Latvijas šķirnes zirgu audzētāji neapmierināti ar biedrības valdes darbu, pieprasa tās nomaiņu

Tuvojoties Latvijas Šķirnes zirgu audzētāju (LŠZAA) asociācijas kopsapulcei 25. martā, vairāki biedrības zirgaudzētāji apvienojušies, lai izteiktu neapmierinātību ar valdes darbu.

Atklātā vēstulē zirgaudzētāji norāda, ka pēdējo gadu laikā viņi no LŠZAA valdes nav sajutuši pastāvīgu un atbildīgu interesi par savu darbu un atbalstu Latvijas šķirnes zirgu audzēšanā un popularizēšanā. Tā vietā valde, biedriem nezinot, metusies izstrādāt saglabāšanas programmu Latvijas ardeņu šķirnei, kuru vēl pirms neilga laika pats valdes priekšsēdētājs Guntis Rozītis nosaucis par neeksistējošu.

Vēstules autori uzskaita virkni problēmu, par kurām biedrībā gadu gaitā runāts daudz, taču no vadības puses darbi nav sekojuši. Biedri valdes darbību novērtē kā neapmierinošu un ierosina pilnībā nomainīt tās sastāvu, lai pāršķirtu jaunu lappusi Latvijas šķirnes zirgu audzēšanā un popularizēšanā.

Lejupielādēt zirgaudzētāju vēstuli

 

Atpakaļ

51 komentāri

 • Solvita

  Solvita Beidzot kādam ir dūša protestēt pret asociācijas valdes vājo darbu! Turās!

  23. marts, 2017 @ 11.02
 • Biedre

  Biedre Kad arī citi biedri apjēgtu,ka valde zirgaudzētāju labā maz ko dara un atbalstītu vēstules autorus.Kas par nejēdzību ņemties ap ardeņiem,ka Latvijas šķirnei vēl tik daudz darāmā!

  23. marts, 2017 @ 11.07
 • Favis

  Favis Njā,trakas lietas. Lielākā biedru daļa nekādi neapjēdz, ka galvenie un spējīgākie darītāji ir tie, kas vienmēr pirms pārvēlēšanām pēkšņi pamostās un sāk celt jezgu.....

  23. marts, 2017 @ 11.15
  • FB_100001870631865

   Mare » Favis Favi, esmu pilnīgi pārliecināta, ka Jums nav ne mazākās nojausmas ko un cik daudz dara tie biedri (vēstules autori) un vēl citi, kas piekrīt viņu viedoklim, lai izteiktu šādus apgalvojumus. Viens ir saldi teikt “nāciet, mēs vienmēr esam atvērti sarunai”, otrs ir saņemties reāli aizbraukt pie biedriem, ar tiem runāt, apmeklēt to saimniecības, par tiem interesēties. Kā arī ieteiktu komentēt ar savu īsto vārdu, jo vēstules autoriem redz nav bail, bet Jums ir.

   23. marts, 2017 @ 11.36
  • _draugiem_1130643

   Draugiem lietotājs » Draugiem lietotājs Laikam uz mani tēmēts , bet par vairākām lietām esmu runājusi un kritizējusi jau vairāku gadu garumā , tā kā šoreiz varbūt arī citi attapušies , ka kaut kas nav tomēr kārtībā .

   23. marts, 2017 @ 11.38
 • Favis

  Favis Iluta, kritika ir laba lieta, viennozīmīgi. Taču attieksmi pret to parasti nosaka tas, kādā veidā tā tiek pasniegta...

  23. marts, 2017 @ 12.00
  • _draugiem_1130643

   Draugiem lietotājs » Draugiem lietotājs Piekrītu . Tik vēl , kā tiek uztverta kritika . Viss ietu un paietu , ja vien 5 valdes locekļi neuzsāktu "neiespējamo misiju" - Ardeņu reanimēšanu !

