“Jauno Jātnieku skolas” turnīra 2019. gada jātnieces titulu iegūst Sintija Semeņkova

7. un 8. septembrī notika “Jauno Jātnieku skolas” kausa III posms konkurā Inčukalna nov., „Zustrenes”, Jauno Jātnieku skolas Sporta centrā. Sacensības bija šī gada aktīvās sezonas noslēgums, kurās tik noskaidrots “Jauno Jātnieku skolas” turnīra konkurā 2019 “Gada jātnieks” piecās kategorijās.

Šogad “Gada labākās jātnieces” titulu ieguva Sintija Semeņkova no JSK “Kriķi”, kas ieguva 1. vietu trīs posmu kopvērtējumā, aiz sevis atstājot kungus. 2. vietā Aigars Bregže no ZS “Lielceri” un 3. vietā Aleksandrs Šakurovs no JSK “Rīga”.

“Jauno Jātnieku skolas” turnīra konkūrā gada jātniece 2019 vecumā līdz 16 gadiem, piedaloties sacensībās ar I un II grupas ponijiem ir Luīze Lamberte no ZS “Tīraines staļļi”, kura iegūst balvā galveno balvu – ceļojumu uz Vīni. Uzvarētāja dosies ceļojumā ar “Vanilla Travel” uz Vīni, lai apskatītu “Spāņu jāšanas skolu”, kas ir vienīgā pasaulē (iekļauta UNESCO cilvēces kultūras mantojuma sarakstā), kur tiek praktizēta klasiskā jāšana jau vairāk nekā 450 gadus. 2. vietā Elza Buša no JSK “Īriss”, 3. vietā igauniete Karita Beilman.

“Jauno Jātnieku skolas” turnīra konkurā 2019 “Gada jātniece līdz 16 gadiem” ir Kristina Zomera no JSK “Mustangs”, 2. vietā Odrija Roberta Brālēna no Z/A “Kocēni” un 3. vietā Ance Anna Katkovska no “Jauno Jātnieku skolas”.

“Jauno Jātnieku skolas” turnīra konkurā 2019 “Gada jātniece ar zirgu līdz 5 gadu vecumam”. 1.vieta ir Terēzei Zaltei ar zirgu Jakarta ME no “Golden Equestrian team”, 2. vieta Heiki Vatsel no Igaunijas ar zirgu Jabalou, 3. vietā Elizabetei Kristai Jurašai ar zirgu AndžellaN no “Golden Equestrian team”

Jauno Jātnieku skolas turnīra konkurā 2019 “Gada jātniece līdz 25 gadu vecumam” ir Sabīne Siliņa no JSK “Mežstrazdiņi”, 2. vietā Elizabete Krista Juraša no “Golden Equestrian Club”, 3. vietā Laura Penele no ZS “Lielceri”.

“Jauno Jātnieku skolas” valdes locekle un sacensību organizatore stāsta par 2019. Gada sezonu: “Esmu gandarīta par šo sezonu, kuplo jātnieku skaitu, it sevišķi jau par jaunajiem jātniekiem, kas nozīmē, ka jāšanas sports attīstās ne tikai hobija līmeņa jātnieku vidū, bet arī profesionālā sporta līmenī.

Vērtējot sacensības šajā sezonā, esam gandarīti, ka šajā sezonā ieviesām EQUIPE sistēmu, kas ļoti atvieglo darbu ne tikai no sacensību organizēšans puses, bet arī jātniekiem, kas var ērti sekot līdzi rezultātiem un startu kārtībām. Kā arī izmantojot šo sistēmu, esam redzami starptautiskā līmenī, kas piesaista jātniekus ne tikai no kaimiņvalstīm. Paldies visiem un uz tikšanos nākamajā gadā!”

“Jauno Jātnieku skolas” turnīra III posmā maršrutus stādīja ne tikai pieredzējušais maršrutu sastādītājs Ivo Miķelsons, bet arī Josefs Maiers no Vācijas, kas jātniekiem bija neierastāki kā iepriekšējos divos posmos. Maršrutu sastādītājs Josefs Maiers dalās ar sacensībās gūtajiem iespaidiem: “Šajās sacensībās biju pārsteigts, cik daudz jauni jātnieki piedalās, kuri cīnās savā starpā un vēlas vinnēt. Jauki redzēt viņu sadarbību ar saviem ponijiem. Tas ir pārsteidzoši, jo Vācijā pašreiz jaunieši izvēlas labāk sēdēt datoros un telefonos nevis piedalīties sacensībās un nodarboties ar jāšanas sportu, kas redzams arī sacensībās, kur nav tik daudz jauno jātnieku kā pie jums. Pirmajās klasēs vienmēr ir vairāk jātnieki, kuri laika gaitā izvēlas citas nodarbes vai hobijus, kā rezultātā paliek tikai labākie, bet jums būs no kā izvēlēties, jo aug ļoti laba jaunā paaudze, par ko ļoti priecājos.

Taču man kā maršruta sastādītājam ir svarīgi, lai jātnieki ievērotu dinamiku un veiktu maršrutu kā vienu skaisti plūstošu līniju nevis līniju ar asiem stūriem. Protams, zirgam ar jātnieku jābūt savstarpējā harmonijā kā diriģentam ar orķestri, lai veiktu maršrutu bez kļūdām.”

“Jauno Jātnieku skola” kopš 2007. gada ir viens no modernākajiem sporta kompleksiem Baltijā, ar diviem augstas kvalitātes āra laukumiem, Latvijā lielāko jāšanas manēžu un plašiem, mūsdienīgiem staļļiem. 2019. gadā komplekss ir ieguvis Nacionālās sporta bāzes statusu.

Inga Zālīte
“Jauno Jātnieku skolas” mediju pārstāve

 

Atpakaļ

Komentējiet

Zirgam.lv
Draugiem.lv pase