Inčukalns griezīs pogas Kleistiem?

„Kādreiz te bija kartupeļu lauks,“ Jauno jātnieku skolas (JJS) valdes priekšsēdētāja Elīna Dzenuško rāda plašo sporta centra teritoriju Inčukalna apkārtnē, kur vēl tikai pirms desmit gadiem no zirgiem un jātniekiem nebija ne miņas. 22 hektāru platībā ar nosaukumu „Zustrenes“ pa šo laiku paveikti lieli darbi – ierīkoti divi jāšanas laukumi ar tribīnēm 750 skatītājiem, uzbūvēti divi staļļi 38 zirgiem un Latvijā lielākā manēža 2176 kvadrātmetru platībā. Te ir arī nams, kurā dzīvo zirgkopēji, un pirts māja, kur pie kamīna var notikt saruna par biedrības padarīto un nākotnes iecerēm, tā teikt, jubilejas noskaņās.

Taču vispirms pa slapjo atkušņa sniegu aizbrienam līdz stallim,  pārvaldnieks Andris Buklovskis sapoš ponijus Kristoferu Robinu un Timu fotosesijai. Mazie zirdziņi ir gana lādzīgi un pacietīgi un bez niķiem kopā ar Elīnu un Andri pozē „Zirgam.lv“ jaunākā žurnālraksta titulbildei. Atceļā iegriežamies manēžā – tās abos spānos notiek jauno staļļu būvniecība kopskaitā 80 zirgiem, kas šogad jāpabeidz.

JJS desmitgade sakrīt arī ar tās lielākā pasākuma – Vislatvijas Zirgu dienu – skaitu, tāpēc abas jubilejas tiks svinētas reizē ar tradicionālo sarīkojumu Inčukalnā. Gadu gaitā Zirgu dienas kļuvušas par svētkiem maziem un lieliem sportistiem, viņu tuviniekiem un atbalstītājiem, zirgaudzētājiem un vairākiem tūkstošiem ļaužu, kam vienkārši patīk zirgi.

Titulfoto: Elīna Dzenuško un Andris Buklovskis ar pašiem lādzīgākajiem JJS staļļa ponijiem – (no kreisās) Timu un Kristoferu Robinu.

Visu rakstu iespējams lasīt Žurnālrakstu abonentiem! Lai abonētu, rakstiet uz zirgam@zirgam.lv.

Šis bija 2016. gada Žurnālrakstu sezonas pēdējais, divpadsmitais raksts. Jauno rakstu sezonu ceram izziņot marta laikā.

Atpakaļ

Komentējiet

Zirgam.lv
Draugiem.lv pase