Kristaps Neretnieks otrais prestižā CSIO5* Abu Dabī Grand Prix maršrutā

Latvijas vadošais konkūrists Kristaps Neretnieks ceturtdien, 27. februārī ieguva otro vietu “CSIO5*-NC President of the UAE Showjumping Cup presented by Longines Grand Prix” maršrutā Abu Dabī, Apvienotajos Arābu Emirātos. No uzvaras šajā maršrutā Neretnieku šķīra tikai 0,4 sekundes.

“5* Grand Prix maršruts izrādījās ļoti izaicinošs gan augstuma, gan distanču sarežģītības pakāpē. Mans 22. starta kārtas numurs ļāva noskatīties pirmos desmit sportistus veicam distanci un izvērtēt viņu pieļautās kļūdas, tas mums ļāva pirmo raundu izlekt tīri,” saka Kristaps Neretnieks.

Neretnieks ar Moon Ray bija pirmie, kuri 160 cm augsto pirmo raundu veica bez soda punktiem, mirkli vēlāk tas izdevās arī Jordānas sportistei Maijsamai Bišrat. Kopā otrajam raundam kavlificējās 25% jeb 9 sportisti ar labākajiem rezultātiem pirmajā raundā. Otrajā raundā sportisti startē apgrieztā secībā – sportisti ar labākajiem rezultātiem pirmajā raundā startē pēdējie.

“Tā kā pirmajā raundā bija tikai divas nulles, mums primārais uzdevums otrajā raundā bija lekt tīri, kas pie trešā šķēršļa neizdevās un tālāk bija jāriskē un jājāj uz laiku, šoreiz līdz uzvarai pietrūka 0,4 sekundes. Vienmēr gribās labāk, bet esam priecīgi par izcīnīto 2. vietu šajā tiešām augsta līmeņa Grand Prix maršrutā,” saka sportists.

Šīs ir arī noslēdzošās Kristapa Neretnieka AAE tūres sacensības, Neretnieks ar Moon Ray ieguva 5. vietu Grand Prix kvalifikācijas maršrutā, kā arī 10. vietu vidējā apļa LR maršrutā ar ķēvi J’adore van’t Voortveld, Latvijas duets bija ātrākie, tomēr vienu šķērsli distancē gāza. Vēl šo sacensību ietvaros sportists startēs CSI2* maršrutos, bet pēc tām atgriezīsies Eiropā. Nākamie starti plānoti CSI3* Centrāleiropas zonas finālsacensībās Varšavā un vienās no Eiropas prestižākajām sacensībām CSI5* Saut Hermes Parīzē.

Visi CSIO5*-NC sacensību rezultāti te

Foto: Helen Cruden

Ilze Jansone
LJF Preses dienests

Atpakaļ

Komentējiet

Zirgam.lv
Draugiem.lv pase