4000 eiro par slimu zirgu

Ilze Pētersone

„Sapnis par zirgu vienā mirklī no laimes asarām pārvērtās murgā, kad sapratu, ka zirgs ir slims,“ ar emocionālu ievadu savu bēdu stāstu sāk Laura Liberte. Dzīvē tā sagadījies, ka pagājušajā gada oktobrī beidzot varējusi iegādāties pati savu zirgu, taču par dārgu naudu nopirkto septiņgadīgo kastrātu vārdā Arhimeds visai drīz nācies vest uz Jelgavas Veterināro klīniku, kurā noteikta diagnoze – tarsometatarsālās locītavas osteoartrīts jeb tā saucamais špats. Kaite nav izārstējama, dod zirgu atpakaļ – Laurai ieteikuši vairāki veterinārārsti.

Šis nav vienīgais gadījums, kad pircējs iegādājies zirgu ar defektiem vai arī kā citādi neatbilstošu savām vēlmēm, atzīst Latvijas Šķirnes zirgu audzētāju asociācijas izpilddirektore Aija Luse. Tirgotāji savu lietu pieprotot, un darījumos ar nepieredzējušu klientu zaudētāji mēdz būt pēdējie.

„Zirgam.lv“, gatavojot šo rakstu, speciāli sarīkoja aptauju (par tās rezultātiem tuvākajā laikā būs publikācija portālā, – red.), lai noskaidrotu pircēju pieredzi, iegādājoties zirgu. No 281 dalībniekiem uz jautājumu – kā vērtē savu zirgu iegādi – katrs ceturtais tās dalībnieks norāda, ka pirkums nav bijis veiksmīgs.

Par šo tematu varat lasīt rakstu arī „Latvijas Avīzē“ , mūsu portālā publicējam tā izvērsto versiju, pievēršoties detaļām, kuras vairāk interesē „zirdziniekus“.

Kad pircēju pārņem eiforija

Arhimedu Laura noskatīja portālā „Latvian Dream Horses“ un devās uz Iecavas novada “Drostalu“ stalli skatīties. „Kā ieraudzīju, momentā iemīlējos,“ viņa atceras pirmo satikšanos. Kā mazpieredzējušai jātniecei bez sevišķām zināšanām zirgu kopšanā bijis svarīgi, lai dzīvnieks ir vesels, raksturā jauks un, protams, arī izskatīgs, ko arī pavēstījusi staļļa īpašniecei Lindai Arājai. Kad abas devušās izjādē, līdz tam mierīgais Arhimeds satrūcies no traktora, bet pēc izjādes izskatījies saguris un īpaši pūtinājis vienu pakaļkāju. Tajā brīdī Laurai tas nav licies tik svarīgi, jo viņa jutusies kā eiforijā, turklāt saimniece vēl paslavējusi, ka abi ar bēro skaistuli labi saderot kopā. Pircēju nav darījis uzmanīgāku arī L. Arājas teiktais par vecu vainu kājā, kura dzīvniekam nekādā veidā netraucējot. Darījums apstiprināts ar līgumu, kas neparedz zirga atdošanu pārdevējam ne pie kādiem apstākļiem.

Arhimeds vēl laikā, kad daudzināts kā mierīgs, bērniem drošs zirgs.

Pēc Arhimeda pārvešanas uz Eikažu stalli kāda no pieredzējušām darbiniecēm tūlīt pievērsusi uzmanību viņa stīvajām pakaļkājām – izskatoties pēc špata. Veterinārārstes Kristīnes Pīras veiktais fleksiju tests, kurā pozitīva reakcija izrādījās trīs kājām, radīja aizdomas par locītavu problēmām. „Arī gaitas zirgam nebija plastiskas un brīvas, viņš bija lēnīgs, bez enerģijas,“ savus novērojumus stāsta Pīra. Viņa ieteikusi vest zirgu uz Latvijas Lauksaimniecības universitātes (LLU) Veterināro klīniku. Veterinārārsta Naura Laizāna noteiktā diagnoze apstiprināja pieņēmumu – špats abās pakaļkājās. Par 4000 eiro bija notirgots zirgs ar slimību, kas rada neatgriezeniskas izmaiņas locītavās un kuras gaitu, kā arī ietekmi uz viņa dzīves kvalitāti nevar prognozēt. „Tā ir ļoti liela summa šādam zirgam,“ pirkumu vērtē K. Pīra, uzsverot, ka tas ir viņas subjektīvs viedoklis – cilvēki taču savu naudu var tērēt, kā vien viņiem tīk.

Pārdevēja nejūtas atbildīga

Satrauktā Laura vēl pirms vizītes klīnikā sazinājās ar bijušo Arhimeda īpašnieci. „Kad uzzināju fleksiju rezultātu, biju šokā,“ stāsta Linda Arāja. Bijusi gatava zirgu mainīt pret ķēvi ar kumeļu gadījumā, ja par Arhimeda kaiti būšot atbildīga viņa, taču vispirms uzaicinājusi Juri Tolpežņikovu kā staļļa pastāvīgo vetārstu veikt zirgam atkārtotu fleksiju testu. Pakaļkājām rezultāts izrādījās negatīvs, vienai priekškājai – pozitīvs. Radušās aizdomas, ka zirgs guvis traumu Eikažu stallī. Par špatu viņa pircēju esot brīdinājusi pirmās izjādes laikā, arī zirga rentgena uzņēmumi interesentiem bijuši pieejami kopš sludinājuma ievietošanas brīža. LLU Veterinārās klīnikas speciālistu atzinumu, ka slimība konstatēta abās pakaļkājas, viņa nevarot komentēt. Jaunajai īpašniecei ieteikusi pie viņas turpmāk vērsties tikai rakstiski.

Raksta turpinājumā:

• Vēl kliedzošāks gadījums, kad divgadīgu poniju ar ielaistu nagu karsoni „iesmērē“ kādai pircējai Talsu novadā;

• Veterinārārsta Naura Laizāna komentārs par „iepirkšanos“ ar slimiem zirgiem;

• Sertificētas zirgu vērtētājas Aijas Luses pārdomas par negodīgiem dīleriem, kas zirgu kaites slēpšanai izmanto arī medikamentus.

Lasiet tikai mūsu žurnālrakstā!

Abonēt varat rakstot uz zirgam@zirgam.lv.

Žurnālraksts nosūtīts visiem abonentiem, kas veikuši apmaksu par gada abonementu (EUR 14,99).

Atpakaļ

323 komentāri

 • Pokemon

  Pokemon Atkal un atkal viens un tas pats! Kāpēc piemēram izvēloties mašīnu ir norma veikt pārbaudes un atrādīt visa veida speciālistiem, bet pērkot zirgu cilvēks, kas sevi atzīst par "mazpieredzējušu" paļaujas tikai uz sevi! Pilnīgi pašsaprotams iznākums!

  9. februāris, 2016 @ 11.52
  • Linda

   Linda » Pokemon Taisnība, taču tas nekādi nenoņem atbildību arī no pārdevējiem – nu nevajag "zaļiem gurķiem" ietirgot slimus zirgus. Mūsu tirdziņš jau tā ir mazs un ja vēl šmaucas.

   9. februāris, 2016 @ 11.59
 • Aina

  Aina Atkal viens un tas pats - pasakiet tagad godīgi, cik no jums, pērkot pirmo mašīnu, aizdzina uz servisu taisīt diagnostiku? Un cik no jums neiepirkās šrotā? Es atzīšos, mani apčakarēja totāli ar pirmo vāģi. Jā, pēc kaujas jau visi tagad gudri, protams, ka nākamo dzīšu izbaudīt līdz pēdējai skrūvītei, bet vai tāda pieredze bija patīkama un vajadzīga? Nē. Atsita ticību auto tirgoņiem uz ilgu laiku. Būtu godīgi pateicis, ka zini, šito vāģi lai pērk kāds meistars, kam sava garāža, kas var krāmēties un remontēt kopā to kasti, ne cilvēks, kas sakrājis naudiņu, lai iepirktu pirmo braucamrīku, kam ne labi servisa veči pazīstami, nekas cits pieejams. Tieši tāda pat situācija ar zirgu pirkšanu. Ja cilvēkam tas zirgs un stallis ir pirmā pieredze zirgu pasaulē, kur lai viņš skrien meklēt tos neatkarīgos ekspertus, kas būs tik godīgi un novērtēs to zirgu profesionāli? Uz kaimiņu stalli, tviterī meklēt, ss.lv?

  9. februāris, 2016 @ 12.00
  • Elīna

   Elīna » Aina Pirms auto iegādes-uzskatu kā pašsaprotamu aizdzīt uz servisu,tas liekas tikai normāli.. katram pašam jāseko līdz,kam un kur tērējam. :) arī pērkot no paziņas zirgs vispirms butu jāpārbauda..

   9. februāris, 2016 @ 16.06
 • Pokemon

  Pokemon Protams ir nesmuki zaļam gurķim smērēt slimu zirgu (pie tam vēl par tādu ciparu) bet tāds nu ir tas biznes! Es neaizstāvu pārdevēju, tas lai paliek uz viņa sirdsapziņas! Taču vismaz trenneri var paņemt līdzi. Nav jau tā, ka cilvēks no rīta pamostās un izdomā pirkt zirgu ne reizi stallī neesot!

  9. februāris, 2016 @ 12.05
  • Aina

   Aina » Pokemon "Tāds nu ir tas bizness" arī ir tas šokējošākais. TĀ NAV JĀBŪT UN TĀ NEDRĪKST BŪT! Atruna, ka pircējs ir zaļš gurķis, nav nekāds arguments, kas attaisno pārdevēja negodīgumu. Tāpat kā princips - tu neprasīji, es arī nepastāstīju..

   9. februāris, 2016 @ 12.14
  • Zane

   Zane » Pokemon Cilvēku apkrāpšana NAV bizness un nekad nebūs! Es esmu šokā par to viedokli, kas izlien uz āru tagad. Gribētos, lai visi šitie "tas ir bizness" "kā tad muļķi neapkrāpsi" utt. norāda savu identitāti, lai es zinu, ar kuriem cilvēkiem nekad nekāda veida darījumos neielaisties!

   9. februāris, 2016 @ 13.23
  • vētra

   vētra » Pokemon Salīdzinot ar suņu biznesu,kas ir vairāk kā samazgu spainis,zirgu tirgus pagaidām vismaz ir vēl pat ļoti jauks.

   9. februāris, 2016 @ 13.41
 • Pokemon

  Pokemon Nezinu nevienu tirgotāju/audzētāju kas pircējam pastāsta arī visu slikto ko zin par zirgu!!!!

  9. februāris, 2016 @ 12.32
  • FB_1725289446

   Sigita » Pokemon Nopietni??? Paldies Dievam, es vēl pāris godīgus cilvēkus šajā jomā zinu, kas neslēpj arī "kaites", bet vispār, ja palasās komentārus, tad atliek tikai cerēt, ka vairs zirgus mūžā nenāksies pirkt, jo gribas teikt kā vienai krievu aktrisei: "Kak strašno žitj stalo...".

   9. februāris, 2016 @ 12.43
 • inese

  inese Kadel ligumaa noteikts, ka nevar atdot atpakalj? Dzivoju Zviedrijaa, sheit ir pienemts, ka zirgam ir "pirkuma garantija". Atdod atpakalj, ja izradiijies, ka dzivniekam bijusi kada slimiba, kas ieguuta pirms pirkuma izdarisanas. Arii, ja tikusi nokluseeta kada trauma, kas ietekmee zirga kvalitati. Tai butu jabuut normai, ka maksajot sadu summu par zirgu, tiek pieaicinaats neatkariigs vetaarsts. Fleksijas testi u.c. ir norma. Par rentgenu - ja taisa, tad parasti svaigus un izdevumus sedz abas puses lidzigaas daljaas. Saja gadijumaa, manupraat, butu korekti, ja pardevejs sho zirgu panemtu atpakal.

  9. februāris, 2016 @ 12.33
  • FB_1725289446

   Sigita » inese Atminos, kā savulaik viena mana paziņo no Vācijas stāstīja par saviem ilgajiem zirga meklējumiem, un cita starpā minēja, ka viņas iegādātā zirga pirkšanas līgumā bija iestrādāts 1 gads kā garantijas termiņš, kura laikā pārdevējam ir pienākums ņemt zirgu atpakaļ, ja tiktu atklātas hroniskas vainas, kas nav radušās pēc pārdošanas. Un tas esot gluži normāls standarts.

   9. februāris, 2016 @ 12.45
  • vētra

   vētra » inese Sigita,man jau liekas,ka hroniskās kaitēs var ļoti mierīgi iedzīvoties arī pie jaunā saimnieka,kas iegūtas jau PĒC un nesaistītas ar PIRMS .

   9. februāris, 2016 @ 12.54
  • Pokemon

   Pokemon » inese Vācijā to paredz likumdošana, 1 gads grantija visma ko Tu pērc- arī no privātpersonas- ja vien, kā šajā gadījumā nav atrunāts savādāk slēdzot rakstisku vienošanos!

   9. februāris, 2016 @ 12.55
  • FB_1725289446

   Sigita » inese vētra, gada laikā iegūtu kaiti par hronisku diez ko nenosaukt, manuprāt. Un to jau vetārsts normāls spēs novērtēt, vai piemēram, klibumu izraisa svaigs uzkauls, vai vecs artrīts, kas tomēr neattīstās ne dienas, ne mēneša laikā.

   9. februāris, 2016 @ 13.15
  • to inese-

   to inese- » inese liguma nekas nebija minets par atgriesanu, bet Linda Araja atteicas zirgu panemt atpakal 6 dienas pec iegades, neticami, pat Laizana atzinumu, ka pie pirceja radusas traumas vinam nav. Latvijaa...Iecavaa...drostalaas tas tiesam ir iespejams..............

   11. februāris, 2016 @ 12.01
 • Maria

  Maria Piekritu pārējiem. Neviens neliedz ņemt sev līdzi kaut visu klīniku. Ņem zinošāku cilvēku (treneri, vet-u, zirdzinieku; kaut zirgu vērtētājiem uzzvanīt, parasti viņi zinoši) pirms pirkšanas parunā ar zirdzinieķiem, lai iesaka saimnieku ar sirdsapziņu. A šeit lidzīgs "Ameriķāņu" stāstam: bija sapnis, visi bija laimīgi, bet te... lasi kas notika :) Es pie pārdošanas visu izstāstu godīgi un zināt, bieži vien cilvēki nepērc :D Pērc no tiem, kuri kaut ko piemirsa pateikt ;). Un es arī pārdotu zirgu atpakaļ neņemtu, izņ., ja cilvēkam kaut kas notika (veselība vai tmldz.); brauc kaut ikdienā, kaut ar simts draugiem, pavadi laiku, jāj (mana klātbutnē), bet ja paņēmi, atpakaļ neņemšu! Jo es nevaru būt droša ar kādu problēmu (garīgu vai fizisku) vai lipīgu slimību man to zirgu atgriezīs. Un ko man tad savus 4-5gadus, ko es veltīju šim zirgam "jāmet misenē", vai pa velti jālabo cita cilvēka kļūdas? Un vēl trakāk, ja kādu slimību atvedīs, jo bieži vien tie sportinieki visur kur brauc (paši saimnieki var uzreiz nesaprast, kas ar zirgu notiek). Pietiek informācijas, lai ja pats kaut ko nezini, jautāt! Zirgaudzētāja nebija godīga, bet pircēja pati vainīga un viss! Kad vajadzēja i Pīru atrada , i LLU, kur tad agrāk bija?

  9. februāris, 2016 @ 12.36
 • bubis

  bubis Kā anekdotē par čigānu un saimnieku kas pirka zirgu. Čigāns atvedis uz tirgu varen skaistu zirgu. Protams arī pircējs uzreiz uzradies. Prasa čigānam,kāds ta zirgs ir,lai labāk stāstot taisnību,ja samelos,nāksies naudu atgriezt un zirgu ņemt atpakaļ. Čigāns saka-ūja saimniek,es tak nekad nemānos,visu taisnību saku. Lūk arī par šo zirgu varu godīgi pateikt-kronēties neļauj,dzelzi neēd un kokā nekāp. Saimnieks padomā un nosmej,sak kam ta zirgam jākronējas,dzelzi jāēd un kokā jākāpj-pērku!Laimīgs piesien rumaku ratpakaļā un brauc mājās. Pēc nedēļas saimnieks tirgū dusmīgs sameklē čigānu bļauj lai atdod naudu un savāc zirgu. Čigāns izbrīnīts-par ko tad tā? Nu saimnieks stāsta-Ko tu man pārdevi,sakas galvā uzmaukt neļauj,iemauktus ar trenzi mutē neņem,pār koka tiltu pāri nevar dabūt,stāv kā iemiets. Apkrāpi mani! Bet čigāns atbild-ēēēē saiminiek,nekā nebija,es Tev visu taisnību teicu,tak saciju,ka kronēties neļaujās,dzelzi neēd,kokā nekāp. Lūk anekdote iz dzīves,gluži kā pieminētajā gadijumā,viss atkarīgs no tā kā to pasniedz un kā saklausa.Protams skumji un ironiski,bet tā nu tas mēdz būt.

  9. februāris, 2016 @ 12.38
  • Dana

   Dana » bubis Super! Man patika, riktīgi apsmējos!

   9. februāris, 2016 @ 14.00
 • vētra

  vētra Kas attiecas uz zirgu pārdošanu,arī man tā ne vienreiz vien ir bijis,izstāstu visu taisnību kā pie bikts un nepērk to zirgu,kaut gan vainas ir bijušas nesaistītas ar problēmām turpmāk pilnvērtīgi izmantot.Toties nopērk kaimiņu stallī,kur lieliski zinu,zirgam ir lielas veselības problēmas,bet iesmērēts ar skaistiem vārdiem un sajūsmas pilnām pasakām,toties 3x dārgāk,par manis godīgi piedāvāto zirgu. Otra problēma,kas mani ļoti biedē pie šādiem līgumiem,negodīgs pircējs,kas zirgu sačakarēs un atvedīs nomest manā stallī,pieprasot atpakaļ naudu,lai gan zirgam vainas būs iegūtas jau pēc tam. Kur ir pārdevēja aizsardzības garantija? Tāpēc es paļaujos labāk uz sevi,ja reiz nokļūdijos un nopirku ar nepamanītu kaiti,vai noskopojos uz veterinārajām pārbaudēm pirms pirkšanas,tad vainoju sevi un tikai sevi. Tiesa,līdz šim ļoti lielās problēmās nav nācies iepirkties,kas traucētu turpmāk iegādātos dzīvniekus pilnvērtīgi izmantot paredzētajiem mērķiem.

  9. februāris, 2016 @ 12.50
  • Laila

   Laila » vētra Gluži manas domas!

   10. februāris, 2016 @ 10.45
 • Krabis

  Krabis " Par špatu viņa pircēju esot brīdinājusi pirmās izjādes laikā, arī zirga rentgena uzņēmumi interesentiem bijuši pieejami kopš sludinājuma ievietošanas brīža." Apbrīnojams idiotisms no pircēja puses - lūk kā tas izskatās! Ja nejēdz kaut vai pats ar savu vetārstu atbraukt un novērtēt zirga veselības stāvokli PIRMS pirkšanas, tai skaitā esošo rentgena uzņēmumu apskati, tad par ko gan te vēl var būt runa, kā par pašas stulbumu? Un ja zirgs ir izkāpis vesels no treilera viņas stallī un tad pēkšņi kļuvis tik slims un vārgs pēc nedēļas vai divām, tad varbūt ir vērts aizdomāties, vai šī zirga turēšanas apstākļi ir bijuši piemēroti zirgam ar špatu, vai vispār - kā ar to zirgu ir jāts... ņemot vērā, ka par kaiti jau bija zinājis pircējs pirms pirkšanas. Neuzskatu ka pārdevējam ir jāatbild par katra pircēja bezatbildību attiecībā pret šādu pirkumu. Un stulbumu, kur pat necenšas iedziļināties tajā, ko pērk un atrādīt kaut vai esošos rentgena uzņēmumus savam vetārstam. Tak pērkot auto pa 4000Eur, jebkurš normāls pircējs viņu aizdzīs uz servisu uz diagnostiku! Kādēļ lai būtu kaut kas savādāk pērkot zirgu par šādu summu? Tas vienkārši izskatās pēc tā, ka skuķis pats visu zin, pats visu var un bijusi pati gudrākā.

  9. februāris, 2016 @ 13.09
 • zAgnese

  zAgnese Pēc publicētās raksta daļas var secināt, ka pircējs neizdarīja pilnīgi NEKO, lai nenopirktu slimu zirgu. Es vēl saprastu, ja runa būtu pat 500eur vērtu zirgu, kad ņem pa lēto, ko dod, ja iesmērē, paburkšķ un viss. Bet pērkot zirgu par tādu summu vajadzētu tomēr pieslēgt galvu, pieaicināt speciālistu un paņemt tos rtg, ja bija piedāvāti. Redz Eikužu stallī bija pieredzējuši darbinieki, kādēļ tad neņēma līdzi, pērkot zirgu. Un sākumā nekas aizdomīgais nav licies svarīgs, jo bijusi eiforija. Bet kad eiforija norimst, visi citi vainīgi. Jautājums ir arī par to, vai pircējs čaiņiks maz gribēja saprata, ka pārdevējs norādīja uz zirga veselības problēmām vai arī eiforijā neklausījās.

