Kāpēc zirgam astē sarkana bante?

Zirgam, kas ar savu uzvedību var apdraudēt cilvēkus vai citus kustoņus, astē kā brīdinājuma zīmi iesien sarkanu lentīti. Teiksit – kurš gan to nezina! Nekā nebija – pēc sarunas ar sacensību dalībniekiem un speciālistiem, kas piedalās to rīkošanā un norisē, nākas secināt, ka ne tikai bante astē, bet arī citi drošības jautājumi daudziem ar jāšanas sportu saistītiem ļaudīm joprojām nav skaidri. Tāpēc “Zirgam.lv” jaunākajā žurnālrakstā pievērsies tematam par zirgu un cilvēku drošību sacensībās, sākot ar transportēšanu, veterinārajām prasībām, uzvedību laukumā un beidzot – pat peldi pasākuma rīkotāju dīķī.

Žurnālrakstā lasi par:

 • PVD un LDC prasībām
 • Latvijas Veterinārārstu biedrības vēstuli LJF
 • JJS ieviestajiem higiēnas jaunumiem sacensībās
 • Karantīnām un dezinfekcijām
 • Sacensību stresa pārvarēšanu jaunzirgiem
 • Pārkāpumiem iesildes laukumā
 • Nepietiekami sagatavotiem jātniekiem treniņsacensībās u.c.

Kas ir žurnālraksti? Skati te!

Iegādājies gada abonementu te!

Atpakaļ

50 komentāri

 • zelma

  zelma tēmas aktuālas, bet kopumā rakstā maz noderīgas informācijas. ja jau raksta, ka daudzi domā, ka sarkanā lente ir smukumam, tad var iekļaut info par to, kā pieņemts lietot sarkanās (un arī citu krāsu) lentes, tāpat arī par citām rakstā aplūkotajām tēmām. p.s. par zirgu peldināšanu ar ķiveri galvā - es tiešām ļoti, ļoti ceru, ka man nekad nenāksies slīkt un censties izkļūt no ūdens ar ķiveri galvā. turklāt, ja iet ūdenī tik dziļi, ka arī zirgs peld un sanāk peldēt tam blakus, tad ķivere tam traucē un, manuprāt, to darīt ar ķiveri ir daudz bīstamāk, nekā bez.

  29. augusts, 2017 @ 2.36
  • FB_1845746699

   Evita Baradovska » zelma Visā sacensību norises vietā, visiem kuri atrodas zirga mugurā ir jābūt ķiverei. Tas nav apspriežami. Latvijā nav citu veterināro prasību, kā vien INAN vienu reizi trijos gados. Latvijā nav nepieciešamas vakcinācijas, tādu prasību nav. Tāpēc nacionālo sacensību vetārstam nav likumīga pamatojuma tās prasīt.

   29. augusts, 2017 @ 9.33
 • Esila

  Esila Evita, tad sanāk ka zirgu gripas vakcinācija arī ir uz pašu iniciatīvas? Bet vai tad uz LJF sacensībām tās netiek prasītas? Vienu zirgu sačakarēju ar to stulbo ZG vakcīnu... 😣

  30. augusts, 2017 @ 20.03
  • FB_1845746699

   Evita Baradovska » Esila nē, kā jau rakstā minēts Latvijā nav vienotu vet prasību sacensībām. Tātad vienīgā spēkā esošā prasība ir INAN. Nav likumiska pamatoja prasīt ko vairāk. Kad lasu nolikumus un redzu, ka ir piebilde piemēŗam šāda- Zirgiem jābūt zirgu pasēm ar nepieciešamajiem izmeklējumiem un vakcinācijām, pases tiks pārbaudītas! Tas man liek pasmaidīt, jo nav nekādu vakcinācijas ne plāna, ne nepieciešamības. Tātad katram sacensību organizatoram prasot vakcinācijas, būtu jānorāda pret kādām slimībām, kāds ir vakcinācijas plāns, cik dienas pēc/pirms vakcinācijas drīkst startēt utt un tjpr. Kā tas ir atrunāts FEI veterinārajās prasībās.

