Barības piedevas elpceļu veselībai

Zirgs ir aktīvs dzīvnieks un tā fiziskajai veselībai ļoti ir nepieciešama slodze un regulāra kustēšanās. Skābeklis, protams, ir nepieciešams visām dzīvām būtnēm, taču zirga plaušu veselība ir īpaši svarīga.

Elpošanas problēmas var attīstīties infekcijas rezultātā vai tās var izsaukt alerģiska reakcija. Kā vienu tā otru ir gūti apkarot, ja problēma netiek risināta uzreiz (!) pēc pirmo simptomu parādīšanās.

Zirga elpošanas sistēma nepārtraukti tiek pakļauta dažādiem kairinātājiem – ziedputekšņiem, putekļiem stallī, pakaišos, sienā un uz jāšanas laukuma. Vienmēr ir ieteicams censties uzlabot zirga turēšanas apstākļus, lai putekļi apkārtējā vidē būtu pēc iespējas mazāk. Protams, ka tos izslēgt pavisam nav iespējams. Elpošanas sistēmas veselību ir iespējams stiprināt ar barības piedevām, kas palīdz uzturēt elpceļus tīrus, mazināt kairinājumu un atbalstīt plaušu dabiskos aizsardzības mehānismus. Kvalitatīvas piedevas satur antioksidantus, ārstnieciskos augus, vitamīnus un bieži arī minerālvielas, kas stiprina imūnsistēmu.

Barības piedevas elpceļu veselībai var izmantot profilaksei, vai kā papildterapiju ārstēšanas kursam. Tās var palīdzēt zirgam pēc saslimšanas ātrāk atgriezties slodzē un atgūt izturību. Tomēr jāņem vērā, ka elpošanas sistēmas slimības ir nopietna problēma un parādoties pirmajām sūdzībām vienmēr ieteicams sazināties ar veterinārārstu un saskaņot tālāko rīcību.

Ko meklēt sastāvā?

  • Ārstnieciskie augi – dažādas zālītes ārstniecības nolūkos tiek izmantotas jau ļoti sen, to īpašības ir sīki izzinātas un nereti augi tiek kombinēti, lai papildinātu viens otra iedarbību. Zālītes elpošanas piedevās visbiežāk rūpējas par gļotādu nomierinošu efektu. Biežāk izmantotie augi – rozmarīns, timiāns, mežrozītes, ehinaceja, islandes ķērpis, ķiploki u.c..
  • Antioksidanti – E vitamīns ir iedarbīgs antioksidants, tas palīdz neitralizēt brīvos radikāļus un mazināt iekaisuma procesu.
  • Omega 3 taukskābes – efektīvi mazina iekaisumu un nodrošina ādas un gļotādas veselību.
  • C vitamīns – ir dabisks antihistamīns, kas mazina alerģisku reakciju un atbalsta zirga imūnsistēmu.

Zirgam.lv iesaka –

  1. NAF Respirator boost – nodrošina zirga elpošanas sistēmu un plaušas aptverošos kapilārus ar vērtīgām vielām, lai nodrošinātu to pilnvērtīgu darbību. Pētījumi pierādījuši, ka papildinot zirga uztura ar dabiskiem antioksidantiem, iespējams uzlabot zirga plaušu darbību. Respirator boost piedeva izveidota no dabisku antioksidantu koncentrātiem, kā arī dažādiem augiem – ingvera, mežrozīšu augļiem un mellenēm, kas palīdz uzlabot plaušu veselību. Pievienota ir arī ehinaceja zirga imūnsistēmas atbalstam. Respirator piedevu profilaktiski drīkst dot arī zirgiem, kuri ir ciešā saskarē ar tiem, kuriem ir apgrūtināta elpošana. Piedevā esošās eļļas palīdz uzturēt elpceļus brīvus.
  2. Deep Breath – augu maisījums elpceļu veselībai. Deep Breath sastāvā ir timiāns, ārstnieciskās altejas sakne, ķiploks, anīsa sēklas, lakricas sakne, piparmētra, islandes ķērpis. Dabisks līdzeklis, kas veicina atkrēpošanu, uzlabo gļotādu veselību un nomierina kairinājumu.
  3. RespirAid – ātram un efektīvam zirga elpošanas sistēmas atbalstam. Izcilas kvalitātes sastāvdaļas palīdz sasniegt redzamu uzlabojumu jau pēc septiņām dienām. Augsta C vitamīna deva un antioksidanti, kā arī minerālvielas elpceļu gļotādas veselībai.

***

Izmantotie avoti: Respiratory supplements: what’s on the market?

Attēlu atsauce: 1

Atpakaļ

Komentējiet

Zirgam.lv
Draugiem.lv pase