Es savam zirgam patīku!

Zirgi ir izteikti sociāli dzīvnieki, kuriem patīk uzturēties citu kompānijā. Bieži tie veido ciešas attiecības ne tikai savā starpā, bet arī ar savu saimnieku.  Pavadot ilgāku laiku kopā, dzīvnieks var izrādīt dažādas pazīmes, kas liecina, ka viņam cilvēks patīk.

1. Atnākšana pretī

Ja ieraugot savu cilvēku zirgs labprāt nāk pretī, tā ir viena no pazīmēm, ka kopīgi pavadītais laiks dzīvniekam šķiet patīkams. Citreiz zirgi pamet aploka biedrus un pārstāj ganīšanos, lai skrietu pretī cilvēkam uz vārtiem. Vai arī boksā pārstāj ēst un ar interesi pievēršas savam saimniekam. Šī ir laba pazīme un ļauj domāt, ka iepriekšēja pieredze ar cilvēku un darbu, zirgam patiesi ir bijusi patīkama un interesanta.

2. Bubināšana

Nereti zirgi bubina vai iezviedzas, ieraugot pazīstamu cilvēku. Zirgu savstarpējā komunikācijā tas ir vieds, kā pievērst otra uzmanību un izrādīt ieinteresētību. Bubināšana satiekot cilvēku, ir kā sasveicināšanās ar sev tuvu bara locekli.

3. Galvas uzlikšana

Ja zirgs rāmi uzliek savu galvu cilvēkam uz pleca, ieliek azotē vai rokās, tā ir uzticēšanās zīme. Tas nozīmē, ka zirgs cilvēka klātbūtnē jūtas droši un ir gatavs tam “uzticēt” savu galvu. Uzlikt galvu uz pleca ir veids kā veidot kontaktu, to varētu salīdzināt ar apskāvienu.

4. Pieskaršanās ar virslūpu

Zirgi savu virslūpu māk izmantot kā prasmīgu instrumentu, kas noder kā pārbaudot cilvēka kabatas tā daudzos citos brīžos. Taču maiga pieskaršanās ar virslūpu cilvēka rokai vai citai ķermeņa daļai, tiek saistīta ar patīkamām emocijām, ko zirgs par cilvēku jūt. Dažkārt zirgi arī laiza cilvēka roku vai pat apģērbu.

5. Atbrīvotība un miers

Ja zirgs izrāda mieru un atbrīvotību, tas nozīmē, ka cilvēka klātbūtnē tas jūtas droši un komfortabli. Pazīmes kā žāvāšanās un mutes čāpstināšana, galvas pazemināšana un vienas kājas atbrīvošana, norāda uz relaksēšanos. Tā ir īpaša uzticēšanās, ja zirgs turpina gulēt, cilvēkam parādoties. Guļus stāvoklī tas ir visievainojamākais. Ļaut šādā brīdī sev pienākt klāt, ir liela uzticēšanās un patika pret konkrēto cilvēku.

6. Abpusēja pakasīšana

Zirgi savā starpā mēdz sastāties ar pleciem un kasīt viens otra skaustu, muguru, asti. Šis process tiem ir ne tikai fiziski patīkams, bet arī veids, kā izrādīt patiku vienam pret otru. Dzīvnieki, kuri barā nesatiek, netiek novēroti to darot. Ja zirgs atbild uz cilvēka pieskārienu kustinot augšlūpu, cenšoties pakasīt saimnieku atpakaļ, tā ir patikas un tuvības izrādīšana.

7. Uzticēšanās

Uzticēšanās un sekošana cilvēka ierosinājumiem, ir būtisks pierādījums, ka zirgs savu cilvēku novērtē kā līderi. Zirgi vēlas būt kopā ar cilvēku, kuram uzticēties pieņemt lēmumus un rūpēties par drošību. Ja zirgs labi seko un paklausa cilvēkam, tas norāda uz spēcīgām savstarpējām attiecībām.

8. Elpas dalīšana

Zirgi to mēdz darīt savā starpā – pavisam mierīgi, cieši salikt sejas un elpot tuvu viens otra nāsīm. Tā viņi dala vienu elpu. Izteikts tuvības brīdis. Dažkārt zirgi to piedāvā darīt arī kopā ar cilvēku, kas tiem patīk. Maigi pietuvinot purniņu, tie pieskarās cilvēka sejai ar savu elpu.

***

Avots: 8 Clear Signs a Horse Likes & Trusts You, Pieejams: šeit

Attēla atsauce: 1

Atpakaļ

Komentējiet

Zirgam.lv
Draugiem.lv pase