“Jauno Jātnieku skolas” kausa III posms noslēdz vasaras sezonu

15. un 16. septembrī visi interesenti aicināti uz vasaras sezonas noslēgumu jau no plkst. 9:00, kur notiks “Jauno Jātnieku skolas” kausa III posms konkurā Inčukalna nov., „Zustrenes”, Jauno Jātnieku skolas Sporta centrā.

Ar šo posmu noslēgsies šī gada aktīvā sacensību sezona, kur tiks noskaidrots “Gada jātnieks”, kas dosies ceļojumā ar “Vanilla Travel” uz Madridi un poniju klases jātnieks, kas dosies uz Vīni, lai apskatītu “Spāņu jāšanas skolu” Vīnē, kas ir vienīgā pasaulē, kura ir praktizējusi vairāk nekā 450 gadus un turpina kultivēt klasiskās jāšanas renesanses tradīcijas. Ir iekļauta UNESCO cilvēces kultūras mantojuma sarakstā. Ieeja pasākumā bez maksas.

“Jauno Jātnieku skolas” turnīra 3 posmos sportisti krāj punktus 5 konkurencēs: jātnieki ar I un II grupas ponijiem, jātnieki līdz 16 gadu vecumam, jātnieki ar zirgiem līdz 5 gadu vecumam, jātnieki līdz 25 gadu vecumam un labākais JJS jātnieks 2018. gada sezonā.

“2018. gada sezona priecē mūs kā sacensību rīkotājus, pulcējot vēl nebijušu skaitu ar jātniekiem, kas liecina, ka jātniekiem un viņu zirgiem patīk pie mums. Katru gadu investējam attīstībā, lai pulcētu arvien kuplāku skaitu jātnieku un zirgu ne tikai sacensībās, bet arī ikdienā. Pagājušās sezonas noslēgumā nomainījām jāšanas laukuma segumu, un šogad sacensības priecē ar patīkamu un kvalitatīvu smilti, ko jātnieki ir novērtējuši, jo ved jaunzirgus uz sacensībām un ikdienā, lai tie iepazītos ar īstu laukumu. Šī gada jauninājums ir noslēdzošajā sacensību posmā, kur papildus varēs startēt jātnieki konkūrā līdz 10 gadu vecumam, pārvarot 40 cm augstumu. Viens no iemesliem, ka mūsu pašu jātnieki, kas trenējas Jauno Jātnieku skolā ir izauguši no iesācēju – Vadības maršruta, bet nākošais jau ir turnīra ieskaites maršruts, kur jātniekiem jāpārvar 60 cm augstums, bet šajā posmā jaunie jātnieki varēs izmēģināt spēkus, pārvarot 40 cm augstus šķēršļus, lai nākamgad jau turpinātu pārvarēt augstākus škēršļus.

Runājot par nākotnes attīstības plāniem, šajā rudenī plānojam pabeigt slēgto manēžu, kā arī Jauno Jātnieku Skolas kausa III posmā sacensību noslēgumā atklāsim jauno stalli, kur sestdien vakarā, noslēdzoties sacensībām, visi jātieki un zirgu īpašnieki aicinātu uz staļļa atklāšanas svētkiem, atklāj Elīna Dzenuško “Jauno jātnieku skolas” valdes locekle.

15. septembrī diena iesāksies ar diviem maršrutiem vienlaicīgi. Vadības maršrutu bērniem, kurā startē bērni ar I un II grupas ponijiem, kas nav piedalījušies un nav startējuši konkūra sacensībās 2017./2018. gadā, kā arī poniji/zirgi, kuri startē pirmo sezonu. Paralēli notiks 2. maršruts, kur jātnieki līdz 16 gadu vecumam pārvarēs 70 cm augstumu. 3. maršruts ir sacensību jauninājums, kurā piedalās jātnieki līdz 10 gadu vecumam ar I un II grupas ponijiem, kuriem noteiktā laikā jāveic 300 m maršruts, pārvarot 40 cm augstus šķēršļus. No 4. maršruta līdz 7. maršrutam dalībnieki pārvarēs augstumu sākot ar 80 cm līdz dienas beigās tas sasniegs 120 cm, kas ir pa spēkam jau pieredzējušiem jātniekiem.

16. septembrī diena iesāksies ar maršrutu Nr. 8, pārvarot 100 cm augstumu bez laika ierobežojumiem, pēc kura 9. maršrutā augstums būs jau 110 cm, no kuriem 9B un 9C būs turnīra ieskaites maršruti, kur jātnieki sacentīsies par vērtīgām naudas balvām. 10. maršrutā jātnieki līdz 25 gadu vecumam pārvarēs 125 cm (turnīra ieskaites maršruts).

Pasākuma kulminācija skatītājiem un dalībniekiem gaidāma 11. maršrutā, kad tiks noskaidrots “Jauno Jātnieku skolas” Gada jātnieks, kas dosies uz Madridi. Zirgam ar jātnieku jāpārvar 135 cm augstums, kas ir pārvarams bez kļūdām tikai gada labākajam jātniekam. Diena noslēgsies ar 12. maršrutu, kur jātnieki pārvarēs 60cm augstumu.

Inga Zālīte, Jauno Jātnieku skolas mediju pārstāve

Atpakaļ

Komentējiet

Zirgam.lv
Draugiem.lv pase