XI Vislatvijas Zirgu dienas Inčukalnā

Jauno Jātnieku skolas sporta kompleksā 14. un 15. jūlijā no plkst. 9:00 norisināsies gada gaidītākais pasākums. XI Vislatvijas Zirgu dienas ir ģimeņu pasākums divu dienu garumā. Tas pulcē zirgus un zirgu mīļotājus no visas Latvijas. Sacensību dalībnieki un zirgi veiks sacensību maršrutus krāšņi tērpušies un rotājušies pārsteigs ar dažādiem priekšnesumiem šķēršļu pārvēšanā un iejādē pašu izvēlētas mūzikas pavadībā, kā arī starplaikos skatītājus priecēs priekšnesumi un dažādas balvas no organizatoriem. Īpaši aicinātas ģimenes ar bērniem, kurus gaidīs daudz un dažādas aktivitātes un iespēja vizināties Kristoferu Robinsu un fotografēties ar ponijiem, iepazīties ar īstu zirgu un izzināt stalli u.c.. Katru dienu darbosies kafejnīca, amatnieku izstrādājumu un gardumu tirdziņš, bērniem seju apgleznošanas meistarklase, kā arī izlozes un konkursi visiem skatītājiem ar interesantām balvām.

Sestdien, 14. jūlijā diena sāksies jau no plkst. 9:00 un visas dienas garumā notiks šķēršļu pārvarēšana augstumā no 105 cm līdz 140cm, kas gan ir pa spēkam tikai ļoti pieredzējušiem jātniekiem un zirgiem. Būs arī maršruts “Spēks un izveicība”, kas notiek vairākās kārtās un katrā kārtā paaugstina līdz tiek noskaidrots labākais jātnieka un zirga pāris. Kā arī skatītājus priecēs ātruma sacensības, kurās jātniekam ar zirgu iespējami ātrākā laikā jāveic maršruts bez kļūdām.

 

Svētdien, 15. jūlijā no plkst. 9:00 jau notiks Izaicinājuma kauss, kurā piedalās jātnieki no 25 gadu vecuma – zirgu audzētāji, zirgkopēji, treneri, tiesneši, palīgi, pajūgu braukšanas un iejādes sportisti, veterinārārsti un citi dalībnieki, kuri nekad vai vismaz 5 gadus nav piedalījušies sacensībās šķēršļu pārvarēšanā. Pēc tam sekos stafetes maršruts jātniekiem (ar ponijiem) un palīgiem. Īpaši krāšņs būs Speed and Music maršruts, kurā jātnieki piedalās krāsainos tērpos – dāmas greznās blūzēs un kleitās un kungi – košos kreklos. Krāšņo programmu vēl papildinās sacensības iejādē, kur dalībnieki sacentīsies individuāli un pāros. Meklējot salīdzinājumu iejādei, vispiemērotākais no sporta veidiem būtu daiļslidošana, jo arī iejādē zirgs, jātnieka vadīts, noteiktās vietās laukumā izpilda noteiktus elementus. Zirga deju vērtē sacensību tiesneši, par katru izpildīto element piešķirot atzīmes. Šīs ir sacensības kjūrā jeb brīvās izvēles programmā, kurā jātnieki paši sastāda savu shēmu jeb deju un startē īpaši izvēlētas mūzikas pavadībā. ar pajūgu sacensībām un parādi. Diena noslēgsies ar iemīļotāko un gaidītāko maršrutu RIDE AND DRIVE, kas ir pats nenopietnākais visās sacensībās. Dalībnieki startē pāros – viens no dalībniekiem noteiktu maršrutu veic zirga mugurā, startējot uz ātrumu un precizitāti, otrs maršrutu veic, braucot ar traktoru un startējot uz ātrumu. Laukums ir sadalīts divās daļās un reizē startē divi konkurējoši dueti, dalībnieki startē maskās un katrai komandai ir īpašs komandas nosaukums.

Laikā starp maršrutiem dalībniekus un skatītājus priecēs voltizēšanas (vingrošana zirga mugurā) paraugdemonstrējumi, Adžilitī suņu šovs, kas ir zirgu mazo draugu suņu sporta veids, tā noteikumos ir zināma līdzība ar konkūra noteikumiem. Piemēram, arī adžilitī sacensībās veicamo maršrutu apskatās tikai cilvēks, bez suņa. Uzdevums sacensību maršrutā ir veikt noteikto sacensību trasi pēc iespējās ātrākā laikā un bez kļūdām, tomēr vienkārši tas šķiet tikai pirmajā brīdī – sacensību trasē cilvēks var sunim dot tikai balss komandas vai dot komandas ar žestiem, suns sacensībās skrien brīvi, bez pavadas. Interesanti solās Zirguskolas un rikšotāju paraugdemonstrējumi, kā arī pajūgu parāde. Kā arī būs iespēja iepazīties ar zirga iejūgšanas pamatiem.

Pasākuma programma te

Īpaši būs domāts ne tikai par lieliem, bet arī maziem apmeklētājiem, kurus gaidīs dažādas radošās darbnīcas, un poniji, kurus varēs ne tikai samīļot, bet arī uzsēsties to mugurā un jāt treneru uzraudzībā. Kā arī darbosies kafejnīca, un amatnieku tirdziņš.

Senioriem un bērniem līdz 18 gadu vecumam ieeja bez maksas! Biļetes Biļešu paradīzes kasēs un internetā, kā arī pasākuma norises vietā.

XI Vislatvijas Zirgu dienas organizē Jauno Jātnieku skola. Jauno Jātnieku skola kopš 2007. gada ir viens no modernākajiem sporta kompleksiem Baltijā, ar diviem augstas kvalitātes āra laukumiem, Latvijā lielāko jāšanas manēžu un plašiem, mūsdienīgiem staļļiem.

Plašāka informācija: www.latvianhorses.lv

Atpakaļ

Komentējiet

Zirgam.lv
Draugiem.lv pase