   30. augusts, 2017 @ 20.29
 • _draugiem_1130643

  Draugiem lietotājs "nav vienotu vet. prasību sacensībām " , bet kurā brīdī, attiecīga iestāde , var pieņemt lēmumu un nepielaist sacensībām vai "NEIETEIKT " apmeklēt sacensības .

  30. augusts, 2017 @ 21.56
  • FB_1845746699

   Evita Baradovska » ILUTA MAJEVSKA Rakstā minētas tās slimības, kuru gadījumos tiek uzlikta karantīna. Viss pārējais tikai novietnes īpašnieku labā griba. Sportisti grib sportot kā traki, ar tekstu, bet mans zirgs ir vesels skrien uz mačiem. Teorētiski nepielaist viņus pie starta nedrīkst, bet praktiski ir jābūt veselajam saprātam un pašiem jāsaprot, ka jūs apdraudat pārējos sacensību dalībniekus. Latvijā patīk slēpt un nerunāt par infekcijas slimībām, bet tieši informācijas vakuums rada iespēju infekcijai ceļot no staļļa uz stalli. Ja kalējs,, masieris, vai vetārsts nezin, ka stallī kāds ir slims, viņš droši brauc uz nākamo stalli. Un tā infekcija aizceļo. Otra lieta ir analīžu dārdzība, ja man jāārstē zirgs, kas tāpat nav lēti un tikai par analīzēm jāsamaksā 100eiro, tad man jau ir vienalga vai mans zirgs IR slims ar rinopneimoniju, vai tās ir tikai aizdomas par rinopneimoniju. Un es tās analīzes netaisīšu, jo vienkārši nevaru to atļauties.

   31. augusts, 2017 @ 9.10
 • Kate

  Kate Izskatās, ka jāpriecājas, ka vispār zirgam ir pase. Zirgu gripas vakcīnu daudzi vetārsti ieraksta, pat nepiepūlās ielīmēt uzlīmi, turpretī citiem rūpīgi viss tiek pārbaudīts. Mums laikam ir īpašās zirgu īpašnieku uz kuriem nekādi noteikumi neattiecas. ' Man daudz vairāk interesē kādi izmeklējumi un vakcīnas nepieciešaC4bām tepat Igaunijā un Lietuvā, jo PVD darbinieki neizceļas ar kompetenci un iesaka pašiem griezties atbildīgās iestādēs kaimiņvalstīs ar šiem jautājumiem, jo pat arī starptautiskās daļas eksperts neko nezin. Tas gan nepārsteidz, skatoties cik kompetents ir esošais ZM ar doktora grādu. Un vai der vienkārši ar roku ieraksti par it kā veiktām vakcīnām, tas noteikti mums visiem būtu lētāk :D

  31. augusts, 2017 @ 14.05
  • FB_1845746699

   Evita Baradovska » Kate Vakcīnas ar roku rakstīt nedrīkst! Neviena vakcīna, kura ierakstīta ar roku, netiek uzskatīta par izpildītu. Lietuvā ir nepieciešamas 3 asins ainas Vaislas sērga, Inan, Malleus. Tas ir obligāti, daži sacensību organizatori nolikumā norāda, ka nepieciešama arī gripas vakcinācija, atbilstoši FEI noteikumiem. Savukārt Igaunijā asins analīzes nav nepieciešamas vispār nekādas, bet nepieciešama vakcinācija pret zirgu gripu, ievērojot vakcinēšanas kalendāru.

   31. augusts, 2017 @ 19.45
  • Kate

   Kate » Kate Tiek un vēl kā, pat Rīgas Pasaules posmā. Ir LJF amatpersonas ,kas spļauj virsū visam un tas jau notiek gadiem. Pat FEI pases nebija ,kas citiem bija obligāta prasība. Trīs reizes varat minēt kurš tas ir un kurš klubs!

