Vai pusakls zirgs ir norakstāms?

Pusaklu zirgu īpašnieces stāsta par savu pieredzi, ar izplatītākajām acu kaitēm iepazīstina oftalmoloģe Ilze Pētersone

Matrozi vajadzēja pārdot, taču pircējs negadījās – neviens negribēja ņemt pusaklu zirgu. Redze labajā acī daļēji bija zaudēta divu vai trīs gadu vecumā. Jaunzirgu trenerei Vinetai Plivnai viņš iepatikās vēl neiejāts, taču, kad atklājās, ka lādzīgajam raksturam nāk līdzi arī skaisti lēkši, lēmums tika pieņemts nešauboties – šis zirgs būs manējais. Šovasar Talsu Jātnieku skolas rīkotajās sacensībās Vineta ar Matrozi bija uzvarētāju vidū.

Daba zirgus apveltījusi ar skaistām, lielām acīm un plašu redzes lauku, taču nav parūpējusies par to drošumu. „Acis ir zirgu vājais punkts, ja gadās ievainojumi, tie dzīst slikti, slimību ārstēšana padodas grūti, nereti pat neiespējami,“ atzīst veterinārārste Ilze Pētersone, kas specializējusies oftalmoloģijā.

Pievērsties zirgu acu veselībai „zirgam.lv“ pamudināja gadījums ar aklo Gepardu, par kuru Valmiermuižas stallī rūpējas Viktorija Juraša. Raksta veidošanas laikā atsaucās arī vairākas pusaklu zirgu saimnieces un padalījās ar pieredzi. Šajā žurnālrakstā viņas stāsta par saviem zirgiem, savukārt veterinārārste I. Pētersone iepazīstina ar izplatītākajām acu slimībām un ieteikumiem saslimšanu gadījumos.

Viktorijai un viņas Gepardam veltīsim atsevišķu publikāciju oktobra otrajā pusē, kas tiek gatavota sadarbībā ar žurnālu „Mājas Viesis“.

Vēlies abonēt Žurnālrakstus? Raksti uz zirgam@zirgam.lv

Atpakaļ

4 komentāri

 • Elita

  Elita Paldies par vērtīgo informāciju un zirdzinieku pieredzi.Nemaz nezināju, ka acu kaites var būt tik nejaukas.Būs savam zirgam biežāk jāieskatās acīs...

  5. oktobris, 2016 @ 9.50
 • Anete

  Anete Pusakls zirgs nav norakstāms,taa ir arii mana pieredze.Paldies par veterinaaraarstes Peetersones skaidrojumiem.

  5. oktobris, 2016 @ 10.18
 • Liene

  Liene Arī vienā video redzēju zirgu ar kataraktu abās acīs un kā viņa treneris teica - viņš nau stulbs,bet akls! Vis kas ir vajadzīgs- lielāks darbs ar viņu!

  5. oktobris, 2016 @ 10.53
 • Edite

  Edite Tieshi taa notiek–diivainu uzvedību skaidro ar sliktu zirga raksturu un beigaas atklaajas problemas ar redzi.Loti jaaseko liidzi zirga redzei!

  5. oktobris, 2016 @ 21.40

Komentējiet

Zirgam.lv
Draugiem.lv pase