  9. februāris, 2016 @ 14.17
 • Anda

  Anda Šis gadījums ir drusku cits- ja pārdevējs pircējam apgalvo, ka ir veca neaktiva kaite (iesacejam/hobija jatniekam) un pircejs uzticas- tas ir uzticibas jautajums, šaubos, vai tā bija naudas problēma pie šīs summas. Jums ikdienā pērkot, pārdodot zirgus, protams ir cita pieredze un zināšanas. Runa ir par to, ka pārdevējs , ja pats kaut drusku saprot ko no zirgiem, var turpināt apgalvot, ka zirgam viss bijis kārtībā- kā tas iespējams pie artrīta+ nezināt, ka turpmāk zirga dzīve būs apgrūtināta? Un nepateikt to? Runa ir nevis par pircēja, kas ,kopumā neiespaido lv tirgu, nezināšanu, bet pārdevēja attieksmi/ godīgumu. Kāda pēc jūsu domām šajā gadījumā pircējam jēga celt brēku...? Būtu pārdevējs godīgi zirgu paņēmis atpakaļ, šis nebūtu nācis gaismā...par nožēlu pārdevējam tomēr ir. Lai ko mēs nekomentētu- Lindas draugi vai nedraugi, fakts, domāju, visiem ir krietni skaidrs.

  9. februāris, 2016 @ 14.51
  • zAgnese

   zAgnese » Anda Nu bet špats ir tāda kaite, kas vienu brīdi ir aktīva un tad atkal neaktīva. Pašai zirgs ar špatu. Brīžiem rikšo un lēkšo, staigā divkājās, bet rudeņos pilnīgi stīvas pakaļkājas, Nu veca kaite, nav akūta, kā jau locitavu problēmas aktivizējas laikapstākļu un citu apstākļu iektekmē, ko paredzēt nevar. Nav melots, ka dzīvniekam kopuma īpaši netraucē, man gan traucē, jo jāt nevar. Man personīgi nepatīk tas, ka publicētajā raksta daļā tikai pārdevējs tiek padarīts par vainīgu, lai gan runājot Civillikuma terminoloģijā, no pircēja puses tika pielauta rupja neuzmanība, un tad nu ir jāatbild par tām sekām.

   9. februāris, 2016 @ 15.04
 • admin

  Zirgam.lv Visu rakstu iespējams izlasīt to abonējot – rakstot uz zirgam@zirgam.lv! ;) Tāpat kā iepriekš, neviens no žurnālrakstiem netiks publicēts pilnā apjomā.

  9. februāris, 2016 @ 15.11
 • Marianna

  Marianna Meklē lai juristu un tiesājas... ta ir tieslieta

  9. februāris, 2016 @ 15.15
 • Anda

  Anda zAgnese, nu tas tacu mums katram ir skaidrs, ka ne jau otrā dienā pēc pārvešanas, kā raksta pircēja, konstatē stīvumu, kurš nav bijis iepriekš...pārdevēja taču to labi zināja....viss tas ap zirgu maiņu pret kaut kādiem vēl kumeļiem šķiet diezgan netīri- kāpēc tad neņēma atpakaļ? Tieši par to jau šeit ir runa- ne par civillikumu , bet par Cilvēcību...zirgs nav mašīna, bet dzīva būtne. Stipri šaubos, ka pie šī gadījuma, kad naudu ir saņēmis pārdevējs, pircējai bez jēgas būtu ko stāstīt muļķības tagad...tā ir maldināšana, jo špats nekad nav neaktīvs, tikai lielāks vai mazāks uzliesmojums, tātad- pārdevēja meli nezinātājam

  9. februāris, 2016 @ 15.23
  • zAgnese

   zAgnese » Anda Es klāt nestāvēju, kad notika pirkšana, bet, kā izriet no raksta: 1. pircēja redzēja, ka zirgs ir noguris pēc izjādes un saudzē kāju; 2. pārdevēja teica, ka ir kājas vaina (kāda starpība veca vai jauna, kājas zirgam ir svēta vieta. Nav kāju, nav zirga); 3. esot bijuši pieejami rtg, kurus pircēja neuzskatīja par vajadzīgu apskatīt. Jautājums vēl, vai tiešām izjādes laikā zirgs nekliboja, ja jau tik traka diagnoze? Tur pat nekas netika slēpts, viss uz aci redzams. Ko Jūs darītu pārdevēja vietā, vai kas viņam, jūsuprāt, bija jādara? Jāsaka pircējam: "es redzu, ka jūs neko nesaprotat no zirgiem, atbrauciet citu dienu ar vetu un kādu kompetentāku cilvēku" vai "nepērciet šo zirgu, jo jūs neesat kompetenta, lai noteiktu viņa veselības stāvokli"? Nav nekādas starpības, vai pērk mašīnu, vai zirgu, vai suni. Ja neko no tā nesaproti, pieaicini kādu zinošāku. Tikko lasīju labu rakstu, ka cilvēki rūpīgāk izpēta sadzīves tehnikas parametrus, ražotāju, lietošanas instrukcijas utt. pirms iegādes,nekā info par plānoto kucēnu. Ar zirgiem diemžēl vēl trakāk.

   9. februāris, 2016 @ 16.12
 • Anda

  Anda Pircēja jautā par kaitēm, pārdevējs atbild- ai jā, ir tur veca nenozīmīga kaite , kas netraucē veselībai, pircējs jautā- kāpēc pūtina kāju? Pārdevējs atbild- ai, tā visi zirgi dara:) Mani apbrīno uzbrukumi pircējam- kas viņam, ņemsies ar kaites ārstēšanu un viss, bet raksts jau ir vērsts uz pārdevēju, kas griez kā gribi, godīgs nav bijis. Domāju tas atstās pēdas uz reputāciju un pelnīti. Protams, varēja būt visas pārbaudes, bet šeit jau būtiskākais ir zirgu pārdevēju godīgums, ne pircēja pārbaudes, zināšanas. Diezvai zirgu Laura būtu pirkusi, ja pārdevēja būtu cienīgi izstāstījusi faktu, ne mēģinājusi nošmugulēt uz neaktīvu kaiti.

  9. februāris, 2016 @ 16.26
 • Pokemon

  Pokemon Mazākais ko pircēja varēja izdarīt mūsu tehnologiju laikmetā ir iegulēt- to ko pārdevēja teica un izdarīt secinājumus, kas vispār ir špats un vai viņas prasībām šāds zirgs atbilst! Mans personīgais viedoklis- es hobija zirgu ar špatu par tādu cenu nepirktu! Jā izbijuši sporta zirgu, kam tas jau apkaļķojies kā treneri un skolotāju -ok! Bet man ir aizdomas, ka ieši par to arī ir stāsts, pati gudra nopirka zinot diagnozi, bet jaunajā stallī uzradās daudz kopetentas personas - kas droši vien izdarīja secinājumu par iegrābšnos

  9. februāris, 2016 @ 17.46
  • Zane

   Zane » Pokemon Pircējai to, ka zirgam ir špats, pateica tikai PĒC pirkuma, kad zirgs jau bija jaunajā stallī. Ja man, kā hobija zirga pircējam, bez dziļām zināšanām zirgos teiktu, ka kājā ir "veca vaina, kas netraucē" es tam tiešām ticētu. Un jebkurā gadījumā, šaubos, ka Linda Arāja nezināja, ka špatu nevar nosaukt par "vecu vainu kājā". Pārlasot rakstu arī LA.lv var ļoti skaidri saprast, kāda tad bijusi situācijas attīstība: 1. Zirgs iegādats, nezinot, ka ir špats 2. Jaunajā stallī darbinieki pamana, ka zirgs ir aizdomīgi stīvs; Arāja atzīst, ka zirgam ir "neaktīvs" špats 3. Tiek veiktas veterinārās pārbaudes, kurās atklājas īstā diagnoze. Kur tika izrauta informācija, ka pircēja zināja, pirms naudas samaksas, ka zirgam ir špats - nesaprotu? Jebkurā gadījumā, diez vai te kāds ir pietiekami kompetents, lai apšaubītu Naura diagnozi par to, ka špats jau ir bijis pirms pirkšanas, nekādas jaunas traumas jaunajās mājās nav iegūtas. Un kaut kāda izgrozīšanās te nelīdzēs- tiem, kam bijusi pozitīva pieredze ar Lindu, vai viņas draugi un paziņas gan jau ignorēs šo, un paziņos, ka tāds ir bizness. Bet, piemēram, es, kurai nav absolūti nekāda sakara ne ar vienu no rakstā minētajiem personāžiem, noteikti izvairītos no jebkādiem darījumiem ar šo personu. Un izskatās, ka, ja vēl nākotnē būs vajadzība iegādāties zirgu, ļoti skatīšos uz personu, no kuras zirgu iegādājos.

   9. februāris, 2016 @ 18.17
 • Laura Liberte

  Laura Liberte Zane, paldies- bez uztraukuma personīga, Tu tiešām esi izvilkusi situācijas hronoloģiju- par neaktīvo špatu runa tiktiešām sākās tikai pēc fakta konstatācijas jaunajā stallī... pirms tam man to traktēja, kā vecu kaiti pakaļkājā, kas piemīt ļoti daudz zirgiem un absolūti nekādas problēmas zirgam nerada. Pat, ja man būtu rādīts rentgens, par kuru visas 4 kopā pavadītās dienas, pirms zirga pirkšanas nebija ne runas(iznemot sludinajuma minetu faktu, ka tāds ir), es visdrīzāk špatu nekonstatētu pati, īpaši- pat līdz tam nebiju dzirdējusi tādu vārdu. Linda prata skaisti runāt...pietiekami, lai sirsnīgi pajautājot vai zirdziņš ir vesels, un, ka man tas ir svarigakais, spētu ar smaidu sejā apgalvot , ka ar zirgu viss ir un būs lieliski. Grūti komentēt, kurš šet tic, ka Linda to tiešām nezināja un grūti izprast krāpšanu ar dzīvu radību. Ir viekārši ļoti skumji noskatīties arī uz rakciju šim rakstam. Paldies , protams , par atbalstu, bet tie, kas Lindu uzskata par godīgu- esiet godīgi paši pret sevi, pat ja nespējat atzīt drauga kļūdu.

  9. februāris, 2016 @ 18.52
 • Deny

  Deny Kā jurists ar pieredzi saku, to zirgu var mierīgi atgriezt atpakaļ un piedzīt no pārdevēja ne tikai tos 4000 eiro, bet arī visus vetārsta, kalēja, uzturēšanas izdevumus un vēl morālo kaitējumu! To Civillikums paredz un neviens līgums nedrīkst būt tam pretrunā. Tā ka domājiet ar galvu, pārdevēji! Kamēr vēl nevienam hobijniekam nav pieticis dūšas to izdarīt, varat vainot zaļos pircējus...Tikai līdz laikam, līdz pirmajam spriedumam, būs tiesu prakse, atvērsies slūžas un tad lai veicas;)

  9. februāris, 2016 @ 18.57
  • Sinty

   Sinty » Deny Deny, Kā Jurists ar pieredzi, iespējams saproti,ka ari žurnalisti nepublice visu ko dzird? kaut kas tiek izvilkts no konteksta un uzrakstits ta lai raksts butu par vienu vai otru pusi? uzkurinat publikas interesi u.t.t? Cik redzu lasot LA.lv J. Talpežņikova viedoklis ( kas zirgu ir izmeklejis divas reizes) nav nemaz minets, varbut tapec ,ka pardeveja nevis pircejas pieaicinats vets? Man patik,ka visi spriedele par situaciju kur 90% nav nemaz bijuši pat tuvuma, vai dzirdejusi visu skaidri un gaiši no abam pusem. Ja viss attīstīsies,ka attīstās Visticamāk bus ari pirma tiesāšanās Latvijā par šo jautājumu!

   10. februāris, 2016 @ 8.18
  • Zane

   Zane » Deny Sinty, es savukārt, kā žurnālists varu teikt, ka "kaut kā izvilkšana no konteksta" un "raksts par vienu vai otru pusi" nav gluži žurnālistikā cienīta vai atļauta prakse. Arī lasot LA rakstu, nesapratu, kur varētu būt no konteksta izrautie teikumi? Parasti par tādām lietām bļaustās cilvēki, kas vienkārši grib savus vārdus atpakaļ ņemt - tas tā, no manas profesionālās pieredzes.

   10. februāris, 2016 @ 23.06
 • Laura Liberte

  Laura Liberte Lai arī sākumā mums visi ieteica griezties pie juristiem, es negribēju visu to netīrību... kļūdaini un speciālistu apkārt netrūkst. Zirgu esam iemīlējuši bez gala, neatdosim atpakaļ cilvēkam, kas labi zinot zirga vainu, bija tik nežēlīgs, lai neturētu rūpi par ārstēšanu, redzamu sāpju atvieglošanu. Tomēr rīkosimies, jo cilvēka nekautrīgajai nepieklājībai nav gala.

  9. februāris, 2016 @ 19.03
  • Sinty

   Sinty » Laura Liberte Laura, Te Tu šauj pār stripu... Nopietni, viņš netika ne turēts, ne nežēlīgi "ekspluatets" Kaut Kur novelc svītru ko raksti vai neraksti, komentara mini - ka negribeji visu to netiribu... - Nu tad Ludzu, elementāru cieņu, Tas vien, ka Esi interneta vidē nenozīmē, ka kaut kur ir robežas tam ko komentē.

   10. februāris, 2016 @ 8.37
 • Deny

  Deny Pazīstama situācija, saprotu Tevi, Laura. Un prieks, ka zirgs tagad ir labās rokās. Tu esi labs cilvēks!:) Bet tiem, kuri te tik ļoti aizstāv negodīgus pārdevējus, vēlreiz atgādināšu, arī mutisks līgums ir tiesisks darījums ar visām no tā izrietošajām sekām. Pat, nopērkot zirgu bez rakstiska līguma, pircējam ir tiesības griezties tiesā savu interešu aizstāvībai un prasīt zaudējumu piedziņu. Pie mums, pateicoties tam, ka zirgi ir reģistrēti LDC, pierādīt īpašuma tiesību maiņu būs vieglāk, kā zirgu no aploka izvest. Un īpašuma tiesību maiņas pamatā vienmēr ir tiesisks darījums:)

  9. februāris, 2016 @ 19.17
  • Laila

   Laila » Deny Piedod, Deny, vai varu palūgt Tavu personīgo kontaktu? Man, kā reiz, ir problēma kurai risinājumu nevaru atrast.

   10. februāris, 2016 @ 10.58
 • Pokemon

  Pokemon Laura- cik ilgi darbojies ar zirgiem, vai trenējies pie kāda trenera? Un kā vispār nonāci līdz lēmumam pirkt zirgu? Es vienkārši nevaru līd galam saprats- veca trauma, esoši rentgeni (kurus 99 procenti zirgu pircēji sūtītu vetārstam, jo reti kurš no mums ir tāds spec) kā var nebūt piesardzīgs un kādam par to apjautāties, ja pat zirkopējs jaunajā stalī uz pirmo aci redz ka zirgam kāda vaina? Piedod bet tik neapdomīgs var būt cilvēks, kas zirgu vien TV redzējis....

  9. februāris, 2016 @ 19.20
  • Laura Liberte

   Laura Liberte » Pokemon Pokemon- redzi, mana pieredze lidz sim ir bijusi pozitiva ar cilvekiem jebkada veida darijumos. Tā kā zirgu -pirksanas- joma bija totali svesa un sis bija musu pirmais zirgs, sev par nelaimi- mes neiedomajamies, ka cilveks, kurs ir tomer zinams savas aprindas, varetu atklati krapties ar faktiem- vai saja gadijuma precizakais vards - nomudzināt un nepastāstīt sev labi zināmu faktu par slimību, kas var tikai progresēt, ne nostādīt to par -vecu kaiti, kam nav seku. Butiskakais ir jautajums- kā pārdevejs (pusotru gadu turot šo zirgu pie sevis un acimredzot tikai it kā kaut ko saprotot no zirga neskatoties uz to, ka stallii ir padsmit zirgu un padsmit gadu personiga pieredze) varēja nenosaukt un pie tam vel Skaidri šo faktu, kas ir tik būtisks minuss zirgam. Kas ir svarīgs defekts un šajā gadījumā - pēc izmeklēšanas LLU- akūts un reāli traucē zirga kustību. Labi ir tas, ka visas šīs detaļas patiešām ir piefiksētas, līdz ar ko turpmāka izrunāšanās ir lieka. Turklāt gaitas defektu pamanīja ne zirgkopis, bet profesionals cilveks ar daudzu gadu pieredzi zirgaudzēšanā. Hobija jatnieks tiešām zirgu nepērk tā, kā to dara zirgu biznesmeņi, un mes acimredzami esam laba ēsma negodīgam pārdevējam.

   9. februāris, 2016 @ 19.46
 • Eva

  Eva Ziniet,nupat nesaprotu -smieties vai raudat - ja perk zirgu par 4000 !!! ,tad var samaksat Naurim vel 100 un izdarit visas parbaudes.Tas zirgs jau nekur nepaliktu - var panemt lidzi zinosakus cilvekus un braukt skatities kaut 5 reizes. Un ja kkas liekas aizdomigs,vai kaut kur zemapzina kkas sakustas,tad var un vajag meklet kompetentus cilvekus. Te nu tiesam uzskatu,ka ir pasa pirceja atbildiba.

  9. februāris, 2016 @ 19.44
 • Deny

  Deny Par lietas trūkumiem, kuri bija zināmi pārdevējam un noklusēti, atbildība jāuzņemas pārdevējam, ne pircējam! Cik ilgs laiks pagājis pēc pirkuma? Iespējams prasīt cenas samazinājumu, ja galīgi negribās atgriezt zirgu pārdevējam. Vismaz lielu daļu naudas iespējams atgūt!

  9. februāris, 2016 @ 19.49
 • Kikii

  Kikii Njā...labi zinot ''pircēju'', to ar kādu laimi un uzticēšanos viņa devās iegādāties zirgu un to, cik sagrauta viņa bija, uzzinot zirdziņa nelaimi, esmu neizpratnē par šo. Asaras un bēdas vairāku mēnešu garumā, visi centieni un rūpīgi atvieglot zirga sāpes un diskomfortu. Zinu, ka viņai arī nebija viegli atbildēt uz jautājumu- vai vēlies stāstu publicēt- ne jau negodīgo cilvēku dēļ, bet sava zirga dēļ. Atceros, kā Laura braukāja pie zirga un priecājās par kopīgi pavadīto laiku, pat nenojaušot, ka kaut kas tiek slēpts un, ka drīz prieks pārvērtīsies rūpēs un satraukumā, jo viņa ir cilvēks ar emocijām pret dzīvnieku, ne tā kā te acīmredzot daudzi- ja jau iet, tad jādzen... ar vienu vienīgu rūpi- es nezināšu kurā brīdī zirgam sāp, kurā brīdī mocīšu viņu.Atceros, kā pēc medicīniskas palīdzības saņemšanas, zirgs parādīja savu īsto raksturiņu un Laura ņēma speciālistu strādāt ar zirgu, kurš tika nosaukts par dominantu un hobija jātniekam pilnīgi nepiemērotu(acīmredzot pēc sāpju izzušanas) , piemeklēja zirgam labākās iespējamās mājas. Vienvārdsakot, darīja un bija gatava uz visu zirga labklājības pēc. Es nešaubos, ka īpaši pēc šīm vājprātīgajām pārrunam , krietni rupju cilvēku vadībā , Laura rīkosies tā, kā noteikti nebūtu gribējusi un, labi saprotot lietas juridisko pusi, nāksies atbildēt vainīgajam. Viss acīmredzot tikai sāksies... Izturību Lauriņ un, lai jums foršs laiks!:))) Mēs mīlam Arči un otrādi

  9. februāris, 2016 @ 20.18
 • Daila

  Daila Njā....sis paardeveejs smuci sataisiijis neiistajiem cilveekiem :D oj, kaa nevajadzeeja kaitinaat :D

  9. februāris, 2016 @ 20.21
  • pekausis

   pekausis » Daila Man vienīgajai izskatās pēc draudiem? Anonīmi laikam viegli purkšķināt. ;)

   9. februāris, 2016 @ 20.55
 • pekausis

  pekausis No šī raksta var gūt 2 labas ziņas: Ja Tev pieder zirgs, nepārdod to dundukam. Kā arī: Ja esi dunduks, un pērc zirgu, varbūt ir vērts vismaz pakonsultēties ar kādu kas kaut nedaudz "rubī fišku", PIRMS PIRKŠANAS. Galu galā, cik noprotu, lopiņu nenopirka attālināti, un ar DPD nepirgādāja maisā ietītu. Var jau arī tirgū Audidas botas nopirkt, un īdēt ka kaut kas nav tā kā vajag, bet jēga kāda?

