Rolands Ramzauers un Oldenburgas šķirnes zirgs

Intervija: Kristofers Hektors

Foto: Horsemagazine

Dr. Rolands Ramzauers ir staigājoša enciklopēdija, kad runa iet par zirgaudzēšanu, it īpaši Oldenburgas šķirni – kas gan nav pārsteidzoši, jo viņš ir sarakstījis grāmatu Das Oldenburger Sportpferd sadarbībā ar fotogrāfu Verneru Ernstu. Grāmata tika izdota 1978. gadā, kas bija absolūts pārmaiņu gads, vecā tipa Oldenburgas pajūgu un lauksaimniecības zirgam pārtopot par jauno moderno sporta zirgu, un Rolands kā Oldenburgas zirgaudzētāju biedrības zirgaudzēšanas direktors spēlēja galveno lomu šajā pārtapšanā.

73 gadu vecumā Rolands Ramzauers neizrāda ne mazāko vēlmi norimt un turpina palīdzēt veidot vienas no Vācijas veiksmīgākajām zirgaudzētavām - Šprēhes, kas nodibināta 2000. gadā – likteni.

Es vēl atminos laikus, kad dažās no vecākajām zirgaudzētavām teica “ak, tie taču ir tikai kārtējie jaunbagātnieki, tie jau ilgi neizturēs..”, un visas vecās zirgaudzētavas ir pazudušas, bet Šprēhe vēl pastāv! Kāds ir bijis šīs zirgaudzētavas panākumu iemesls?

“Šprēhes zirgaudzētava ir bijusi ļoti veiksmīga, jo Albertam Šprēhem bija viena ļoti svarīga ideja. Viņš teica: “Es nevēlos redzēt savā pagalmā nevienu zirgaudzētāju – Roland, tev ir jāceļo pa visu Vāciju un jāapmeklē zirgaudzētāji, jārunā ar viņiem, jāpalīdz viņiem izvēlēties, ar kuriem ērzeļiem viņi grib lecināt ķēves, un tad mums izdosies!” Tā bija ļoti veiksmīga ideja, un pēc diviem gadiem viņš man teica – Roland, tu vairs ar to nespēj tikt galā, tev vajag palīdzību, un tas ir iemesls, kādēļ mums ir seši zirgaudzēšanas konsultanti, kas ceļo pa visurieni – un tieši tas arī ir panākumu iemesls, jo mūsdienās lauksaimniekiem nav tik daudz strādnieku, lai viņi varētu tā paņemt brīvu un doties apmeklēt zirgaudzētavu. Viņiem ir katalogi, DVD, lai apskatītos ērzeļus, un viņi tāpat var saņemt padomus par savām ķēvēm. Manuprāt, tas ir iemesls, kādēļ mums izdodas – pēc Paula Šokemoles un Van der Lageveges Nīderlandē, manā skatījumā, mēs esam trīs labākās zirgaudzēšanas stacijas”.

Nepieciešams reģistrēties, lai izlasītu visu rakstu. Reģistrācija ir bez maksas.

Reģistrējies šeit

Atpakaļ

Komentējiet

Zirgam.lv
Draugiem.lv pase