Bosvēlija – pret iekaisumu un locītavu sāpēm

Bosvēlijas jeb Indijas vīraka (ang. – Indian frankincense) ekstraktu iegūst no Boswellia serrata koka sveķiem, kurus no koka notecina un tad glabā bambusa grozos, lai atdalītu eļļu un ļautu sacietēt. Tieši šie sveķi satur bosvēlijas skābi – vielu ar spēcīgām pretiekaisuma un pretsāpju īpašībām.

Bosvēlijas koki aug sausos kalnu reģionos Indijā, Āfrikas ziemeļu daļā un Tuvajos Austrumos. Koka sveķus cilvēki šajos reģionos izmanto jau vairākus gadu simtus. Tie tiek lietoti dažādu hronisku iekaisumu un sāpju mazināšanai, piemēram, artrīta gadījumā.

Bosvēlijas ekstraktā esošās skābes mazina enzīma liopooksigenāze sintēzi, kas ir atbildīgs par iekaisuma rašanos. Tās iedarbības princips ir līdzīgs nesteroīdajiem pretiekaisuma līdzekļiem (fenilbutazons u.c.), taču bez negatīvām blaknēm. Nesteroīdo pretiekaisuma līdzekļu būtiskākais trūkums ir tas, ka tos lietojot pat neilgu laika posmu, ievērojami paaugstinās kuņģa čūlas risks, kā arī tiek apgrūtināta nieru un aknu darbība.

Pētījumos ar cilvēkiem, kuriem diagnosticēts osteoartrīts, secināts, ka bosvēlijas lietošana ne tikai mazina sāpes un pakāpeniski palielina locītavas kustības amplitūdu, bet arī mazina skrimšļa noārdīšanos. Uzturā lietojot bosvēliju saturošus produktus, mazinās arī citi iekaisuma procesi, piemēram, hronisks zarnu vai elpceļu iekaisums.

Bosvēlija daudzu locītavu piedevu sastāvā iekļauta kā viena no aktīvajām sastāvdaļām, taču to iespējams izbarot arī tīrā veidā – pulvera vai kristāla graudu formā.

Tas ir dabīgs un efektīvs līdzeklis, ko var izmantot ilgstoši, bez negatīvām blaknēm. Bosvēlijas uzsūkšana organismā tiek uzlabota, ja tā tiek izbarota vienlaicīgi ar eļļu saturošiem produktiem (čia sēklas, linsēklas).

Pētījumā osteoartrīta pacientiem apstiprināts, ka bosvēlija tieši kopā ar kurkumu spēj ievērojami samazināt pacientu sāpes.

Bosvēliju un kurkumu var iegādāties zirgam.lv veikalā – veikalszirgam.lv

 

Avots 1, Avots 2
Attēls 1, 2, 3:
Atpakaļ

Komentējiet

Zirgam.lv
Draugiem.lv pase