   1. septembris, 2017 @ 9.59
 • vētra

  vētra Bet vai tad FEI pase ir obligāti vajadzīga zirgam no tās valsts kur rīko šo PK posmu ?

  1. septembris, 2017 @ 10.20
  • Kate

   Kate » vētra jā, tas ir rakstīts nolikumā

   1. septembris, 2017 @ 11.56
 • ieva

  ieva Beidziet rakstīt muļķības. Ja sportists startē no valsts, kura rīko Pasaules jausa posmu,tad viņa jaunzirgiem FEI pases nav nepieciešamas.

  1. septembris, 2017 @ 14.38
 • FB_1845746699

  Evita Baradovska Tieši tā, FEI nāk pretī un sacensību organizētāj valsts pārstāvji maršrutos YH VIENU reizi gadā drīkst startēt bez FEI pases. Viņi tiek reģistrēti un pieteikti caur FEI, bet pases tiem nav jākārto. FEI pase nav lēts prieks, tāpēc šāda atkāpe ir atrunāta. Arī man tas bija jaunums, jo domāju, ka ja vairāk cilvēki to zinātu, iespējams jaunzirgu maršrutos būtu vairāk dalībnieku.

  1. septembris, 2017 @ 19.34
 • Pokemons

  Pokemons Skaidrības labad, zirgi Latvijā nav obligāti jāvakcinē, bet tikai ar noteikumu, ka tie nepiedalās sacensībās. Pēc LJF noteikumiem- kas atbils FEI: zirgi, kas piedalās sacensībās ir obligāti vakcinējami pret gripu. No tā izriet, ka jebkurās oficiālās sacensībās vakcinācija ir obligāta. Vienīgā atšķirība ir tāda, ka revakcinācija nacionālajām sacensībām ir 1reizi gadā, starptautiskajām 1reizi 6 mēnešos.

  1. septembris, 2017 @ 20.32
  • FB_1845746699

   Evita Baradovska » Pokemons Nu kas tās par muļķībām? Kur atrodama šāda informācija? Vakcinācijai reizi gadā ir tāda pat jēga, ka nevakcinēt vispār. Vai nu ir vakcinācijas kalendārs, vai nu nav. Kaut ko iebakstīt reizi gadā, jēga?

   1. septembris, 2017 @ 22.11
 • Pokemons

  Pokemons Reizi gadā es rakstiju par REVAKCINĀCIJU http://zirgam.lv/2012/02/29/vai-zirgi-ir-javakcine/

  1. septembris, 2017 @ 22.21
  • FB_1845746699

   Evita Baradovska » Pokemons Vakcinācijas kalendārs ir sekojošs, vakcinācija, pēc mēneša REvakcinācija un turpmākā vakcinācija katrus 6 mēnešus + - 21 diena. Šādi ir FEI noteikumi, plus vēl nianses cik dienas pēc pēdējās vakcinācijas startēt nedrīkst. Kaut kur no gaisa parauts plāns par vakcināciju reizi gadā neeksistē. Un gribētu dzirdēt kurš vetārsts tādu kādās sacensībās ir prasījis un kā savu prasību pamatojis. Vai nu vakcinējam atbilstoši FEI noteikumiem (tādas prasības nav), vai nu nevakcinējam vispār.

   1. septembris, 2017 @ 22.26
 • FB_1845746699

  Evita Baradovska Rakstā ir minēts, ka NAV vienotu veterināro prasību nacionālajām sacensībām, federācija neprasa vakcinācijas. Ja tiks pieņemtas veterinārās prasības, tad tādas būs, šobrīd tādu NAV! Tikai tas, kas ir spēkā pēc likumdošanas, nav likumiska pamatojuma prasīt ko vairāk un ja lasām nolikumus, tad ne ZČ, ne LJF kausu, ne NČ nolikumā nav neviena vārda par nepieciešamām vakcinācijām. Klubu sacensību nolikumus kāds raksta copy-paste režīmā vispār nedomājot, ko raksta.

