Treiberga bilance

No sākuma domāju, ka viņi ākstās, pēc tam bija šoks – tā Edgars Treibergs uzņēmis ziņu par Latvijas Jātnieku federācijas (LJF) lēmumu piešķirt viņam balvu par mūža ieguldījumu. Kad prātojis, vai 62 gadi nav tā kā par agru šādam pagodinājumam, par laimi patrāpījusies televīzijas pārraide par Sofiju Lorēnu. Izrādās, slavenajai aktrisei Amerikas Kinoakadēmija „Oskaru“ par mūža ieguldījumu piešķīrusi vēl ātrāk – 58 gadu vecumā. Piemērs drusku nomierinājis, un viņš janvāra sākumā LJF ballē ar pateicību pieņēmis darba novērtējumu – pusjokam, pusnopietni Treibergs komentē savu sumināšanu.

Zirdzinieku aprindās viņš labi zināms kā Latvijas Zirgaudzētāju biedrības (LZB) prezidents kopš organizācijas dibināšanas 1996. gadā, „Kriķu“ staļļa īpašnieks, kā arī viens no LJF prezidija pārstāvjiem, bet plašāk Latvijā – kā valdes priekšsēdētājs ietekmīgajai Lauksaimnieku organizāciju sadarbības padomei (LOSP), kuru vada jau septiņus gadus. Savā dzīvesvietā Garkalnē Treibergs 12 gadus ir domes deputāts.

„Zirgam.lv“ žurnālraksta sarunai tiekamies viņa Upesciema mājā. Šeit pavadītās bērnības vasaras pie vecvecākiem arī ievedušas zirdzinieku pasaulē – tā vietā, lai Rīgas puika no 6. vidusskolas brīvlaikā ravētu obligātās biešu vagas, viņš ticis darbā pie zirgiem – un, kā redzams, uz ilgu laiku. Dzeram melno tēju ar safrānu, uzkožam austrumu gardumus, ko

LOSPa šefs tikko pārvedis no starptautiskās pārtikas izstādes „Zaļā nedēļa“ Berlīnē, kur pulcējušies arī Eiropas Savienības valstu lauksaimniecības ministri, mūsējo Dūklavu ieskaitot, un runājam, nu protams, par zirgiem mūža garumā.

Visu rakstu iespējams lasīt Žurnālrakstu abonentiem! Lai abonētu, rakstiet uz zirgam@zirgam.lv.

Atpakaļ

21 komentāri

 • Krista

  Krista Jau kādu laiku mani uztrauc sausi fakti, kas ļoti precīzi sasaucas ar Treiberga kunga teikto, ka gribētos, lai valstī būtu vairāk tādi briči, vārnas, neretnieki. Tātad- 2016. gadā CSI-W*2 Rīgā GP maršrutā startēja 3 sportiskie pāri no Latvijas, CSI- W*2 Tallinā GP maršrutā startēja viens. Valstī kopumā ir 20-30 sportisko pāru, kas spēj startēt/izdzīvot 130cm augstā maršrutā. Vai Treiberga kungam vai kādai citai kompetentai personai ir kādas idejas(kaut vai idejas- pat, ja ne iedvesma vai iespējas reālai rīcībai), kā glābt sportu Latvijā no izmiršanas?

  12. februāris, 2017 @ 23.48
  • Sintija

   Sintija » Krista Nespēju nepiekrist...

   13. februāris, 2017 @ 0.32
 • Zane K.

