO FEI World Championships”. Vakar visi Pasaules čempionātam pieteiktie konkūra zirgi piedalījās obligātajā veterinārajā izvadē, Valūrs pirmo veterināro izvadi izgāja veiksmīgi un ir pielaists startiem. Šodien sportisti pirmo reizi aizvadīs lekšanas treniņu galvenajā arēnā.

Man tiešām ir svētku sajūta, visi mūsu komandā esam ļoti pozitīvi noskaņoti, kopumā šeit visur valda pacilāts un pozitīvs noskaņojums. Pasaules čempionāts notiek tikai reizi četros gados un ir otrs nopietnākais turnīrs uzreiz aiz olimpiskajām spēlēm, man, protams, ir milzīgs prieks par iespēju šeit startēt ar savu olimpisko partneri Valūru. Herningā viss ir lieliski organizēts, skaidrs, viss notiek precīzi. Patīkami, ka šoreiz vienlaicīgi notiek četras disciplīnas, šodien veretinārā izvade bija arī Latvijas paraiejādes komandai, noteikti iesim atbalstīt arī viņus startos,” saka Kristaps Neretnieks.

c ceļa Valūrs izskatījās ļoti apmierināts, atbrauca labā omā, ceļš no Latvijas viņu nebija nogurdinājis. Atšķirībā no Tokijas, ceļš līdz Herningai bija daudz vieglāks un īsāks, šobrīd Herningā laikapstākļi un temperatūra ir ļoti optimāla, nav par karstu. Zirgiem ir pieejams SPA centrs ar ūdens trenažieriem, solārijiem, kāju dzesēšanas baseiniem, kopumā apstākļi šeit ir lieliski, par visu tiešām ir padomāts,” saka komandas veterinārārsts Nauris Laizāns.

Pirmais starts komandu un individuālajā ieskaitē konkūrā būs trešdien, 10.augustā 12.00. Startiem konkūrā pieteikti 123 zirgi, vakar pieci neizgāja veterināro izvadi, pēc atkārtotas izvades šodien būs skaidrs, cik sportistu startēs ECCO FEI World Championshipskonkūra disciplīnā.

Mēs iepriekš pasaules čempionātā startējām pirms astoņiem gadiem Normandijā, toreiz ar ērzeli Conte Bellini palikām 72.vietā, šajā pasaules čempionātā noteikti mērķējam uz augstāku pozīciju,” saka sportists.

Pasaules čempionāts ir lielākais jātnieku sporta forums, kopumā desmit dienās ECCO FEI Pasaules čempionāta ietvaros Herningā pulcēsies apmēram 1200 zirgu, kuri sacentīsies iejādes, konkūra, voltizēšanas un paraiejādes disciplīnās.

***

Starta kārtības un rezultāti: https://www.longinestiming.com/equestrian/2022/ecco-fei-world-championships-herning

Sacensības iespējams vērot FEI TV / Clipmyhorse.TV: https://www.clipmyhorse.tv/da_DK/fei-tv

Atpakaļ

Komentējiet

Zirgam.lv
Draugiem.lv pase