  1. septembris, 2017 @ 22.21
 • Pokemons

  Pokemons Šīs "muļķības" raksta veterinārārst Nauris Laizāns portālam www.zooinfo.lv

  1. septembris, 2017 @ 22.23
 • Pokemons

  Pokemons Nacionālās sacensības notiek pēc nolikuma. Piemēram iejāde: http://www.leflatvia.lv/web/?id=416314 Pirmais teikums: LJF nacionālajās ieskaites sacensībās tiek ievēroti FEI iejādes sacensību Noteikumi... FEI iejādes noteikumos ir noteikts ka peciesiešama vakcinācija pret gribu pēc noteikta grafika

  1. septembris, 2017 @ 22.26
  • FB_1845746699

   Evita Baradovska » Pokemons Sacensību noteikumi ir spēkā, bet veterinārās prasības nav. Var palasīt un padomāt, kā tas izskatītos, ja būtu spēkā https://inside.fei.org/sites/default/files/VRs%202017%20-%20Clean%20Version.pdf Tur nav ko diskutēt pa tukšo, var bakstīt savu zirgu 1x gadā un domāt, ka pilda kaut kādas neesošas prasības. Jebkurām prasībām ir jābūt pieņemtām, apstiprinātām un publicētām.

   1. septembris, 2017 @ 22.39
 • Pokemons

  Pokemons Es tak nediskutēju par fei prasībām par vakcināciju. (savus zirgus vakcinēju pēc oficiālām FEI prasībām.) Es saku, ka LJF sacensības notiek saskaņā ar FEI prasībām, kas ietver sevī arī vakcinācijas plānu. Nauris rakstā min, ka Latvijā (nepiedaloties starotautiskās sacensībās) var vakcinēt tā vai nevakcinēt vispar (ja sacensībās nepiedalās) iespējams viņš zin vairāk nekā citi :) Runa gāja, ka cilvēki nezin vai šī vakcinācija ir vajadzīga, atbilde ir JĀ (ja zirgs startē sacensībās) jo LJF sacensības notiek pēc FEI noteikumiem, kas ietver sevī arī vakcināciju

  1. septembris, 2017 @ 22.46
 • FB_1845746699

  Evita Baradovska Mēs īstenībā šobrīd strīdamies par to, kā nav, bet vajadzētu būt. Vienotas veterinārās prasības nacionālajām sacensībām, kuras tiktu pieņemtas un nopublicētas federācijas mājas lapā. Loģiski ir tikai nacionālajās sacensībās ievērot tās prasības, kuras konkrētajā valstī regulē likumdošana. Nu kāpēc cilvēkam būtu zirgs jāvakcinē, ja viņš no staļļa uz sacensībām brauc 2x gadā? Vai vispār nostartē vienīgo reizi sava kluba rīkotajās sacensībās? Tāpēc arī nav šo vakcinācijas prasību, un nevajag arī.

  1. septembris, 2017 @ 22.47
  • Pokemons

   Pokemons » Evita Baradovska PS. man iekas šī ir ļoti saturīga saruna, tikai žēl, ka to nedzird tās "ausis" kurām tas būtu jādzird...

   1. septembris, 2017 @ 22.53
  • Kate

   Kate » Evita Baradovska Ja vakcinācija ir obligāta, tad vajag arī ja 1x izbrauc. Uz treniņmačiem attiecas tie paši noteikumi kā uz jebkuru publisku pasākumu ar dzīvniekiem, ko regulē MK noteikumi. Es tikai nesaprotu kā LV imunitātei pietiek 1x gadā vakcinēt, bet citi to dara 2x gadā. Kā ir rakstīts Zirgu gripas vakcīnas instrukcijā? Galvenais valsts vetārsts ir PVD vadītājs, kurš arī saskaņo visus noteikumus un prasības. Ieteiktu vetārstiem pārskatīt savus tarifus, jo tik nekaunīgi kā šobrīd tiek ņemta nauda no zirgu īpašniekiem, sen nav bijis, tad arī visi godīgi vakcinētu un nerastos lieki jautājumi. Par LJF vispār ilūziju nav, ka kādam ko stāstīs vai informēs, tiekat paši galā!