   23. marts, 2017 @ 12.09
 • Laila

  Laila Nu bet lai cilvēki darbojās! Par ko tāds naids?

  23. marts, 2017 @ 13.27
  • Cherrij

   Cherrij » Laila Domājams, ka nav naids. Bet tā ir velta resursu šķiešana, kad jau esošanai šķirnei ir problēmas, un ir nepieciešams atbalsts. Ardeņu ir maz, nekad nav īsti bijusi izveidota šķirne, un tagad ar matu galiem pievelkot nekas īsti izcils tur nesanāks. A braucamo un sporta tipa vēl var pilnveidot un iekļauties ciltsgrāmatās, saglabāt vērtības un celt Latvijas šķirnes zirgu popularitāti un vērtību.

   23. marts, 2017 @ 13.32
  • Armands no Tumes

   Armands no Tumes » Laila Latvijas braucamais un arī sporta tips ir radīts pavisam nesen - nepilnus 100 gadus, kas salīdzinājumā ar Rietumeiropas vai Arābu šķirnēm ir nekas. Tai pat laikā tika iegūti fantastiski zirgi - gan braucamie, gan sporta tipa. Tātad, tie zirgaudzētāji, kuri savulaik to sāka un attīstīja, bija ar skaidru vīziju par mērķi un veidu kā to sasniegt. Par darbu nemaz nerunājot. Neesmu LŠZAA biedrs, bet mums ir braucamā tipa ģenētiskās ķēves un starp citu 2 paaudzes jau mūsu iegūtas, kaut ar ziraudzēšanu nodarbojamies nedaudz vairāk kā 10 gadus. Daru to tikai aiz cieņas pret iepriekšējām Latvijas šķirnes audzētāju paaudzēm, jo bez turpinājuma viņu sasniegumi ies nebūtībā. Man arī nesapratni rada, kāda velna pēc Luse klīst pa Vācijas siltasiņu šķirņu staļļiem (varbūt ne pa saviem privātajiem līdzekļiem), bet tai pat laikā no atlikušajiem 3 000 Latvijas braucamā tipa zirgiem nav ne precīza mērķa, ne efektīvas sistēmas, ne adekvātas audzētāju piesaistes, ne šķirnes popularizēšanas, ne skaidras izmantošanas vīzijas! Principā darbs ir kā privātā firmelē - ko gribu, to daru, kuru gribu, to izmetu no biedrības (kā esmu dzirdējis pēdējā mēnesī), kā gribu, tā naudu tērēju un nevienam neatskaitos! Te nav runa par dažām tonnām gaļas, te ir runa par Latvijas šķirnes zirgu saglabāšanu, kas kopš 90-tajiem gadiem ļoti veiksmīgi ir panīcināta.

   25. marts, 2017 @ 22.41
 • Inga

  Inga ..... visi prot parakstu uzlikt zem teksta , ko CITIEM VAJADZĒTU DARĪT un KO CITI NAV IZDARĪJUŠI , bet vai reāli Jūs 7 būsiet tie, kas brauksiet, darīsiet, organizēsiet ?! .....Jūs 7 esat tie , kuriem ir izglītības , sertifikāti ?!

  23. marts, 2017 @ 15.25
  • Zane

   Zane » Inga Kads izglitibai vai sertifikatiem sakars ar darbaspejam vai komunikaciju ar biedriem? Uzskatu, ka drusku par daudz tur ir zootehniku un zirgu vertetaju, kuri sen ir atrauti no realitates kaa iet pasiem biedriem, to saimniecibaas. Redz, pie ardenjiem aiznesaas paris dienu laika, tacu pie genofonda audzetajiem daziem pat 2 gadus un vairak nav bijusi...

