Demora ar vērienu svin Ūsiņdienu

Ar Ventspils pilsētas Domes Kultūras centra projektu konkursa “Ventspils pilsētas jauniešu brīvā laika pavadīšanas un aktīvas atpūtas veicināšana” līdzfinansējumu – Jātnieku sporta klubs „Demora” realizēja projektu “Ieaudīsim Latvju zīmes Demorā Ūsiņos”.

Svētdien, 30. aprīlī darbības programmā bija iepazīstināšana ar audēju amatu, Latvju rakstu veidošana un zīmju nozīme, akmeņu apzīmēšana ar Latvju rakstiem, dažādu trušu, zirgu un poniju šķirņu apskate, Ūsiņa godināšana, zirgu apkalšana, kopšana – sukāšana, krēpju pīšana, seglošana.

Tika demonstrēts uzvedums ar zirgiem un kā jau ierasts, cepts un baudīts pantāgs. Protams, Ūsiņam par godu pirmo vasaras nakti zirgi tika jāti pieguļā un dienā pirmo reizi laisti lopi ganos. Pasākums pulcēja vairāk kā 250 apmeklētāju un par jautro noskaņu rūpējās vadītājs Mārtiņš Bergmanis.

Projekta “Ieaudīsim Latvju zīmes Demorā Ūsiņos” kopējās izmaksas bija EUR 1625, no kurām finansējumu EUR 800 atbalstīja „Ventspils pilsētas Domes Kultūras centrs”, bet atlikušā daļa bija Zirgaudzētavas „ Demoras staļļi” ieguldījums.

 

JSK “Demora” valdes priekšsēdētāja

Gelinta Apse

Foto: Maira Čakstiņa

Atpakaļ

Komentējiet

Zirgam.lv
Draugiem.lv pase