   2. septembris, 2017 @ 11.31
 • Pokemons

  Pokemons Jāvakcinē būtu tapēc, ka pirmie zirgi, kas saslimst ir tie, kas no mājas izbrauc 2 reiz gadā. Regulāri vakcinēti sporta zirgi, kas piedalās sacensībās, regulāri braukā un uzturās dažādās vidēs ir daudz noturīgāki pret slimībām.

  1. septembris, 2017 @ 22.52
  • FB_1845746699

   Evita Baradovska » Pokemons Tas arī ir diskutabls jautājums. Es ņemot vērā šīs vasaras notikumus biju nobriedusi vakcinēt savus zirgus pret rinopneimoniju, tomēr pēc sarunas ar vetārstiem nosliecos uz nē pusi vairāk, kā uz jā. Zirgu gripa protams ir ļoti lipīga un bīstama, bet tas ir tas pats stāsts kas par cilvēku gripu un vakcinēšanos. Zinot cik mums vispār ir dalībnieku, cik liela rocība zirgaudzētāju maciņos uzlikt vēl papildus slogu obligātajai vakcinācijai diez vai būtu labākais risinājums. Un kas kontrolēs tos, kuri brauc uz treniņsacensībām?

   1. septembris, 2017 @ 23.11
 • Pokemons

  Pokemons Kā jau iepriekš rakstījāt- tas ir mūsu zirgu sabiedrības izglītibas, inteliģences un tolerances jautājums- ja es zinu, ka klejo zirgu slimība- tas es uz sacensībām nebraucu ,Organizatoriem būtu jādomā par sacensību pārcelšanu, zirgu saimniekiem par nebraukšanu uz sacensībām, staļļu saimniekiem par dezinfekcijas pasākumiem, un pats būtiskākais- ja tiešām stallī zirgi slimo infomēt par to LJF un citus staļļus, jo tikai tā iespejams ierobežot slimības un ātrāk ar tām tikt galā. Bet mums kautā vis notiek jocīgi, ja kāds slimo, tas klusē kā partizāns- nedod Dievs kāds par to uzzinās......

  1. septembris, 2017 @ 23.27
 • FB_1845746699

  Evita Baradovska Kate, nu tur jau tā lieta, ka PVD neprasa to vakcināciju, tā nav vajadzīga. Nekādi noteikumi un regulas to nereglamentē, ne 2x gadā, ne 1x gadā, vispār nevajag. Līdz brīdim kamēr tiks izstrādātas vienotas vet prasības nacionālajām sacensībām, pieņemtas un publicētas. Vai tādas vispār vajadzīgas? Nevajag piesaukt FEI vet prasības, tas nav gluži tas pats kas sacensību noteikumi. FEI neregulē nevienas valsts vet prasības, nav tiesīgs to darīt. Tās regulē vet prasības starptautiskajās sacensībās, bet nekā ne nacionālajās. Viss vienkārši, kamēr citu prasību nav mēs darām to, ko valsts likumdošana paredz.

  2. septembris, 2017 @ 11.41
 • Kate

  Kate Skaidrs, vakcinācija jāveic pēc nekur nerakstītiem noteikumiem ir jēga vai nav. Labi,ka vismaz Lietuva un Igaunija zin kas vajadzīgs, vietējā mērogā var darīt kā grib,tāpēc arī der arī vienkārši ieraksti ar izdomātiem sērīju numuriem.

