Seglu polsterējuma maiņa – kāpēc un kā?

Reinis Rudzītis iepazīstina ar seglu polsterējuma funkcijām un iemesliem, kāpēc tas būtu jāmaina.

Pildījums seglu paneļos veic amortizācijas funkciju – amortizē un izlīdzina jātnieka svara radīto spiedienu uz zirga muguru. Polsterējuma veidi mēdz atšķirties un būt dažādi. Populārākie ir pildījumi no vilnas, sintētiskās šķiedras, kokvilnas šķiedrām un putām. Katrs no šiem polsterējuma veidiem, seglus lietojot slodzē, pakāpeniski nolietojas – viens ātrāk, cits lēnāk. Lētākos seglos parasti izmanto kokvilnas un sintētikas šķiedras polsterējumu, jo tas gluži vienkārši ir lēts un viegli pieejams. Sākotnēji tas, protams, pilda funkciju un nodrošina nepieciešamo amortizāciju, taču ar laiku tas var kļūt vai nu ciets un grubuļains (pārsvarā kokvilnas gadījumos), vai arī, gluži otrādi, pārlieku saplakt, veidojot bedres un ieplakas seglu paneļos (pārsvarā sintētiskās šķiedras gadījumos).

Ja seglu polsterējums paneļos vairs nav vienmērīgi stingrs, attiecīgajās vietās no jātnieka svara uz zirga muguru var sākt iedarboties punktveida spiediens, kurš zirgam var radīt gan diskomfortu, gan grūtības izpildīt treniņvingrinājumus, gan arī nopietnākas veselības problēmas, kā arī mehāniskus bojājumus, kā nobrāzumi, jēlumi, utt.

Līdzenu un vienmērīgu seglu paneļu polsterējumu var viegli salīdzināt ar mugursomu, kurā saliktas dažādas mantas pārgājienam. Ja soma sapakota pareizi, tā uz muguru spiedienu neradīs un ar to būs iespējams veikt daudzus kilometrus, nesūdzoties par muguras sāpēm un diskomfortu, bet, ja mugursoma būs sapakota pavirši un muguras pusē būs novietoti kādi cieti priekšmeti, kuri spiedīsies mugurā, paiet būs grūti un mugura sāks sāpēt jau pēc pāris minūtēm.

Kā pašam noteikt, vai seglu polsterējums nav pārlieku nolietojies
Sākotnēji būtu jāpievērš uzmanība seglu polsterējumam, to pārbaudot vizuāli un ar taustes palīdzību. Seglu paneļiem jābūt gludiem, bez izciļņiem, bedrēm, tie nedrīkst būt cieti kā krams un arī pārlieku mīkstiem, kā gaisu nolaidusi velosipēda riepa, tiem arīdzan nevajadzētu būt – ja ar īkšķi un rādītājpirkstu spējat saņemt ādu uz paneļiem, iespējams, ka polsterējums ir pārlieku saplacis. Pievērsiet uzmanību paneļu vietām, kuras atrodas zem vēderjostas siksnām – tur parasti polsterējums iznēsājas un saplok visātrāk.

Vērojiet savu zirgu. Ja zirgs pēkšņi seglošanas laikā sāk izrādīt nepatiku, niķoties, pieglaust ausis, mēģina kost un spert, kad tam pievelk vēderjostu, viens no iemesliem varētu būt pamatīgi nolietojies seglu polsterējums, vai arī citas problēmas ar segliem.

Pievērsiet uzmanību izmaiņām jājot – ja zirga solis jūtami saīsinās, ja zirgs regulāri atsakās izpildīt vingrinājumus un uzdevumus, kurus līdz šim veica bez problēmām, arī šie simptomi var liecināt par diskomfortu saistībā ar segliem. Pavērojiet, vai zirga kustības abos jāšanas virzienos ir simetriskas. Ja zirgs vienā jāšanas virzienā kustas jūtami savādāk, neaizmirstiet uzmest aci arī segliem.

Kāds materiāls tiek izmantots pārpolsterēšanas procesā?
Tiek izmantota dabīga aitas vilna, kura rūpnīcā speciāli attīrīta, attaukota un sagatavota tieši ievietošanai seglos. Vilna tiek izmantota tāpēc, ka tai ir vislabākās īpašības šim uzdevumam. Tā ir atsperīga, elastīga, nepaliek cieta un, salīdzinājumā ar citiem materiāliem, visilgāk saglabā noturību pie aktīvas slodzes.

Vai ar seglu polsterēšanas palīdzību var pielāgot seglus zirga mugurai?
Tikai vienā gadījumā – tad, kad esošais polsterējums ir tik ļoti saplacis un zaudējis formu, ka segli zirgam sāk nederēt. Mainīt seglu paneļu formu ar polsterējuma palīdzību ir iespējams, bet tas var negatīvi atsaukties uz zirga muguras stāvokli, tāpēc šāds risinājums ir kategoriski noraidāms. Paneļi, kuri izgatavoti no ādas, ir uzšūti vienā, konkrētā formā un tos pārveidot nav iespējams. Ja mēģināsim ievietot papildus polsterējumu, lai mēģinātu “piedzīt” formu zirga mugurai, mēs tikai un vienīgi iegūsim jūtami cietāku paneļa daļu, kurā ievietots vairāk polsterējuma. Attiecīgā paneļa daļa tad radīs vairāk spiediena un var nelāgi atsaukties uz zirga muguras veselību.

Vai ir iespējams tikai daļēji pārpolsterēt seglus, tikai tajās vietās, kurās polsterējums saplacis, lai samazinātu izmaksas?
Nē, šāds pakalpojums netiek piedāvāts, jo polsterējuma cietība un elastība starp diviem, dažādiem materiāliem noteikti atšķirsies. Tiek veikta pilnīgi visa polsterējuma maiņa, lai iegūtu vienmērīgu seglu paneļu konsistenci.

Pārpolsterēšanas izmaksas un darba ilgums.
Seglu pārpolsterēšana izmaksā sākot no 95eur un ir paveicama 24h laikā. Jūs savus seglus varat saņemt jau nākamajā dienā (ja nav izveidojusies pasūtījumu rinda) un lietot tos tāpat, kā iepriekš.
Ar lielākām izmaksām jārēķinās, ja vēlaties mainīt putu vai gēla polsterējumu pret vilnu, jo darba apjoms, salīdzinot ar klasisko pildījumu, jūtami pieaug.

Uzdot jautājumus un pieteikties remontiem iespējams pa tālruni 29508382

Atpakaļ

Komentējiet

Zirgam.lv
Draugiem.lv pase