   23. marts, 2017 @ 15.35
  • _draugiem_1130643

   Draugiem lietotājs » Draugiem lietotājs Nezinu , kuros likumos rakstīts , ka valdē jābūt 9 vai 7 ? Varbūt pietiktu ar 3 vai 5 ? Vajadzības gadījumā , lai pieaicina speciālistus. Dzirdams , ka trūkst resursu , visiem otrs darbs , nav kas strādā : tad nevajag izstrādāt programmas , kuras paši nevar realizēt!

   23. marts, 2017 @ 15.58
 • Inga to Iluta

  Inga to Iluta Iluta, kāpēc tie valdes locekļi savā brīvajā laikā nevarētu uzsākt "neiespējamo misiju" - ardeņu reanimēšana??? Tas ir kaut kas slikts? No tā tev mazāk kaut kas paliek? Tavi resursi tiek izšķiesti? Ja man patīk kolliji, tad nevar patikt buldogi? Īsti nav saprotams, lūdzu apgaismo savu lielo nepatiku pret šo faktu.

  23. marts, 2017 @ 15.47
  • _draugiem_1130643

   Draugiem lietotājs » Draugiem lietotājs Bet , protams , ka var ! Nav problēmu , bet tik ne no b-bas ! FB viņi ir kā kopiena , uz priekšu , lai darbojas .

   23. marts, 2017 @ 15.53
 • Inga to Iluta

  Inga to Iluta Tavi arguments neiztur kritiku - atkal jau tas pats - JA MAN PATĪK KOLLIJI, NEDRĪKST PATIKT BULDOGI?????? Man vienkārši liktos - patīk suņi, lieliski - cilvēki ar plašāku redzesloku , aktīvi darbojas...

  23. marts, 2017 @ 16.23
  • Cherrij

   Cherrij » Inga to Iluta Es gan savā ziņā saprotu. Ja cilvēki ir solījušies palīdzēt (Biedrības valdei tas arī būtu jādara) biedriem, audzēt labus un noderīgus zirgus, pilnveidoties, saglabāt genofondu utt, bet tagad kaut kādas idejas vārdā tie atmet visam vecajam ar roku. Paskatieties uz to šādi - Jūsu specializētās Kolliju izstādes vairs nenotiek, jo Kolliju biedrības vadītāja nolemj pievērsties buldogiem. Un viņai vairs neinteresē, kas notiek ar kollijiem.

   23. marts, 2017 @ 16.37
  • _draugiem_1130643

   Draugiem lietotājs » Draugiem lietotājs Man nekas nav jāiztur ! Prasīji , es atbildēju.

   23. marts, 2017 @ 16.37
  • Biedre

   Biedre » Inga to Iluta Inga, par vieglu ņemat, Latvijas šķirnes zirgs ir vienīgā nacionālā šķirne, kura ir saglabāta, taču tās audzētājiem nepieciešams atbalsts. Biedrības valdes uzdevums ir strādāt savu biedru labā, kāpēc tad galu galā tā ir veidota! Ne jau neeksistējošu Latvijas ardeņu atdzīvināšanai.

   23. marts, 2017 @ 17.48
 • Biedre

  Biedre Var atdzīvināt visu kaut ko – kaut vai dinozaurus, taču vispirms tieciet kārtībā ar dzīvajiem un vērtīgajiem Latvijas šķirnes zirgiem un sniedziet reālu atbalstu to audzētājiem!!! Iesaku palasīt, ko pēdējā zirgam.lv žurnālrakstā par mūsu nacionālo šķirni saka zinošs vīrs – Jauno Jātnieku skolas staļļa pārvaldnieks Andris Buklovskis. Ja daļa biedru saka, ka no valdes nejūt darbu un atbalstu, tad kaut kas ar vadību nav kārtībā un tai jāmainās.