  9. februāris, 2016 @ 20.53
 • FB_1725289446

  Sigita Mani 2 centi, tā teikt. Lai kādas tur nebūtu interpretācijas par tēmu, kurš kuram ko varēja paprasīt, bet nepaprasīja, bet kurš ko varēja pateikt, bet nepateica, ir vismaz 2 fakti tajā visā lietā zināmi - zirgam ir špats, ko nenoliedz arī pārdevējs, un zirgs tika iegādāts par 4000 eur. Pašreizējā tirgus situācijā 4000 eur ir laba cena par adekvātu, normāli jājamu hobija zirgu, miesā un galvā veselu, kas spēj pārlekt +/- 80 cm un izskriet 1. shēmu. Un tādus noteikti var atrast. Zirgs ar špatu, gluži vienalga, vai akūtu vai neakūtu (nevis neaktīvu) nekādi nav uzskatāms par veselu. Špats nav kaut kas tāds, ko var izārstēt. To var labākajā gadījumā uzturēt "lietojamā" stāvoklī, bet arī tas prasa noteiktas pūles, medikamentus un menedžmentu. Sliktākajā gadījumā arī tas nelīdzēs. Pat, ja pirkšanas brīdī zirgs it kā manāmi nesūdzas par kaitēm, špats ir un paliek riska faktors, kam ir jāatspoguļojas cenā. Godīgs scenārijs šajā situācijā būtu bijis, ja pārdevējs pirms pirkšanas pateiktu - jā, zirgam ir špats, pašlaik tas iet tādā un tādā slodzē un neklibo, bet par nākotni nekādas garantijas nedodu - var skriet vēl 10 gadus vai arī neskriet, bet tāpēc cena ir 1000 eur. Tālākais jau būtu uz pircēja atbildības - ņemt tādu zirgu vai neņemt ar visām no tā izrietošajām sekām. Tā būtu adekvāta un godīga situācija, kurā pat pēc tam neko pārmest diži pārdevējam nevarētu. 4000 eur par špatainu zirgu ir viennozīmīgi neadekvāta summa. Ja tiešām ir tā, ka pircējam par špatu tika pateikts tikai pēc pirkuma fakta, bet pirms tikai minēja vecu kaiti, tad tas vairs nav OK. Starp vecu kaiti un špatu tomēr ir būtiska atšķirība. Godīgi sakot, no raksta to tā konkrēti nevar noprast, tur ir aprakstīts tā miglaini, ka man sākumā likās, ka par špatu runāja jau pirms pirkšanas, tagad komentāros izrādās, ka pēc tam. Bet nu tas atkal ir apgalvojums, ne fakts, diemžēl.

  9. februāris, 2016 @ 21.01
  • Pokemon

   Pokemon » Sigita Apsolūti piekrītu, katram vārdam! Amen

   9. februāris, 2016 @ 21.04
  • zAgnese

   zAgnese » Sigita Manuprāt, runāt par adekvātu vai neadekvātu cenu nav korekti. Mums Latvijā ir brīvā tirgus ekonomika. Pārdevējs var likt tādu cenu, kā vēlas. Nekur nav regulētas vidējās veselo vai mazāk veselo zirgu cenas. Civillikums arī nosaka, ka pirkuma maksai nav jāatbils priekšmeta vērtībai vai tirgus cenai, puses var vienoties par jebkādu pirkuma maksu. Tas protams nemaina apstākli, ka normāls pircējs daudz rūpīgāk pieietu zirga iegādei par šādu cenu.

   9. februāris, 2016 @ 21.57
  • Zane

   Zane » Sigita zAgnese - runāt par cenu nav korekti, bet noklusēt špatu ir? :D

   9. februāris, 2016 @ 22.03
  • FB_1725289446

   Sigita » Sigita zAgnese, ja jūs pārzinātu zirgu tirgu labāk, tad zinātu, ka ir gluži korekti runāt par adekvātām un neadekvātām summām. Tas, ka pārdevēji nereti grib fantastiskus ciparus par saviem zirgiem, ir viena lieta, gribēt nav kaitīgi, kā saka, kaitīgi ir nedabūt. Bet tāpēc arī jebkurā jomā ir savs tirgus un savas vidējās tirgus cenas, pēc kurām parasti arī vadās. Par atbilstošu preci var prasīt atbilstošu cenu, jo kvalitāte maksā savu. Ja par neatbilstošu preci tiek prasīta neatbilstoša cena, tas jau tiešām velk uz krāpšanu. Ja es nopērku zeķbikses par 1 eur, es arī īpaši negaidu, ka tās izdzīvos ilgāk kā vienu dienu, bet ja es par tām samaksāju 20 EUR, tad tomēr varu paģērēt, lai vismaz mēnesi nokalpo. Elementāri!

   9. februāris, 2016 @ 22.08
  • zAgnese

   zAgnese » Sigita Tā ir Jūsu izvēle pirkt zeķbikses pa 20 eur un tās var saplīst arī pirmajā vilkšanas reizē. Tāpat kā zirgs var aiziet ar kolikām pirmajā nedēļā pēc nopirkšanas. Es varu pārdot sev piederošas lietas par pašas izdomātu cena. Tā ir tikai un vienīgi pārdevēja un pircēja darīšana par kādu pārdod un pērk. Likums skaidri nosaka, ka cenai nav jāatbilst preces vērtībai un punkts. Ja man liekas, ka mans zirgs/mašīna/vecais velosipēds ir zelta vērtē, tas tā arī pārdodu, un tā ir tikai pircēja darīšana, brīva izvēle, zināšana/nezināšana, vai viņš pirks par tādu cenu. Un tam nav nekāda sakara ar tirgu un vidējo cenu. Neviens un nekas neuzliek par pienākumu pārdod par tirgus cenu. Un neviena tiesa nekad neatcels darījumu tikai neatbilstošas cenas dēļ. Un es runāju tikai par cenu, jo nav saprotams, vai špats tika noklusēts vai netika sadzirdēts. Fakts ir viens - par kļūdām jāmaksā.

   10. februāris, 2016 @ 0.11
  • FB_1725289446

   Sigita » Sigita Viss var notikt, protams, Einšteina varbūtības teorija ir burvīga lieta, ko var piemērot visur, kur nav slinkums :) Bet Jūsu izteikumi par tirgu un tā principiem liek tikai līdzjūtīgi pasmaidīt. Pie tā arī paliksim, nav jēgas lauzt šķēpus par svešiem strīdiem.

   10. februāris, 2016 @ 0.23
 • Daila

  Daila kads nu drauds, lai likums tiek galā:D iznākums tak skaidrs;))

  9. februāris, 2016 @ 21.22
 • Niks

  Niks Skumji lasiit, ka visaa shajaa situaacijaa lielaakaa dalja komenteetaaju ir aizmirsushi, ka te nav runa par mantu, bet dziivu radiibu. turklaat, nesaprotami ir, kur (nojaushu daamaam), tik daudz "indes" rodaas????? situaacija neapskauzjama. Noveelu Jums, Lauras kundze, ciiniities liidz galam un kaartiigi paruupeeties par nabaga zirgu.

  10. februāris, 2016 @ 0.39
 • victory

  victory Pirmkart, diezgan neveiksmīgs un pat nesmuks raksts no Zirgam.lv puses. Publiska ķengāšana un nekā vērtīga. Tā vietā labāk būtu rakstījuši kā parezi iegādāties zirgu, kam jāpievērš uzmanība, kā izvēlēties uzticamu konsultantu, kādam būtu jāizkatās līgumam, kādos gadījumos zirgu var/nevar atgriezt utt., beigās pievienojot pāris bēdīgus stāstus no pieredzes, nesauot iesaistītās puses vārdos. Turklāt vairākkārtīgi pieminētie aptaujas rezultāti, kas liecinot, ka 1/4 daļa pircēji ir "iegrābušies" ir diezgan vienpusīgs skatījums - tik pat labi tie var norādīt par tirgū pieejamo zirgu kvalitati vai to pašu pircēju nolaidību pret pirkumu. Pēc šī sanāk, ka arī pārdevējam būtu labi ievākt informāciju par pircēju un novērtēt viņa zināšanas par zirgiem, lai beigās nesanāk, ka pircējs kaut ko nav līdz galam dzirdējis vai sapratis, vai ir iegādājies sev nepiemērotu zirgu. Zirgs tomēr ir dzīvs organisms - šodien jūtas labi, bet rīt vairs ne tik ļoti un iemeslu var būt daudz un dažādi. Var parādīties arī tādas kaites par kurām pats pārdevējs nav nojautis. 7 gados zirgs visu ko ir varējis piedzīvot un kurš gan vairs var pateikt vai kumeļa vecumā zirgs nav guvis kādas mikrotraumas, kas var "izlīst" 9 gadu vecumā. Tā pat arī cena ir ļoti subjektīvs aspekts. Šajā nozarē nav regulējumu, kas nosaka kas ir dārgi un kas ir pieņemami par attiecīgo zirgu, viss ir atkarīgs no tā par cik pārdevējs ir gatavs no zirga šķirties un cik pircējs ir maksātspejīgs. Tajā pašā Vācijā, ja atbrauksi ar jaunu Audi A8 lūkoties zirgu, tad visi zirgi stallī cenas ziņā būs līdzvērtīgi tavai mašīnai, savukārt, ja nēsi izlecoš un runā vietējo dialektā, tad cenas līdz pat 4x zemākas.

  10. februāris, 2016 @ 8.38
 • Esila

  Esila Esmu bijusi gan zirgu pircēja, gan arī pārdevēja uzskatu, ka šeit abas puses ir vainīgas un nevar noteikt, ka tikai un vienīgi pārdevējs vainīgs vai tikai pircējs, abi vainīgi.. Bet nu pēc savām domām, pircējam vairāk jāskatās ko pērk.. Kad 1.x pirku sev zirgu, man arī varēja iesmērēt kko, jo jutos pietiekami zinoša, bet tik daudz, ka kājas jāiztausta, jāizcilā sapratu, pataus'tiju muguru, paspaidīju vai nesāp.. Jā sākumā man ar piedāvāja zirgu ar mitrumiem lecamajās locītavās, cena pievilcīga, bet nu pati biju atbildīga, prasot vai zirgs vesels - viņš bija vesels, jo mitrumi vai nu ir, vai nav, bet citreiz no tiem arī var uznākt klibums, tad nu mana atbildība, būtu nopirkusi un manās mājās būtu sācis klibot, vai es ar būtu skrējusi pa pasauli un kliegusi, ka iesmērēts? Bet pati būtu bijusi vainīga.. Toreiz to nolēmu nenopirkt, kaut bija simpātisks, paņēmu citu.. Otru zirgu pirku, apzinoties, ka viņam ir rakstura problēmas, bet konkrētajā brīdī rakstrus bija pat ļoti patīkams, izmainījies, nopirku, bet apzinājos, ka raksturs var atnākt atpakaļ un ar to rēķinājos, tā arī bija, reizēm raksturs izlien, bet nekliedzu par to, jo apzinājos, ka viņam tomēr ir kaut kādas nelielas problēmas..

  10. februāris, 2016 @ 10.54
  • Esila

   Esila » Esila LAi arī tas ir dzīvs dzīvnieks, bet to var pielīdzināt precei. Zinu ka daudzi pazīstamie pērk elektropreces ar ārējo defektu, es nekad to nedarīšu, jo tomēr ir risks, ka tur var būt arī kāda iekšēja problēma, kaut prece ir jauna, ja viņa ir apgāzusies un dabūjusi vizuālo defektu, viņai var vēlāk izlīst kāda problēma, jo viņa bija apgāzusies un sakratījusies, un veikalā pārdevējs arī neiesprings un neteigs, zini viņa apgāzās augšpēdus, viņš vienkārši pateikt, nu jā te ir tāds skaistuma defekts.. Tāpat šajā gadījumā, ja man pārdevējs pateiktu, ka tā ir veca trauma un tā netraucē, es tomēr skatītos ar ļoti piesardzīgi, lai cik tas zirgs maksātu, kaut 1000eur, bet pērkot zirgu pa 4000, nu jā.. un tad neņemt vērā faktu, ka starpcitu ir pieminēta veca trauma, kas netraucē.. Nu tur jau vainīgs arī pircējs..Es tiešām nebūtu tik dumja un neliktos ne zinis..Jo tas tomēr ir fakts, lai arī tikai starpcitu..

   10. februāris, 2016 @ 11.12
 • Iveta Ivančika

  Iveta Ivančika Esmu bijusi un vēl arvien esmu Lauras "kurpēs".Nopirku jaunzirgu par 3000 eur ar uzvedības un veselības problēmām( lieki piebilst, ka pārdevējs neko neminēja). Tagad, kad ir iztērēti vairāki tūkstoši eiro, par ārstēšanu,esmu pietiekami gudra un zinu, kas ir vet-čeks, uz ko un kam ir jāpievērš uzmanība.Esmu pati vainīga, par savu muļķību un zināšanu trūkumu.Bet es atceros to sajūtu- ka man ir zirgs(!), ka sirds no laimes pamirst... Laurai gribu novēlēt - izturību un pacietību! Un pārdevējiem- Jūs nepārdodiet gan PRECI, bet dzīvu radību! Esiet par to atbildīgi un godīgi. Tas atmaksāsies- ilgtermiņā, jo Latvija ir tik maza valsts....

  10. februāris, 2016 @ 12.24
 • Laura

  Laura Nobeidzot šo visu no emocionālās, ne tiesiskās puses- par ko arī bija raksts (pārlasiet oriģinālnosaukumu un pretstatā Lindas Arājas tēzi virs šīs diskusijas), kurā tiek runāts par situāciju ar MĒRĶI cilvēkiem lieku reizi atgādināt- PĀRBAUDIET, NE TICIET PĀRDEVĒJA VĀRDIEM. Ja ES , neko iepriekš nezinot par šādiem krāpšanas gadījumiem tādu rakstu būtu izlasījusi iepriekš, neattaptos stallī ar zirgu, kas nedēļu pēc iegādes jāved uz klīniku ārstēt un tā turpmākos vismaz 18GADUS . Zane Apiņa, Tavi vārdi ir jauki un ģimenes ir tepat, man pat ļoti laimīgi, bet šajā gadījumā- kāds dodās apmiļot 4000, bet kāds dosies pie zirga, uz kuru emocionāli noskatīties ir smagi un tā visu turpmāko dzīvi uz vienu no diviem zirgiem, kas jeb kad ir piederējis un piederēs vienam cilvēkam. Protams, par kļūdām ir jāmaksā, kāpēc arī nevērsos tiesā līdz šim- jo nekāda nauda, kompensācijas- nelīdzēs Arhimedam. Es piemaksātu arī nākamos 4000, ja tas spētu izārstēt Arhimedu, bet , diemžēl, tas nekad nebūs iespējams un pēc vetārsta prognozēm kļūs tikai sliktāk. Runa, ir vienīgi par to, ko lai kā negribētos padarī par maznozīmīgu faktu- ka PĀRDEVĒJS NEPIEREDZĒJUŠAM PIRCĒJAM ARTRĪTU ZIRGA PAKAĻKĀJĀS, KAS PRINCIPĀ NOZĪMĒ NORMĀLU DARBA SPĒJU BEIGAS UN MŪŽĪGU ĀRSTĒŠANU, TIEK PASNIEGTS KĀ VECA KAITE - PIRMS PĀRDOšANAS- NEAKTĪVS ŠPATS VIENĀ KĀJĀ- PĒC PĀRDOŠANAS. Par to, ka tas nav maznozīmīgs noklusējums, bet lieta, par kuru saprātīgam, zirgu mīlošam pārdevējam, būtu jāpastāsta detaļās( vēlreiz- ne likuma dēļ, bet cilvēcības dēļ. Atbildīgs pārdevējs noskaidrotu, VAI nepieredzējušais pircējs maz spēs nodrošināt zirgam nepieciešamo slodzi un ārstēšanu, ja tas paredzēts izmantot neregulārai jāšanai apvidū. Šo visu un, jāsaka tikai šeit, Lindas paziņu lokā, kur cilvēkiem no malas iespējams koemntēt nav, par neglītu esat padarījuši jūs paši, izsakoties rupji un prasti. Esmu mēģinājusi tikai atbildēt uz dažiem apgalvojumiem, kuri jums, ticiet , man nav zināmi,kā ir bijis patiesībā. bet PĀRDEVĒJI- jūsu taisnības izpratnei, lai runā raksta virsraksts, jo jums taču prātā tikai cipari. Protams arī sērkociņu kasti pēc likuma var pārdot par jauna Audi cenu, šajā gadījumā tā ir dzīva radība. Mēs mīlam Arhimedu- ļoti- un tiešām, no pirmās dienas , kad satikām. Otru zirgu pērkot piedzīvojām gluži citu pieredzi- 100% pārdevēja atklātību- rakstiskā formā līgumā- ar iespēju atgriezt mēneša laikā. Otrs mūsu zirgs ir dzīvespriecīgs un vesels- nepūtina un netirina vienu pakaļkāju tūlīt pēc izskriešanās, jo viņam nesāp, mums nav jāskatās uz viņu ar žēlastību, bet ar īstu prieku. Un šis raksts NEKAITĒ NE GODĪGAM PIRCĒJAM, NE GODĪGAM PĀRDEVĒJAM, bet gan, ļoti cerams. vismaz kādam liks nomērīt 2x, pirms pieņemt lēmumu.

  10. februāris, 2016 @ 12.32
 • zelma

  zelma kaut kā šķērmi par šo visu. īpaši, palasot komentārus gan šeit, gan LA, gan Lindas Arājas FB. jā, Latvijā ir problēmas zirgu tirgū (un mašīnu un suņu un visādos citos tirgos arī), droši vien ir pareizi par to runāt, celt gaismā un varbūt mēģināt mainīt, bet veids kā tas tiek darīts diemžēl ir dzeltens un tendenciozs. es saprotu, ka lai izveidotu labu, analītisku rakstu, ir nepieciešama nauda, bet cik var noprast par to alga saņemta arī LA, jo raksta autore pie vismaz vienas no iesaistītajām personām vērsusies kā Latvijas Avīzes žurnāliste, nevis kā no portāla zirgam.lv. Kad bija iepriekšējie žurnālraksti, es tos abonēju tieši tāpēc, ka vēlējos atbalstīt šo portālu un gribēju vairāk lasīt par vietējām aktualitātēm. Diemžēl raksti nebija pārāk kvalitatīvi, likās virspusēji un tad vēl tā kavēšanās - ja sola, ka būs raksts mēnesī un par to saņem naudiņas, tad solījums jāpilda. Un tas, ka abonējuši mazāk cilvēku nekā gaidīts - nav atruna, jo solīts ir un tie, kas ir samaksājuši pie tā nav vainīgi. Par dažiem pēdējiem žurnālrakstiem bija burtiski vairākas reizes jāatgādina. Es pati esmu iesūtījusi portālam vairākus rakstus, par to neko neesmu saņēmusi un nav nācis prātā vispār gaidīt kaut kādu samaksu, taču ir bijis skumīgi, ka no sākuma atbild - o, forši, lielisks raksts, tūlīt liekam iekšā, bet raksts neparādās vairākus mēnešus, līdz saņemies atgādināt, ka tāds vispār ticis iesūtīts. tāpēc arī šoreiz neesmu starp tiem, kas abonējuši jaunos žurnālrakstus. atgriežoties pie tēmas - ļoti daudzi cilvēki, par šo situāciju ieskatu gūs tikai no publiski pieejamajiem rakstiem šeit un LA, tas, kas lasāms par brīvu, diemžēl ļoti sveras uz Lindas Arājas nomelnošanas pusi, kas liekas ļoti dzelteni un neprofesionāli. gan jau patiesība ir pa vidu, bet kamēr nav bijusi tiesa vai izmeklēšana, ir ļoti nesmuki laist gaisā šādu tendenciozu informāciju. galu galā cilvēkiem ar to būs jādzīvo tālāk un vai tiešām šis portāls atbalsta linča tiesu? ja gribējās uzrakstīt ANALĪTISKU rakstu par problēmām zirgu tirgū Latvijā, tad varēja rakstīt izmantojot neīstus vārdus un apkopot vairāk viedokļus, nevis to visu publicēt tādā veidā, ka ļaunā Linda Arāja ir iesmērējusi nabaga nezinītei zirgu, kas nomocīts un derīgs tikai gaļā, turklāt nezinītei ir bijuši lieki 4000 eur, lai tādu pirktu, bet ne mazliet, mazliet vairāk, lai veiktu vetčeku vai vismaz pieaicinātu speciālistu no malas. ja kāds grib uzzināt ko vairāk, tad lai maksā naudu, ko lielākā daļa nedarīs, īpaši jau LA lasītāji. komentāriem, kritikai ir jābūt, ir jārunā par problēmām un jātiecas uz to, lai tās risinātu, bet man šķiet, ka šis diemžēl nav īstais paņēmiens kā to darīt. rezultāts ir tikai samazgu jūra, kurā izsekot tam, kurš tiešām ir vainīgs un vai tāds vispār ir - ir neiespējami.

