Neretnieks nestartēs Pausaules kausa finālā

Latvijas vadošais konkūrists Kristaps Neretnieks šajā nedēļas nogalē tomēr nestartēs Pasaules kausa (PK) finālā, kas norisinās Francijā, Parīzē. Neretnieka PK ieskaites zirgs Moon Ray otrdien neizgāja veterināro izvadi jeb vetārstu apskati, kas parasti notiek pirms katrām starptautiskām sacensībām. Pēc Starptautiskās jātnieku federācijas noteikumiem (FEI) PK finālam pieteikto zirgu nevar aizstāt ar citu.

“Man ar Moon Ray ir īpašas attiecības ar Parīzi, tieši pirms mēneša atteicos no starta Saut Hermes Grand Prix maršrutā, jo zirgs nejutās labi. Atteicos, lai neriskētu ar zirga veselību un taupītu viņu PK finālam. Pēc Saut Hermes vetārstu komanda neatrada būtiskas problēmas, kas neļautu gatavoties finālam, varbūt kaut ko nepamanījām, varbūt kaut kur kļūdījāmies. Šorīt Moon Ray neizgāja arī atkārtoto veterināro izvadi, par ko dīvainā veidā esmu nedaudz priecīgs, zirgs parādīja, ka nejūtas labi, startējot es viņu pakļautu lielam riskam. Šādas situācijas ir mūsu sporta veida sastāvdaļa,” saka Neretnieks.

Kristaps Neretnieks šogad kvalificējās Pasaules kausa finālam pēc divu gadu pārtraukuma, kas bija saistīts ar kvalitatīvu zirgu trūkumu. Sadarbība ar zirga Moon Ray saimniekiem aizsākās pagājušā gada novembra vidū, līdz šim zirgs sevi sacensībās parādīja ļoti labi.

“Es, protams, jūtos slikti, tāpat kā visa komanda, šie pēdējie gadi bijuši ļoti smagi, bet mēs izturēsim arī šī brīža grūtības. Tagad cenšamies koncentrēties uz pozitīvo – uz otra zirga Cornet’s Spirit startiem, viņš ir perspektīvs Pasaules kausu, pat Olimpisko spēļu līmeņa zirgs, ar viņu šobrīd tikai krājam pieredzi, PK ieskaitē mēs startēt nevaram, bet paralēli notiek arī citas sacensības. Paldies visai vetārstu, osteopātu, palīgu, jātnieku, zirgu īpašnieku, kalēju komandai par atbalstu visas sezonas garumā. Lai es vispār varētu kvalificēties PK finālam, ļoti daudzi cilvēki ir ieguldījuši nesavtīgu darbu un man palīdzējuši visas sezons garumā, ceru, ka nākamgad mums veiksies labāk. Paldies arī Latvijas Jātnieku federācijai par atbalstu, ko tā sniedz un visiem, kas tur par mums īkšķus, tas palīdz,” saka Kristaps Neretnieks.

Foto: Kristaps Neretnieks un Moon Ray CSI5* Saut Hermes 2018 sacensībās

Ilze Jansone
Latvijas Jātnieku federācija
Preses dienests

Atpakaļ

Komentējiet

Zirgam.lv
Draugiem.lv pase