Niks un Ralista – Latvijā jau aprīļa beigās!

Atkārtoti aicināsim uz Latviju nagu speciālistu Niku Hilu (UK) un veterinārārsti-akupunktūras speciālisti Ralitsu Grančarovu (BG). Piedāvājumā unikāls pakalpojums – zirga vispārējās veselības pārbaude (zobi, nagi, akupunktūras seanss, uzturs u.c veselības problēmu jautājumu risināšana).

Pilna pakalpojuma cena ir EUR 170.

Šogad iespējams izvēlēties arī atsevišķus pakalpojumus:
– akpunktūra EUR 100
– zobu apkope EUR 50
– nagu apkope EUR 40

Lūgums interesentus pieteikties līdz 2. martam linkā zemāk:

https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSdikhYYYgAGAWe-k2LdfP6BaUbXcfNX8M2NcFtNPRx_IRCjoQ/viewform?usp=sf_link

Jautājumiem:
zirgam@zirgam.lv
28 394 610 (Marta), 26 714 934 (Mare)
(var arī Whatsapp)

Fotoiespaidi no 2019. gada vizītes te:

https://www.facebook.com/birzlejuzirgi/photos/?tab=album&album_id=1174996356016059

Par “V&T equine services” privātpraksi

Niks Hils un Ralitsa Grančarova ir speciālistu pāris, kas apvienojis plašu zināšanu loku un pie saviem klientiem vienmēr dodas kopā.

Ralitsa ir zirgu veterinārārsts, toties Niks – nagu speciālists. Niks un Ralitsa ikdienu pavada starp Bulgāriju un Angliju, kur tiem ir pastāvīgs klientu loks, taču paralēli viņi sniedz lekcijas un seminārus visā pasaulē, piemēram, Āfrikā un Āzijā, par dažādiem tematiem, kas saistās ar zirgu veselību, nagu kopšanu un uzturu. 

Kopā viņi ir izveidojuši privātu praksi “V&T equine services”, piedāvājot nagu un zobu kopšanas, akupunktūras pakalpojumus, kā arī konsultē par zirga uzturu, sastāda barošanas plānu un piedāvā ķīniešu tradicionālās medicīnas iespējas. Ralitsa veic arī zirgu veselības diagnostiku, ārstēšanu un citus veterināros pakalpojumus.

Taču Nika un Ralitsas pieeja savam darbam un pacientiem nav tradicionāla, viņi zirgu redz kā vienu veselumu un uzsver, cik ļoti viena ķermeņa daļa (piemēram, zobi, nagi un to disbalanss) spēj ietekmēt organismu kopumā un vienmēr meklē zirgam draudzīgāko un dabiskāko risinājumu.

Niks Hills (Nick Hill)

Niks ir plaši atpazīts nagu speciālists, kura klīnikas un semināri ir notikuši daudzās Eiropas valstīs, kā arī Āfrikā, Amerikā un Izraēlā. Pirms vairāk kā 15 gadiem guvis kalēja kvalifikāciju (strādājis ar Cytek metodi*), Niks ir pārliecināts, ka nekad vairs neliks pakavus uz zirga nagiem un iesaka to nedarīt arī citiem.

Vēlākos gados Niks iesaistījās organizācijā “American Association of Natural Hoof Care Practitioners”, apguva nagu kopšanas metodi, kas vadās pēc savvaļas zirga piemēra un kļuva par AANHCP instruktoru un valdes locekli.

Kā Niks saka: “zirgu naturalizācija ir labākais, kas ar tiem var notikt” un šo principu izmanto arī strādājot ar zirgu nagiem, par galveno vērtību izvirzot labi balansētu un stipru nagu, kas spēj efektīvi funkcionēt savā dabiskajā vidē.

Pirms savas nagu speciālista karjeras, Niks strādājis arī kā jāšanas instruktors un ir ieguvis Liberated Horsemanship sertifikātu, darbā ar klientu zirgiem viņš joprojām izmanto zirgu dabisko apmācību.

Šobrīd Niks arvien ceļo pa dažādām valstīm pasniedzot lekcijas, taču pamatā strādā kopā ar savu partneri Ralitsu un bieži tiek aicināts risināt nopietnas naga pataloģijas un slimības, kur abu – vetārsta un nagu speciālista – saprašanās un vienotais redzējums sniedz apbrīnojamus rezultātus.

Par to iespējams pārliecināties, iepazīstoties ar viņu Facebook lapu: https://www.facebook.com/vandtequineservices

* kalšanas metode, izmantojot specifiskus pakavus, pirms to uzlikšanas arī zirga nags ir jāsagatavo citādi kā pirms tradicionāla pakava.