  10. februāris, 2016 @ 14.34
  • Iveta » zelma Respect, kā kulaks uz acs.

   10. februāris, 2016 @ 14.46
 • Ance

  Ance Nu tad beidzot kāds atļāvies par šim lietām runāt skaļi. Prieks par to. Domāju, ka tādi, kas iepirkušies, pērkot "veselus" un "bez uzvedības problēmām" zirgus ir lērums. Protams rūdītie zirgu pārdevēji un rūdītie zirdzinieki apgalvos, ka pašam vajag - pārbaudīt pirms pērc (jo labi zina kādi negodprātīgi ir mūsu zirgu pārdevēji).Bet no savas pieredzes varu teikt ka hobijniekam pērkot zirgu (jo sevišķi pirmo), tas ir emociāls pirkums. Katram ir tiesības būt labticīgam pircējam, ja zirgs tiešām patīk, un vēl jo vairāk, ja par to maksā adekvātu summu (par kādu var nopirkt labu, veselu zirgu), nevis dažus simtus eiro, mēs saigādām no pārdevēja godprātību un ticam teiktajam. Latvija tomēr ir maza un zirdzinieku aprindās viens otru pazīst. Bet brīnos, ka tas tā noteik jau daudzus gadus, bet publiski klusums. Norijam savu rūgtumu, sak.... pats jau vainīgs. Rūdītie sportisti vai pārpircēji rūpīgi pārbauda pērkamos zirgus, bet iesācējiem tiek ..... (pēc pašu nezināšanas vai nesaprašanas), nopirki, pats vainīgs..., dzirdēts daudz un arī pieredzēts uz pašas ādas. Bet varbūt šis ir gadījums, kas izskanēs pieteikami skaļi, lai šie zirgu (pārpircēji - pārdevēji - kas ļoti labi zina ko pārdod) tiktu saukti pie atbildības, un 10 reizes padomātu pirms - iesmērētu slimu zirgu par milzu naudu. (nevis apvainotu pircēju nezināšanā). Laura, lai veicas!

  10. februāris, 2016 @ 14.51
 • admin

  Zirgam.lv Lasot komentārus Facebook, šeit un pie raksta LA - nedaudz gribējām dalīties savās pārdomās. Lai maldās tie, kas domā, ka raksts par Arhimedu mums nesīs daudz abonentus, māju Baltezerā, glaunu Mersi vai mūžīgu pārticību. Drīzāk gan skarbus vārdus un kritiku. Raksts tika veidots ar domu parādīt, ka šādas situācijas mēdz būt! Tās bija, ir un varbūt būs mazāk. Taisnība nav tikai Laurai vai Lindai, bet, visticamāk, kaut kur pa vidu, ko droši vien tikai tiesas darbi var noteikt. Tas, ko gribas visiem novēlēt - spēt runāt par problēmātiskām situācijām! Nav liela māksla taisīt slavinošas relīzes, ka gada balle bijusi krāšņākā, ka sportā un zirgkopībā viss ir kārtībā vai tīksmināties par pagātnes sasniegumiem! Nekas nav kārtībā. Ir nopietnas problēmas redzēt mērķi un veidus, kā to sasniegt. Nemaz nerunājot par elementāru komunikāciju ar tautu preses relīžu veidā, jo ir taču tik šaušalīgi bail no komentāriem. Jā, atzīstam, ka ne vienmēr varam visu operatīvi publicēt, taču šis projekts nenes peļņu, tā dalībniekiem nemaksā algu un visu daram sava brīvā laika un iespēju robežās. Tāpēc operativitāte ir tāda, kādu mums atļauj brīvie brīži :)

  10. februāris, 2016 @ 14.54
  • zelma

   zelma » Zirgam.lv mans komentārs mazliet augstāk, bija pārdomas, kas radās tieši lasot šo jūsu ierakstu FB

   10. februāris, 2016 @ 14.56
  • Deny

   Deny » Zirgam.lv Krietni vien lietderīgāk būtu veidot rakstu par zirgaudzētāju iespējām pieteikties finansējuma saņemšanai kādā no ES fondu programmām. Ticiet man, abonentu būtu krietni vairāk, jo šī ir svarīga informācija zirdziniekiem, kuri plāno attīstīties. Tas jau tikai ieteikums, bet kaut ko tādu lasīt un apspriest būtu auglīgāk, nekā prastas ķengas:)

   10. februāris, 2016 @ 15.00
  • Ilze

   Ilze » Zirgam.lv Manuprāt, ļoti labi un pareizi, ka rakstāt par problēmu situācijām. Tomēr šajā rakstā vienas puses viedoklis dominē. Mūsu vetārsti Laizāns un Tolpežņikovs abi ir ļoti cienījami profesionāļi, - kāpēc rakstā tikai viena viedoklis? Taisnīgi būtu, ja šim rakstam sekotu turpinājums - ar Tolpežņikova stāstu; no raksta nojaušams, ka viņš kādu laiku ir bijis Arhimēda vetārsts. Ja turpinājuma nav, tad šo rakstu īsti par žurnālrakstu saukt nevar.

   11. februāris, 2016 @ 14.33
 • Esila

  Esila Sanāk tā, ka visi pārdevēji ir sliktie un nu ir jāuzmanās.. Iepriekš par saviem pārdodamiem zirgiem izstāstīju visu, bija kas uzticējās, bija kas paņēma vetu, lai uztaisa pirmspirkšanas pārbaudi(vetčeku), neapvainojos par to, ka vēl vets atbrauc pārbaudīt, jo tas ir tikai normāli, protams stresiņš bija, jo pilnas pārbaudes saviem zirgiem neveicu, mazums atklātos kas tāds ko pati nezinātu.. Tad nu secinu, ka tiklīdz manā sētā iebrauks pircējs noprasīšu vai vets līdzi, citādi netirgošu zirgus, ka vēl beigās kāds no maniem zirgiem nav iesmērēts un mani neizķengā pa puspasauli, jo kā jau visi zin - Latvija ir maza, visi viens otru puslīdz zin, nu vismaz zirdzinieku aprindās.. Tāds ir tikai mans secinājums.. Lai visiem veicas un sirdsapziņas tīras gan piekrāptajiem, gan nepiekrāptajiem pircējiem, gan visiem pārdevējiem.. ;)

  10. februāris, 2016 @ 15.23
  • FB_1725289446

   Sigita » Esila Paldies Dievam tā tomēr nav, ka visi slikti. Es varētu uzskaitīt virkni godīgprātīgu pārdevēju un audzētāju, ar kuriem ir nācies iepazīties gadu gaitā, bet baidos, ka kāds, kas sevi neieraudzīs viņu sarakstā, atkal sāks brēkt, tā kā labāk atturēšos. Bet vienu gan gribas atzīmēt - absolūti lielākā kļūda no pārdevēja puses ir sākt bļaut pa visu internetu, kādi tie pircēji visi maitas, idioti un kauna viņiem nemaz nav, un kādēļ gan nenocirpt aitu, ja tāda skrien pa ceļu pretim. Protams, ja tāds pārdevējs vēl grib darboties šajā biznesā un kaut ko pārdot :) Pat ja jums ir gadījies uzrauties uz pircēju-čakarētāju, kādi arī eksistē, nenoliedzami, savas reputācijas un labā tēla saglabāšanai labāk neaizrauties ar pircēju ķengāšanu. Pretējā gadījumā pašlaik jūs varat rēķināties, ka katrs nākamais pircējs ieradīsies pie jums ar apriori nostāju: "Pārdevējam ticēt nevar, viņš to vien grib, kā mani apčakarēt, iesmērēt kaut ko, nokāst pēc iespējas vairāk naudas, noteikti neatklās visu patiesību". Jums to vajag? Ja nē, tad iesaku stipri padomāt pirms sist pie krūtīm un mētāties skaļiem vārdiem, jo pat anonīmus nikus mūsu mazajā interneta vidē var "atkost" :)

   10. februāris, 2016 @ 16.28
  • Esila

   Esila » Esila Tur jau tā lieta, tāpēc nenostājos ne vienā, ne otrā pusē, bet saprast varu abas, jo esmu bijusi gan pircēja lomā gan pārdevēja, bet es kā pircējs, paļaujoties tikai uz sevi arī atbildu par to ko nopirku.. Jā, varbūt otrreiz nepirktu tādu zirgu, kādu nopirku un tagad tas man nedaudz sagādā problēmas, bet par to nevainoju pircēju, zināju, ka agrāk konkrētajam zirgam ir bijušas uzvedības problēmas, bet pirkšanas brīdī tādu nebija, protams atvedot mājās arī neilgu laiku no rakstura problēmām nebija ne miņas, bet te pēkšņi vienā dienā sāka izlīst, un pirkšanas dienā pārdevējs neko sliktu neteica. Faktu, ka senāk bijušas problēmas zināju, tad nu visai līdzīgi, raksturs zirgiem tāpat kā cilvēkiem reti kad mainās vai nemainās vispār, un tas tomēr ir jāņem vērā, tāpat, ja man starpcitu pateiktu par vecu kaut nenozīmīgu traumu.. ;) Protams vēl viens gadījums iz dzīves, kad pirku zirgu ir ļoti pozitīvs..;)

   10. februāris, 2016 @ 22.08
 • Ance

  Ance Šeit jau neiet runa par godīgiem pārdevējiem. Bet mēs zinām, ka ir pie mums godīgāki, mazāk godīgi un negodīgi pārdevēji. Protams katrs grib nopelnīt, un zinu ka nav zirgu pārdevējiem zelta dzīve. Bet goadaprāts...., kaut kādās robežās...., tam taču būtu jābūt. Protams arī audzētāji mēdz kaut ko pieslēpt un līdz galam nepateikt. Bet šie pārpircēji, kas par lētām naudiņām sapērk zirgus, un tad pārdod kā super labos. Protams, ja tur ir ieguldīts darbs viņi tiek sakopti, trenēti, nav jau runas... Štrunts vēl par uzvedības problēmām ar tām var tikt galā. Bet slimi..... par lielu naudu iesmērēti pircējam.... kauns! Par šādiem gadījumiem ir jārunā un jāsauc lietas īstajos vārdos. Paldies tiem kas uzdrīkstas. Ko tad, mēs rakstīsim un lasīsim rakstiņus tikai par labajām lietām. Neapšaubāmi tas ir vajadzīgs, bet iebāzt galvu simitīs kā strausiem un izlikties ka pie mums viss labi - tas arī nav pareizais risinājums. Ir jārunā, lai līdzīgi gadījumi būtu mazāk.

  10. februāris, 2016 @ 15.58
 • Deny

  Deny Pieliešu eļļu ugunij... Civillikuma 1620.p. dod iespēju Laurai prasīt no Lindas -līguma atcelšanu vai cenas samazinājumu. Līguma atcelšanu (kas nozīmē- atgriezt zirgu un prasība ceļama 6.mē., laikā no līguma noslēgšanas dienas) vai cenas samazinājumu (prasība ceļama 1 gada laikā no līuma noslēgšanas). Neatceros datumus, slinkums meklēt (vai nav noilgums, resp. 6 mēn.), bet jebkurā gadījumā, līgumu atcelt Laura nevēlas, jo vēlas paturēt slimo zirgu. Tātad atliek cenas samazinājums: un te nu būs pierādīšanas vaina tiesā, jo no vienas puses CL 1063. panta 5.p. nosaka, ka atsavinātājs nenes atbildības pienākumu, ja ar līgumu tas noteikts (precīzu tekstu sk.likumā), bet ja var pierādīt ļaunu nolūku, tad tomēr nes atbildību. Lauaras un Lindas līgumā, cik saprotu, atsavinātājs (Linda) no šī atbildības pienākuma atteicies un Laura parakstīja. Atliek pierādīt ļaunu nolūku. Taču, saskaņā ar CL 1613.p. Atsavinātājs neatbild [...] , ne arī par tādiem trūkumiem, kas ieguvējam bijuši zināmi vai vismaz piegriežot visparastāko uzmanību, nevarētu palikt viņam apslēpti. UN, secinām, ka gadījumā, ja Linda Laurai kaut ar vienaldzīgu sejas izteiksmi it kā starp citu pieminējusi špatu, viņa atbildību no sevis jau noņēmusi. Ja ir tā, kā saka Laura un ja tā ir patiesība un viņa vārdu špats pirms pirkuma nav dzirdējusi, tad ir labas izredzes. Kamēr tiesa nepajautās, kāpēc netika aplūkoti rengeni? Šeit jāņem vērā, ka tiesai būs vienalga cik zinoša vai nezinoša zirgu veselībā ir Laura, diemžēl. Vārdu sakot- uzvarēs tas, kuram labāks advokāts:)))) Bet, ja lieta aizies līdz tiesai, es noteikti ieradīšos paskatīties:) Varētu būt jautrs process:)

  10. februāris, 2016 @ 16.16
 • Arhimeda draudzene

  Arhimeda draudzene Linda Arāja Arhimedu nopirka 2014.gada martā par 1000euro. Labs biznesiņš – par slimu zirgu pēc gada paprasa jau 4000euro.

  10. februāris, 2016 @ 16.20
 • Pokemon

  Pokemon Baidos ka Laurai šajā gadījumā izredzes mazas- jo ja ir bijuši rentgeni- tad tā ir viņas pašas vaina, ka rentgenus neapskatija! Ļaunu nolūku būs ļoti grūti pierādīt!

  10. februāris, 2016 @ 16.21
 • Anna

  Anna Man atkal nav īsti skaidrs, kāpēc zirgs tiek uzskatīts par tik norakstāmu un turklāt nākamos 18 gadus. Špats var norisināties dažādos veidos, kā jau iepriekš minēts - tas ir konstatēts ļoti daudziem zirgiem, no kuriem liela daļa startē sacensībās. Pati esmu startējusi ar zirgu, kam bija špats, kas izpaudās gan klīniski, gan bija redzams rentgenos. Pēc ārstēšanas (kas tolaik nebija tiek vienkārša kā tagad, jo bija jābrauc uz Tartu) nākamajā sezonā ar šo pašu zirgu startēju 120cm, kā arī viņš piedalījās Eiropas čempionātā pieccīņā Rīgā un bija rezultatīvākais zirgs šajās sacensībās (tur bija jālec 4 maršruti ar dažādiem jātniekiem + kvalifikācija) - ar to es gribu pateikt, ka lai nu ar ko, bet ar svešu pieccīņnieku gan zirgs varētu vienkārši neko nelekt, ja kaut kas sāpētu (pieņemot, ka, piemēram, no manis ir paniski bail un tad lec par spīti sāpēm). Tas ir tikai viens no piemēriem. Zirgi ar špatu, īpaši ja tiek atrasts veids, kā to regulēt, ir lietojami. Arī, kad process beidzas (izveidojas locītavas ankiloze), zirgs ir lietojams kā vesels. Ok, par zirgu ir pārmaksāts, bet nu kur te tā traģēdija, īsti nesaskatu. L.Arājai viņu bija jāiemidzina, lai pārtrauktu šīs ciešanas vai kas viņai īsti bija jādara, pircējaprāt? No zirga viedokļa (par kuru te tā traki uztraucās) vispār ideālais scenārijs - dievinošs saimnieks, ārstē, baro un nekas nav jādara.

  10. februāris, 2016 @ 16.55
 • Ance

  Ance Jā, zirgs ar špatu - diezgan bieži sastopams - un ir jājams, bet tas atkarīgs no slimības intensitātes. Bet Lindai tas bija jāpasaka pircējai un jāpārdod zirgs par adekvātu cenu..... Neko sev biznesiņš, nopirka pa 1000 (adekvāti), tad kādēļ jāiesmērē citam pa 4000. Kad pati pirka, tad gan zināja kāpēc tik lēta cena. Neesmu gan bieži dzirdējusi ka zirgam kam ir hroniskas vainas, pēc gada vai diviem cena palielinās četrkārši (jo senāka vaina jo vērtīgāka tā?).

  10. februāris, 2016 @ 17.36
 • A.Feldmane

  A.Feldmane Viena lieta, ka 4000 € ir pilnīgi nereāla summa par vienkāršu hobijzirgu- acīmredzot meitenei bagāti vecāki, ja var tā acu nepamirkšķinot noskaitīt, neiedziļinoties pērkamājā precē. Tur tak varēja atļauties ne tikai fleksijas un rentgenus, bet arī konsultācijas kaimiņvalstīs. Otra lieta- špats jau nu nav tik melna kaite, kā to te mālē. Latvijā ļoti daudziem zirgiem tas ir, lielākai daļai drošvien tā arī nekad neatklāts, jo tad, kad process beidzas (Anna augstāk jau rakstīja), zirgs ir lietojams kā vesels un tam ir vēlamas kustības, nevis liedzamas. Manai ķēvei, ko iegādājos pirms 16 gadiem divu gadu vecu, arī rentgenos vēlāk atradām špatu. Jā, bija kaut kādas sīkas epizodes ar klibošanu, kad bija jauna (3-4 gadi), bet esam piedalījušās gan sacensībās, gan vienkārši skrējušas pa laukiem, mežiem, pļavām gadu no gada. Vesela, spēcīga ķēve. Nekas neliecina, ka viņai ir saaugušas lecamās locītavas. Nupat jau meičai 18. ziema un iet pa aploku kā torpēda. Daudzi netic, ka viņai ir 18, nevis 8.

  10. februāris, 2016 @ 18.24
 • Laura

  Laura Anna, tieši tāpēc, ka konkrēti šim zirgam viņa artrīts REĀLI DARA SĀPES, ko novēro profesionāli veterinārārsti. Fakts, ka viņš iepriekš nav pretojies iet slodzē ir tukšs... par sāpēm runā kājas nepārtrauktā vicināšana ar ausu pieglaušanu un pūtināšana- tieši tās slimākās. Šis zirgs, ja cilvēkam ir kaut drusku vairāk attieksmes , kā pret nedzīvu inventāru, nekad neleks augstāk par 60. Šis nav gadījums vieglā formā, bet situācija, kas prasa ļoti rūpīgi aprēķinātu slodzi, barības piedevas u.c u.c u.c Tur arī ir traģēdija, ka pārdevējs neuzskata par vajadzīgu (jo ja nav galīgs nezinis pats- taču labi noprata zirga veselības stāvokli) informēt par to pircēju

  10. februāris, 2016 @ 18.27
 • Anda

  Anda Pircēja pati pelna labu naudu, par to var neuztraukties :D Bet viņas īstā problēma un mūsu visu citu, kam tieši tā, nav rentgenaparāts acīs, ir jārēķinās , ka , iespējams, tiksim krāpti, maldināti, līdz galam neinformēti, ka dzīvas radības pārdodot, var izrīkoties tikpat nekrietni, cik pārdodot parastu dzelzi , vai veļas mašīnu. Šeit ir runa par pircējas emocionālo zaudējumu .Un ir sarūgtinājums zināt, ka ir tādas Drostalas, kur, pat, ja pārdevēja būtu teikusi, kas par vainu, labi saprasdama, ka pircējs nezin, kas tas ir, neturēja par vajadzīgu izstāstīt, tieši kā Laura raksta. Veiksmi Laura!

  10. februāris, 2016 @ 19.00
 • zAgnese

  zAgnese Man komentārs par rakstu. Ļoti kaitina tautasdziesmu terminoloģija - tie bērīšī, rikšotāji, rumaki, kumeliņi. Uzskatu, ka zirgam.lv publika nav tā, kurai šādus jālieto. Un es ļoti ceru, ka aiz šīs visas veļas mazgāšanas citi potenciālie zirgu pircēji sapratīs galveno domu - zirga pirkšana nav tas pats, kas nopirkt tosteri. Obligāti jāņem līdzi zinoši cilvēki, jātaisa vetpārbaude un jāpalūdz, lai kāds kompetentāks cilvēks ieskatās ciltsrakstos. Savukārt, ja tas ir emocionāls pirkums, jo iemīlējās zirdziņā, tad pēc tam nevajaga citus vainot par savu iemīlēšanos.

  10. februāris, 2016 @ 22.38
  • Irbe

   Irbe » zAgnese 100% parakstos.

   10. februāris, 2016 @ 23.09
  • Dana

   Dana » zAgnese Vai bērs zirgs nav zirga krāsa, no tā arī bēris vai bērītis.Ja to nezinat, tad nav ko tukši pļāpāt, kas kam der.