  2. septembris, 2017 @ 14.56
 • Zirgs

  Zirgs Tātad lai piedalījos LJf posmos gripas vakcīna 2x nav nepieciešama? To vnk pieraksta pierakstīšanas pēc nolikumā,ka jābūt tām obligātajām vakcīnām pamatojoties uz FEI noteikumiem, BET tie neparedz, ka nacionālajās sacensībās tas vajadzīgs? Evita? Izklausās, ka esi smalki izurbusies cauri šim visam.. es savu vakcinēju, bet reāli baidos ar katru reizi, ka nesaslimst, ir ļoti daudz dzirdēti gadījumi, ka pēc potes rodas komplikācijas , elpošanas problēmu veidā. Tāpat kā pēc gripas izslimošanas.. vienmēr nodomāju vai tas ir tā vērts, jo neticu arī cilvēku gripas vakcīnām

  5. septembris, 2017 @ 1.04
  • FB_1845746699

   Evita Baradovska » Zirgs Federācija šīs vakcinācijas neprasa. Ne pēc FEI, ne pēc kā. Katrs dara kā grib. Jo FEI noteikumi ir noteikumi, bet veterinārās prasības ir pavisam kas cits. FEI veterinārās prasības neparedz asins analīzes, FEI prasības paredz to, ka čipotiem ir jābūt visiem zirgiem, neatkarīgi no vecuma. Mums to vajag? To neviens neprasa, jo nav pamatojuma to prasīt. Es pat nezinu kurā brīdī ir radusies tā doma, par vakcināciju 1x gadā, tas ir bezjēdzīgi. Pilnīgi varu droši teikt, ka LJF neprasa vakcinācijas un nevienam vetārstam nav pamatojuma tās sacensībās prasīt. Jau iepriekš teicu, lai kaut kam būtu likumīgs spēks, tas vispirms ir jāpieņem, jāapstiprina, jāpublicē, norādot kontroles mehānismu. Ātri izskrienot cauri LJF Kausa nolikumiem neredzu arī prasību pēc pasēm ar vakcinācijām.

   5. septembris, 2017 @ 17.24
 • Elī

  Elī Gribētu oponēt Evitai par vakcinācijas 1x gadā bezjēdzību. Savus zirgus, pēc Naura ieteikuma, gadiem esmu vakcinējusi 1x gadā ar gripas vakcīnu. Pirmkārt, pērku gripu+tetanus. Otrkārt, reālā pieredze VAIRĀKKĀRT apliecinājusi, ka šāds vakcinācijas plāns strādā! Ļoti izteiktas bijušas vairākas reizes, kad neslimo vakcinētie, bet slimo nevakcinētie. Es uzskatu, ja zirgs brauc ārpus mājas, gripa ir obligāti jāvakcinē.

  6. septembris, 2017 @ 9.38
  • FB_1845746699

   Evita Baradovska » Elī Kāpēc? Kad pēdējo reizi ir bijis apstiprināts zirgu gripas gadījums Latvijā? Kāpēc vakcinēt tos, kas no mājas brauc ārā un nevakcinēt tos, kuri vienmēr paliek mājās? Daudz gadus atpakaļ jau ir bijusi diskusija par vakcinēšanu, neatceros kas to teica, bet prātā ļoti palika. "Par ko tad vakcinētie uztraucas, ja ir vakcinēti. Kā tad nevakcinētie jūs var apdraudēt. Nemainīgi palieku pie viedokļa vai nu vakcinēt pēc FEI kalendāra, vai atstāt vakcināciju kā brīvas izvēles variantu, kas šobrīd arī ir spēkā.

   6. septembris, 2017 @ 11.00
 • Kate

  Kate Ir vesela Latvijas Jātnieku federācija ar visādiem prezidentiem un algām, vai tiešām šādu svarīgu lietu jau sen nevajadzēja sakārtot? Tad ar ko vispār LJF nodarbojas? Izskatās,ka svarīgākais gada pasākums ir VIP loža ar ēdin%C izredzētiem cilvēkiem un kuri nu galīgi nav saistīti ar zirgiem! Un galvenais LJF bieriem laikus samaksāt biedra naudu, par ko?

  6. septembris, 2017 @ 9.58
  • FB_1845746699

   Evita Baradovska » Kate Nu ko tu gribi, lai federācija uzliek visiem obligātu papildus slogu un spiež visus vakcinēt? Tātad jāvakcinē būtu arī visi zirgi kuri apmeklē zirgu skates, mācību sacensības.

