Latvijas iejādnieces veiksmīgi aizvadījušas sacensības “Harmony Park International Dressage Horse Show 2019”

Pagājušajā nedēļas nogalē no 17.-19.maijam Lietuvā norisinājās CDI3* statusa iejādes sacensības “Harmony Park International Dressage Horse Show 2019”, kurās veiksmīgi startēja arī vairākas Latvijas pārstāves. Viena no veiksmīgākajās sportistēm šajās sacensībās bija Elza Zaķe.

“Es startēju vienas zvaigznes shēmā ar desmit gadus veco ķēvi A Splash Of Class. Ar viņu strādat nav viegli, jo dažkārt sacensību laukumā parāk satraucas, kļūst bailīga un man neuzticas. Tā tas notika šā gada februāri trīs zvaigžnu sacensībās Polijā, Sopotā, kur neizdevās parādīt mūsu labāko sniegumu. Tāpēc man bija ļoti interesanti paskatīties, kā spēsim sapraties šajās sacensībās Lietuvā pirms plānojam talāko sacensību grafiku vasarai. Esmu ļoti priecīga par visiem trīs startiem, jo mums izdevās saglabāt vēsu prātu un parādīt konkurētspējīgu sniegumu. Rezultatā, fināla dienā Vidējā balvā 1 brīvās izvēles programmā ierindojāmies trešajā vietā aiz igauņu sportistes Tiinas Kuusmann un lietuvietes Sandras Sysojevas,” stāsta Elza Zaķe.

Latviju šajās sacensībās CDI3*, CDI1* un nacionālajā līmenī pārstāvēja desmit sportistes.

“Sacensības bija ļoti patīkamas, tiešām ļoti liels prieks, ka tik tuvu Latvijai tiek organizētas starptautiskas trīs zvaigžņu (CDI3*) sacensības iejādē ar augstas klases FEI līmeņa tiesnešiem (Bernard Maurel (5*) Francija, Thomas Lang (5*) Austrija, Nataliya Petukhova (4*) Baltkrievija, Eva-Maria Vint-Warmington (4*) Igaunija, Anna Eliseeva (3*) Krievija). Ar vairākiem tiesnešiem jau biju tikusies dažās sacensībās 2017. un 2018. gadā. Iejādē ir svarīgi ir atcerēties tiesnešus un mēģinat saprast, ko katrs no viņiem grib redzēt, kādām niansēm vairāk pievērš uzmanību, kāds sniegums labāk patīk, kādas kļūdas piedod, bet kādas vērtē stingrāk, lai līdz nākamajām sacensībām spētu uzlabot savu sniegumu,” saka Zaķe.

“Sacensībās bija pieaicināta arī ļoti pieredzējusi stjuartu komanda no Polijas, kā arī rezultātu apkopošanas un paziņošanas komanda no Polijas, tāpēc sacensības ritēja ļoti profesionāli un pozitīvi. Domāju, ka nākamgad šajās sacensībās būs daudz vairāk dalībnieku, jo visi sportisti un komandu pārstāvji bija ļoti patīkami pārsteigti par augsto organizācijas līmeni un tad jau par godalgām būs daudz grūtāk pacīnīties. Liels prieks, ka arī vairāki Latvijas sportisti izmantoja iespēju tik tuvu Latvijai piedalīties starptautiskās sacensībs un uzrādīja labus rezultātus,” turpina Zaķe.

Visi sacensību rezultāti pieejami: https://livejumping.com/zawody/50/tour/70/zgloszenia

Foto: Alma Totorytė

Ilze Jansone

Latvijas Jātnieku federācijas

Preses dienests

Atpakaļ

Komentējiet

Zirgam.lv
Draugiem.lv pase