Neretnieks sestais starp pasaules labākajiem jātniekiem

Latvijas vadošais konkūrists Kristaps Neretnieks svētdien, 1.septembrī, startējot ļoti spēcīgā konkurencē, ieguva 6.vietu vienā no grūtākajiem maršrutiem Eiropā – CSI5* Brussels Stephex Masters Rolex Grand Prix. Uzvaru Grand Prix svinēja beļģu jātnieks, pasaules reitinga desmitais numurs Nīls Brunsels ar ķēvi Gancia de Muze.

“Šis noteikti bija lielākais Grand Prix maršruts, kādu esam lekuši – kārtīgs, pilns 160 cm maršruts, ļoti plats un nežēlīgi tehnisks – viena distance plata, nākamā šaura, tad atkal plata, milzīgie šķēršļi nepieļāva nekādus variantus tempu izvēlē, brīžiem bija jājāj maksimāli ātri uz priekšu ar cerību veiksmīgi tikt otrā pusē milzīgajiem okseriem. Godīgi sakot, kad izstaigāju maršrutu un redzēju cik tas ir grūts, uz brīdi nokāru degunu un domāju pie sevis: Ak, Dievs, kur mēs esam atbraukuši, kāda man vispār ir iespēja šo izlekt līdz galam?” emocijās dalās Kristaps Neretnieks.

Rolex Grand Prix maršrutā startēja divi šī brīža Eiropas čempioni komandu vērtējumā, trīspadsmit pasaules reitinga Longines Ranking pirmā divdesmitnieka jātnieki, to vidū Olimpiskais čempions, trīskārtējs pasaules kausa ieguvējs, pasaules reitinga līderis Stīvs Gerdā un reitinga trešās vietas īpašnieks, arī pasaules kausa ieguvējs Daniels Doisers kā arī citas konkūra superzvaigznes.

“Lekt Rolex Grand Prix sapņo daudzi un mūsu sports ir skaists ar to, ka jebkurās sacensībās var uzvarēt praktiski jebkurš jātnieks. Es braucu uz Briseli ar mērķi lekt konkurencē, kas tuva tai, kura mūs sagaida Tokijā, tur noteikti nebūs vieglāk. Pārliecināju sevi, ka vienkārši jātic sev un Moon Ray, kā vienmēr esmu to darījis, un mazāk jādomā par pārējiem dalībniekiem, tā mēs ar Mūniju tomēr pieveicām to maršrutu – ar pašiedvesmu, lidojot pāri katram šķērslim, šoreiz arī veiksme bija mūsu pusē,” stāsta Neretnieks.

Neretnieks ar Moon Ray bija starp tiem desmit jātniekiem, kuri pamatmaršrutā spēja atbildēt uz visiem maršruta sastādītāja Uliano Venzanī uzdotajiem jautājumiem un iekļuva pārlekšanā. Pārlekšanas maršrutā Latvijas duets startēja otrie, saīsināto distanci veica kā trešais ātrākais pāris, bet vienu šķērsli gāza, tomēr šis rezultāts ļāva ierindoties 6.vietā vienā no pasaules prestižākajiem Grand Prix.

Turnīra 5* līmeņa jātnieku kopvērtējumā Neretnieks CSI5* Brussels Stephex Masters noslēdza kā septītais labākais jātnieks. “Šis ir pārsteidzošs rezultāts, jo mans otrais zirgs Sir Stenograph ir pilnīgs iesācējs šādā līmenī un vēl tikai mācās saprast, kā tikt otrā pusē tik augstiem šķēršļiem, nesagādājot sev liekas problēmas. Šajā ieskaitē tiek ņemti rezultāti ar abiem zirgiem visos maršrutos, punkti ir saskaitīti un tie rāda šādu rezultātu,” saka Neretnieks.

Olimpiskās kvalifikācijas C grupā Neretnieks ar Moon Ray saglabā stabilas līderpozīcijas ar 771 punktu, kas ir par 220 punktiem vairāk kā tuvākajam sekotājam, Polijas sportistam Voičekam Voičaņecam un Chintablue.

Titulfoto: Wil Smeets: Kristaps Neretnieks ar Moon Ray Stephex Masters lielā apļa maršrutā.

Ilze Jansone

Latvijas Jātnieku federācijas

Preses dienests

Atpakaļ

Komentējiet

Zirgam.lv
Draugiem.lv pase