  Zane K. Diemžēl mums aug pārāk jēla un kusla jaunatne. Reti kuru šodien vecāki laiž uz stalli un uztic treneriem visas dienas garumā. Manuprāt ir jaunajiem zirgu mīļotājiem jāprot ne tikai jāt, bet arī mēslus tīrīt, sienu dalīt, utt. Es vienmēr visiem saku un teikšu, ka zirgu mīlestība sākas no mēslu tačkas un pie manis tā ir. Visi šie vārnas, neretnieki, briči, ozoli tam noteikti ir gājuši cauri.Šodien liels traucēklis jaunu sportistu attīstībai ir vājās fizkultūras stundas skolās, nekādu darbu neveikšana mājās un pienākuma apziņas nemācīšana. Vēl - skolās tagad vispār kaut kāda stulba tendence, ka bērnus nestimulē censties uz augstāku rezultātu, bet pietiek izdarīt kādu sīkumu un diplomi rokās. Tas nobremzē censties, strādāt tālāk, jo slava uzreiz bez lielas piepūles. Jāšanas sportā, arī braukšanas sportā attīstības kavētājs ir naudas balvas mazajos maršrutos. Tur pietiktu ar rozeti, bet naudas balvas jāšanas sportā vispār varētu sākties no 120 cm, jo 80 - 100 cm ir tikai mācīšanās. Bet tas ir tikai mans viedoklis kā trenerim.

  13. februāris, 2017 @ 12.27
  • jolis

   jolis » Zane K. Zanei K piekrítu,labi pateikts...

   14. februāris, 2017 @ 7.48
 • Ilona

  Ilona O jā ! Mūža ieguldījums. It īpaši par Kriķiem , kur vairāku gadu garumā tika nodarbināti bērni. Kur saslimstot Treiberga zirgam , bērniem bija jāpērk zāles. Kur Treigergam bija dziļi nospļauties , kas notiek ar dzīvniekiem un cilbvēkiem. Labs mūza ieguldījums.... Un kā pats Treiberga kungs izteicās - neko jūs man nepadarīsieet , man viņi visi ir nopirkti ( domāts bija PVD un darba inspekcija). Labi gan mums varoņi )))

  13. februāris, 2017 @ 12.49
 • FB_1845746699

  Evita Baradovska Labs raksts, lielisks! Un atbildes uz jautajumu, kapec esam tur kur esam, raksta atrodamas!

  13. februāris, 2017 @ 15.28
 • vētra

  vētra Katrs mēs esam tāds kāds esam. Visiem labs nekad nebūsi. Es Edgaru pazīstu vismaz 20 gadus. Nekad neesmu bijusi ar Edgaru uz Tu,vienkārši viņu pazīstu,viņš pazīst mani,kā jau daudzi zirdzinieki viens otru pazīst un tam nav sakara ne ar naudu ne ietekmi,esmu parasts zirgu cilvēciņš. Bet šo gadu laikā viņš nekad nav izrādijis necieņu. Cik reizes esmu griezusies pie viņa pēc padoma vai palīdzības,vienmēr viņš ir bijis ieinteresēts atrisināt problēmu. Domāju ka šeit ir tā nianse,ka sliktais vienmēr lec acīs pirmais. Bet es šo gadu laikā esmu redzējusi to labo kas ir Edgarā,cilvēcība,līdzjūtība,vēlme palīdzēt.Jā,viņš protams paburkšķ,bet ja paburkšķ tad tas ir par tēmu. Tomēr lai vai kā,savu vārdu un solĪjumus Edgars vienmēr ir pildĪjis,es zinu ļoti daudz labo lieto,ko daudzi pat nevar iedomāties. Edgars var būt sarkastisks,bet viņš nekad neplātīsies ar to ko ir darĪjis cilvēcīgi pēc vislabākās sirdsapziņas. Kā saka paruna...kurš ir bez vainas,lai met pirmais akmeni. Lai veselība un izturība viņam.