   6. septembris, 2017 @ 11.03
 • Kate

  Kate Noteikumiem vienkārši ir jābūt visiem vienādiem,saprotamiem un skaidriem, nevis katrs iedomājās un praso ko grib. Pamatā ir zirgu veselības drošība. Gripas vīruss nelasa nolikumus un ir vienalga ieskaites vai mācību sacensības.

  6. septembris, 2017 @ 11.20
  • FB_1845746699

   Evita Baradovska » Kate Rinopneimonijas vīruss arī nelasa, potēsim pret to arī? Katram ir cits uzskats par zirgu veselību, vienam potēt un otram nepotēt. Noteikumi ir, pamata prasīt ko vairāk par asins ainu nav. Punkts.

   6. septembris, 2017 @ 11.32
 • _draugiem_1130643

  Draugiem lietotājs Pēc MK noteikumiem Nr. 895 no 2004.gada 26.X . 11. Latvijā reģistrētiem dzīvniekiem, kuri piedalās Latvijas teritorijā organizētā pasākumā, nepieciešami šādi dokumenti: 11.1. lauksaimniecības dzīvniekiem – lauksaimniecības dzīvnieku pārvietošanas deklarācija; 11.2. zirgiem – šo noteikumu 11.1.apakš­punktā minētais dokuments un zirga pase. Tātad PVD var pienākt un pieprasīt pārvietošanas deklarāciju ?

  8. septembris, 2017 @ 7.08
  • FB_1845746699

   Evita Baradovska » ILUTA MAJEVSKA Zirgiem noteikums par pārvietošanas deklarāciju pasākumos ir svītrots. Tāda nav nepieciešama.

   8. septembris, 2017 @ 20.41
 • _draugiem_1130643

  Draugiem lietotājs Svītrots 11.3 apakšpunkts . https://likumi.lv/ta/id/229380-grozijumi-ministru-kabineta-2004-gada-26-oktobra-noteikumos-nr-895-kartiba-kada-organizejamas-dzivnieku-sacensibas-tirgi-izsole...

  8. septembris, 2017 @ 22.25
 • _draugiem_1130643

  Draugiem lietotājs https://www.vestnesis.lv/ta/id/95641-kartiba-kada-organizejamas-dzivnieku-sacensibas-tirgi-izsoles-izstades-un-citi-pasakumi-ar-dzivnieku-piedalisanos Ir svītrots šis :11.3. govīm — liellopu pase un dzīvnieku pārvietošanas deklarācija; Mūsu likumi ??? MK noteikumi ??? Skaidrojumi ???

  8. septembris, 2017 @ 22.28
 • _draugiem_1130643

  Draugiem lietotājs Ja LSZZA ielika savā mājaslapā "Uzmanību pasākumu/sacensību organizatoriem ", tad varbūt vajadzētu īsi un konkrēti uzrakstīt , kas tieši nepieciešams , lai nebūtu starpgadījumi ar PVD .

  8. septembris, 2017 @ 22.33
 • Kate

  Kate var taču redzēt kāds bardaks ir visur, tai pat laikā ir visādas padomes un biedrības,kurās tikai saņem algas un neliekas ne zinis. Nav noslēpums,ka regulāri tiek uzsūtīti PVD, VID utt, kas sāk uzdot jautājumus, tadēļ arī neviens neuzdro%Cturēt zirgu garāžā un nevienam neinteresē. Staļļu setifikācija, jātnieku licenzēšana, lai kaut cik sakārtotu un uzraudzītu nozari, kur nu vēl visiem publiski pieejami un saprotami noteikumi, neviens pat nezin, ka nevajag jaunzirgiem FEI pases. Un tad brīnamies,ka ārzemnieki pa kapeikām pērk mūsu zirgus.

  9. septembris, 2017 @ 12.04
 • Par rinopn.

