Latvijas jātniekiem rezultatīva nedēļas nogale Lietuvas atklātajā konkūra čempionātā

Latvijas jātnieki aizvadījuši rezultatīvu nedēļas nogali (4.-6.augusts), startējot Lietuvas atklātajā konkūra čempionātā, sporta bāzē “Audruvis”.

Latviešiem rezultatīvo nedēļas nogali svētdien ar divām godalgotām vietām sacensību galvenajā Grand Prix maršrutā (145 cm, pārlekšanā 150 cm) noslēdza Kristaps Neretnieks, izcīnot 3.vietu ar Camerlane un 6.vietu ar Baccaratzz.

“Ļoti patīkamas sacensības, prieks, ka jaunie zirgi var gūt pieredzi un gatavoties nākamajiem startiem tik labā atmosfērā, pēc PK posma Rīgā un Lietuvas atklātā čempionāta atgriežamies savā pamatbāzē Vācijā ar patīkamām sajūtām un emocijām,” saka Kristaps Neretnieks.

Ar ļoti labiem rezultātiem visas sacensību dienas startēja jaunie jātnieki un juniori Anna Annija Alsiņa ar zirgu Princis, Agnese Kroiča ar Luzi un Keitija Racina ar Amadeo. Agneses Kroičai labākais rezultāts sestdien – 3.vieta 105 cm stila maršrutā, Anna Annijai Alsiņai pirmajā sacensību dienā 2.vieta. Keitija Racina izcīnīja uzvaru pirmajā sacensību dienā (115cm, maršruts divās fāzēs), otro vietu otrajā sacensību dienā (120 cm, stila maršruts) un uzvaru trešajā sacensību dienā, kur pamatmaršruta augstums bija 125 cm, bet pārlekšanas 130 cm.

“Kad braucu uz sacensībām Lietuvā, negaidīju tik labus rezultātus. Jūtos lepna, ka spēju pierādīt savas spējas, zirgu un arī Latvijas vārdu starptautiskās sacensībās, bez tam “Audruvis” ir manas iepriekšējās “mājas”, kur trenējos. Mani patiešām uzmundrināja prieks, ne tikai latviešu acīs, bet arī bijušā trenera Matas (Matas Petraitis) sejā un manu vecāku prieki un asaras, kas nākuši no pašas Anglijas. Likās tik lieliski un tiešām vārdiem neaprakstāmi šīs trīs dienu uzvaras, kuras man ir ilgi nākušas ar visu man tuvāko cilvēku lielu darbu, par ko viņiem milzīgs paldies,” saka Keitija Racina.

Līga Pētersone piektdien, sacensību pirmajā dienā, ierindojās 4.vietā atvērtās klases maršrutā ar ķēvi Lakrica. Otrajā sacensību dienā šis maršruts veiksmīgāks bija Annai Šellerei, kura uzvarēja ar zirgu Luanda.  Piecgadīgo zirgu maršrutā piektdien 6.vietu ieguva Mārtiņš Pilders ar Hialta, Signe Melkina ar zirgu Karlis ierindojās 4.vietā atvērtajā maršrutā līdz 115 cm, bet Kristīne Egle ar Casquetta ieguva sesto vietu maršrutā ar šķēršļu augstumu līdz 125 cm.

Otrajā sacensību dienā Kristaps Neretnieks ar Baccaratzz ierindojās 2.vietā 135 cm maršrutā, bet 4.vietā šajā pašā maršrutā ar Camerlane. Maršruts bija arī komandu ieskaite, Neretnieks ar Camerlane, Kristīne Egle ar Cincinatti Z, Anna Arhipova ar For Sale un Polijas pārstāvis Lukasz Troszczynski ar Columbia tajā izcīnīja uzvaru, latvieši nestartēja citās komandās. Tāpat Neretnieks uzvarēja sešgadīgo zirgu stila maršrutā ar Cha-Cha. Otrās dienas noslēdzošanā Speed and Music  maršrutā Latvijai trīs vietas godalgoto sešiniekā – uzvaru izcīnīja Eva Fibiga ar Parnell Argus,  3.vietu ieguva Anna Arhipova ar Dinellu, bet 5.vietu Krista Kliesmete ar Carlson 102.

Trešajā sacenību dienā Krista Kliesmete ar Carlson 102 ieguva 4.vietu maršrutā ar šķēršļu augstumu 115 cm divās fāzēs, Agnese Kroiča 4.vietu, bet Anna Annija Alsiņa 6.vietu jauno jātnieku finālā ar šķēršļu augstumu 110cm.

Ilze Jansone

Raksta titulfoto: Kristaps Neretnieks ar Camerlane (foto Dace Teibe, no PK posma Rīgā)