   11. februāris, 2016 @ 7.42
  • zAgnese

   zAgnese » zAgnese Paldies, es noteikti zinu, kas ir bērs zirgs un bērītis. Bet tādā gadījumā raksts bija TIKAI par bēru jeb bērīšu zirgu "iesmērēšanu", Es uzskatu, ka šāda terminoloģija nav paredzēta specializētiem rakstos par zirgiem.

   11. februāris, 2016 @ 8.29
 • Dana

  Dana Atkal auzas,paskaties bildē–Arhimeds ir bērs zirgs!

  11. februāris, 2016 @ 9.10
  • Skaida

   Skaida » Dana Piedāvāju alternatīvu paskaidrojumu - zirdziniekiem paredzētā rakstā izmantot sentimentālus terminus kā "bērītis" (rumaks, kumeliņš, utt.) ir tieši tāds pats stils kā juristiem paredzētā rakstā par krimināllikumu izmantot tādus jēdzienus kā "ģeģis", "negantnieks", "burlaks".

   11. februāris, 2016 @ 9.24
  • zAgnese

   zAgnese » Dana Jā, paldies Skaida, man kā juristei patika salīdzinājums. Ļoti precīzs. :) Vispār jau zem raksta ir norādīts, ka zirgam.lv priecāsies par ieteikumiem. Nākamreiz nerakstīšu ieteikumus, ja tas ir sīkums. Nedomāju, ka slikti ārzemju preses piemēri ir kaut kas, kam sekot. Specializēti raksti tomēr prasa korektu terminoloģiju. Un paldies Dana, es redzu, ka Arhimeds ir bērs, bet raksts esot par situāciju zirgu tirgū nevis tieši par Arhimedu, kas ir tikai viens no piemēriem.

   11. februāris, 2016 @ 13.50
 • admin

  Zirgam.lv Zirgamprāt, šī noteikti nav lielākā sāpe! Auditorijā ir gan specifiski zirdzinieki, gan hobijnieki, gan tādi sekotāji, kas pie sava zirga aizbrauc varbūt knapi 1 x mēnesī. Visiem labi nekad nebūs :) Ja vēl palasa ārzemju presi, tur var pat atrast, ka vārda "horse" vietā lieto "your mustang", lai gan raksts nav par savvaļas zirgiem - mustangiem.

  11. februāris, 2016 @ 9.29
  • AMATIERIS

   AMATIERIS » Zirgam.lv Nu jau atkal cepas par sīkumiem.Varbūt visiem tiem ,kas plāno iegādāties kādu dzīvu radību-vai tas zirgs,suns vai cits dzīvnieks, vajadzētu padomāt,vai varat viņam veltīt KATRU DIENU VISMAZ 2 STUNDAS neapgrūtinot ne savu ne ģimenes dzīvi.Ja nē,tad labāk nepērciet.Bet ja runa ir tikai par zirgiem,tad ideāli vesalu zirgu nemaz nav-ja veiktu pierakstus no piedzimšanas līdz pārdošanai būtu ko palasīt. Tīri cilvēcīgi Lauras žēl-bet kur tev bija galva ,ka pirki hobijnieku par 4000 bez padoma no speciālistiem un pie tam vēl budjonovieti-ja veselība uzlabosies tad bez profesionālas jāšanas parādīsies arī problēmas uzvedībā.

   11. februāris, 2016 @ 10.35
 • zirgu kāvējs Vaceks

  zirgu kāvējs Vaceks mīlīši... nu ko te vairs cepties, kaa saka, ledus ir sakustējies..., visu cieņu Laurai, pietiek iegūgļot pāris atslēgvārdus pat nepārzinot šīs perepētijas, un ne tikai hobijnieks, pat potenciāls kārotājs-profesionālnieks atdzisīs, lai tas būtu kaut grūsns tīrasiņu garspalvainais pundurponijs no no karaļa Edvarda staļļiem... p.s. pēc principa, dubults naplīst, par tiesas darbiem ar atbilstošu publiciāti arī der padomāt - tautai savi varoņi-letiņu biznesmeņi jāzin (vaigā un šķērsgriezumā, akurāt!).

  11. februāris, 2016 @ 12.10
  • ES

   ES » zirgu kāvējs Vaceks Like!

   16. februāris, 2016 @ 12.39
 • Daila

  Daila hhahaaa...tiesa bus...Arajas kundze no Iecavas pastav uz tiesiskumu(nopietni), es tik taa pie sevis domaaju...ka bus varen jautrs process nemot vera konkreto pirceeju. Visa smucele naks gaisma..ajaj ku janciigi

  11. februāris, 2016 @ 14.16
  • Deny

   Deny » Daila Visu cieņu! Noņemu cepuri Arājas kundzes priekšā! Man patīk gudri un stipri cilvēki. Tikai es pagaidītu, lai prasību ceļ Laura, jo tad lieta būs piekritīga tiesai pēc atbildētājas (Arājas kundzes) dzīvesvietas;)

   11. februāris, 2016 @ 16.21
  • zirgu kāvējs Vaceks

   zirgu kāvējs Vaceks » Daila nu ja, sabrauks korespodenti un atvedīs pelnito godu un slavu ne tikai Arājkundzei, bet arī pagastam un pat visam novadam !!! tas ir viens ļoti pareizs gājiens, būtu !

   11. februāris, 2016 @ 16.44
  • Lelde

   Lelde » Daila Laurai, iespējams, drosme tikai priekš lētiem avīžrakstiem nevis tiesiska procesa.

   11. februāris, 2016 @ 16.46
  • zirgu kāvējs Vaceks

   zirgu kāvējs Vaceks » Daila bet, tikpat labi, Laurai, arī tikai iespējams, lai neteiktu ne lēts, tad kompetenc advokāts ir padomos jau... to mēs nsinām, to labāk pašai Laurai domāt, ne mumsīm, viņas vietā spriest, kā tādiem lētiem pajoliņiem, kauns pat sametaas no sevīm ;)

   11. februāris, 2016 @ 17.00
 • Daila

  Daila Diez par ko tad cels Arajas kundze....visdrizak par cienas un goda aizskarsanu, jo tak ne jau nekompetence vai slimiba, bet kraapeleeshana ir tikumins. Liks prokuroram analizet FB komentarus internetaa, es vairs kaajaas neturos ;DDDD ar zirgu un jatnieci viss bus lieliski nav saubu, bet rekur perle- Slimu zirgu es dāvāju, par četriem tūkstošiem Kāpēc manim – tādai labai, tagad met ar akmeņiem. V.M.

  11. februāris, 2016 @ 16.36
  • Deny

   Deny » Daila Prokurors civiltiesiskā strīdā? Kā tad!!!

   11. februāris, 2016 @ 16.49
  • zirgu kāvējs Vaceks

   zirgu kāvējs Vaceks » Daila Deny, jūtos pagodināts ar tik juridiski izglītotu vīru vienā disputā atrasties..., Jums taisnība, spīdekli, Jūs... Nevar tas prokurors tā, kā Jūs sakāt, civiltiesiskā strīdā... ! Taču, varbūt, atkal mēs citu vietā minam, ir nianses, ko tikpat varbūt zin tikai Laura, ka šis strīds netop gluži tikai civiltiesiskis... ar minējumiem kā kā ar bitēm un sievietēm, var auzās iebraukt ātri...

   11. februāris, 2016 @ 17.09
  • Deny

   Deny » Daila Vacek, Jums taisnība, mums katram ir kaut kas, ko zinām tikai mēs paši, noteikti, arī Laurai. Lieta būs interesanta, ja būs, protams. Reizēm tā vien liekas, ka vajadzētu tiem, kuri plāno iegādāties zirgu vai nodarboties ar to audzēšanu un tirgošanu, uzlikt par pienākumu iziet zirgkopības kursus un kaut kādu pamatapmācību civiltiesībās. Tad šāda pārpratumu būtu mazāk. Galu galā, pirms patstāvīgi vadīt automašīnu, persona iziet gan apmācību, gan noskaidro, kur jālej tosols, kur logu šķidrums, kur degviela, kā nomainīt riepu u.tml.

   11. februāris, 2016 @ 17.54
  • zirgu kāvējs Vaceks

   zirgu kāvējs Vaceks » Daila Deny, prātīgi vārdi, nenoliedzami atkal, taču ir viena nianse, tiesību esamība nenodrošina tam patstāvīgajam vadītājam garantiju nenopirkt defektētu auto, tāpat kā, pieņemsim, sertificētam zirgmīlim zirgu... ...par ko daļā arī ir šis stāsts un citos aspektos, precīzi, visdrīzāk, arī tā tiesisks turpinājums...

   11. februāris, 2016 @ 18.34
 • Bamslis

  Bamslis Tās versijas par to ko kurš teica/neteica tagad ir pupu mizu vērtībā. Cik sapratu tad līgums bija noslēgts. Vai tad līgumā nefiksē zirga stāvokli?

  11. februāris, 2016 @ 23.14
  • zirgu kāvējs Vaceks

   zirgu kāvējs Vaceks » Bamslis arī, cik saprotu (tas tiešām nav daudz...), ne tikai bija.., līgums ir noslēgts un ir spēkā joprojām, kas attiecas uz pupu mizām un to vērtību, tāda visam teiktajam/neteiktajam tiktiešām ir, bet tā, kā jau minēju, ir LR likumdošanas kompetence.

   12. februāris, 2016 @ 8.47
 • zirgu kāvējs Vaceks

  zirgu kāvējs Vaceks P.S. ļoti nopriecājos, ka šis ir viens no retajiem virtuālām sarunām, kas citkārt, tik ierasti npārtop rupjībās, taču nē, viss mans prieks ir vējā, jo pamalē ar savu negāciju parādijās meititis, kurš sevi dēvē par Frendlī... viedi ļaudis saka, ka rupjš cilvēks paliek brīdī, kad viņam nav vairs citu argumentu... :(

  12. februāris, 2016 @ 12.37
 • Jānis

  Jānis Lasu, domāju un nesaprotu! Piekrītu, ka ir godīgāki un ne tik godīgi pārdevēji, tāpat ne visi pircēji ir tik balti un pūkaini. Un tā tas ir jebkurā nozarē un sfērā. Uzskatu sevi par pilnīgu iesācēju un amatieri zirgu lietās, tomēr mani pilnīgā neizpratnē iedzen situācija, kur pērkot zirgu hobijam, retām izjādēm, vienkāršai būšanai kopā ar sev mīļo dzīvnieku tiek tērēti 4000eur... Ir pilna Latvija ar skaistiem, veseliem, lēnprātīgiem, mīļiem un uz cilvēku vērstiem zirgiem, kurus var iegādāties cenās no 300-1000. Regulāri darbojoties, praktiski jebkurš vesels zirgs leks 1m līdz 1,2m, ies pirmās shēmas, brauks ratos utt., utjp. Tā vien liekas, ka daudziem no mums ir svarīgākas savas ambīcijas, piemēram mērīšanās ar zirgu un aprīkojuma cenām un firmas zīmēm, bet tiek aizmirsts pats galvenais, kādam mērķim katrs no mums iegādājas zirgu? Ir gan viena lieta ko saprotu, ja zirgs ir iepazīts un iemīļots(radusies emocionāla saikne), tad vairs ne iegādes cena, ne zirga veselība, ne izskats nebūs svarīgi, bet tad gan arī šādam rakstam un šai diskusijai te nevajadzētu parādīties.

  12. februāris, 2016 @ 15.53
  • zuze

   zuze » Jānis es atkal lasu un domāju un nesaprotu,vai tiešām Jānis domā ka kvalitatīvu un veselu zirgu var izaudzēt,iejāt un pārdot pa tiem 300-1000???nevajag ņirgāties,Jūs domājiet ka pa tādu summu realizējot dzīvnieku zirgadzētājam ir stimuls vēl audzēt Jums zirgus,iedziļināties selekcija,atlasē,apbēdināšu,zirgs neizaug sētsmalē tāpat vien...to var teikt cilvēks kurš nevienu zirgu nav izadzējis.Gribu redzēt kaut vienu zirgu nopirktu pa 300 un lecošu 1.20...

   12. februāris, 2016 @ 16.31
  • Jānis

   Jānis » Jānis Es arī neesmu redzējis izaudzētu, sagatavotu zirgu pa 1000eur un to arī neesmu apgalvojis. Esmu strādājis zirgaudzētavā Vācijā, bet neuzskatu sevi par ļoti zinošu zirgu audzēšanā, vēl tikai mācos un apgūstu. Tāpat nedomāju par kādu ņirgāties un piedodiet audzētāji, ja kādu no jums aizskāru. Mēģināšu paskaidrot, ko iepriekš domāju. Uzskatu, ka par šādu naudu var nopirkt pirmā gada kumeļu un izaudzēt atbilstoši savām vajadzībām, prasmēm utt. Pašam būs prieks par paveikto un zināsiet, kur nauda iztērēta. Un tad pēc gadiem 5-6 arī leksiet savu metriņu. Ja nu kādam gribās pirkt sportam gatavu zirgu, tad nu jārēķinās, ka neizdosies izvairīties no šādām situācijām. Man gan ir tik pat skaidrs, ka sportam sagatavots zirgs maksā krietni vairāk kā šie nelaimīgie 4000eur. Šī gan ir jau cita tēma.

   12. februāris, 2016 @ 17.23
  • Irbe

   Irbe » Jānis Hobijnieki gan parasti vēlas gatavu zirgu, ar kuru to metriņu lekt, un lielākajā tiesā gadījumu ne grib, ne spēj, ne drīkst uzņemties gadnieka audzināšanu.

   12. februāris, 2016 @ 17.55
  • Deny

   Deny » Jānis Piekrītu, var nopirkt hobijzirgu zem 1000 eiro. Nopirku tādu saviem bērniem, ar vecāko iet mačos, bet maziņo auklē uz savas muguras kā jēlu olu un klausa bez ierunām, raksturs labs, vizuāli arī ļoti glīts. Sievai atradu kumeļu par svietmaizi, laba izcelšanās, labs raksturs, tagad jau 4gadniece. Kundze pāris gadus darbojās ar viņu no zemes, pēc NH metodēm, pirms gada uzlika seglus un brīnumainā kārtā, zirgs tos akceptēja, pagaidām viss notiek bez pārsteigumiem un zirgs ir pilnīgi adekvāts. Lekt gan tik jaunai neliek, bet ar laiku, kas zin, varbūt startēs arī mačos. Tā ka var atrast labu zirgu un var izaudzināt labu zirgu. Viss atkarīgs no tā vai cilvēks izbauda procesu vai grib uzreiz un tagad kaut kādu sevis iedomātu rezultātu. Dzīve ir process, rezultāts visiem tāpat būs viens.

   12. februāris, 2016 @ 18.17
 • kristine

  kristine Cik es zinu,Laura piekrita šim rakstam,jo ar Lindu normāla savstarpēja komunikācija pēc naudas sañemšanas (neparasti gan)par problēmu vairs nesanāca. Kad Laura lūdza Arāju iesaistīties objektīvā zirga stāvokła pārbaudē,sañēma konkrētu atteikumu,jo pārdevēja centās novelt vainu par zirga kāju uz pašu pircēju,bażoties par jaunās novietnes apstākłu nezpiemērotību un cenšoties ieskaidrot,ka tur gūta svaiga trauma. Jāpebilst,šīs bažas LLU pārbaudēs pie Dr.Laizāna neapstiprinājās. esmu bijusi šai situācijai klāt,łoti labi zinu lietas patieso notikumu gaitu.Lauras mērkis bija nevis sacelt brēku zirdzinieku "komūnā" ,bet pašai esot visīstākajai hobija jātniecei,izejot cauri šim murgam,radās pārliecība,ka līdzīgus hobija jātniekus,kas nav zirga anatomijas spečuki,vajag pasargāt no līdzīgas situācijas. Parādīt,ka izvēloties sev zirgu,nevajag rīkoties kā labticīgam pircējam,bet rēkināties,ka zirgu tirgonis apčakarēs,ja radīsies iespēja,kaut vai paša mułkības pēc. Vienīgais iemesls ,kāpēc Laura sākotnēji klusēja publiski,bija laika trūkums un nevēlēšanās saasināt jau tā sāpīgu situāciju. sākotnēji, konsultējoties ar zināmiem zirgaudzētājiem un veterinārārstiem gan šeit,gan ārpus LV par to,kā palīdzēt pašam zirgam,kad kłuva skaidrs,ka pārdevēja,sastādot savu viltīgo līgumu,bija labi paredzējusi notikumu gaitu. Tikai tā paša iemesla dēł,lieta neaizgāja līdz tiesai. Tagad gan ir kłuvis skaidrs,ka ne tikai draudzīga,bet arī tiesiski atzīta apkārtējo brīdinājuma dēł,bez tā tomēr neiztikt. Žēl protams,ka citai zirgaudzētavu prestižs LV tiek sašmucētas šāda negodīga darījuma dēł,bet nevaru nepiekrist,tautai savi varoñi jāzin,ne naida kurināšanas,bet tālākas drošības labā. veiksmi un skataties,kur pērkat savus zirgus.

  12. februāris, 2016 @ 17.28
 • Donny

  Donny Man neizdodas izaudzēt 1 gada kumeļu par 300 EUR, jo tas bebis 11 mēnešus ir ķēvei vēderā + 6 mēnešus vēl dzīvojas ar mammu. Un abi kāķēve tā vaislas ērzelis 15 mēnešu garumā nozīmē izmaksas. Un tajā pašā Vācijā vidējās kumeļu izsoļu cenas ir 4- 8 tūkstoši EUR. Un ja vēl tas zirgaudzētājs gribētu būt godīgs pret valsti un nomaksāt nodokļus, tad kā gan to izdarīt? Bet kā man nesen teica - kur aitas tur cirpēji.

  12. februāris, 2016 @ 17.32
  • Jānis

   Jānis » Donny Latvijā zirgaudzēšana nav bizness, bet gan dārgs hobijs. Cenas ir tādas, kāda ir pirktspēja. Pārdodot kumeļu var tikai daļēji nosegt izmaksas, pilnībā saprotu audzētāju sāpi un vēlmi pēc iespējas vairāk atgūt ieguldīto(šeit nerunāju par konkrēto gadijumu, bet situāciju vispār). Tomēr ar 100% pārliecību apgalvoju, ka tirgū (kāds nu tas mums Latvijā ir) var atrast kumeļus gan pa 300, gan 500, gan 800 eur.

   12. februāris, 2016 @ 17.56
  • zirgu kāvējs Vaceks

   zirgu kāvējs Vaceks » Donny tā ir, Laura spējīga samaksāt par zirgu 4000,- , arābu šeiha brālēns Azizs, tāpat kā teksasietis Džordžs, ir spējīgi par brūnaci-klumpaču 400.000 ,- , noskaitīt, bet ne par to ir stāsts..., arī tas kleperēns Miķelis par 800eur/gab kādam ir vesela bagātība... un šis Lauras precedents kalpos vienādi visiem, nu labi, varbūt Azizs ar Džordžu ir citi instrumenti... ;)

   12. februāris, 2016 @ 22.31
 • Rita

  Rita Par labiem zirgiem ar zemam cenam piekritu,man pašai ir šads cenu stasts.Nopirku divgadnieku par 300 eiro,kuram bija vizuala kaju problema,par kuru pastastija pardevejs,sobrid ir izaudzis superigs,uzticams un loti adeklvats zirgs,iejats,pilda visas komandas,lec metru ar kapeikam utt.,savukart citu zirgu pirku krietni dargak,pardevejs apgalvoja ka zirgam viss kartiba,vizina,bernus,iet treninosckatru dienu,BET jau pirmaja nedela atklajas zirgam hroniskas kolikas,klibums 3 kajas pie mazakas slodzes aploka,protams sobrid zirgs ir izarstets cik nu tas bija iespejams un dzivo pilnvertigu aploka zirga dzivi bez jebkadas slodzes... ar to gribeju pateikt,ka cena nav noteicosa-labs zirgs vai slikts zirgs..diemzel..

  12. februāris, 2016 @ 22.11
  • zuze

   zuze » Rita tās zemas cenas ir izmisuma,bezizejas vai tiešām redzamas traumas vai neredzams rezultāts,bet nevajag pieņemt par normu ka labs,vesels,darbaspējīgs zirgs maksā 300 eiro..nekādā ziņā neatbalstu Arājas kundzi,tāds zirgs tiešām maksā 300-1000...

   12. februāris, 2016 @ 23.06
 • admin

  Zirgam.lv Ja atmina neviļ, tad pirms kāda laika kaut kur redzējām aprēķinus, kas veikti par zirga pašizmaksu (!) katrā tā dzīves gadā. Varbūt kāds atceras? Būtu interesanti to papildināt un publicēt.

