Neretnieks piektais Abu Dabī

Kristaps Neretnieks turpina startēt Apvienotajos Arābu Emirātos, svētdien CSIO5* Arābu līgas nāciju kausa sacensību ietvaros iegūstot 5.vietu Longines pasaules reitinga ieskaites maršrutā (150 cm) ar zirgu Valour.

“Man ir prieks jau trešo gadu startēt lieliskajā AAE ziemas sacensību tūrē, šeit ir ļoti augsta līmeņa sports un labi apstākļi, gan zirgiem, gan komandai. Protams, ar lielām cerībām uz labiem rezultātiem. Pirmajā dienā Grand Prix kvalifikācijā pamatmaršrutu izlecām tīri, pārlekšanā iekļuva 18 dalībnieki, tāpēc bija jāriskē un šoreiz vienu nogāzām. Grand Prix 160 cm maršrutā lecām pārliecinoši, taču pirmais starta numurs mums uzlika papildus spiedienu par laika normu, tapēc maršruta beigās pieļāvu vienu kļūdu, rezultātā 13.vieta, ar ko gan neesmu apmierināts,” saka Neretnieks.

“Sestdien Valūrs atpūtās un svētdien 150 cm maršrutā izlecām bez kļūdām ātrā laikā. Pārlekšanas maršruts Valūram nebija parocīgs, tomēr to veicām bez kļūdām un ieguvām 5. vietu. Protams, esam ļoti izsalkuši arī pēc uzvarām, bet sezona tikai sākas. Īpašs prieks par visas komandas paveikto profesionālo darbu, lai sagatavotu Valūru 160 cm maršrutiem, kas arī bijis izaicinājumu pilns pēdējo mēnešu laikā,” saka sportists.

Valour šīs ir tikai otrās sacensības AAE tūrē, Neretnieka zirgi atlidoja uz AAE jau oktobra beigās un veica garu sagatavošanās posmu, kura laikā bija jātiek galā ar iekrātajām traumām un jāatgūst maksimāli laba sportiskā forma. “Valour atpūtās un sagatavošanās perioda laikā bija regulārs klients zirgu SPA centrā, kur viņš daudz peldēja un izmantoja dažādas terapijas traumu ārstēšanai un muskuļu, saišu stiprināšanai. Tāpat mums ir regulāri, ļoti eksotiski treniņi pa vietējo tuksnesi, reizēm pavadot veselu kamieļu baru pastaigā,” stāsta Kristaps Neretnieks.

Neretnieks Apvienotajos Arābu Emirātos bāzājas jau novembra mēneša kopā ar savu audzēkni, Ubekistānas sportistu Abdurakhmonu Abdulājevu. Neretnieks AAE aizvadīs vēl 4-5 sacensību nedēļas. Neretnieks AAE startē ar diviem zirgiem – olipmisko spēļu partneri Valour lielā apļa maršrutos un Eisamniek vidējā apļa maršrutos.

Ilze Jansone

Latvijas Jātnieku federācijas

Preses dienests

Atpakaļ

Komentējiet

Zirgam.lv
Draugiem.lv pase