  13. februāris, 2017 @ 21.15
 • FB_100004987626921

  Linda Ar savu komentāru atļaušos nedaudz oponēt Zanei, uzskatu ka primāri gaidīt augsta līmeņa sasniegumus jebkurā sporta veidā varam vien sekojot t.s. piramīdas principam. Attiecīgi, lai pēc gadiem 5-10 Latviju starptautiskajā arēnā pārstāvētu jauni jātnieki, šodien sākuma apmācības grupās ir jābūt bērnu, jauniešu simtiem. Šajā sakarā gribētu piezīmēt, ka sākuma shēmās iejādē un vadības maršrutos, zemajos maršrutos konkūrā, tendences ir ļoti labas. Jautājums, protams, kas ar šiem jaunajiem jātniekiem notiks tālāk? Atgriežoties pie bērnu, jauniešu simtiem gribu atgādināt ka tad, kad savas karjeras sāka augstākminētie sportisti, šis bija bezmaksas sporta veids, ar krietnu gribētāju atsijāšanu, protams, palika fiziski un morāli noturīgākie. Tad bērniem un jauniešiem bija daudz mazāk iespēju izvēlēties sev tīkamas nodarbes, attiecīgi arī tā laika treneriem tika piedots ļoti daudz... Par bērnu un jauniešu vispārējo fizisko attīstību nevaru nepiekrist, rādītāji ir zemi, bet nedomāju, ka risinājums ir mēslu dakšas. Arī mēs stallī piekopjam audzēkņu iesaistīšanu zirgu ikdienas vajadzībās, bet tas noteikti nav regulārs, uzspiests pienākums. Neaizmirsīsim mūsu sporta veida izmaksas, šis nav un nevar būt lēts sporta veids, un katra jātnieka attīstība ir ļoti saistīta ar finansēm. Tas, ko mēs visi varam darīt, ir popularizēt, ieinteresēt, motivēt un nemitīgi investēt laiku un līdzekļus treneru zināšanu celšanā. Un, protams, meklēt finansējumu saviem klubiem un jaunajiem jātniekiem. Ceru, ka vairums klubu ir iesnieguši piedāvājumus Veselības veicināšanas projektiem nākamajiem 3 gadiem savās pašvaldībās... :)

  14. februāris, 2017 @ 11.25
 • nu nu

  nu nu Būtu sācis ar savu klubu, zem Kriķu zīmes startē ne tuvu tie labākie jātnieki ar labu jāšanas tehniku, . Drāzt un dzīt zirgus, es atvainojos ,lai tikai būtu vietas, nav nekāda māksla. Bet nu, protams, zirga cena tad arī augstāka un jātniekam naudas balva. Redzami daudz jaunieši un bērni, kas jāj labāk par dažu labu pieaugušo. Jaunā paaudze aug un tas ir LJF uzdevums noturēt interesi un entuziasmu palikt šai sportā un Latvijā. Vēlēšanas nāk un gribas jau sevi parādīt kā labdari un gudrāko pār citiem. Izlikties labākam un gudrākam nekā ir ,Treiberga vienmēr ir paticis.

  14. februāris, 2017 @ 20.44
  • FB_1845746699

   Evita Baradovska » nu nu sportisti brauc uz sacensibam ne tikai labi izskatities, bet ari uzvaret. In Kriku klubs ir man vienigais zinamais, kur meitenes var startet at labiem zirgiem par to maksajot- neko. Tikai savu darbu ieguldot.

   14. februāris, 2017 @ 20.49
  • nu nu

   nu nu » nu nu Jūs jau visos jautājumos esat kompetenta,šaubu nav. Iet runa par Treiberga darbu un par attieksmi pret zirgiem. Ar labiem zirgiem startēt 100 cm konkurencē un tās jau sen nav meitenes. To,ka pats Treibergs stallī nestrādā un to liek bērniem, kas nebūt nejāj sacensībās, nevienam nav noslēpums. Arī nevienu santīmu stallī neiegulda, visu sakārto ar ES projektiem. Kauns būtu citus pamācīt, ja pats savā stallī neko nevar sakārtot. Kā labdaris varēja trenēt jaunos sportistus LJF grupās un pa brīvu,tad varētu teikt,kas un kā jādara citiem.

