Goncalo Bourbon māca jāt ar smaidu

Septembra pirmās nedēļas nogalē Salaspilī norisinājās jāšanas sporta seminārs starptautiskā jātnieka Goncalo Bourbon vadībā. Goncalo ir vairāk nekā 15 gadu pieredze starptautiskajā arēnā, viņš ir Portugāles izlases dalībnieks un daudzu sacensību uzvarētājs, kā arī pasniedz nodarbības Norvēģijā, Skotijā, Francijā, Holandē, Itālijā un arī Latvijā!

Programma, kas bija sadalīta trīs atsevišķās daļās – “iejāde konkūra zirgiem” (jeb flat work), “vingrinājumi ar lēcieniem” un “kā veiksmīgi veikt maršrutu”– padarīja šo semināru ļoti vērtīgu, un tas noritēja labā atmosfērā. Pieredzējuša trenera uzraudzībā jātnieki, entuziasma un prieka pilni, guva jaunas idejas un smagi strādāja, lai attīstītu savas jāšanas prasmes augstākā līmenī.

“Es vadu līdzīgus seminārus vairākās Eiropas valstīs, kā arī savā bāzē Beļģijā, taču ierasties Latvijā vienmēr ir īpaši patīkami. Atšķirīgais skatījums uz sportu, kā arī neviltota mīlestība uz zirgiem un laba jāšanas kultūra ir tas, ko jūtu katrā nodarbībā, ko šeit pasniedzu. Ar nepacietību skatos nākotnē, lai redzētu šo jauno jātnieku un visa sporta veida attīstību,” mums stāsta Goncalo Bourbon.

Šoreiz seminārs norisinājās Salaspilī, “Piķurgās”, trīs dienu garumā piedaloties 14 jātniekiem ar 17 zirgiem. Ikvienam bija iespēja dalīties savās idejās vai bažās, tās tika pārspriestas ar treneri un pārējiem dalībniekiem vienmēr draudzīgā un atbalstošā veidā.

Jāšanas sporta attīstība Latvijā ir lēna un pakāpeniska, taču tiem jātniekiem, kas ar panākumiem startē starptautiskajā arēnā, būtu jākļūst par paraugiem un motivāciju citiem. Viena no semināra organizatorēm Krista Kliesmete vēlas radīt šādu iespēju maksimāli lielākam Latvijas jātnieku skaitam, tādēļ jebkurš jauns vai profesionāls jātnieks tiek laipni aicināts dalīties idejās, kā pavērt plašākas iespējas jaunajiem jātniekiem un paātrināt šī sporta attīstību Latvijā.

Dalībniece Agnija Janele komentē: “Iemācījos daudz ko jaunu un galvenais – uzzināju, pie kā turpmāk piestrādāt, lai es spētu labāk sadarboties ar savu zirgu un jāt ar prieku. Pirmā semināra diena bija grūta, taču ar katru dienu es varēju just lielāku un lielāku progresu.”

Pozitīvo gaisotni un smaidus atceras Aija Pope: “Treniņi pie Goncalo dod pārliecību par sevi, viņš spēj ieraudzīt to, kas kavē tavu kā jātnieka attīstību, un dod padomus, kā tikt tam pāri. No trīs semināra dienām visvairāk man atmiņā paliks ieteikums neuztraukties par neveiksmi vai sarežģījumiem, bet strādāt ar savu zirgu – partneri, izbaudot un sajūtot kopā būšanu, tādā veidā sasniedzot mērķus ar smaidu sejā!”

Semināra dalībniece Liene Krūmiņa piebalso:”Šis seminārs bija ļoti iedvesmojošs. “Ride with a smile” ir perfekti vārdi, jo šādi arī pavadīju visus trīs treniņus.”

No visu dalībnieku puses tika izrādīta interese un vēlme turpināt iesākto programmu, tādēļ ceram organizēt nākamo semināru vēl līdz šā gada beigām.

Liels paldies visiem jātniekiem, zirgu īpašniekiem un dalībniekiem, kas apmeklēja šo pasākumu, un izsakām cerību jūs satikt atkal nākamreiz!

Ilze Krūmiņa, JSK “EquiLat”

Atpakaļ

Komentējiet

Zirgam.lv
Draugiem.lv pase