Ūsiņdiena kopā ar Dabas zirgiem

Nu jau devīto gadu Dabas zirgos tiks godināta latviešu dievība, zirgu aizgādnis Ūsiņš. Staļļa saimniece Līga ikdienā ir ļoti cieša saistība ar tradicionālo kultūru – viņa gan vada folkloras kopu, gan spēlē danču kapelā, tāpēc droši varam teikt, ka dienas laikā būs iespējams piedzīvot kārtīgu izdziedāšanos un izdancošanos. Un, kur nu bez kārtīgas izēšanās “kā pa svētkiem” – ugunskurā katlā tiks vārīts pantāgs un garšota mājās pašcepta maizīte, ko aicināti līdzi ņemt un citiem garšot dot arī svētku viesi.

Īpašais notikums būs tradicionālā ripas spēle, ko ceram, ka šogad izdosies realizēt, ja būs labs laiks un pietiekams skaits aktīvu puišu un vīru, lai izveidotu divas komandas.

Protams, tiks kurta arī uguns, lai lūgtu aizgādību ne tikai pār zirgiem un citiem saimes lopiņiem, bet lai svētīts tiktu itin viss, ko katrs no rituāla dalībniekiem klātesot sajutīs un teiks kā vajadzīgu.

Svētku dalībnieku vidū būs Suntažu folkloras kopa “Saule”, Latvijas universitātes folkloras deju kopa “Dandari”, kapela “Brička”, kā arī citi draugi no dažādām folkloras apvienībām.

Pasākumu organizē un finansē biedrība “Dabas zirgu biedriba”, informatīvi atbalsta Ķekavas novada pašvaldība, www.zirgam.lv.

Ieeja bezmaksas.

Tālrunis informācijai – 29330370 (Līga).

Atpakaļ

Komentējiet

Zirgam.lv
Draugiem.lv pase