Aklais Gepards piedalās sacensībās

Jau sešus gadus Viktorija Juraša palīdz savam neredzīgajam draugam atgriezties dzīvē.

Gepardu no citiem zirgiem var pazīt pa gabalu – šķiet, viņš seko nevis jātniekam, bet – kabatai, smaidot par savu draugu stāsta Viktorija Juraša. Arī stallī viņš ir gatavs vai katram garāmgājējam izrevidēt kabatu saturu. Gepis, kā viņu mīļi sauc Viktorija, nav tikai liels kārumnieks. Oža, tāpat kā dzirde ir maņas, kas kļuvušas daudz asākas pēc tam, kad zirgs zaudēja redzi.

Kopš traģiskā notikuma pagājuši seši gadi. Ar Viktorijas palīdzību vārda tiešā nozīmē soli pa solim Gepis atgriežas dzīvē – mācās izkļūt no boksa, iet kordā, rikšot un lēkšot. Šķiet neticami, bet šovasar viņš pat piedalījās sacensībās.

„Zirgam.lv“ piedāvā otro žurnālrakstu par zirgiem ar redzes problēmām. Iepriekš stāstījām par acu kaitēm, to diagnostiku un dzīvniekiem, kas daļēji zaudējuši redzi. Šoreiz – par daudz retāku gadījumu, kad zirgs kļuvis pilnīgi akls.

Ar Gepardu un viņa saimnieci tiekamies Valmiermuižas stallī, kas jau gadu ir zirga jaunā mājvieta. Saruna notiek kādreizējā muižas laidara seno mūru ieskautā pagalmā – Gepis mierīgi plūc zālīti, Viktorija seko līdzi, lai draugu neizbiedētu kāds neparastāks vai spalgāks troksnis.

Pilns raksts pieejams Žurnālrakstu abonentiem. Lai abonētu, raksti uz zirgam@zirgam.lv.

Atpakaļ

3 komentāri

 • Santa

  Santa Varu izteikt tikai apbrīnu.Viktorija,lai Tev daudz pacietības!

  2. novembris, 2016 @ 18.22
 • Elina

  Elina Kad izlasu taadus rakstus,vienmeer jadomaa,kapeec tik nejeedzigi jaanotiek? Sheit labi cilveeki paruupejas,bet ja nebuutu.

  2. novembris, 2016 @ 19.19
 • Regina

  Regina Paldies,paldies mīļā Viktorija,ka rūpējies par savu zirdziņu un tavam Gepītim novēlu labu veselību!

  3. novembris, 2016 @ 15.27

Komentējiet

Zirgam.lv
Draugiem.lv pase