“Jauno jātnieku skola” atklāj sacensību sezonu

Pagājušajā nedēļas nogalē “Jauno Jātnieku sporta” kompleksā Inčukalnā notika Jauno Jātnieku skolas turnīra 1. posms, kas pulcēja jaunus un arī pieredzējušus jātniekus no Baltijas valstīm, lai divu dienu garumā sacenstos konkūrā.

“Jaunajā Jātnieku skolā šajā sezonā notiks trīs turnīra posmi. Nākamais posms notiks 12. jūlijā un 13. jūlijā. 14. jūlijā sacensību ietvaros notiks gada gaidītākais pasākums – Vislatvijas zirgu dienas, kas ir svētki jātniekiem, zirgiem un zirgu mīļotājiem. Savukārt krāsainajā lapu mēnesī – septembrī noslēgsim sezonu ar 3. posmu.

“Katru gadu attīstam “Jauno Jātnieku skolas” sporta kompleksu, lai tas būtu ērtāks ne tikai jātniekiem, bet arī zirgiem. Priecē, ka to novērtē ne tikai latviešu jātnieki, bet arī Lietuvas un jo īpaši Igaunijas sportisti, kas šajās sacensībās bija pārstāvēti kuplā skaitā.

Šogad sacensības notika Eiropas līmenī pateicoties jaunajai sistēmai “Equipe”. Lepojamies, ka pirmie Latvijā adaptējām starptautisko startu elektronisko programmu Equipe, kas ļauj automātiski redzēt starta kārtības un rezultātus katram jātniekam, grūmam vai līdzi jutējam internetā vai telefonā. Sistēma atviegloja jātniekiem sacensības, jo nebija visu laiku jāatrodas sacensību laukuma tuvumā, lai būtu lietas kursā, kas šobrīd notiek, kad sāksies nākamais maršruts. Atrodoties staļļos vai kur citur, to visu varēja noskaidrot izmantojot ”Equipe” programmas priekšrocības. Tas ļoti atviegloja sacensību gaitu,” stāsta sacensību organizatore un “Jauno jātieku skolas” valdes locekle Elīna Dzenuško.

“Jauno jātnieku skola” turpina ieguldīt sporta kompleksa infastruktūrā, tagad jau ir divas slēgtās manēžas par ko priecājas sacensību galvenā tiesnese Inga Miķelsone: ”Sacensībās jātniekiem bija pieejamas divas slēgtās manēžas, lai iesildītu zirgus. To ļoti novērtēja jātnieki, jo svētdien brīžiem uzlija lietus.

Sacensību maršruti bija atbilstoši lielajam dalībnieku skaitam – lai pacīnītos un noskaidrotu labākos. Ņemot vērā, ka ir tikai maija mēnesis un “āra sezonas” sākums, kopumā uzrādītos rezultātus vērtēju labi.

Priecē organizatora ļoti nopietnā attieksme pret startējošo zirgu pasēm – tika pārbaudītas visas zirgu pases un informēti jātnieki vai zirgu īpašnieki, ja kādam nebija pase “kārtībā”, tad šoreiz varēja startēt. Priecēja, ka vetārsts paskaidroja un deva padomus, kā visus dokumentus sakārtot.”

Sacensības atbalsta: Latvijas Jātnieku Federācija, Inčukalna novada dome, “ARS”, Vanilla travel, Balticovo, British Horse Society, , “Paulig”, zirglietu veikals „Kentaurs”, “Knauf”, zirglietu veikals „Zirgu stallis”, „Havens”, Zirgam.lv,”Radio Tev”, “Radio Skonto”, “What Car”, “Profi”, un “Torpol Baltija”.

Rezultāti:

Turnīra ieskaites maršrutā Nr. 2. – Jātnieki līdz 16 gadiem ar I un II grupas ponijiem – 60 cm. Ideālais laiks vietas tiek sadalītas starp Latvijas un Igaunijas sportistēm. 1. vietā Luīze Lamberte ar zirgu Efektu, 2. un 5. vietā Karita Beilman ar Retro un Vapper no Igaunijas ar , 3. vietā Elza Buša ar Eiro, 4. vietā Kate Dzenīte ar Drongo un 5. vietā Jessica Molder.

3.maršruta uzvarētāji, kuri pārvarēja 40. cm šķēršļu aukstumu piedalījās jātnieki līdz 10 gadu vecumam. 1. vietā Darmudusa ar Žerko SIG-Gold, 2. vietā Armands Kociņš ar Lambiek, 3.vietā Miķelis Ģīlis ar Elmo, 4. vietā Madara Elza Ziediņa ar Alegro, 5. Vietā Samanta Sondore ar Marķīzi De Laruš un 6. Vietā Marks Ulmis ar Marķīzi De Laruš.

4.maršrutā godalgotās vietas ieguva sekojoši jātnieki. Ņemot vērā kuplo starta darlībnieku skaitu, tika apbalvotas pirmās sešas vietas dubultā. 1. vieta Janely Saar ar zirgu Deja Ar Vilkiem un Luīzei Lambertei ar Efektu, 2. Vieta Martai Aleksandrai Jansonei ar Minkakatinka un Annai Čakstiņai ar Veto. 3.vieta Jesicai Modler ar TRIKK un Karitai Beilmann ar Retro. 4.vietas Annai Salmiņai ar Vetru un Žannai Metus ar Floridu. 5.vietas Elīnai Jekalei ar Varbūtību un Laurai Kauliņai ar Chalou. 6.vietas Džuljetai Jēkabsonei ar Contestu un Terēzei Šeniņai ar Columbīti.