  23. marts, 2017 @ 17.43
 • FB_1845746699

  Evita Baradovska Viss nav tik viennozīmīgi kā izskatās. Jaunzirgu skates ar darba spēju pārbaudēm nokāva paši zirgu audzētāji, dalībnieku skaits bija ļoti neliels. Pasākums bija lielisks, kā svētki audzētājiem, manuprāt šis pasākums bija jāsaglabā, kaut vai to 5 dalībnieku dēļ, kuri brauca un rādīja savus zirgus. Kaut iespējams, tad atkal kādam citam būtu iemesls runāt par līdzekļu neefektīvu izlietošanu. Es neredzu šobrīd Latvijas Šķirnes zirgu, es redzu Latvijā dzimušu zirgu, šķirne kā tāda jau praktiski ir beigusies. Palicis genofonda zirgs, kura arī drīz vairs nebūs. Tas ir tas, pie kā strādāt, kam vajadzētu būt primārajam biedrības uzdevumam. Tad datu bāze. tā nepilda savu uzdevumu un ir kļūdaina, sacensību rezultāti ir pievienoti nepareizajiem zirgiem. Neviens ārpus Latvijas dzīvojošs neko tur sameklēt nevar, ja nav iespēju uzlikt garumzīmi, vai mīkstinājuma zīmi. Te sākas tas, ko nesaprotu, pie tā, ka tik daudz darāmā ar kaujas saukļiem uz lūpām tiek ceptas nākamās nebūtībai nolemtās šķirnes, Ardenis un Latgales rikšotājs. Cilvēkiem tiek stāstīts, ka pēc šādiem zirgiem tirgū ir pieprasījums, tiem ir nākotne. Nē, tāda pieprasījuma nav un nākotne tiem būs tāda pati, kā genofondam un Latvijas šķirnei. Uz to mēs tiecamies un to mēs gribam? Lai pēc 20 gadiem attopamies, ka mums nekas no tā kas bijis nav palicis. Līdzekļu sadrumstalota izmantošana noved pie tā, ka kārtības nav nevienā no lietām, kurās līdzekļi tiek ieguldīti, ne tikai naudas, arī cilvēkresursu.

  23. marts, 2017 @ 17.45
  • Biedre

   Biedre » Evita Baradovska Nu bet mēs taču, Evita, runājam par Latvijas šķirnes zirgu kā par šķirni nevis jebkuru sugas pārstāvi ar burtu LS salikumu, bet šķirne pagaidām vēl nav beigusies gan!

   23. marts, 2017 @ 17.54
 • Ieva

  Ieva Man interesē divi jautājums: 1. valdes locekļi saņem algu vai darbojas brīvprātīgi? 2. vai vēstules autori biedrības statūtos ir ieskatījušies- kādi tad īsti ir valdes pienākumi. Vai biedru saimniecību apmeklēšana ir viens no tiem?

  24. marts, 2017 @ 8.54
  • Zanda

   Zanda » Ieva Ievai rūpīgi jāizlasa biedrības statūti,kur būs atbilde uz jautājumu,kas jādara valdei.

   24. marts, 2017 @ 15.03
 • Inga

  Inga Pēc komentāru skaita - saprotu - -> URRĀ! Veselais saprāts, inteliģence uzvar! Raud par 14 e, bet gribas lai valde ciemos braukā pie katra - kad vajadzētu par to samaksāt , tad gan raudiens nāktu pašiem klaigātājiem - šie 7 būtu pirmie bļāvēji. Pēc šī izskatās, ka dažiem gribas, lai ir nevis BIEDRĪBA (Ar īpašiem statūtiem noformēta brīvprātīga apvienība kāda sabiedriska mērķa sasniegšanai), bet SEKTA. ( Samērā šaura cilvēku grupa ar vienādiem ierobežotiem, dogmatiskiem uzskatiem.)