  13. februāris, 2016 @ 9.17
 • FB_1845746699

  Evita Baradovska Nesaprotu, kapēc ir tieksme apgalvot, ka zirgam ar špatu, vai kādu citu kaiti ir jābūt lētam? Totālas muļķības! Zinu desmitiem gadījumu, kad zirgi pārdoti par krietni lielāku summu, kā 4000 eiro, un viņiem ir bijis špats, čipi, novikulārais sindroms, uzvedības traucējumi utt un tjpr. Ja pircējs ir gribējis rentgenus, tad tie taisīti, ja nē, tā ir pircēja nevis pārdevēja atbildība. Pie kam, arī rentgenos ne vienmēr visu var redzēt. Zinu gadījumu, kad zirgs tika pārdots par 4x lielāku summu ar visiem izmeklējumiem un vet čeku. Pēc 3 mēnešiem Somijas klīnikā ārstējot citu kaiti, tika atrasta veca trauma, kura liedza zirgam turpināt iesākto sporta karjeru. Domājot par konkrēto gadījumu, visticamāk ne jau špats ir īstā problēma, kapēc meitene atteicās no zirga, bet gan zirga uzvedības problēmas, kad nesagaidam no zirga to, ko esam ieplānojuši meklējam cēloņus nevis sevī, bet gan kaut kur ārpusē.

  13. februāris, 2016 @ 9.54
  • zirgu kāvējs Vaceks

   zirgu kāvējs Vaceks » Evita Baradovska zini desmitiem gadijumu..., bet citi desmiti, arī kuri raksta šeit, savukārt nezin..., vai patiesībā muļķīgi nav, kas attiecas uz brīvi pieejamiem faktiem, apgalvot to, ko "zini" tikai tu... ? :D

   13. februāris, 2016 @ 10.44
  • FB_1845746699

   Evita Baradovska » Evita Baradovska muļķis ir tas, kurš pērk zirgu netaisot veselības pārbaudi. Es arī, godīgi! Tieši tā "iepirkos". Ko man vainot? Pārdevēju vai tomēr savu muļķību? Špats zināmā stadijā nav traucēklis veidot veiksmīgu sporta zirga karjeru, http://www.equisport.pt/en/noticias/alexander-belekhov-the-rolex-one-to-watch-for-september šim zirgam ir špats

   13. februāris, 2016 @ 11.00
  • zirgu kāvējs Vaceks

   zirgu kāvējs Vaceks » Evita Baradovska iepriekšējā komentārā vainoji cenu, tagad pircēju, lai būtu-nav iebildumu, taču šī diskusija, galvenokārt ir par pārdevēja goda prātu.., gribētos viedokli par tēmu :)

   13. februāris, 2016 @ 11.16
  • FB_1845746699

   Evita Baradovska » Evita Baradovska Ko tad pārdevējam bija darīt, uzbrukt ar rentgeniem? Atrunāt no pirkšanas?

   13. februāris, 2016 @ 11.32
  • Laura

   Laura » Evita Baradovska Varbut ,ja pardevejs ir tads goda praatis,cienijams un ceels cilveks,kas tik loti mil zirgus,kaa apgalvo sabiedrotie(un tomer paturesim prata,ka konkretaja gadijuma Arhimeda artrits nav dzivi neiespaidojosa stadijaa ar diezgan nenosakamu attistibu nakotne),kapec PARDEVEJS tomer-domajot( par zirga Ne jau pirceja labklajibu) turpmak LABI ZINADAMS PAR KO LIECINA RENTGENI KAS PARDEVEJAM BIJA UZ ROKAS,BET PIEMIRSAS PARADIT,NETUREJA PAR VAJADZIGU MAN IZSTASTIT,KA SIM ZIRGAM IKDIENA BUS DIEZGAN IPASA PIEEJA NEPIECIESAMA,SAKOT AR fINANSIALAJIEM IEGULDIJUMIEM NAKOTNE,REGULARAS SLODZES NODROSINAJUMU utt utt,BEIDZOT AR TO,KA NAV ZINAMS,CiK ILGI SO ZIRGU BUS IESPEJAMS JAT VISPAR. sis ir godiguma un atbildibas jautajums no jebkura pardeveja...jo ne jau mana nezinasana un UZTICIBA TAM,KA LINDA APGALVOJA,KA ARHIMEDS IR PILNIGI VESELS kadam no jums jebkad nakotne varetu nest sarezgijumus, bet uzdurties uz uz sadu pardeveju gan.JA,JAUTAJUMS TIESAM IR TIKAI PAR ATKLATIBU UN KONKRETA ZIRGAUDZETAJA PROFESIONALO ETIKU. Es ari sava darba ikdienaa klientam varu nopardot piemeram sapuvusas brusas,pec gada vinam sabruks maja,bet es pateiksu -pats idiots,ka nepargriezi vidu un nepaskatijies kas ieksa.pircejs idiots-ja,protams,bet mani kaa specialistu tas uz visiem laikuem padaris par meslu potencialo klientu aciis,pat ,ja mani kolegi apgalvos,ka esmu lielisks cilveks un sis brusas jau ilgus gadus ir saturejusas mums labi zinamu skuuni. Tapec labaka zaale sadam pardevejam bus kriettni satiga informacija par so temu un konkreto gadijumu konkretajaa stallii ne tikai saja portala,bet tur kur ta ir svariga-arvalstiis tiem,kas pie mums zirgus iegaadaajaas un tiem,kas zirdzinieku lapas nelasa un par zirga pirksanu vel tikai doma. saja gadijuma pirceja neiedomajamais spars sevu attaisnot ,liecins,ka problema ir nopietnaka,ka sakuma likaas .

   13. februāris, 2016 @ 12.23
  • zirgu kāvējs Vaceks

   zirgu kāvējs Vaceks » Evita Baradovska jaukais un nenoliedzami erudītais cilvēk, "jūsu viedoklis" ir nosvērts un nomērīts... paldies.

   13. februāris, 2016 @ 14.56
 • Donny

  Donny Te runa bija par pieaugušu, nodarbinātu un 1 zirgu. Tomēr, lielākoties, vaislas ķēve (jo īpaši asinīgas izcelsmes sporta tipa) būs kumeļmāte, bez 2 000 EUR ieņēmumiem gadā par bērnu un tūristu vizināšanu. Šeit netiek rēķinātas ne lecināšanas izmaksas ne vaislas ērzeļa (kurš arī nez vai staigās pa takām vizinot nepieredzējušus tūristus). Tātad 15 mēneši kas nepieciešmi, lai izaudzētu pārdošanai tikko atškirtu kumeļu izmaksā (pašizmaksa, un audzētājs nenopelna pilnīgi neko, saskaņā ar šiem aprēķiniem pēc tabulas - skat zemāk), ņemot vērā, ka tās ir ķēves un vaislas ērzeļa izmaksas sastāda ne vairāk un ne mazāk kā 6691.82 (pieņemot, ka līdz 6 mēnešu vecumam kumis ir sveiks un vesels,). Un tautai, kas ir pircēji, beidzot būtu jāsāk saprast, ka tad, kad tas muļķa audzētājs Latvijā beigs nodarboties ar savu ļoti dārgo vaļasprieku, mēs varēsim braukt ārpus valsts un pirkt (vai gluži otrādi "iepirkties") zirgus ārpus valsts. p/s tās ir tās izmaksas par kurām min zirgam.lv, bet tā kā man tas ir izkopēts Pdf formātā, tad zemāk ir tā kā nu ir. PIEAUDZIS, NODARBINĀTS ZIRGS (gada uzturēšanas izmaksas) Daudz. Cena, EUR Kopā, EUR Daudz. Cena, EUR Kopā, EUR IEŅĒMUMI Zirga izmantošana izjādēs h 175 15.0 2,625.00 Kūtsmēsli (pēc uzglabāšanas) t 8 5.21 41.68 KOPĀ (1) 2,666.68 MAINĪGĀS IZMAKSAS IZEJVIELU IZMAKSAS Auzas kg 1095 0.114 124.83 Speciālā barība kg 256 1.200 307.20 Siens kg 2700 0.080 216.69 Ganību zāle kg 8530 0.008 69.89 Minerālbarība kg 20 2.500 50.00 Pakaiši (skaidas) m3 50 7.83 391.50 Veterinārās izmaksas 64.03 Nagu apstrāde, apgriešana 6 14.23 85.38 Citas mainīgās izmaksas 142.29 KOPĀ (2) 1,451.82 MAŠĪNU UN ROKU DARBA OPERĀCIJAS Algotais darbs h 200 4.55 910.00 KOPĀ (3) 910.00 KOPĀ MAINĪGĀS IZMAKSAS (4=2+3) 2,361.82 BRUTO SEGUMS 1 (5=1-2) (ieņēmumi- izejvielu izmaksas) 1,214.86 BRUTO SEGUMS 2 (6=1-4) (ieņēmumi- kopā mainīgās izmaksas) 304.86 Bruto seguma sastādīšanai izmantoti LLKC Lopkopības nodaļas sniegtie dati.

  13. februāris, 2016 @ 9.57
  • admin

   Zirgam.lv » Donny Paldies. Vai varam lūgt šo pdf mums nosūtīt arī uz epastu? :)

   13. februāris, 2016 @ 10.02
 • tēvocītis OkiDoks

  tēvocītis OkiDoks no ko ta brīnās tagad, tā kā tādi ērmi, ko ? naudu, naudu, ļielu naudu/ ko tērēju kumīšam/ kautvai visai negodīgi/ vajag dabūt atpakļam

  13. februāris, 2016 @ 11.08
 • G.Berkmane

  G.Berkmane Nedaudz par līgumu rakstīšanu ienāca prātā jaut. . Cik daudzi no zirdziniekiem raksta kādu līgumu ar vetu ,piem.,pie kastrēšanas?

  13. februāris, 2016 @ 11.53
  • bubis

   bubis » G.Berkmane Es un mani radinieki arī parakstija līgumu,ka necels pretenzijas,ja operācijas laikā atstiepšu kājas,jo ir informēti,ka operācija var arī neizdoties :D

   13. februāris, 2016 @ 15.53
  • G.Berkmane

   G.Berkmane » G.Berkmane Neiet runa par kāju atstiepšanu,bet gan sekas kādas pēc tam var rasties.Par cilvēkiem man ir skaidrs,tas ir slimnīcu standarts,kā arī LLU klīnikā parakstīju līgumu un tur cilvēki ar sirdi un dvēseli strādā,lai glābtu kas glābjams. Ticiet man, tāda vienk.op.kā kastrācija var izvērsties par vairāku mēnešu murgu. Tas tā,atkāpe nedaudz no tēmas. Laura,novēlu Tev spēku un izturību .

   13. februāris, 2016 @ 16.33
  • bubis

   bubis » G.Berkmane Nu,kastrācija tikai šķiet vienkārša operācija. Ne jau par to es runāju,bet gan par iespējamajiem riskiem,kurus mēs apzinamies.Ok,man ir vetārsti kastrējuši kādus 16 ērzeļus un viss ir bijis labi,bet es vienmēr zemapziņā paturu prātā,ka ne vienmēr viss var beigties tik jauki.

   13. februāris, 2016 @ 19.22
  • G.Berkmane

   G.Berkmane » G.Berkmane Bubi,piekrītu Tevis teiktajam. Bet vai visi veti(saistītie ar zirgiem protams) informē īpašniekus par iespējamām blaknēm, kas jādara, ja notiek tā un tā?

   13. februāris, 2016 @ 19.58
 • Pokemon

  Pokemon Vienīgis ko vets liks parakstīt, ja gribēsies tādu līgumu ir ka iespējamas sekas un Arī letāls iznākums un vets nenes atbildību par to. Parakstoties klients apliecina, ka ir informēts, tap piekrīt un pretenzijas necels! Normāla prakse veterinārijā!

  13. februāris, 2016 @ 12.28
 • FB_1845746699

  Evita Baradovska Laura, nu jau tev būs gana liela pieredze, lai saprastu, ka pārdevējs no sirds un rajona var ticēt un domāt, ka zirgs ir vesels, tomēr vetārsta pārbaude var pierādīt pretējo. Ja pārdevējs pateiktu, ka zirgam ir špats, bet nekad līdz šim nav klibojis un domājams, ka neklibos, vai tad zirgs netiktu iegādāts? Neviens pārdevējs netirgos zirgu ar garantijas talonu- ZINAMS,CiK ILGI SO ZIRGU BUS IESPEJAMS JAT VISPAR. Es zinu, ka situācija nav viennozīmīga, bet vainot var tikai savu aklo uzticēšanos. Esmu bijusi līdzīgā situācijā, faktiski identiskā un vienīgais kam varu pārmest, esmu es pati. Arī no likumiskā viedokļa šobrīd ir tikai tavi vārdi pret Lindas vārdiem. Viņa esot teikusi, ka zirgam ir špats. Neviens neliedz tirgot zirgu ar sliktiem rentgeniem. Atlika tikai šos rentgenus parādīt vetārstam un nebūtu ne šīs diskusijas, ne raksta. P.s. Vai jaunajam zirgam pirms pirkšanas vet čeks tika uztaisīts?

  13. februāris, 2016 @ 20.04
  • dinija

   dinija » Evita Baradovska Evita, un vai tu tiešām tici ka zirgs līdz šim bija vesels un nekliboja, un visādā citā ziņā bija vesels kā rutks??? Jā pircējs tiešām ir dunkdus, bet sanāk tā, ka visi tie kas iestājas par to ka šādi gadījumi ir jānoklusē, tie gribēs atkal un atkal atrast citus tādus, kam pa neticami lielām naudiņām notirgot brāķus. Ja zirgs bija tik vesels, tad kāpēc Ilona viņu pārdeva par 1000 eiriķiem, vai Ilona nodarbojas ar labdarību? Nē, viņa zināja problēmu, un par adekvātu cenu arī pārdeva zirgu, jo zirgs ar šādu diagnozi nav jālikvide, viņš atbilstošā aprūpē var dzīvot un priecāties. Cita lieta ka zirgu cenai ir jābūt daudz aukstākai, bet viņas nav un tik drīz arī nebūs, un 4000 par tādu zirgu var prasīt tikai cilvēks kam nav ne kripatiņas godaprāta.

   13. februāris, 2016 @ 23.02
 • Anna Akmentiņa

  Anna Akmentiņa Laura, ko Tev dod šī samazgu izgāšana? Cilvēks ir spriest un loğiski domāt spējoša būtne, un absolūtu atbalstu tev šeit neiegūt. Ja tu būtu iesūdzējusi tiesā, tur tev būtu konkrēti spriedumi, uz ko balstīties, un ar tiem arī varētu iziet atklātībā. Tagad tiešām izskatās pēc tirgus bābas izlamāšanās. Nu kāpēc vajag nolaisties tik zemu!

  13. februāris, 2016 @ 21.31
  • zirgu kāvējs Vaceks

   zirgu kāvējs Vaceks » Anna Akmentiņa Anna, kas ir samazgas??? tas, ka Laurai iesmērēts slims zirgs par 4000eur??? tās nav samazgas, tā ir ļoti negodprātīga attieksme, par ko jārunā skaļi un jo vairāk jo labāk, lai neiekrīt līdzīgi citi cilvēki ! Tautai savi varoņi jāzin, kā jau rakstiju, gan vaigā gan šķērsgriezumā. Starpcitu, tas ir ļoti augsts pacēliens, beidzot sākt runāt par šo problēmu skaļi, Anna, cerams, pa katiem šmugulēties vairs nebūs tik vienkārši :)

   13. februāris, 2016 @ 23.54
  • to Anna

   to Anna » Anna Akmentiņa Anna un citi akmentiņi- šis raksts pēc jūsu domām bija pircēja pasūtījums ieriebt konkrētajam tirgonim, vai reals situācijas izklāsts tiem, kas šo problēmu gribēja aktualizēt? Jo samazgas ir tas, kas notiek tirgū- šādi ''samazgaini'' pārdevēji, kas arī pārējos ievelk savā līmenī. Atrunāt, ka pircējs zin visu un tālāk muti ciet , neatrunājott tik būtisku saslimšanu kā špats,jau pats par sevi liecina daudz. Tak kāda starpība hobijjātniece vai profesionālis,ja Latvijas zirdzinieku līmeni gribās pacelt augstāk ša'dus eksemplārus no tirgus vajadzētu izskaust un uz to arī tēret savu enerģiju

   14. februāris, 2016 @ 21.55
 • AMATIERIS

  AMATIERIS Domāju ka komentāros pārsvarā piedalās lielāki vai mazāki zirdzenieki,tātad vai nu pērkat vai paši audzējat zirgus,nedomāju ka turat viņus līdz pēdējai stundiņai,tātad kādā brīdī arī pārdodat,un tagad padomājat vai tiešām esat bijuši 100% godīgi katrā pārdošanas reizē, ja tā ,tad piedodiet par šo komentāru.

  14. februāris, 2016 @ 0.19
  • G.Berkmane

   G.Berkmane » AMATIERIS Daudz neesmu pārdevusi. Bet esmu bijusi godīga par visiem 100% gan pardodot,gan dāvinot zirgus.

   14. februāris, 2016 @ 1.19
 • FB_1845746699

  Evita Baradovska Visa šī diskusija ir tikai savas kļūdas neatzīšana, nekas vairāk. Nekas nav "iesmērāts" ir noticis darījums, kurš, kā es saprotu ir apstiprināts ar līgumu. Tātad uz pirkšanas brīdi abām pusēm nav bijušas nekādas pretenzijas un neskaidrības. Dārga skola pircējam, kura diemžēl neko nav iemācījusi, jo nākamais zirgs tiek iegādāts atkal bez tā paša tik ļoti vajadzīgā vet čeka. Neviens pārdevējs nevar "uz aci" pateikt, ka zirgs ir pilnīgi vesels, tāpat to nevar neviens pircējs. Tas, ka zirgs nekad iepriekš nav klibojis, tam nav bijušas elpošanas problēmas, tas ir dzīvespriecīgs, labi kopts, nekā negarantē, ka veicot izmeklējumus atklāsies, ka zirgs ir vesels. Cenai nav nekāda sakara ar zirga veselību, zirgi ar veselības problēmām nav norakstāmi kā nelietojami.

  14. februāris, 2016 @ 9.12
  • FB_1725289446

   Sigita » Evita Baradovska Te jābūt piebildei - skatoties, ar kādām veselības problēmām. Nebūsim liekuļi, mēs visi, pērkot zirgus, pa lielam tomēr pērkam viņus, jo gribam ar tiem kaut ko darīt - jāt, braukt ratos utt. Nezinu nevienu, kas būtu teicis, ka viņš pērk zirgu, jo viņam patīk to ārstēt bez pārtraukuma, tādēļ viņam, lūdzu, padodiet to slimāko no visiem. Un par to špatu un sportojošiem zirgiem - jā, jā, protams, mēs visi zinām zirgus, kas skrien un lec ar visādām kaitēm, PAR SPĪTI visām indikācijām, mātei dabai, fizikai un veselajam saprātam. Līdz brīdim, kamēr viņi pārstāj skriet un lekt, un tad par viņiem vairs neviens skaļi nerunā, jo viņi ir pārstājuši būt par pozitīvo piemēru. Nevajag vispārināt, jo nekādu garantiju nav un katrs gadījums ir individuāli izskatāms. Cenai ir gan sakars ar zirga veselību, tāpat kā ar daudz dažādiem citiem faktoriem. Ja par izejas punktu pieņem t.s. nosacīti ideālo variantu - veselu, viegli jājamu, talantīgu, nosvērtu zirgu bez kaitīgiem ieradumiem, par kuru var prasīt maksimālo cenu, tad katrs mīnusa punkts kā veselības, uzvedības problēmas, darbaspēju trūkums utt utml, velk šo cenu uz leju. Bet nu protams, nekritiski pircēji, kuri, zirgu pērkot, vadās tikai no emocijām, kuras naudā neizmērīsi, ir pārdevēja sapnis. Līdz brīdim, kamēr nepārvēršas murgā, kā tas šeit uzskatāmi pierādās. Tādēļ atliek tikai novēlēt abām pusēm - kā pārdevējiem, tā pircējiem būt kritiskākiem un ar vēsu galvu visam pieiet.

   14. februāris, 2016 @ 10.29
  • dinija

   dinija » Evita Baradovska Tas nu gan ir interesanti, ka zirga cena nav atkarīga no veselības stāvokļa, no kā tad??? Vai no pircēja stulbuma, vai tā???

   14. februāris, 2016 @ 12.04
  • Krabis

   Krabis » Evita Baradovska Zirga cenai dažreiz var būt nekāda sakara ar zirga veselību. Gan jau atrastos kāds fanāts, kas būtu gatavs nolocīt paprāvu summiņu par sprāgušu Totilas. Arī tā var būt. Cenu nosaka zirga īpašnieks. Pircējam ir pašam jādomā, par kādu summu, ko tas pērk. Bet ja nav nekādas saprašanas par zirgiem, ka pat nevar paņemt kādu profesoru līdzi, tad nav ko īdēt, ka nākošajā dienā profesori ieraugot zirgu viņu noraksta. Kā saka - pēc kara visi gudri.