   17. februāris, 2017 @ 18.21
 • FB_1845746699

  Evita Baradovska Tie labie zirgi kadam ir jaatrod un tie projekti jaapzina un jauzraksta. Un ne gluzi vinas 100cm leka. Vinu cilveki ciena, lai ari kadreiz ir neizveligs izteicienos.

  18. februāris, 2017 @ 9.06
 • Edgars

  Edgars Kapēc vissliktākie cilvēki tiek celti godā?? Viss , kas saistās ar zirgu sportu Latvija ir nolaists. Labākie sportisti negribēdami būt izmantoti bēg no Treiberga. ... Ka Latvijas Zirgu Federacija var tadam cilvekam iedot balvu par muza ieguldijumu? Vins nedara neko lai sis sporta veids Latvija attisttos.

  8. aprīlis, 2017 @ 22.23
  • Kate

   Kate » Edgars Re ka dod! Tagad stallī centrālā jātniece zagle un ar kriminālsodu, citi švaki jātnieki, kur par jāšanu citos staļļos liek maksāt nevis dod zirgus izklaidēm! FB saliktas bildes, kur sūdi gar staļļa sienu līdz ar logiem, tāds lūk mums izcils saimnieks!!! Tiešām visi normālie aizmukuši!

   10. aprīlis, 2017 @ 23.45
  • Anonīms

   Anonīms » Edgars Kate -> man interesē, kas ir šie švakie jātnieki. Vai tiešām tikai mute kust, nepaskatoties, kas vispār ir šīs meitenes un kā viņas lec sacensībās. Varbūt, ja tik gudri māki par viņām pastāstīt, tad pastāsti lūdzu, kas esi tu, ka vari atļauties tā runāt. Ar šādu attieksmi tiesam visi normalie ari aizmuks, ka labas meitenes tiek aprunātas.

   11. aprīlis, 2017 @ 21.36
  • FB_1845746699

   Evita Baradovska » Edgars Kā cilvēks, kurš nezin federācijas nosaukumu, vispār var ko zināt par katra ieguldījumu federācijas darbā un sporta attīstībā?

   12. aprīlis, 2017 @ 7.00
  • Kate

   Kate » Edgars Ja lec tautas klasē vai hobijniekos, tas skaitās sporta līmenis? Bērni apajāj visas šis "izcilās " jātnieces, ja dabū titulus , jo maza konkurence,t ā cita lieta. Treibergam galvenais zirgus notirgot ,bet jebkurš normāls pircējs redzot stallī no LV , pat nedomā pirkt.

   12. aprīlis, 2017 @ 16.32
 • vētra

  vētra Ooooo,te nu ir skaidrs,ka tālāk par kūtspakaļu dažiem labiem nemaz deguns tālāk nesniedzas. Diemžēl,vai par laimi,LV zirgus pērk un pat ļoti labi pērk un ne tikai normāli pircēji,bet pat vairāk nekā labi pircēji un ne jau par 2000 eiro. :D

  12. aprīlis, 2017 @ 18.46
 • katrina

  katrina PVD vēl būtu interesanti uzzināt, ka Treibergs nomirušos zirgus turpat sava staļļa mežā ierok...

  17. aprīlis, 2017 @ 15.13
  • Karīna

   Karīna » katrina :D varbūt tad lai visus staļļus pārbauda? Savu zirgu arī netaisos desās atdot, kur sakuļ samaļ un atdod suņiem. Tas tikai parāda to ka cilvēkam ir sirds, kurš savu zirgu godina, ne aizsviež kur pagadās. Ka tik noniecināt vienu cilvēku, bet ja citi tā dara, tad vienalga, galvenais jau tik visur Treiberga kungs vainīgais.

   18. aprīlis, 2017 @ 17.53
  • Kate

   Kate » katrina ne tikai norok,nošauj un turpat sadala gaļā....

   21. aprīlis, 2017 @ 21.34

Komentējiet

Zirgam.lv
Draugiem.lv pase