Šonedēļ Pasaules kausa posms konkūrā, dalībnieku vidū arī Neretnieks

Piektdien sporta centrā “Kleisti” sāksies Pasaules kausa (PK) Centrāleiropas zonas posms jāšanas sporta šķēršļu pārvarēšanā “Rīga–2021”, kas ritēs līdz 22. augustam jeb svētdienai, informē Latvijas Jātnieku federācija.

Rīgas posma sacīkstēs šogad kopā dalību pieteikuši sportisti no septiņām valstīm, ieskaitot Saūda Arābiju un Rumānijas pārstāvi, kurš Rīgā uzvarēja pagājušajā gadā. Sacensības, kurām piešķirta CSI2*-W/CSIYH1* kategorija, ir svarīgākais gada notikums Latvijas jāšanas sportā, un šogad notiek jau 29.gadu. Kopējais turnīra balvu fonds ir 56 400 eiro.

PK Centrāleiropas zonas Rīgas posma sacensības notiks 12 maršrutos. Galvenais no tiem – “Grand Prix Rīga 2021” – norisināsies svētdien, 22.augustā, plkst.14:00 un dos ieskaites punktus kvalifikācijai Pasaules kausa finālam un 2022.gada pasaules jāšanas sporta spēlēm. Sportistiem un viņu zirgiem galvenajā maršrutā jāpārvar līdz 160 centimetru augsti šķēršļi.

Rīgas posma “Grand Prix” 2020.gadā uzvarēja Rumānijas sportists Andrea Herks ar zirgu Trocadero De Jarsey. Augstajā otrajā pozīcijā ierindojās titulētā Latvijas jātniece Laura Penele ar zirgu Dundas V.D.M.

Dalību Pasaules kausa Rīgas posmā ir pieteicis arī vadošais Latvijas konkūrists Kristaps Neretnieks, kurš veiksmīgi pārstāvēja mūsu valsti Tokijas olimpiskajās spēlēs.

Visās dienās būs piepūšamie batuti bērniem, pajūgu braucēji, starp maršrutiem priekšnesumi  un saldumu tirgotāji.

Ieeja bez maksas, ievērojot valstī noteiktos ierobežojumus saistībā ar Covid-19 izplatību.

Šogad atgriežas tradīcija, kad tiek rīkotas Nacionālās sacensības bērniem un jaunzirgiem un īpaša uzmanība pievērsta mazajiem jātniekiem no 10 līdz 12 gadiem, kuriem ir paredzēts savs speciālais maršruts ar šķēŗšlu augstumu līdz 80 cm. kur katru apbalvos ar rozeti, balvām un A/S Riga Food Union ar garšīgu saldējumu .

Nolikums atrodams šeit http://www.leflatvia.lv/web/?id=421266

Avots: LJF Preses dienests

Tiešraidi skaties te: http://leflatvia.lv/web/?id=421262

Atpakaļ

Komentējiet

Zirgam.lv
Draugiem.lv pase