Laura Penele uzvar CSI2* sacensību lielā apļa maršrutā Lietuvā

Latvijas sportiste Laura Penele vakar Lietuvā CSI2* sacensībās “Horsemarket Equestrian Spring Tour 2019” ar Dundas V.D.M. izcīnīja pārsteidzošu un pelnītu uzvaru (0 / 63.06 sek). Penele aiz sevis rezultātu tabulā atstāja pieredzējušus un titulētus sportistus, piemēram, Kullo Kenderu ar Artas (0 / 65.37 sek), kuri šogad startēja Pasaules kausa finālā konkūrā, kā arī Krievijas sportistu Vladimiru Beļecki (0 / 65.84 sek) – neskaitāmu augsta līmeņa Grand Prix maršrutu uzvarētāju.

“Startēju maršruta sākumā kā sešpadsmitā, īsti nepaspēju nevienu dalībnieku noskatīties, jo bija jāsāk iesildīties. Manuprāt, maršruts bija tehniski diezgan sarežģīts, bet mums ar Dundasu viss izdevās kā plānots. Startējot sākumā, uzreiz bija jāuzstāda labs laiks, jo priekšā bija vēl daudz dalībnieku, kuri varēja apsteigt. Jau iesildē jutu, ka Dundas ļoti cenšās, tāpēc gāju uz risku, vairākās vietās izdevās ļoti īsi nogriezt līkumus uz šķērsli. Esmu priecīga par uzvaru, jo bija liela un spēcīga konkurence, bet par laimi neviens tā arī nepietuvojās manam laikam. Šī ir mana otrā uzvara CSI2* lielā apļa maršrutā. Tā sajūta, kad skan Latvijas himna ir fantastiska!” par uzvaru saka Laura Penele. Maršrutā startēja 57 dalībnieki, 15 no tiem maršrutu veica bez soda punktiem.

Pirmajā sacensību dienā Laura Penele ar Dundas V.D.M. ierindojās 3.vietā, maršrutu veicot bez soda punktiem, bet laika ziņā trīs sekundes atpaliekot no maršruta uzvarētājas Krievijas sportistes Anastasijas Šerbakovas ar Canberry. Andis Vārna ar High Point VDL ieguva 4.vietu jaunzirgu maršutā 6-7 gadus veciem zirgiem. Kristīne Egle ar ķēvi Casquetta 125cm augstajā “Gold Tour” maršrutā un ieguva 4.vietu. Vēl viena Latvijas sportiste Una Adamoviča 115cm augstajā “Silver Tour” maršurutā ieguva vēl vienu 4.vietu Latvijai.

Otrajā sacensību dienā maršrutā 6-7 gadus veciem zirgiem veiksmīgākais Latvijas duets bija Valters Celms ar ķēvi Caransa, abi ieguva 5.vietu. “Gold Tour” maršutā ar 125 cm augstiem šķēršļiem otrajā dienā Latvijai divas vietas pirmajā sešiniekā – uzvaru izcīnīja Kristīne Egle ar ķēvi Casquetta, bet 6. vietu ieguva Aleksandra Šakurovs ar Grietje G.

Latviju “Horsemarket Equestrian Spring Tour 2019” pārstāv septiņi sportisti, sacensības noslēgsies svētdien, 12. maijā.

Visi sacensību rezultāti: https://online.equipe.com/en/competitions/29567
Sacensību online tiešraide: https://horsemarket.lt/en/live-broadcast
Foto: Laura penele ar Dundas V.D.M.

Ilze Jansone

Latvijas Jātnieku federācijas

Preses dienests

Atpakaļ

Komentējiet

Zirgam.lv
Draugiem.lv pase