Neretnieks gatavošanos startam Tokijā turpina Spānijā

Konkūrists Kristaps Neretnieks pagājušā gada nogali aizvadījis Spānijā, startējot dažāda līmeņa starptautiskās sacensībās, kur viņam izdevās izpildīt olimpisko normatīvu ar vēl vienu zirgu Go Four It B un noturēties pasaules reitinga Longines Ranking pirmajā simtniekā.

“Patīkami noslēgt gadu pasaules labāko top simtniekā, kurā atgriezos 2019. gadā, pateicoties lieliskiem startiem ar Moon Ray. Pirmā simtnieka jātnieki savus rezultātus pārsvarā sasniedz ar vairākiem zirgiem, mums tas izdevās ar vienu zirgu. Šī gada otro pusi aizvadījām Spānijā, pateicoties J’adore Van’t Voortveld un Go Four It B rezultātiem, esam saglabājuši vietu pasaules pirmajā simtā, kas ir liels gandarījums un visas komandas sasniegums. Mums reitings ir ļoti skarbs – kā vienu mēnesi labi nelec un nepelni punktus, tā uzreiz esi jau trešajā simtā,” saka Kristaps Neretnieks.

“Pasaules reitings ir noteicošais, lai tiktu uz lielākajiem turnīriem, kuri šobrīd notiek ļoti maz, lielākā daļa 4* un 5* turnīri ir atcelti. Uz esošajiem turnīriem cenšas tikt visi labākie sportisti un viņu ir daudz, bet mums ir laba reitinga pozīcija, kas ļauj justies droši, ka lielākie turnīri mūs akceptēs dalībai,” skaidro sportists.

Nākamo gatavošanās posmu startam Tokijas olimpiskajās spēlēs Neretnieks ar komandu aizvada Spānijā, kur plāno uzturēties līdz aprīlim.

“Šogad gribējām doties startēt uz Apvienotajiem Arābu Emirātiem, līdzīgi kā iepriekšējās divas ziemas, bet lielie 4* un 5* turnīri nenotiek arī tur, tāpēc mums nav jēgas tur startēt. Paliksim Spānijā, kur par spīti esošajai situācijai, tomēr notiek visas plānotās starptautiskās sacensības 2*-5* statusā, kas mums ir ļoti nepieciešamas. Sāksim startēt janvāra otrajā pusē, galvenais mērķis ir gatavot divus labākos zirgus augstākajā līmenī. Mums līdz jūnija beigām ir laiks izvēlēties, ar kuru zirgu startēt Tokijā, skatīsimies ar kuru labāk sanāks, ar kuru varam vairāk izdarīt,” saka Neretnieks.

Foto: ACP Andreas Pantel

Atpakaļ

Komentējiet

Zirgam.lv
Draugiem.lv pase