Latvijas konkūra izlases līderis Neretnieks kvalificējas Pasaules kausa finālam

Pēc trīs gadu pārtraukuma, kas bija saistīts ar kvalitatīvu zirgu trūkumu, Latvijas vadošais konkūra jātnieks Kristaps Neretnieks svētdien, 4. martā, Centrāleiropas zonas Pasaules kausa finālsacensībās Varšavā ieguva kvalifikāciju lielajam Pausaules kausa finālam, kas šī gada aprīlī norisināsies Parīzē, Francijā. Neretnieks PK kvalifikācijas maršrutos startēja ar diviem zirgiem – Camerlane un Moon Ray.

“Šīs trīs pēdējās sezonas bijušas izaicinājumu pilnas tāpēc, ka mūsu komandā trūkst laba, spēcīga, pasaules līmeņa zirga. Moon Ray – zirgs, ar kuru startēju augstākajos kvalifikācijas maršrutos – pie manis ir tikai no novembra beigām. Esmu pateicīgs zirga īpašniekam Danielam Uleščenko par sadarbību, līdz šim tā bijusi ļoti veiksmīga. Es un visa komanda esam gandarīti par kvalifikāciju pasaules kausa finālam, kurā ar lielu degsmi atgriežamies pēc trīs gadu pārtraukuma,” saka Kristaps Neretnieks.

Kopā no Centrāleiropas zonas PK finālam var kvalificēties trīs labākie jātnieki, kuri ieguvuši visvairāk punktu visas sezonas laikā, noteicošais punktu un vietu sadalījums notiek zonas finālsacensībās, kas katru gadu notiek Varšavā, Polijā.

“Centrāleiropas zona pēdējos gados palikusi spēcīgāka, kā agrāk nu jau cīņa par trīs kvalifikācijas vietām un lielo finālu ir daudz, daudz saspringtāka. Mēs līdz pēdējam brīdim nezinājām, kurš brauks uz finālu un vai paši esam kvalificējušies,” saka sportists.

Neretnieks ir līdz šim veiksmīgākais Latvijas konkūra sportists, kurš guvis lielākos panākumus pasaules mērogā, vienīgais Latvijas jātnieks, kurš startējis trīs PK finālos, iegūstot 21.vietu ar Conte Bellini 2013.gadā Gēteborgā, 19.vietu ar Conte Bellini 2014.gadā Lionā, 2015.gadā ar Romanie Cece pēc pirmās kvalifikācijas dienas sportists neturpināja cīņu par vietu PK kopvērtējumā, bet startēja Las Vegas Grand Prix maršrutā un spēcīgā konkurencē ieguva 12.vietu. Neretnieks ir arī vienīgais Latvijas jātnieks, kurš spējis iekļūt pasaules spēcīgāko jātnieku reitinga Longiness Ranking septiņdesmitniekā.

Ilze Jansone

Foto: Oliwia Chmielewska

Atpakaļ

1 komentārs

Komentējiet

Zirgam.lv
Draugiem.lv pase