  Par rinopn. Rakstīšu te, nevis "atbildēt" vietā, lai komentārs neiejūk starp citiem. Man jautājums Evitai par rinopneimoniju un analīzēm. No kurienes informācija, ka analīzes maksā pie 100 eiro? Mēs aizvadītajā gadā par to interesejāmies un cena bija tie paši 10 eiro, kas par INAN. Un par to ārstēšanu gan - rinopneimonija taču nav ārstējama. Tas ir herpes vīruss, kas vienkārši vai nu ir aktīvs, vai nav, cik zinu, tad vīrusus vispār mēs vēl īsti nemākam ārstēt ne cilvēkiem, ne zirgiem. Bet droši labo, ja es kļūdos, neesmu veterinārārsts! Tomēr ja mēs esam reāli, tad rinopneimonija ir katrā stallī, kurā ir zirgi, kas braukājuši uz mačiem - realitātē tu bieži vien nepamani, ka zirgs ir inficēts, jo, līdzīgi kā cilvēkiem, arī zirgiem herpes vīruss var noritēt bez simptomiem. Lai arī blaknes var būt ļoti skumjas, patiesībā jau rinopneimonija nav tāds bubulis, par kādu daudzi viņu uztaisa un, ja vien nedzīvo dziļā mežā, tad visticamāk, ka arī tavam zirgam tā ir.

  14. septembris, 2017 @ 11.44
  • FB_1845746699

   Evita Baradovska » Par rinopn. Latvijā nevar izsēt rinopneimonijas analīzes pie slimošanas. Ja gribu zināt vai zirgs IR slims, slimošanas fāzē, vai tikai antivielas nesošs analīzes sūta uz Vāciju. Zirgi kuri ir bijuši kaut kad vakcinēti pret rinopneimoniju, slimojuši, tiem ir neliels daudzums antivielu. Latvijā nevar izšķirt antivielu daudzumu, līdz ar to iepriekš minētajiem atbilde būs pozitīva. Bubulis tomēr ir diezgan liels, slimošanas fāzē klepus, temp, biezie puņķi, apetītes trūkums, grūsnām ķēvēm aborti. Pie nervu formas daļēja, vai pilnīga pakaļkāju paralīze. Jā, protams, zirgi var izslimot viegli un nemanāmi, bet var arī smagi un ar letālām sekām.

   16. septembris, 2017 @ 8.17
 • zelma

  zelma Interesē, kad būs jauni žurnālraksti. Kopš jūnija bijuši tikai divi raksti, tagad ir jau oktobris. Maksājot par abonēšanu tomēr gaidīju, ka būs viens raksts mēnesī.

  4. oktobris, 2017 @ 12.45
  • admin

   Zirgam.lv » zelma Atvainojamies par kavēšanos, vasaras atvaļinājums nedaudz izjaucis rakstu publicēšanas grafiku! Nākošo rakstu nosūtīsim vēlākais līdz šīs sestdienas vakaram un tuvākajos menešos plānojam atgūt iekavēto. 12 raksti noteikti būs :)

   5. oktobris, 2017 @ 19.36
  • zelma

   zelma » zelma ir jau februāris. kopš jūnija jeb "žurnālrakstu 3. sezonas sākuma" ir pagājuši jau pilni 8 mēneši un sācies devītais, bet lasītāji saņēmuši tikai 4 žurnālrakstus. nav notikusi arī nekāda iepriekšsolītā "iekavētā atgūšana". var jau daudz ko saprast, auditorija nav liela, līdzekļu maz, atvaļinājumi, aizkavēšanās utt. tas viss būtu pat ļoti saprotams bezmaksas satura sakarā, bet šis tomēr nav pārāk pieklājīgi pret cilvēkiem, kas samaksājuši naudu un gaida rakstus. pat nekāda komunikācija nenotiek.

   2. februāris, 2018 @ 1.03
 • admin

  Zirgam.lv Jā, zelma, piekrītam. Situācija nav patīkama, darīsim visu, lai apsolītos rakstus piegādātu laicīgāk.

  4. februāris, 2018 @ 13.11

Komentējiet

Zirgam.lv
Draugiem.lv pase