  24. marts, 2017 @ 9.53
  • kalvis

   kalvis » Inga 2.nodaļa. Biedrības mērķi un uzdevumi. 2.1. Biedrības darbības mērķi ir: 2.1.1. dot savu ieguldījumu Latvijas tautsaimniecībā, īstenojot efektīvu darbību Latvijā audzēto šķirnes zirgu selekcijā; 2.1.2. saglabāt un attīstīt Latvijas zirgu šķirnes gēnu rezervi un līdz šodienai audzētās, šķirnē neizzudušās ģenētiskās līnijas, saglabāt un uzturēt Latvijas šķirnes zirgu genofondu, izstrādājot perspektīvu darba plānu; 2.1.3. attīstīt zirgkopību kā tautsaimnieciski svarīgu lauksaimnieciskās ražošanas un eksporta nozari, aktīvi piedaloties starptautiskajā zinātniskajā un ekonomiskajā sadarbībā. 2.2. Biedrība kalpo zirgu audzētāju kopējo interešu aizstāvībai, seko un veicina Latvijas zirgu šķirnes braucamā tipa saglabāšanas pasākumus, veicot sekojošus uzdevumus: 2.2.1. izstrādā un realizē ciltsdarba programmu Latvijas zirgu šķirnes braucamam tipam un veic apzinātu un mērķtiecīgu Latvijas šķirnes braucamā tipa zirgu saglabāšanu; 2.2.2. kārto Valsts ciltsgrāmatu un izstrādā kritērijus, pēc kuriem nosaka zirgu kvalitāti un vērtību; 2.2.3. konsultē jautājumos par zirgu audzēšanu, turēšanu un ēdināšanu; 2.2.4. veic Latvijas šķirnes ķēvju novērtēšanu; 2.2.5. veic Latvijas šķirnes vaislas ērzeļu novērtēšanu un sertificēšanu; 2.2.6. veic zirgu pēcnācēju kvalitātes un darbaspēju vērtēšanu; 2.2.7. veic šķirnes zirgu un to pēcnācēju novērtēšanu un sertificēšanu, sniedz ciltsdarba pakalpojumus; 2.2.8. organizē un veic zirgu darbaspēju pārbaudes, izstādes, braukšanas sacensības, popularizē un reklamē Latvijas zirgu šķirni; 2.2.9. veic Latvijas šķirnes braucamā tipa zirgu apzināšanu Latvijas Republikas teritorijā; 2.2.10. attīsta un saglabā Latvijas šķirnes zirgu genotipa veidošanu, analizējot paveikto un izstrādājot perspektīvas programmas; 2.2.11. izraugās un nosūta Biedrības pārstāvjus uz kvalifikācijas un pieredzes apmaiņas pasākumiem; 2.2.12. organizē kvalifikācijas celšanas pasākumus un seminārus: sabiedrībām un fiziskām personām; 2.2.13. izstrādā un ievieš apmācību programmas zirgu turētājiem, kas sniedz pakalpojumu - izjādes un vizināšanu zirga pajūgā; 2.2.14. organizē perspektīvu šķirnes zirgu izmantošanu zirgkopības attīstībai; 3 2.2.15. sadarbojas ar starptautiskām un LR zirgu audzēšanas un sporta organizācijām; 2.2.16. sadarbībā ar zinātniskām organizācijām Latvijā un ārzemēs izstrādā, pilnveido un aprobē jaunākos atzinumus un metodes zirgkopībā; 2.2.17. veic saimniecisku, finansiālu un cita veida darbību, slēdz līgumus ar fiziskām un juridiskām personām, līgumsabiedrībām un citiem tiesību subjektiem; 2.2.18. rūpējas par Latvijas zirgkopības vēstures izpēti, saglabāšanu un publicēšanu; 2.2.19. piedalās speciālās literatūras izdošanā un zirgkopības popularizēšanā masu mēdijos, interneta mājas lapās.

   24. marts, 2017 @ 10.59
  • kalvis

   kalvis » Inga tas no statūtiem- iepazīstaties ar 2.2.punktu- pievērsiet uzmanību 2.2.8.,2.2.9.,2.2.10.,2.2.12.,2.2.13.,2.2.14 punktiem, no valdes puses ?????

