Zirgu birstīšu un suku tīrīšana

Labs kopšanas inventārs palīdz zirgu uzturēt izcilā izskatā. Tāpēc mūsu mantu kastēs ir dažāda veida sukas un birstītes, ķemmes, spreji un smēres. Spalvas maiņa un rudens dubļi ātri vien padara sukas un birstes netīras, tāpēc iesakām dažus padomus, kā šos instrumentus kopt un uzturēt ilgāk lietojamus.

Vienmēr ieteicams glabāt mīkstās sukas tā, lai sariņi nebūtu saliekti vai saspiesti. Ir pieejamas dažādas suku somas, kas paredz katrai birstei savu nodalījumu, neļaujot tām sakrist kopā un saspiesties. Sukas var arī kārtot saliktas un sāniem, tā, lai vienas sukas sariņi būtu pret otras sukas rokturi. Cita metode ir salikt sukas kopā ar sariņiem, lai sariņi krusteniski savijas.

Netīras birstītes neļaus zirgu notīrīt pavisam tīru. Tīrīšanas laikā putekļus un matiņus no mīkstās sukas var iztīrīt ar cieto skrāpi pārbraucot pāri, taču ik pa laikam nepieciešama rūpīgāka tīrīšana. Netīrumi, spalvas, sīkas ādas daļiņas un zirga apspalvojuma dabīgā taukviela sakrājas birstītēs, tā ir ideālā vide dažādām baktērijām un lielisks veids kā pārnest no viena zirga citam dažādas ādas slimības. Suku kopšanai īpaša uzmanība jāvelta, ja zirgam novēro lietus iedegu vai citas ādas problēmas.

Vienkāršākais veids ir sukas mazgāt ar siltu ūdeni un ziepēm, taču jāizvairās no tā, ka izmirkst birstītes koka daļa vai detaļas no ādas. No tā iespējams izvairīties, ja birstīti iemērc seklā traukā ar ūdeni, kas nesniedzas līdz roktura daļai. Plastmasas un gumijas sukas var droši mazgāt un pilnībā ļaut tām samirkt. Ļaujiet sukām pamērcēties dažas minūtes, tad tās izskalojiet un atkārtoti iemērciet ziepjūdenī, atkārtojiet līdz izskalotais ūdens būs pavisam tīrs. Svarīgi arī vienmēr izskalot ziepju paliekas, jo ziepēm uzkrājoties sariņos, tie tiek pamazām bojāti. Attīrītās birstes salieciet uz dvieļa un ļaujiet izžūt siltā vietā. Nav ieteicams sukas, īpaši ar koka rokturi, atstāt žūt tiešos saules staros vai uz radiatora. Izžūstot pārāk strauji, koks saplaisās.

Mazgājot birstes pievienojiet ūdenim nedaudz trauku mazgājamā līdzekļa, tas palīdzēs izšķīdināt taukus, kas sukā sakrājušies no zirga ādas. Listerin vai cits mutes skalojamais līdzeklis apkaros baktērijas un piešķirs sukām ļoti patīkamu smaržu.

Ideāli, ja katram zirgam ir savs kopšanas līdzekļu komplekts – birstītes un skrāpji, nagu āķis. Tā iespēja pārnest slimības un baktērijas tiek ievērojami samazināta.

***

Avots: How to Clean Horse Brushes, pieejams: šeit

Atpakaļ

Komentējiet

Zirgam.lv
Draugiem.lv pase