Neretnieks 3. un 4.vietā PK kvalifikācijas maršrutā Šauļos

13.oktobrī, Šauļu arēnā CSI2*-W statusa Pasaules kausa kvalifikācijas maršrutā Kristaps Neretnieks ieguva 3. un 4.vietu ar zirgiem J’adore Van’T Voortveld un Moon Ray, bet Laura Penele ar Dundas V.D.M. 7.vietu. Uzvaru galvenajā maršurutā izcīnīja Igaunijas sportists Pauls Ričards Argus ar zirgu Renessin.

Sacensību galvenajā maršrutā startēja 22 sportiskie pāri. Neretnieks bija trešais jātnieks, kurš ar Moon Ray pamatmaršrutu veica bez soda punktiem un kvalificējās pārlekšanai, šo pašu rezultātu jātnieks atkārtoja ar savu otro zirgu – ķēvi J’adore Van’T Voortveld. “Maršruts bija ne pārāk grūts, bet ar dažām ne īpaši patīkamām distancēm, kas jātniekiem sagādāja neērtības,” maršrutu komentēja Neretnieks. Tallinas Grand Prix uzvarētāji Laura Penele ar Dundas V.D.M. šoreiz pamatmaršrutā ieguva 4 soda punktus un kopvērtējuma tabulā ierindojās 7.vietā.

Pārlekšanai kvalificējās pieci pāri, saīsināto distanci bez soda punktiem veica divi – Igaunijas sportists Pauls Ričards Argus ar Renessin (0-0/42.43 sek) un Krievijas sportists Jegors Ščibriks ar Anibale de Hus (0-0/43.65 sek), attiecīgi iegūstot 1.vietu un 2.vietu. Neretnieks ar abiem zirgiem uzrādīja ātrāku laiku, bet ieguva 4 soda punktus un attiecīgi ierindojās 3.vietā ar J’adore Van’T Voortveld (0-4/39.69 sek) un 4.vietā ar Moon Ray (0-4/40.07 sek). Piekto vietu ieguva Lietuvas duets Irmantas Grikienis ar Glamour For Ever ar astoņiem soda punktiem pārlekšanā (0-8/45.37 sek).

“J’adore pie manis ir tikai piecas nedēļas un esam panākuši lielu progresu, pagājušajā nedēļā Maskavā uzvarējām Longines Ranking maršrutu – 150 cm ar pārlekšanu, šonedēļ tīri GP pamatmaršruts, ātrākais laiks pārlekšanā, šoreiz gan ar mazu neveiksmi – 4 soda punktiem. Kopumā esmu apmierināts, man ir vēl viens zirgs, ar kuru varu pelnīt pasaules reitinga punktus,” saka Neretnieks.

Pēc stabilajiem startiem vasarā un atpūtas pauzes sacensību arēnā atgriezās arī Neretnieka galvenais zirgs Moon Ray. “Moon Ray bija milzīgs malacis, pamatmaršrutu izleca bez kļūdām un ļoti centās, pārlekšanā ātrumā nedaudz aizķēra vienu kārtiņu un ieguvām 4 soda punktus, ko Moon Ray pats pēc tam pārdzīvoja daudz vairāk kā es. Šīs bija pirmās sacensības arēnā pēc vasaras sezonas un gatavošanās diviem nozīmīgiem startiem novembra beigās Eiropā, viss norit pēc plāna,” saka Kristaps Neretnieks.

Svētdienas noslēdzošajā maršrutā Latvijas himna skanēja Sintijai Semeņkovai ar Clair de Lune, šis duets izcīnīja uzvaru 135 cm “Speed and Music” maršrutā. Semeņkovai arī 4.vieta šajā pašā maršrutā ar Carlos Z, 6.vietu ieguva Guntars Siliņš ar Zwarovski Z.

Kopumā Latvijas jātnieki šajās sacensībās dažāda līmeņa maršrutos ieguva vairākas godalgotas vietas visas nedēļas nogales garumā. Jaunzirgu konkurecnē pirmajā dienā uzvaru izcīnīja Andis Vārna ar High Point VDL, trešajā dienā 6.vieta Kristapam Neretniekam ar Corneliuss. Mazā apļa maršrutā otrajā sacensību dienā 3.vietu ieguva Sintija Semeņkova ar Clair de Lune, 4.vietu Anna Šellere ar Luanda, 5.vietu Sintija Semeņkova ar Carlos Z.

Paralēli starptautiskajām sacensībām Šauļos notika arī nacionāla mēroga sacenības, kurās svētdien 120 cm maršrutā Maira Leja ar Irtišs ieguva 2.vietu, Aigars Bregže ar Silver Rose 5.vietu, bet Krista Kliesmete ar Lord Lux 6.vietu. Maršrutā ar šķēršļu augstumu 105cm uzvarēja Odrija Roberta Brālēna ar Cielavu, 3.vietu Ance Anna Katkovska ar Falko, 4.vietu Elizabete Rasmussena ar Chakkato. Poniju konkurencē noslēdzošajā dienā uzvara vēl vienai Latvijas sportistei Ancei Aleksandrovai ar Rajur.

Pirmajā sacenību dienā Latvijas poniju jātnieki ieguva trīs godalgotas vietas pirmajā sešiniekā – uzvaru izcīnīja Heidija Krastiņa ar Tango, 3.vietu ieguva Ance Aleksandrova ar Rajur, bet 5.vietu Anna Salmiņa ar Vetra. Maršrutā ar šķēršļu augstumu 100 cm vēl viena uzvara Latvijai – šajā maršrutā nēpārspēta palika Odrija Roberta Brālēna ar Cielavu, 2.vieta Mairai Lejai ar Irtišs. Arī nākamajā piektdienas maršrutā vēl viens panākums Odrijai Robertai Brālēnai – 3.vieta 115cm maršrutā ar Cielavu.

Sestdien poniju konkurencē labākais Latvijas duets bija Heidija Krastiņa ar Tango, 4.vietu ieguva Ance Aleksandrova ar Rajur. Maršrutā ar šķēršļu augstumu 100 cm 6.vietu ieguva Sintija Semeņkova ar Dakotu. Maršrutā ar šķēršļu augstumu 115-120 cm 2.vietu ieguva Tīna Dreimane ar Luis, bet 5.vietu Kristaps Neretnieks ar Altairu.

Visi sacensību rezultāti: https://online.equipe.com/en/competitions/32814

Foto: Elena Zobova

Teksts: Ilze Jansone, LJF Preses dienests

Atpakaļ

Komentējiet

Zirgam.lv
Draugiem.lv pase