   24. marts, 2017 @ 11.05
 • Es

  Es Labdien, Izlasot rakstu un šo "atklāto vēstuli" man rodas jautājums/pārdomas.... : Jebkurā darba sfērā ir indivīdi,kuri domā(iegalvojuši sev), ka "tie tur augšā neko tak nejēdz un neko nedara.." - tas ir tāpat kā ar jebkuru lietu,ko paši nedaram - no malas tak vienmēr ir gudri spriedelēt.. Tad kad tos "gudriniekus" palaiž pie silēm, kur tas šķietamais kumoss ir, tad vienīgais ko viņi var izdarīt - to krejumu nostrebt un pēcāk tālu palaist atraugu.. kā sacīt jāsaka - jauna slota vienmēr sākumā tīri slauka.. Tik nevajag aizmirst, ka divriteni neviens no šiem: Iluta Majevska Inga Jaunzare no „Kroņu zirgaudzētava“ Marika Kaspržaka no SIA „Upeskrastu M“ Vita Radvilaviča no Z/S „Akmentiņi“ Lelde Pole no Z/S “Sandas” Ilvija Kalniņa Guntis Pauga no Z/S „Rieksti“ Diemžēl neizgudros.. Visu cieņu šībrīža valdei.. un vēlu tikai veiksmi un milzonīgu pacietību tiem, kas turpinās šo darbu..

  24. marts, 2017 @ 10.28
  • Laila

   Laila » Es Un zini, es noteikti piekritīšu Es teiktajam.

   24. marts, 2017 @ 10.37
  • Dita

   Dita » Es Kreeejumu nostrebt....nu nu nu, tur pedejo 8 gadu laika krejums ir pamatigi nostrebts. Atliek tikai acis atvert....

   24. marts, 2017 @ 13.39
 • Favis

  Favis Jā, kalvi. Un tieši šo visu asociācija arī dara, finansiālo un laika iespēju robežās.

  24. marts, 2017 @ 11.06
 • Inga

  Inga Un cik no biedrības mērķiem un uzdevumiem ir sasnieguši, izpildījuši konkrētie 7 cilvēki , atklātās vēstules autori un līdzi piedziedātāji? Iedodat konkrētus uzdevumus šiem bļauriem- paskatīsimies kā viņiem izdosies to visu izdarīt! Tie visi uzdevumi un mērķi uz valdi tik attiecas? ....es te tikai sajūtu ,ka daži indivīdi grib lai kādas X personas to visu izdara , bet ne viņi.....un par X naudas līdzekļiem, bet ne viņu..... ( bet nav ne X personu, ne X naudas līdzekļu) - tātad tukša,bezjēdzīga bļaustīšanās...

  24. marts, 2017 @ 11.35
  • Laila

   Laila » Inga Kā parasti. Un tas parasti arī beidzās ar NEKO. Man no sirds ir žēl šo skaļo runātāju. Lielākā daļa tak ir pieauguši un izglītoti cilvēki. Nu padomājiet- cik nejēgā daudz cilvēciska spēka un enerģijas tiek nomests naturāli zemē un samīdīts dubļos. Tā vietā tiešām- dibiniet katrs savas biedrības un ar saviem domubiedriem dariet tos labos darbus. Ja tam nav dūšas, tad vēl variants- pārmesties uz otru biedrību. Varbūt tur visu ieber mutēs pat sakožļātu. Nu saņemiet visas savas smadzenītes kopā un dariet kaut ko reālu. Citādi tā pastulbā filozofēšana... nudien daļai sabiedrības dod vien ''morālu'' pienesumu. A tie labie darbi kauc pēc riktīgiem darītājiem, jo stāv uz vietas jau gadiem...

