Neretniekam panākumi sacensībās Polijā

Latvijas konkūra izlases vadošais jātnieks Kristaps Neretnieks aizvadījis divas rezultatīvas nedēļas nogales Polijā, startējot CSI3* Baltica Equestrian Spring Tour (30.maijs – 3.jūnijs) un CSI4* Poznan (7.-10.jūnijs) sacensībās un iegūstot godalgotas vietas vairākos Pasaules reitinga „Longiness Ranking” ieskaites maršrutos. Abās sacensībās Latvijas jātnieks startēja ar četriem zirgiem Cha-Cha, Dynamo, Cornet’s Spirit un La Cross.

„Pats visvairāk esmu apmierināts ar ērzeļa La Cross startiem. Viņam ir trīspadsmit gadu un ļoti sarežģīta sportiskā pieredze, daudz mainījušies jātnieki. Pie manis šis zirgs nokļuva jau pirms pusotra gada, kad arī mēģināju sākt lekt Grand Prix maršrutus, taču sapratu, ka no tā nav jēgas. Viņam viss bija apnicis, viņš bija piekusis, jo jau astoņu gadu vecumā leca 150cm augstus maršrutus arī 5* sacensībās, kur tie ir ļoti, ļoti grūti, neatbilstoši agri savam vecumam. Mēs devām viņam patiešām garas brīvdienas, tagad es jūtu, ka ar mani kopā startē pavisam cits zirgs – viņā ir atgriezies sportiskais azarts, šobrīd tā man ir lielāka balva par jebkādām izcīnītām vietām, protams, nevar zināt, kā mūsu sadarbība attīstīsies,” saka Kristaps Neretnieks.

CSI4* sacensībās Poznaņā, kas norisinājās no 7.-10.jūnijam Kristaps Neretnieks ieguva četras godalgotas vietas dažādas grūtības pakāpes maršrutos. Augstākā iegūtā vieta ar zirgu Cornet’s Spirit vidējā apļa finālā ar 145 cm augstiem šķēršļiem, desmit zirgu pārlekšanā Neretnieks maršrutu veica bez soda punktiem un ieguva 6.vietu. Divas godalgotas vietas ar zirgu Dynamo – 11.vieta sešu šķēršļu rindā un 8.vieta vidējā apļa maršrutā ar šķēršļu augstumu 140 cm, kā arī 9.vieta ar zirgu Cha-Cha mazā apļa finālā (135cm).

„Sacensībās Poznaņā bija ļoti spēcīga konkurence un visos maršrutos pārlekšanās daudz dalībnieku, ļoti spraiga cīņa, gan Poznaņā, gan iepriekšējā nedēļas nogalē CSI3* Baltica Equestrian Spring Tour sacensībās ļoti labi startēja arī astoņgadīgais Cornet’s Spirit, šobrīd viņš stabili var cīnīties par godalgotām vietām 145cm maršrutos, ir parādījis, ka var lekt augstāk, kopumā ar šo zirgu saistu lielas cerības nākotnē,” saka sportists.

Neretnieks ar Cornet’s Spirit CSI3* Baltica Equestrian Spring Tour ieguva 2.vietu vidējā apļa finālā, kas bija arī Pasaules reitinga ieskaites maršruts. Tāpat šajās sacensībās sportistam divas 3.vietas ar astoņgadīgo zirgu Dynamo maršrutos ar 140cm augstiem šķēršļiem, kā arī 10.vieta un 11.vieta ar La Cross lielā apļa maršrutos ar šķēršļu augstumu 145 – 150cm.

Sacensību CSI4* Poznan rezultāti (7.-10.jūnijs): https://zawodykonne.com/zawody/6/564/zawodnik/8409

Sacensību CSI3* Baltica Equestrian Spring Tour rezultāti (30.maijs – 3.jūnijs): https://zawodykonne.com/zawody/31/65/zawodnik/146

Pasaules reitings: https://data.fei.org/Ranking/Search.aspx?rankingCode=S_WR

 

Ilze Jansone, Latvijas Jātnieku federācijas preses dienests

Atpakaļ

Komentējiet

Zirgam.lv
Draugiem.lv pase