   15. februāris, 2016 @ 11.35
 • Laura

  Laura Evita Baradovska,ludzu precizejiet,kas jums-man pilnigi svesam cilvekam,sniedzis informaciju par manu privato darijumu,perkot otru zirgu??? Jo abas reizes,kad devos uz lt,man lidzi bija personigi pazistami specialisti un pedeja reize-treilera soferis -Sintija Dušele,kam par pakalpojumu tika samaksats. Tomer intereses apslapesanai, varu minet,ka saja liguma tika atrunati apmeram 10 punkti,kados gadijumos darijumu bus iespejams atcelt,turklat sim zirgam ir ideali tiri rentgeni. Kas attiecas uz maniem vārdiem pret Arājas kundzes vardiem- tas tā protams ir un ,loti laimiga karta teiktais ir piefiksets aud un vid materialos. Par Tiesu-tas bija aktuali tikai neilgi pec darijuma ar Drostalām,kad jau otras dienas rita,tikko atvestajam Arhimedam izradijas stivas pakalkajas un slikti fleksiju rezultati,bet Linda kategoriski atteicas zirgu panemt atpakal.no tiesas,kas var vilkties bezgaligi ilgi. man vienigais vajadzigais merkis butu bijis atgriezt zirgu pardevejam. Taka tas vairs nav aktuali,sobrid bus daudz efektivaki veidi,ka liekot lieta minetos materialus,kas veiksmigi saglabajusies, novest so situaciju lidz galam un uz krietnu laiku Bridinat citus,lai nepielauj manas kludas un rekinaas,ar ko var but darisana, perkot zirgu Drostalās. Munet 70to reiz,ka par špatu pirms liguma noslegšanas parzirga pirkšanu man netika minets nekas,turklat no savuvu ouerdzes trukumu saja gadijuma neskepju,gluzi otradi;) Drostalās špatainu zirgu par 4000 eur pardot nav problema-jo ,ja dzen, inventārs kust un pelna nepīkstot un,ja ir irsaaceejs, no kura faktu iespejams noslept-sitam gaisā !

  14. februāris, 2016 @ 12.13
  • FB_1845746699

   Evita Baradovska » Laura acīm redzot speciālisti būs palaiduši muti...

   14. februāris, 2016 @ 16.10
 • Roberts

  Roberts Pērkot zirgi, pircēji paši ir vainīgi, ja ir iegrābušies. Pērkot zirgu vienmēr ņemu līdzi VET ārstu un uztaisu rengenus un nekad neesmu iegrābies zirgos. Nesaprotu, ko ceļ brēku, paši pirkāt, ne jau jums kāds lika dunci pie rīkles un lika pirkt!

  14. februāris, 2016 @ 12.26
 • madara

  madara zinu arii cilveeku- kas godiigi pasaka visu par pardodamo zirgu.. diemzhel pasham zinaashanas nav visai spozhas- taapeec pats var daudz ko nezinaat.-nezinot *iesmeereet* neriktiigu zirgu... un kursh ir vainiigs shaadaa gadiijumaa? un cik taa klainjojot portaalos noveerrots- ir daudz taadu lauku *mini* audzetaji, kas sevi taa nesauc, bet nezinamu vaajiibu un iemeslu deelj rada kumeljus un zirgu barus un tad nu tirgo, kaa nu maak. citi pa godiigo- citi muld.. pirceejam- profesionalim*- nav probleemas. iesaaceejam- jaanokaapj no saviem augstumiem un jaaatziist- viens galaa netikshu- un jaakoopereejas ar zinoshu cilveeku/cilveekiem pie zirga pirkshanas.

  14. februāris, 2016 @ 15.57
  • Laura

   Laura » madara Madara un tadu ir pietiekami daudz,iepazistot industriju un cilvekus-pati labi redzu. Bet zirgus perk ne tikai profesionali , bet ari iesaceji,kas iespejams nezin,ka tadi rentgeni ir norma pie pirkuma liguma

   14. februāris, 2016 @ 16.40
  • madara

   madara » madara protams, gadities var visadi. cilveki ir dazhadi- dazhi juutas pashparliecinati un dur un peerk, dazhi ir neparliecinati- vaac informacij, interesejas un tikai tad perk. atkarigs no cilveka rakstura nevis pakapes * iesacejs* * profesionalis*. man- ja esmu nolemusi kaut ko iegadaties pirmo reizi dzivee- vienalga- sulspiedi vai zirgu :D pirms tam pamatigi ievacu informaciju... bet nu labi. ne par to. vairak par to ka pardeveji ir godigi. bet pashi maz ko saprot.,pashi nezin kas ir shpats, vai ka vienreiz muuzhaa grizti nagi nenoziimee, ka zirgam ir sakopti nagi.... un godiigi saka- jaa! nagi ir griezti! es te ar tizliem piemeriem. :) bet citadi savu domu nemaaku pasniegt.

   14. februāris, 2016 @ 18.07
 • Laura

  Laura Evija Baradovska, ja ne Sintija Dusele,tad kura no damam-lietuviski runaajosaas Gertrude un Daiga bus Tev so informaciju pienesusas,vai angliski runajosaa Sarah..?:) sauc drosi vardu,lai zinu ,ka tiesi ar so situaciju tikt gala,Tev tecu nebus problemu atbildet cerams??

  14. februāris, 2016 @ 16.37
  • Pļāpa

   Pļāpa » Laura Jā, Evita, nosauc gan vārdu. Lai nākošā sensācija LA un zirgam.lv var tapt par to, kādas balamutes ir tribīņu speciālisti un visa zirdzinieku šlaka. Tas tak jau sen visiem ir skaidrs, ka par Liepājā mītošā bērīša gāzu palaišanu 24 h laikā runās kā Rēzeknē, tā Alūksnē un Valkā. Kur nu vēl par Latvijas populārākās hobijjātnieces skandalozajiem darījumiem.

   14. februāris, 2016 @ 21.17
  • AMATIERIS

   AMATIERIS » Laura Lauriņ, nespļauj akā no kuras būs vēl jādzer.

   15. februāris, 2016 @ 8.42
 • FB_1845746699

  Evita Baradovska Būs tev vien mani ar jāsūdz tiesā, kopā ar augšminētajām dāmām. Jo man patīk savus informācijas avotus paturēt pie sevis, priekšdienām tā teikt. Nevajag aizmirst, ka zirdzinieku sabiedrība Latvijā ir tik maza, viens pateica otram, otrs trešajam utt un tjpr. Tāpat Lietuvas kolēģus mēs pazīstam gadiem, gan pārdevējus, gan trenerus, sportistus....

  14. februāris, 2016 @ 16.59
 • Laura

  Laura Evija BAradovska,tatad viena tante jeb citi Tavas slakas zirgkopji "palaida muti",paldies par atbildi uz jautajumu;)

  14. februāris, 2016 @ 17.03
  • AMATIERIS

   AMATIERIS » Laura Nu ko,Laura,līdz šim tu vēl biji pelnījusi gan līdzcietību gan sapratni,bet pašlaik izklausies kā rupja tirgus sieva,tad varbūt savas personīgās problēmas-ko kurš teica un kam teica varētu risināt personīgi nevis portālā.Kā no nelaimīgas zirgu mīļotājas kļuvi par atriebēju vai ieriebēju?

   14. februāris, 2016 @ 20.33
 • Anda

  Anda AMATIERIS , rupjas tirgu sievas jau nu gan te netrukst, bet Lauru taja plauktina ieksa neliec- vina diezgan ceeli ar citaatu nokomenteja kartejas tenkotaajas, neko par situaciju nezinosa cilveka minejumus. Ar kadam tiesibam vispar. Deguna baasana svesaa, ar lietu pilnigi nesaistiitaa gadijumaa ir diezgan tirgsieviska, atslaabstiet tacu :D

  14. februāris, 2016 @ 21.30
  • Andis

   Andis » Anda Laura, jāsaka - Tev apbrīnojama spēja un tolerance pieklājīgi izturēt šāda līmeņa intelektus. Bet Tu te man galīgi neiederies, kā tas vispār tā sagadījās, hah?!

   14. februāris, 2016 @ 23.12
 • vētra

  vētra Fantastiski! Brāķus no ārzemēm ar visām slēptajām kaitēm un niķiem pērkam noslienājušies un vēl lielamies cik tūkstoši par tiem izmesti,bet te tautiete tautieti aiz matiem valkā taisnību meklējot. Es varu galvu likt ķīlā,ja tas zirgs būtu par 4000 nopirkts Vācijā vai Nīderlandē,slavēt slavētu,cik labu vēl zirgu iegādājušies,bet te redz nepaveicās zirgam,Latvijā iegādāts.

  14. februāris, 2016 @ 21.35
  • Anda

   Anda » vētra Ja Nīderlandē slēgtu šādus līgumus, kādus slēdz Drostalās, es būtu ļoti izbrīnījusies:D

   14. februāris, 2016 @ 21.41
 • Andis

  Andis Izlasot rakstu pārņem šermuļi. Mēs cenšamies pacelt Latvijas tirgus līmeni un te viens asprātis somiem smērē špatainu zirgu par četriem tūkstošiem?? Latvija var! Somam protams neiesmērēja, savējam sanāca.Tak kā tai Arājai vispār nebija kauns dreamhorses tādu sludinājumu likt un vēl ar rentgeniem- te jau mēs paši klaji atklāti veidojam mirdzošu reputāciju

  14. februāris, 2016 @ 22.35
  • Aija

   Aija » Andis Eu, ja sludinājumā tika pasacīts, ka dabojams rentgens, kāda iesmērēšana?! Kopš kura laika nedrīkst pārdod zirgu ar rentgenu, kurš uzrāda špatu? Un lai nu kuram būtu tā taisnība, bet zināt ko? Kauns ir, ka latviets gatavs otram latvietim rīkli pārgrauzt! Neviens soms tā nerīkotos. Un tas, kā te darās, ir patiesi riktīgs tirgus līmenis.

   14. februāris, 2016 @ 23.10
  • Sinty

   Sinty » Andis LatvianDreamHorses ievieto info ko ipasnieks iesniedz. Saja gadijuma vet.check laucina bija ieliks - IR! LatvianDreamHorses Atspogulo ipasnieku teikto info.

   15. februāris, 2016 @ 10.44
  • Andis

   Andis » Andis Nu redzi Sintij- šādi Tavi klienti arī dragā Tavu reputāciju...pat, ja nepelnīti. Klāt nebiju, sarunas dzirdējis esmu;)

   15. februāris, 2016 @ 18.56
 • Andis

  Andis Aijiņ, to, ka cilvēki, as savu ikdienu saista ar zirgiem spēj būt tik zirdziski, cik te rindiņās lasās es tiešām apbrīnoju....man tas vairāk saistās ar inteliģentu cilvēku, kas strādā ar inteliģentu dzīvnieku un atbilstoši rīko inteliģentus darījumus cilvēciskā līmenī. Nekādu rīkles graušanu nemanu, par šādiem gadījumiem nav jāklusē, bet jārunā- ja Tavs līmenis ir {a kapee man nedot, ja reku nem} { es pārdo pa cikiem patīk, brīvs cilvēks dar'ko grib}vai { eku neprasija, znacit muļķis, nerādīšu nestāstīšu} Tāds šmurgulisms...FUUUUUJJJJ Zirgs ir dzīvs radījums un cilvēks, kas to nodod citam, ja kaut drusku tur rūpi par dzīvnieka turpmāko labklājību , īpaši hobijniekam pārdodot, pastāstīs gan vainu, gan ko ar to iesākt. Ne tā? Daudz te esmu ar jums laiku tērējis, bet šis nu ir kretīnisma paraugdemonstrējums

  14. februāris, 2016 @ 23.25
  • Aija

   Aija » Andis Zirgu pirms tirgošanās redzēji, pie darījuma klāt biji, dzirdēji ko nu kurš kuram saka? Es ar nebiju. Tad nu nevaru teikt, kurš šmugulējies, kurš ne. Un šiten tādi raksti patiesi kretīnisma paraugdemonstrējumi, esu vienisprāt.

   15. februāris, 2016 @ 7.43
 • Deny

  Deny Laurai vai kādai no viņas draudzenēm ir disasociatīvie personības traucējumi? Komentētāji ar identisku rakstīšanas stilu, vienādām gramatikas kļūdām, niks atbilst vīriešu dzimtes personām, bet darbības vārdi tekstā tiek lietoti sieviešu dzimtē. Un apbrīnojami līdzīga Lauras augstā intelekta un turības slavināšana. Sākotnēji Laura tik tiešām izsauca līdzjūtību, bet pēc tiem krupjiem, kas šeit no viņas izbiruši- bāba, kas bāba!

  15. februāris, 2016 @ 7.42
  • AMATIERIS

   AMATIERIS » Deny Šoreiz arī es tev piekrītu,jo nu jau visi ir tie sliktie kuri vienam pāri nodarījuši.

   15. februāris, 2016 @ 8.38
 • admin

  Zirgam.lv Tiem, kas komentē rakstu ar diviem, dažādiem segvārdiem - lūgums kontrolēt šo vēlmi :) Mēs visu ļoti labi redzam.

  15. februāris, 2016 @ 8.11
 • Andis Denys, tas man? Laura ir forša , ko padarīsi

  15. februāris, 2016 @ 9.30
 • zirgu kāvējs Vaceks

  zirgu kāvējs Vaceks vaj, kāda te vīrišķīga diskusija par Lauras personību izvērtusies..., dažs pat startē kā diagnosts psihiatrijas jomā... :D izvelkot kvadrātsakni no sarakstītā palaga, cienītie, laikam vienīgā persona, kura mums varētu sniegt kautcik reālu apskatu par Lauras personību, ir god. Juškas kungs, tapēc vien nevar viņam nepiekrist... Pārējiem juridiskajiem spīdekļiem un, kā izrādās, arī sievietes dabas pazinējiem derētu ielāgot, ka jebkura sieviete, izvesta no pacietības, kļūst, kā te minēts, par bābu (ja ne, tā ir vienkārši nepilnvērtīga sievišķajā dabā...) un var ne tikai kā "vecis vecim" ar bazaru uzbraukt, bet arī gogelmogeli, uz ātru roku, ar smuku celīti samenedžēt... :)

  15. februāris, 2016 @ 12.34
 • Fransa

  Fransa Lasu un klusēju jau vairākas dienas.. Bet šodien vairs neizturēju... Jūs visi pārdevējas aizstāvji... Pirmkārt- Darīšana ar Arājas, vai toreizējās Driekas kundzi man ir bijusi un sāpe arī bija "baigā".. bet es tomēr paturēju pie sevis, savu muļķīgo gājienu.. (arī iesācējs un arī liela nauda tika izdodota) Otrkārt- šeit nerunā par naudu, bet gan par godaprātu, meliem un vilšanos zirgu tirgū, kā tādā (nu protams, protams, sākat jau tagad ķengāties, man tāpat smiekli par Jums nāk pierādītāji un taisnības cīnītāji.. tad jau labāk ejat policijā strādāt, nevis te drukāt piedodiet, bet Huiņ#) Treškārt- zirgam.lv es esmu tiešām priecīga, ka šī lieta tiek virzīta uz priekšu jo šiem zirgaudzētājiem (vai pareizāk sakot, pēdiņās) ir jābūt publiski zināmiem... par viņiem un to zirgiem ir jāraksta... jāziņo un jārādā Televīzijā, lai ne tikai te maza daļiņa drukā komentārus, bet arī visa Latvija dzird un redz... un lai vecāki 10 x padomā pirms sūtīt savu bērnu pie meles un izmantotājas... Es nerunāju tikai par Lindu es runāju arī par viņas draudzeni Sintiju... (tā arī nemaz nav labāka) Vispār es uzdrošinātos, saistībā ar šo šmuci, kaut ko darīt lietas labā, no likumdošanas puses, jo kur ir loģika, lai pavairotu kucēnu, kaķēnu, kaut kāmīti, ir jābūt izietiem kursiem... pārbaudēm,čipiem pasēm... Mašīnas rotācija gadā nedrīkst pārsniegt 7 mašīna, pie 8tās vai 9tās VIDAM kļūst interesanti... Pie velna kapēc visām šīm draiskajām tirgotājām nav ierobežojumi, kaut elementārākais, obligāts VET čeks. (es nerunāju par godaprātu... tas tapat tikai daļai kādai ir) Lūdzu, arī visādus kropļus, cenšas pārdot.. Ērzeļus sertificē- draugam, radam vai kam ir nauda vairāk.. karo savā starpā Asoaciācija ar Biedrību. kas pie velna Latvijā notiek? Kapēc sertificētajiem ērzeļiem dzimst kropļi? tapēc ka kāds ar aploksni padarbojās? Kāds ir labs draugs kādam citam? Šī problēma jau nav tikai tagad, tā jau ir gadiem vilkusies. Nekas nav kārtots... un diez vai arī sakārtos. Laura, turies. Mēs ar Tevi.

  15. februāris, 2016 @ 14.00
  • Linda

   Linda » Fransa Šī komentāra sakarā varu gan piebilst ne jau vienmēr skaistiem vecākiem dzimst skaisti un gudri bērni! Un otrādi- vb nav pārāk izcila āriene, taču bērni ir talantīgi!

   15. februāris, 2016 @ 14.18
  • Linda

   Linda » Fransa Vēl pavisam neitrāli, nevienam cilvēkam nav liegts veikt pārbaudes- tāpēc krieviem ir labs teiciens "Doverai no proverai!" Nekur nav noteikts, ka pārbaudes ir jāveic pārdevējam, bet pircējam ir visas tiesības to darīt! Cits variants, ja negrib pie pirkšanas izdot liekus divus vai vairāk simtus....... Un vēl, vetčeks ir tīri private lieta- privātīpašums, par kuru ir samaksāta nauda, bez īpašnieka piekrišanas to nevar atdot trešai personai. Un ja arī nezinātāja rokās nonāk šāds vetčeks - nu,? un ko tad tur redz? Ir jau arī šis tas jāsaprot! Tīri cilvēciski- ja kaut kas ir iekritis sirsniņā, diez vai būtu iespējams atrunāt no izdarītās izvēles! Vai ne?

   15. februāris, 2016 @ 14.25
  • Fransa

   Fransa » Fransa Linda es nerunāju par bērniem ārienēm vai arī pārbaudēm. Mani mulsina fakts, ka cilvēks ir melis, pat ja viņa nav teikusi vai ir teikusi par špatu- tad, Linda A, taču ir pietiekami kompetenta (es ceru) lai apjēgtu, ka iesācējam, špats neko neizsaka UN TAS NOZĪMĒ, ka ir jāizskaidro smalkāk, kas un ko un kāpēc, jo pati Linda ļoti labi zināja, ka Laura ir iesācēja. (Vai atkal es meloju un visi melo, izņemot pārdevēja.) Biš cūciski no Lindas puses... maigi sakot.

   15. februāris, 2016 @ 14.47
  • Sinty

   Sinty » Fransa Sie komentari ir interesanti, vai Ar Draudzeni Sintiju esmu domata Es - Sintija Dušele,kam pieder LatvianDreamHorses? Un ja Tā. tad kads zirgs ir bijis "iesmerets"? Par kuru zirgu ir tād sāpe? Kurš latvijā ir samaksājis Biedribai lai serteficētu ērzeļus?

   15. februāris, 2016 @ 15.54
  • Fransa

   Fransa » Fransa Sintija, vai tad vienīgā Lindas draudzene ir tikai Sintija Dušele? Ir vēl Sintijas. Neesi naiva, runājot par ērzeļu sertificēšanu.

   15. februāris, 2016 @ 17.41
  • Ellada

   Ellada » Fransa viens un tas pats-atkal kliegshana un aizvainojumi un ne viena fakta! atklajies,ludzu,un tad apvaino!

   15. februāris, 2016 @ 23.14
  • EVA

   EVA » Fransa Nu parsmieties var - ja pircejs ir galigs nesaprasa,kurs iemilas zirga un atsledz veselo sapratu,tad pardevejs var stavet apkravies ar vet cekiem un rentgeniem - tapat to zirgu nopirks,jo redz acis skaistas,kajas baltas utt. Un braucot pirkt zirgu par tik lielu naudu SMADZENES IR JANEM LIDZ !!! Un butu velams panemt lidzi ari kadas gudrakas smadzenes,kuras nav aizmiglotas ar milestibu,bet ar veselo sapratu !!!

   16. februāris, 2016 @ 7.49
 • Fransa

  Fransa Ja jau Laura ir pie visa vainīga un baigā muļķe, tad Linda, kā ar Tevi ir? Tu esi baigi gudrā, ka popularizē savu jāšanas klubu, laukumu, katru dienu visiem raksti par saviem sasniegumiem. Saņem pagasta apbalvojumus, bet paralēli smērē "jauniņajiem" zirgus? Vai tiešām Tu nekad neiedomājies, ka uzrausies uz nepareizā... cilvēka.. Vai tavs intelekts neaizstiepjas līdz LATVIEŠU TEICIENAM: "Dots devējam atdodas?"

  15. februāris, 2016 @ 14.50
  • Linda

   Linda » Fransa Katram savs sods būs jāsaņem...... Bet ne jau mums - mirstīgajiem par to spriest!