   24. marts, 2017 @ 12.07
 • Dita

  Dita Laila. Luudzu nosauciet, ko realu valde un si organizacija (neminot LZB, kas vispar neko vairak par naudas parskaitisanu saviem biedriem nedara) ir pedejo gadu laika darijusi Latvijas (!) genofonda zirgu laba... ludzu uzskaitijumu! NEKO, pilniiigi NEKO!!!!!!! Drosi vien ir citi labie darbi - ardenju, sporta, geenu, izpetes u.c. jomu zinja, bet pilniiga nulle ir tiesi so zirgu laba....

  24. marts, 2017 @ 13.35
  • Kecko

   Kecko » Dita Dita, Dita.. Ar savu nezināšanu un nekompetenci nu gan nevajadzētu platīties ..

   24. marts, 2017 @ 13.57
  • Laila

   Laila » Dita Nu tu ko gribēji? Lai asociācija taviem zirgiem brauc sienu vākt, ķēves lecināt?

   24. marts, 2017 @ 22.19
  • Laila

   Laila » Dita Tu tiešām nesajēdz ko runā. Kā vadībā tad notikušas Latvijas šķirnes zirgu dienas visos reģionos, braucamo zirgu audzētāju saiešanas visos reģionos, ģenētisko resursu apsekošana kas rezultējās ar grāmatiņu, jaunzirgu čempionāti... nu vai tad tas ir tas daudzinātais NEKAS?

   25. marts, 2017 @ 17.43
 • Dita

  Dita Kecko.... par ko tiesi? Visas iespejas apgaismot....gaidu

  24. marts, 2017 @ 14.40
 • Solvita

  Solvita Izskatās, ka pēc īsa apmulsuma brīža sarosījušies esošās valdes atbalstītāji, bet ar argumentiem valdei par labu tā pašvakāk. Valdes priekšsēdētājs, loceklis, biedrības izpilddirektors nav goda amati, bet darbs ar pienākumiem, ja esi uzņēmies to – strādā tā, lai biedri jūt tavu veikumu. Ja nespēj, esi paslinks vai citas lietas svarīgākas, dod vietu citiem. Nav neaizvietojamu darbinieku. Pārmaiņas valdē biedrībai nāks tikai par labu.

  24. marts, 2017 @ 14.59
 • Ieva

  Ieva Tātad principā visi prot tikai bļaut un to, vai valde saņem algu vai arī viņiem viss te uzskaitītais būtu bez maksas jādara, neviens nemaz nevar pateikt.

  24. marts, 2017 @ 15.00
  • Solvita

   Solvita » Ieva Ieva,vēlos pievērst Jūsu uzmanību,ka neviens nebļauj,bet korekti norāda,ka atbilde uz Jūsu jautājumu par valdes pienākumiem atrodama statūtos.Un tur,kā redzat no kalvja ieraksta,valdei ir daudz pienākumu.Zinu,ka viena no valdes loceklēm ir izpilddirektore Aija Luse,kura par darbu saņem atalgojumu.Par citiem jautājiet viņiem pati,taču atalgojums nekādi nav saistāms ar valdes loekļu pienākumu sliktu izpildi.Piekriti,lai ievēl,strādā.

   24. marts, 2017 @ 15.13
  • Ieva

   Ieva » Ieva Es izlasīju Statūtus. Biedrības valde NAV darbinieki. Darbinieki ir algoti darbinieki, kuri pilda savus darba pienākumus, valde ir ievelēta pārvaldes institūcija, kas principā tikai pieņem lēmumus un kontrolē to izpildi. Valdes locekļu pienākums ir ierasties uz valdes sēdēm. Un es to nesaku tāpēc, ka man būtu kādas simpātijas vai antipātijas pret tagadējo valdi. Katrā ziņā ikvienam biedram savu viedokli ir iespējams paust valdes vēlēšanās. Šobrīd- kādu valdi paši ievēlējāt, tāda ir.

