Mīļdzīvnieku biedrības sacensībās 170 starti

Skaistajā un saulainajā dienā 15. augustā Līčos, Krustpils pagastā Mīļdzīvnieku biedrībā risinājās jātnieku sporta treniņsacensības konkūrā. Pateicoties Krustpils novada pašvaldībai un Krustpils pagasta pārvaldei, kas sniedza lielu atbalstu, lai sacensības notiktu kvalitatīvā līmenī.

Galveno lielāko balvu sponsorēja Baltic Agro, kā arī atbalstu sniedza KG Latvija, Vilomx Baltic, Dobeles Dzirnavnieks, Havens, Vesels zirgs, Marstall, Virši, Zirglietas, LŠZAA, z.s Jāņkalni, Madonas karamele, Ippeas, skaistumkopšanas salons Saulespuķe un milzīgi skaistas burkānu buntes no Ritmas Krēgeres ģimenes uzņēmuma. Skaistumu jātnieku laukumā nodrošināja kokaudzētava Meža Rasas ar tūjām un ziedošām hortenzijām. Skaistie ziedu podi nāca no Sedumiem un Jēkabpils zieda.

Par maršrutu sastādīšanu rūpējās tiesnesis Egīls Broks, elektronisko uzskaites iekārtu uzraudzīja un rūpējās Rikardo Saeckers. Tiesnese Laura Tomsone ar palīdzi Evitu Liepiņu sekoja līdzi katrai jātnieka kustībai, kas tika fiksēta, bet sekretāre Ziedīte Bimšteine pildīja visus rakstu darbus! Stjuarte Iveta Zvīdriņa rūpējās par raitu jātnieku plūsmu uz startiem.

Uz sacensībām ieradās turpat simts dalībnieku ar 80 vareniem zirgiem, kuri kopumā piedalījās 170 startos. Šis pasākums kuplināja līdz šim neredzēti lielu startēt gribošu dalībnieku skaitu. Garāko ceļu vairāk kā 200 km mēroja jātniece Kate Ose no Ķirpju staļļiem Jelgavas novada. Krustpils novada un blakus novada dalībnieki teic: “Kā var neierasties uz sacensībām, ja notiek tik tuvu!”

Mīļdzīvnieku biedrību pārstāvēja 17 dalībnieki gan mazi un lielāki, visi drosmīgi devās pārvarēt šķēršļus!

Pirmais starts tika dots pulkstens 10:00 vadības maršrutam, kuru atklāja Mīļdzīvnieku biedrības dalībniece Šarlote Sekere 2,5 gadus veca ar zirgu-poniju Podziņa. Sajā maršrutā piedalās jaunie censoņi un nepieredzējuši zirgi ar pieredzējušiem jātniekiem. Mīļdzīvnieku biedrība šo maršrutu pārstāvēja ar 14 dalībniekiem. Beidzoties šim maršrutam laukums tika sagatavots 2. maršrutam, kurā šķēršļu augstums 60 cm.

Pirmie devās Latvijas šķirnes braucamie zirgi. Pirmo vietu ieguva Vita Radvilaviča ar zirgu Darfa no interešu kluba Henomele, otrā Megija Milne ar zirgu Glorija Lielkažoki-1, trešā Liāna Stulpiņa ar Didy no Eridana, ceturtā Katrīna Vīgupe ar zirgu Megija no Mīļdzīvnieku biedrības, veicināšanas balva Agnijai Mudītei Gūtmanei ar zirgu Kilimandžaro no Mīļdzīvnieku biedrības.

Apbalvojot Latvijas braucamās šķirnes zirgus, maršrutā 60 cm devās dalībnieki ar dažadu šķirņu zirgiem. Ļoti lielā konkurencē pirmo vietu ieguva Krista Kuba ar zirgu Dance Fuksija no SIA Valmet Lat, otrā Zane Adiene ar zirgu Alsu no JSK Gaita Vecumnieki, trešā Karlīna Dzene ar zirgu Pērle no Druvas, ceturtā Egija Martinova ar zirgu Pandora no Druvas, piektā Elīna Meldere ar zirgu Darfa no interešu kluba Henomele, sestā Rendija Kivkucāne ar zirgu Amēlija no SIA Valmet Lat.

Paceļot šķēršļu augstumu līdz 80 cm, maršrutā devās pirmie dalībnieki un sīvā cīņā izcīnīja pirmās sešas godalgotās vietas no dažadiem Latvija novadiem. Pirmo vietu ieguva Sindija Fjodorofa ar zirgu Āris no z.s Priežkalni, otrā Megija Milne ar zirgu Oniks no Lielkažoki-1, trešā Alberta Zeltiņa ar zirgu Mormors Disney no JSK Gaitas Bebrene, ceturtā Denīze Truksne ar zirgu De Luna no Lielkažoki-1, piektā Yulia Vitvinova ar zirgu Revīzija no Sport De Lux un sestā Loreta Umperoviča ar zirgu Vingeida no JSK Pakavs.

Maršruta sastādītājs Egīls un laukuma palīgi Kaspars un Markuss sagatavoja šķēršļus nākamajam maršrutam līdz 100 cm. Šeit kopumā startēja 30 dalībnieki. Godalgoto pirmo vietu ieguva Annija Elīza Stabiņa ar zirgu Cavalier no biedrības Ūsiņš, otrā Megija Milne ar zirgu Oniks no Lielkažoki-1, trešā Katrīna Vīgupe ar zirgu Dons Lando no Mīļdzīvnieku biedrības, ceturtā Vanessa Samuševa ar zirgu Eldorada no JSK Gaitas Vecumnieki, piektā Ance Riekstiņa ar zirgu Langolds no Lielkažoki-1 un godam nopelnīta sestā vieta Ancei Austrai Vilmanei ar zirgu Rakurss no JSK Pakavs.

Dienai nonākot krietnā vakara pusē dalībnieki devās noslēdzošajā maršrutā ar šķēršļu augstumu līdz 120 cm, lai cīnītos par galveno balvu. Pirmo vietu ieguva Līga Daģe ar zirgu Kroders no biedrības Ūsiņš, saņemot galveno balvu no Baltic Agro – siena ruļļu pārklājamo audumu, kā arī balvas no Havens un Dobeles Dzirnavnieka. Otrā Liāna Stulpiņa ar Classik Touch no JSK Eridana, trešā Annija Elīza Stabiņa ar zirgu Cavalier no biedrības Ūsiņš, ceturtā Vanessa Samuševa ar zirgu Eldorada no JSK Gaitas Vecumnieki, piektā Katrīna Vīgupe ar zirgu Dons Lando no Mīļdzīvnieku biedrības, setā Loreta Dišlere ar zirgu Campion Mar no z.s Priežkalni.

Paldies, dalībniekiem no tāliem un tuviem novadiem, kuri mēroja ceļu pie mums!

Mīļdzīvnieku biedrība izsaka pateicību visiem, kas mūs atbalstīja, kas palīdzēja ar dažādiem darbiņiem. Mēs visi kopā to varam!

Zanda Bojere, Mīļdzīvnieku biedrība.

Atpakaļ

Komentējiet

Zirgam.lv
Draugiem.lv pase