Nagu kopšanas seminārs pie vācu speciālista Arnulfa Junga

Pēc 4 nedēļām, 30. jūnijā Carnikavas novada “Ercenos” norisināsies vācu speciālista Arnulfa Junga (Arnulf Jung) seminārs par zirgu nagu kopšanu. Semināra pamattēma ir dabiska nagu kopšanas metode (natural hoof care) un tas sastāvēs no teorētiskās un praktiskās daļas, kurā tiks strādāts ar četriem semināra dalībnieku zirgiem.

 

Kas ir Arnulfs Jungs?

Arnulfs Jungs ir sertificēts zirgu osteopāts un nagu kopšanas eksperts ar vairāk kā 20 gadu pieredzi. Viņa filozofija nagu kopšanā ir nevis vadīties pēc noteiktiem standartiem vai ideālās formas, bet gan iedziļināties katra zirga individuālajās vajadzībās un pielāgot griezumu atbilstoši tām. Strādājot ar zirgiem, Arnulfs apvieno savas zināšanas par zirgu trenēšanu, osteopātiju un nagu kopšanu, cenšoties panākt, lai zirga ķermenis un biomehānika strādā pareizi. Šādi viņš ir spējis ne tikai uzturēt veselus neskaitāmi daudzus klientu zirgus, bet arī atrisināt ilgstošas un sarežģītas kustību problēmas un klibumus.

 

A.Junga pieredze

Savu profesionālo attīstību Arnulfs ir veicis kopā ar savu sievu un šobrīd bāzējas nelielā pilsētiņā Ķīles (Vācija) tuvumā, braucot pie klientiem pat vairāk kā 100 km rādiusā. Savu karjeru viņš aizsāka jau 1996. gadā, kad pirmoreiz apmeklēja nagu kopšanas semināru zirgu īpašniekiem. 2000. gadā Arnulfs uzsāka mācības pie Dr. Štraseres un tika sertificēts kā viens no Štraseres metodes speciālistiem. Jau dažus gadus vēlāk viņš uzsāka pasniegt kursus Norvēģijā par zirgu nagu kopšanu un 2005. gadā izveidoja apvienību “Gesunde Hufe” (tulk.-veselie nagi), kur pulcināja dažādus nagu speciālistus, regulāri satiekoties un mainoties ar idejām, secinājumiem un rezultātiem. Caur šādu pieredzes apmaiņu ar citiem profesionāļiem un jau vairāku gadu praksi, strādājot ar klientu zirgiem, Arnulfs sāka apšaubīt Štraseres pieeju un idejas, saprotot, ka tai ir dažādi trūkumi. Viņš pārstāja sekot noteiktiem standartiem, tā vietā sāka meklēt, kāds katram no klientu zirgiem ir komfortablākais griezums un tam pielāgojās. Kā Arnulfs uzsver- “ne vienmēr skaisti zirga nagi ir funkcionāli un ne vienmēr funkcionāli nagi ir skaisti”. Paralēli iegūstot zirgu osteopāta kvalifikāciju, viņš sāka izprast zirga ķermeni jau dziļāk, spējot detalizēti redzēt, kā noteiktas lietas nagos ietekmē zirga ķermeni un otrādi. Arnulfam ir liela pieredze darbā ar problemātiskiem zirgu nagiem un tādām diagnozēm kā laminīts, navikulārais sindroms, hroniski abscesi u.c.

 

Pieteikšanās semināram

Ar zirgu. Seminārā Arnulfs dod iespēju pieteikties četriem dalībniekiem, kuru zirgus kopīgi apskatīt, diagnosticēt un veikt pirmās korekcijas nagos un arī ķermenī. Šo iespēju var izmanot gan to zirgu īpašnieki, kuri saskarās ar specifiskām nagu problēmām, gan arī tie, kas vienkārši vēlas papildus viedokli un ieteikumus par konkrētā zirga nagiem no vācu speciālista puses.

Bez zirga. Interesentiem bez zirgiem iespēja pieteikties uz pašu semināru 30. jūnijā, kā arī dalībniekiem ar padziļinātu interesi iespējams pieteikties* un doties līdzi Arnulfam uz individuālajām vizītēm 1.07, kur viņš strādās ar dažādiem zirgiem to mājas staļļos.

 *šo iespēju iespējams izmantot tikai tiem dalībniekiem, kas ir piedalījušies jau semināra pirmajā dienā un guvuši priekšstatu par metodi un Arnulfa darbu. Par iespēju doties līdzi Arnulfam vizītēs 1.07., lūdzam interesēties pie organizatoriem.

 

Semināra cena

Vienas semināra dienas apmeklējums 30€, dalībniekiem ar zirgiem 60€.

Dienaskārtība un cita informācija vēl tiks precizēta. Seminārs notiks angļu valodā.

Aicinām pieteikties semināram laicīgi, jo vietu skaits ir ļoti ierobežots.

 

Pieteikšanās un jautājumi

marta.birzleja@gmail.com; 28394610

lottiamsee@gmail.com

 

 

Atpakaļ

2 komentāri

 • Jānis P

  Jānis P Es jau labrāt aizsūtītu savu komandu pačolēt tās štelles. Sīkajam arī noderētu. Bet nu tas atkal ir vāciski. Nez vai tas būs saprotami.

  23. jūnijs, 2018 @ 18.05
  • admin

   Zirgam.lv » Jānis P "Seminārs notiks angļu valodā."

   24. jūnijs, 2018 @ 14.59

Komentējiet

Zirgam.lv
Draugiem.lv pase