5.maršruta – Ātruma maršruts, kurā jātnieki ar zirgiem pārvarēja 100cm augstumu. 1. Vietā Annija Vārna ar zirgu Candy, 2. vietā Kristina Zomera ar Quanta Costa un 3. vietā Unda Egendorfa ar Lēdiju, 4. vietā Gabriella Austwick ar Jus de Pomerol, 5. vietā Arturas Stonkus ar Laksiju Lilū, aiz sevis atstājot 6. vietas ieguvēju Madaru Pētersoni ar Nilanu.

6.maršruta uzvarētāji, kas pārvarēja 120 cm šķēršļu augstumu. 1. vietā Siim Sinijarv ar zirgu Leander no Igaunijas, 2. vietā un Mārtiņš Ernests Pilders ar zirgu Etalonu un 5. vietā Rigli-Vu. 3. vietā Anna Annija Alsina ar Cleo, 4. vietā Elīna Kaimiņa ar Cipra un 6. vietā Madara Pētersone ar Nepalu.

7.maršruta uzvarētāji, kas pārvarēja 120cm šķēršļu augstumu. 1. vietā Andris Vārna ar Chaccos Girl Star PS, 2. vietā Jaroslavs Trubanovs ar Pekhorka, 3. vietā Siim Sinijarv ar zirgu Cashmir un 4. vietā ar zirgu Ilsonne V Bareelhof, 5. vietā Janely Saar un 6. vietā Kristīne Zomere ar Quanta Costa. Apsveicam! Līdz rītam!

8.a maršruta uzvarētāji, kas pārvarēja 100 cm 2 fāzēs. Godpilno 1. vietu ieguva Laura Luīze Leinerte ar zirgu Passo 2. vietā atstājot Kristinu Zomeri ar Quanta Costa. 3. vietā Odrija Roberta Brālēna ar zirgu Cielava. 4. vietā ierindojās Anna Sergejeva un 5. vietā Ance Anna Katkovska ar zirguFalko.

8. b turnīra ieskaites maršruts jātniekiem ar zirgiem līdz 5 g.v. – 100 cm. Šajā maršrutā uzvarēja un 1. vietu ieguva Terēze Zalte ar zirgu Jakata ME, 2. vieta Elizabetei Kristai Jurašai ar Andžela N, 3. vieta Siim Sinijärv no Igaunijas ar zirgu Saxello un 6. vieta ar zirgu Kominka K, 4. Vietā Terēze Zalte ar Early Bird ME un 5. Vietā Heiki Vatsel ar Jabalou.

8. c turnīra maršruts bez ierobežojumiem, kas ir ieskaites maršruts amatieriem, pārvarot 100 cm šķēršu augstumu. 1. vietā Unga Egendorfa ar zirgu Lēdija, 2. vietā Marta Brūniņa-Buile ar zirgu Cleo, 3. Vietā Žanna Metus ar Hoppy W.B, 4. vietā Ilze Krūmiņa ar Pekinu, 5. vietā Laila Bergsone ar Carē, 6.vietā Elisabeth Kabin no Igaunijas ar zirgu West Park S. Maršrutu atbalsta Kentaurs.

Maršrutā Nr. 9, kurā jātniekiem vajadzēja pārvarēt 110 cm bez ierobežojumiem 1. vietu ieguva Siim Sinijärv ar zirgu Leander, 2. vietā Kristina Zomera ar zirgu Quanta Costa, 3. vietā Tīna Dreimane ar Luis, 4.vietā Siim Sinijarv ar zirgu Eddy, 5. vietā Ģirts Bricis ar zirgu Carlondra First un 6.vietā Jana Zēberga ar zirgu Self Lucky. Maršruta atbalsta Paulig.

Maršrutā Nr. 11 jātnieki līdz 25 gadu vecumam pārleca 120 cm šķēršļu augstumu speciālās 2 fāzes. Uzvarētāja un 1. vietu ieguva Sabīne Siliņa ar Kalgari 2.vietā atstājot Janely Saar ar Ilsonne V Bareelhof. 3.vietā Ģirts Bricis ar Garvey, 4.vietā Elizabete Krista Juraša ar Lagūnu-N, 5.vietā Sintija Semenkova ar Lemon Squash un 6.vietā Anna Annija Alsina ar Krīgeru. Maršrutu atbalsta Torpol Baltija.

Jauno Jātnieku skolas turnīra ieskaites maršrutā “Labākais jātnieks 2019. gada sezonā, pārvarot 130cm augstu šķēršļu joslu, uzvarēja un 1. vietā ierindojās Aigars Bregže ar zirgu Val di Sole, 2.vietā Andis Vārna ar Conrouet, 3.vietā Aigars Bregže ar Avellyna, 4. Vietā Sintija Semenkova ar Clair de Lune, 5.vietā Andis Vārna ar zirgu Humphry un 6.vietā Aleksnadrs Šakurovs ar Cabaletta. Atbalstītāja “Bauskas alus” simpātija Andis Vārna ar HighPoint VDL.

12. maršrutā, kur jātnieki pārvarēja 60cm šķēršļu augstumu 1. vietā Hedi Voor Voort ar zirgu Mexicana, 2. vietā Hedi Voor Voort ar Donna no Igaunijas. 3.vietā Karita Beilmann no Igaunijas ar zirgu Retro, 4. vietā ar zirgu Vapper un 6. vietā ar zirgu Arabella. 5. vietā Agate Ļevčenoka ar zirgu Val di Sole.

Inga Zālīte

“Jauno jātnieku skolas”

Mediju pārstāve

Atpakaļ

Komentējiet

Zirgam.lv
Draugiem.lv pase