   24. marts, 2017 @ 15.19
 • Dita

  Dita 2.2. Biedrība kalpo zirgu audzētāju kopējo interešu aizstāvībai, seko un veicina Latvijas zirgu šķirnes braucamā tipa saglabāšanas pasākumus......ja subsiidiju parskaitisana uz biedru kontiem skaitaas taa veicinasana..... nu, shvaki, shvaki.

  24. marts, 2017 @ 15.08
  • Ieva

   Ieva » Dita Vispār jau subsīdijas arī nerodas no nekā.Kāds taču ir izcīnījis to, ka braucamie zirgi tiek subsidēti!

   24. marts, 2017 @ 15.42
 • Solvita

  Solvita Ievai no biedrības statūtiem: 8.1. Biedrības izpildinstitūcija ir valde, kas sastāv 9 valdes locekļiem. Valdes locekļi no sava vidus ievēl valdes priekšsēdētāju, kurš organizē valdes darbu. 8.2. Valde ir tiesīga izlemt visus jautājumus, kas nav ekskluzīvā biedru sapulces kompetencē.

  24. marts, 2017 @ 15.28
  • Ieva

   Ieva » Solvita Par to arī ir runa. Valde LEMJ, nevis braukā uz saimniecībām. BET valde var nolemt vai nenolemt, ka uz saimniecībām jābrauc algotajiem darbiniekiem.

   24. marts, 2017 @ 15.33
 • Urzula

  Urzula Ká tad nebrauká! aizpagáju'sajá gadá latgalé bija pasákums "Zirgu diena", kur bija vairáki LSZAA valdes locek'li! un "nésájás" tikaj ar LS citas 's'kirnes vispár laist negribéja! ce'lu apmakája pat tiem LS ípa'sniekiem kuri nezina kas ir LSZAA...

  24. marts, 2017 @ 20.37
 • Nesaprašana

  Nesaprašana Nesaprotu, kādēļ vispār ir jāsaglabā Latvijas braucamais, vai tad mūsdienās viņš ir tik nepieciešams? Vairs zemes darbos neizmanto zirgus! :D Repektīi nav braucamais nav LSZAA, lieta atrisināta.

  27. marts, 2017 @ 14.36
  • Kecko

   Kecko » Nesaprašana Nu tak pilnīgi dzīvot traucē dažiem tā LŠZAA! Ko var ņemties, labāk ieved kārtību savā saimniecībā.

   27. marts, 2017 @ 17.02
  • Cherrij

   Cherrij » Nesaprašana Tad jau Eiropā ar visiem vajag ieteikt necensties saglabāt šķirnes. Priekš kam Peršeronus, Ardeņus, ratu zirgu šķirnes utt? Vairs jau tikai.. Skatam un nekam citam izmanto. Bet Latvijas braucamais ir universāls zirgs - hobijniekiem izcils, līdzsvarotu raksturu, spēcīgu uzbūvi, līganām gaitām. Voltizēšanai der, hobija konkūram der, iejādes sākumam, draivingam, vienkārši izklaidēm ratos vai kamanās.. Nē, nu nav jau viņš nepieciešams. Labāk, lai iesācēji uzreiz ar spriganiem sporta zirgiem mācās :)

   27. marts, 2017 @ 19.37
 • FB_1845746699

  Evita Baradovska ne tikai iesācējiem, šobrīd iejādē III grupu ar junioru skrien genofonda ķēve Gundega, izcelsme šeit http://lwhorse.lv/Horses/Card.aspx?id=34983 2016 gadā atnesa Labākā Jātnieka Titulu amatieru konkurencē un 3.vietu bērnu konkurencē. Droši vien, ja pameklēt (diemžēl rezultāti pie zirgiem datu bāzē nav atrodami), tad atrastu vēl kādu, gan konkūrā, gan iejādē. Par draivingu nemaz nerunājot.

  28. marts, 2017 @ 7.00

Komentējiet

Zirgam.lv
Draugiem.lv pase