Ralitsa Grančarova (Ralitsa Grancharova)

Ralitsa ir veterinārmedicīnas doktors (DVM) un zirgu ķirurgs, kā arī biedrs Royal College of Veterinary Surgeons (Anglija). 2013. gadā absolvējusi Trakias Universitāti Bulgārijā, taču profesionālo apmācību un prasmes guvusi Universitātes zirgu klīnikā Hanoverē un Gīsenē (Vācija).

Ralitsa ar zirgiem ir jau kopš bērnības un visus brīvlaikus pavadījusi staļļos, vēlākos gados strādājot par zirgu treneri un grūmu. Šobrīd viņai ir sava privātprakse un plašs pastāvīgo klientu loks Bulgārijā un Anglijā, taču nereti viņa tiek uzaicināta pie zirgiem arī citviet pasaulē.

Ralitsa piedāvā holistisku veterinārās medicīnas servisu, viņu interesē ne tikai diagnosticēt un izārstēt zirgu, bet gan atrast pamatcēloni, kādēļ veselības problēmas ir radušās. Viņa novērtē zirga turēšanas apstākļus un veidu, kā tas tiek nodarbināts, jo tic, ka stress un dzīvniekam nepiemēroti turēšanas apstākļi, kā arī nepiemērots uzturs ir pamats veselības problēmām un slimībām. Kopā ar Niku, viņa cenšas izglītot zirgu īpašniekus un rosināt turēt zirgus pēc iespējas dabiskāk.

Viena no Ralitsas interesēm ir tradiconālā ķīniešu medicīna un ikdienas praksē viņa izmanto akupunktūru un fitoterapiju, kā arī analizē sava pacienta “tipu” un sastāda viņa vajadzībām specifisku uztura plānu. Kopš 2016. gada Ralitsa zirgiem veic arī zobu vīlēšanu un dabisku līdzsvarošanu, īpašu uzmanību pievēršot priekšzobiem un to balansam. Ralitsa apzināti izvēlas strādāt tikai ar rokas instrumentiem (nevis elektrisko vīli) un cenšas iztikt bez nomierinošiem līdzekļiem, jo vēlas, lai viņas iejaukšanās ir maiga un zirgam draudzīga.

Pēcvārds

Par abu specilistu prasmēm mēs pārliecinājāmies, kad ar viņiem iepazināmies 2018. gada pavasarī, seminārā Igaunijā. Ralitsas un Nika kopdarbs parādīja, cik būtiski ir šīs procedūras veikt vienkopus.

Veselības problēmas, ko Ralitsa apstiprināja izpētot zirga ķermeni, dubulti apstiprināja Niks, apskatot tā nagus. Abi speciālisti lieliski pierādīja, ka viss zirga ķermenī ir saistīts un, ka to nedrīkst analizēt “pa detaļām”. Šie ir speciālisti, kas nebaidās no vistiešākajiem jautājumiem, neslēpj savas domas pie sevis un patiešām pasaka, ko domā un kā būtu jārīkojas tālāk.

Mūsuprāt, gana rets komplekts, kas nevienu neatstāj vienaldzīgu vai vīlušos 🙂

Viņu Facebook lapā https://www.facebook.com/vandtequineservices iespējams apskatīt dažādus klientu stāstus un patiešām brīnumdarbus zirgu veselības jomā.

Piemēri:
– redzami uzlabojumi jau mēneša laikā zirgam ar hronisku laminītu (video 15. aug. 2018)
– kuņģa čūlas izārstēšana ar uztura maiņu un bez ķīmiskiem preperātiem (Claire Stewart)
– zirga izārstēšana no “sweet itch” jau pēc pirmā akupunktūras seansa un uztura maiņas (8 June 2018)
– Nika un Ralitsas aprūpē ir arī konkūra, iejādes un trīscīņas zirgi, kas veiksmīgi piedalās sacensībās bez pakaviem (piemēram, BB Equestrian)
– zirga nags pārstāj plaisāt jau pēc diviem Nika apciemojumiem un nagu aprūpes (25 June 2018)
– veiksmīga navikulārā zirga rehabilitācija (Eleanor Morelli), zirgs gada laika spējis atgriezties slodzē
– navikulārā sindroma zirga rehabiltācijas dokumentācija (Twinkle toes and his Barefoot journey for navicular), stāstot un rādot visu, kas ar to tiek darīts.

Atpakaļ

Komentējiet

Zirgam.lv
Draugiem.lv pase