   15. februāris, 2016 @ 15.00
  • G.Berkmane

   G.Berkmane » Fransa Nesaprotu vienu,kā budjonija šķirnes zirgu vispār var piedāvāt iesācējam!

   15. februāris, 2016 @ 17.07
  • Ellada

   Ellada » Fransa Kapec tevi ta aizker Lindas aktualitates? Varbut pastisies uz visu bik savadak? Visu cienju Lindai par to,ko vinja pa 5 gadiem uztaisija no neapdzivotas vietas,parverstot par labu atputas un sporta aktivitashu vietu! Ja vinja sanem pagasta apbalvojumus,tatad vinja ir tos pelnijusi. Vinjai nebija ne bagata ,,papika,, ne kada sponsora,visu paveica ar savu spekiem. Un nosauktu par iesmereshanu zirgu pardoshanu ar vetcheku un rentgeniem ir gana stulbi! Un diezvai tani bridi ,kad Laura pirka Arhimedu,vinju vareja kads parliecinat. Jo vinja tachu to zirgu ,, iemileja,, Tikai divaina ta milestiba ir.... Gunita,nevajag spriezt par zirgu tikai pec shkirnes.Ir redzeti genofondi,kas galinaja cilvekus nost un ari budjoshkas,anglji un arabi,kas bija bernu zirgi.Redzeju es Arhimedu pie Lindas un nekad nepateiktu ka vinsh bija noskumis ,notriekts vai ari dumsh. Tas ka vinsh tagad iet pa gaisu-pilnigi normala reakcija zirgam,kas bijis regulara slodze un tika ielikts stavet. Kad ziema ir ledus un kukuzhni,mani zirgi pat ejot aploka katru dienu ,treninja juk prataa. Vai tad tiesham tu to nazini,pec tik ilga laika budamazirgu ipashniece?? Un tieshi shitajs budjoshka ir bijis jau ilgaku laiku tieshi iesaceju zirgs.

   15. februāris, 2016 @ 23.30
  • Beāta

   Beāta » Fransa Ellada nu Tu tak esi gudra. Tu vēljoprojām dziedi Lindai slavināšanas dziesmas, bet reālu raksta jēgu neesi uztvērusi. Atkārtošu vēlreiz priekš super duper gudrajiem- raksta mērķis ir brīdināt topošos zirgu pircējus no tās pašas kļūdas ko izdarīja Laura. Un padomāt par ētisko pusi no pārdevēja, kurš labi zin, ka cilvēks ir iesācējs un izskaidrot ko īsti un cik nopietni ir špats. Nu ja tagad vēl tu nesapratīsi es tev neatbildēšu, jo tu māki tikai klaigāt. Bet ok gan Laura panāks savu un kad nāksies runāt tad gaidīsim publiski no Tevis ziņas.. Bet pārējie, jūs nemulsina fakts, ka jau ārzemnieki šķībi skatās uz mūsu tirgojamajiem zirgiem.... ko jūs visi vobleru un špatu smērētāji gribat nolaist Latvijas zirgus visp līdz kliņķim, man jau dēļ šī raksta draudzene no Zviedrijas stāstīja, ka negrib vairs Latvijā pirkt zirgus. Tak beidzat smērēt tos slimos zirgus atdodat kādam in miers...

   16. februāris, 2016 @ 7.49
  • Ellada

   Ellada » Fransa Beata- izskatas ka tishi tu nesaprot jegu. Es pazistu Lindu nu jau 8 gadus. Bija mums daudz nesaskanjas,bet mes tikam tam pari un iemacijamies cienit viena otru. Ja man kaut kas neapmierina,es neeju publicet rakstu,bet gan uzzzvanu un pasaku,ko es domaju. Jus te visi meginat iestastit to ,kas nav patiesiba. Jus meginat atvert cilvekiem acis uz shpatu,bet ta nav taisniba ,ka shpataini zirgi mokas un tos nedrikst stradat,shpats ir viena no kaitiem ar ko zirgs mierigi sadzivo un ar kuru zirgam ir obligati jaliek slodzi un jadzivo pec iespejas vairak ara,kustiba. Tie ,kas te megin iestastit pa mokam pavisam nezin,ka izskatas zirgs,kam visu laiku sap. Tadu zirgu nepajasi,tas nav iespejams, Ko jus gribat panakt? lai visus shpatainos zirgus shautu nost? Ko jus vispar zinat par mums? Jus sedejat meneshiem neguljot pie kumeljiem barenishiem,aizvietojot vinjiem mammu? Jus turejat galvu zirgam,kas no sapem galina sevi un pie reizes var nogalinat jus,bet ja to zirgu palaidisi valja,vinsh noteikti sevi nositis no sapem un vienigas veids ka to zirgu izglabt-neizlaist vinju valja,kamer bus iedota pote? Jus vilkat kumelju ara no keves,kura izmeta zarnas un mokas,bet kuru nedrikst nogalinat ,kamer ir iespeja glabt kumelju? Ko jus vispar zinat par zirdzinieku pasauli?? Jums ir bijusi darishana ar ,,zirgu miljotaju,, sakropljotiem zirgiem lidz tadam limenim,ka pie zirga nevar pieiet,jo vinsh spardas un kozh,bet tev vinsh ir ne tikai japataisa par paklausigu un iejatu dzivnieku,bet vel pat par bernu droshu? Jus zinat cik tadi Arhimedi pec tadam Lauram ir kombinatos? Jo meitenei apnika jauna mantinja un vinju vnk izmet ara? vai kads zin cik mes izglabam zirgus no kombinata? Da jus ,tie ,kas sheit brec un baidas pat nosaukt savu vardu,neesat pat mana maza pirkstinja verti. Un JA,ja man vajadzes atbildet par saviem vardiem-es atbildeshu! Nekad neesu ne slepusi savu vardu aiz stulbiem iesaukam,ne kas es esu. Un ja,no sakuma ,zinot sho visu situaciju,bija man neapmierinatiba par Lindu,jo runaju ar Lauru kadu menesi pec vinja nopirka Arhimedu,to ko vinja man pastastija bija patiesham nepatikami. Vinja apgalvoja ka Linda neko neteica par shpatu(bet ka var tada gadijuma neizlasit ,kas ir rakstits vetcheka??),tad teica ka ,kopsh zirgu iegadajas ne vienu reizi vinsh netika jats,jo bija klbs(ka mes jau parliecinajamies -ta ari nav taisniba) . Tad bija runa par milzhu naudu ,uz to bridi tas bija 500e,bet itka kopsuma ap 1000,kas tika izmesta par zirga arsteshanu,kuram itka esot vel kkadas kaju problemas(bet ka izradijas zirgu arsteja no shpata,kuru,ka mes visi zinam nevar izarstet,bet tik aparstet) Pilna izmisuma Laura nezinaja ko darit,vaca dokumetus,rekinus no klinikas,lai sanemtos un iesudzet Lindu tiesa,uz ko es pateicu,ka ja,vinaj tiesham ir visas tiesibas to izdarit,ja vinjai uz rokam ir tadi fakti.Bet ka mes redzam,ari to vinja neizdarija. Tatad ta jau ir vinjas problem. Un nav ko chikstet par milzhu naudu cilvekam,kas nakama diena pec zirgu pirkshanas vareja atstat 2500e Zirgu Stalli par inventaru un lielities par to puspasaulei. Nav laura ne nabaga aitinja ,ne upuris,ne viens no tiem. Diemzhel no manas puses ir karteja vilshanos cilvekaa,kas no sakuma izskatijas tik jauks.Paldies Dievam ka vinja nenopirka manu kevi,man prieks ka vinja izradijas par resnu :) Fantastisks kriterijs zirgu atlasei,vai ne?

   16. februāris, 2016 @ 8.41
  • Beāta

   Beāta » Fransa Ellada Tu vēlreiz nesaprati raksta jēgu... RUNA IR PAR TO LAI BRĪDINĀTU TOPOŠOS ZIRGU PIRCĒJUS. ZIni kā lai nav tukša komentāru muldēšana, es Beāta, aizsūtīšu intereses pēc uz dažām institūcijām šo rakstu.. un tad Ellada, cik noprotu jūs esat Kažasvilli?? Nu turat savus zirgus blakus Ruķerim? Tad jūs publiski šo visu varēsiet paskaidrot ? es savu vārdu arī neslēpju, esmu Beāta un tas nav niks tas ir mans vārds.

   16. februāris, 2016 @ 8.49
 • AMATIERIS

  AMATIERIS Raksts jau ir kļuvis par publisko klozetpodu kur katrs nāk nokārtot savas vajadzības.Varbūt pagaidīsim Lauras rīcību.Ceru ka tiks sniegta prasība tiesā,un pēc tam tad varēsim visu izvērtēt.Pašlaik tas lidzinās tukšu salmu kulšanai.

  15. februāris, 2016 @ 16.15
 • pele

  pele Ellada pati pārdeva zirgu ar vobleru, kuru zviedrs pats ieraugot zirgu ar vobleri komplektā atveda atpakal uz LV, Zaula tirgoja kastratu Variants un acis nemirkšķinot stastija ka zirgs vesels, kautgan tam ari bija špats ,nezinu, vienā kājā vai abās, bet nu būt viņš tur bija, Dušele arī uz Somiju pārdeva zirgu ar beigtām pakaļkājām Amadeusu un tā pati Linda Arāja ir veselu čupu pardevusi zirgu ar sačakarētām kājām. Tākā šitā nav nekāda jauna štelle regulari tirgot slimus zirgus. Nu kas i ko tirgotāju mafija, aizjūras zirgu tirgus aizvēries, tad nu tagad nekas cits neatliek, kā vietējiem smērēt!

  15. februāris, 2016 @ 17.00
  • Fransa

   Fransa » pele Pele es tikai nesaprotu vienu, kapēc pārdodot zirgu, pats pārdevējs nedomā par ilgtermiņa attiecībām. Latvija tomēr ir maza.

   15. februāris, 2016 @ 18.12
  • zirgu kāvējs Vaceks

   zirgu kāvējs Vaceks » pele visdrīzāk tapēc, ka neviens par to līdz šim skaļi nerunāja, varēja ne tikai zirdzīnus, bet arī to pircējus jāt, kā jau esmu te minējis, šis precedents, ko iniciējusi Laura, būs pamācošs, vērtīgs un veselīgs visai zirgu mīļotāju sabiedrībai !

   15. februāris, 2016 @ 18.28
  • svetlana

   svetlana » pele jautajums....... Kursh teica ka aizjuras tirgus aizveries?..... talaak.,esmu daudz pirkusi zirgus no Elladas,Sintijas un no Lindas Driekas....DAUDZ ZIRGUS!!!!!!! nekaadu probleemu!!!! ( tatad atkal baumas) ari Zaulai ir vards,tatad no ILONAS ZAULAS ir pirkti loti daudz zirgu un turpinam pirkt,zviedriem nau pretenzijas,daudz no shiem cilvekiem pirktajiem zirgiem ir taisiiti rengeni,visi perfekt!!!!!!!!! aaaa kas tas par baumam par zirgu ar vobleru???? kadz zviedrs atveda???? kas par murgu.......ja ar ir kada problema zirgam,Visi godigi pasaka....... manas problemas pirkt vaj neeee......... un es 100% zinu kas Tu esi draudzj par peli.....:D

   15. februāris, 2016 @ 19.51
  • Ellada

   Ellada » pele Atshkeriba no Pele ,Ellada ,kas ,, smere ,, zirgus,ka ari Sintija ,Linda un t.t. nebaidas pateikt savu vardu,kapec tad godiga Pele slepajas? Ludzus,faktus studijaa! Es pati ljoti gribu zinat kad,un kuram zviedram esu pardevusi zirgu ar vobleri? Galvenais kas tas par zirgu,pashai jau interesanti. No Zviedrijas man nekad un neviens zirgs nav atgriezies,jo vienigais cilveks kas veda no manis zirgus uz Zviedriju ir Svetlana un vinjai nekad nebija nekadi parmetumi man. Es varu nosaukt visus savus zirgus,kurus jebkad esu notirgojusi,no tiem bija ar trumam :Madrids(shpats) pardots te pat LV pa 500ls,saimnieki zinaja visu par problemu,ir mani labi draugi. Centesima (pardota par 250 ls ka zales pljavejs) tur pat notirgot Cornet Prinz par 100 ls. Pec pusgada gan nacas abus zirgus izpirkt ara no chiganiem,kur tos pardeva ljoti,,apzinigs,, paircejs,bet tas ir cits stasts. Shobrid Centa ir kumeljmate mana stalli, Cornet Prinz dzivo Lietuva,kur saimniece vinju dievina,esam ar vinju labas draudzenes. Loverija-mitrumi lecamas locitavas,stav mana stalli ipashniece mil savu zirgu,neko labaku nevelas, Kinga (vecas trumas del var sakt klibot,pie manis ne kliboja 4 gadus,aizgaja uz Lietuvu,pirceji bija bridinati par to ka zirgs var klibot. Pec pusgada zirgs saklibojas,savacu vinju atpakal,viss godigi,ar bijusi saimnieci palikam labas pazinjas. Viss.Vairak slimu zirgu man nebija.Visi ,kas mani pazist zin ka es parsvara tirgoju pashaudzetos kumeljus, tapec par visiem izstastu vienmer pat vairak,neka vajadzetu. Nekad,ne no viena saimnieka man nebija ne viena parmetuma. Kaitina ara ta sunju reshana aiz stura,ja nezin ko pateikt labak pakluset.

   15. februāris, 2016 @ 22.12
  • Sinty

   Sinty » pele OOO, Amadeusam bija slimas pakalkajas? Man pirma dzirdeshana, zirgs gan pie manis bija tikai dazas nedelas, gaja normala slodze, bet no somijas nav dzirdetas sudzibas, interesanti gan... Par Zirgu Variants ari interesanti, nebija tam zirgam shpata, vismaz rengenos,kas man ir no paris gadiem atpakl... ir mitrumi kas paradas stavot boksa, bet tam ir cits izskaidrojums, ja jau pelei ir pieejama informacija par izmeklejumiem, tad iesuti man visu info, lai zinu kurus zirgus nemaz neskatities!

   16. februāris, 2016 @ 7.06
 • AMATIERIS

  AMATIERIS Tā jau ir-labu zirgu un labu mašīnu nepārdod-pašam noder.Neuztveriet to nopietni,bet sava taisnība tur ir.

  15. februāris, 2016 @ 18.39
  • Deny

   Deny » AMATIERIS Jā, par sievu un mašīnu īsts vīrietis nekad nesūdzēsies, jo pats izvēlējās! :) Līdzīgi ar zirgu... par savu zirgu tikai to labāko, jo paši vien izvēlamies, neviens to lielo draugu ar varu mūsu boksiņā nebāž;)

   15. februāris, 2016 @ 18.59
  • Andis

   Andis » AMATIERIS un ko izdarīs īst vīrietis ar īsto vīrieti, kas būs pārdevis viņam mašīnu, kas otrā dienā pēc pārrakstes csdd izrādīsies slīkusi un ar nosistu nobraukumu..?;)) Kam interesēs, ko īstais vīrietis būs noklusējis pirms tam ? Tas atspoguļosies viņa tukšajā mutē. Šajā gadījumā tēlaini līdzīgi tas arī beigsies

   15. februāris, 2016 @ 20.13
  • Deny

   Deny » AMATIERIS Andi, īsts vīrietis pirms pirkšanas mašīnu pārbaudīs, kaut uz servisu aizdzenot. Bet laikam ir arī tādi, kuri nopirks mašīnu, jo, ak, kungs, cik tā skaisti sarkana un pēc tam ar dūrēm vicināsies. Vai Tavā izpratnē īstu vīrieti raksturo dūres un izsisto zobu skaits? Manuprāt, tomēr prāts, loģika, attapība, diplomātija.

   15. februāris, 2016 @ 20.41
  • Andis

   Andis » AMATIERIS nu re- pareizi atbildēji- 5;) bet šeit runa ir nevis par mašīnu, bet zirgu, dzīvu zirgu, kuru pārdod hobija jātniekam, ne pieredzējušam mahinatoram pat neturot par vajadzīgu izstāstīt būtiskas lietas un te nu Lindai Arājai iztrūcis ''prāts, loģika, attapība, diplomātija'', kas rezultējies varenā šmucē..

   15. februāris, 2016 @ 20.54
 • vētra

  vētra Deny,te nu gan labi un pareizi pateici !!!

  15. februāris, 2016 @ 19.34
 • pele

  pele Fransa daļēja taisnība būs Vacekam par to ka neviens skaļi nav runājis un līdz ar to rodas visatļautības sindroms. Nav jau tā ka neviens neko nezin. Es domāju ka katram zirdziniekam ir savs stāsts par šo visu. Tie lielākie čakarētāji ir tieši šiem mazie " audzētāji" -pārpircēji. Arī lielie audzētāji grēko,bet mazāk jo viņiem tomēr ir svarīgi cik necik uzturēt savu vārdu " tīru".Kaut gan arī te ir izņēmumi kā piemēram allažu dāma. Savukārt mazie biznesmeņi ir vājprāta murgu cienīgi šmugulētāji. Kādreiz visus klibos , stīvos un slimos smērēja "vecajam" uz zviedriem un bija reizes kad tas izdevās. Tagad uz ārzemēm klibos nogrūst grūtāk tāpēc jāķēzās te pat. Ilgtermiņa attiecības nav prioritāte galvenais ir nauda. Līdz šim jau viss bija labi- iesmērēju, paklausijos pircēja čīkstēšanu, norādiju uz sev par labu sastādītu līgumu un beigta balle, var gaidīt nākamo kam iepārdot " pilnīgi veselu" zirgu.

  15. februāris, 2016 @ 20.11
  • svetlana

   svetlana » pele nuuuuu tocna zinu kas Tu esi:D

   15. februāris, 2016 @ 20.57
  • svetlana

   svetlana » pele = Vecajam= ja bija tadi laiki,bet atceros tajos laikos= Vecais = vairaak pirka zirgus no Eliinas....kapec shis vaards nefigure nekur??????? jo tur man buutu daudz ko pastastiit;) ??????!!!!!!!! atbildi cieniita Pele:D

   15. februāris, 2016 @ 23.13
  • pele

   pele » pele Cienītā Svetlana atbildu! Diemžēl par tādu Elīnu neesmu informēta,bet pieļauju ka man nav bijusi tā laime visus zirgu tirgotājus pazīt. Atvainojos ja ko Tev jaunu uzrakstiju nosaucot Larsu par veco, bet tā nu viņu latvijā bija iesaukuši... Es personīgi vecajam esmu pārdevusi tikai vienu zirgu un viņš bija tik apmierināts ka zvanija un prasija vai man tādu vēl nav. Vēl ir zirgs kas ir te pat notirgots un pie tā es bez sirdsapziņas pārmetumiem braucu ciemos. Tā kā šajā lauciņā esmu tikai labi informēts skatītājs nevis biedrs.

   15. februāris, 2016 @ 23.36
  • Ellada

   Ellada » pele un ka ir ar manu jautajumu? ja tu esi tik labi informeta,apgaismo,ludzu. Un pasaki savu istu vardu,vai ari baidies no atbildibas? Maki aprunat,-macies pieradit faktus

   16. februāris, 2016 @ 0.29
  • svetlana

   svetlana » pele atlauj pasmieties:D:D:D:D

   16. februāris, 2016 @ 0.48
  • svetlana

   svetlana » pele te tu draudzinj ari papalasj:D jo Larsu tikai es saukaju par VECO,UN ZINU KAM TO TEICU!!!!! bet Ladaj taisniiba,sviests tas viss kas sheit notiek!!!!!! liekiet mieru Lindai,Laurai lai vinas pashas tiek gala........beidzam viens otru apliet ar kakam......jasmejas,sakuma par zirgu,tagat jau lidz Zviedrijaj tikam:D

   16. februāris, 2016 @ 0.56
  • pele

   pele » pele Svetlana ja Tu esi tik atjautīga un izdomāji šo iesauku, tad tagad padomā cik cilvēkiem šie Tev zināmie cilvēki varēja šo info nodot tālāk. Es spēju sakaitīt vismaz 10 cilvēkus kas viņu sauca par veco kaut ne vienu zirgu viņam nebija pārdevuši ;0 Latvija ir maza un zirdzinieku aprindas vēl mazākas.Man ar savu privāto zirgu ir nācies daudzos staļļos padzīvoties un reti kur neskanēja šī iesauka ja gāja runa par zviedru pircējiem. Pati zirgu viņam pārdevu ar starpnieka palīdzību tāpēc redzējusi šo kungu neesmu un spriest par iesaukas atbilstību nemācēšu.Te neviens zviedriju neaiztiek, te joprojām iet runa par zirgu tirgotājiem Latvijā. Ja tik ļoti interesē kas es esmu un tik labi pārzini Larsa pirktos zirgus tad uzzini no kā viņš tieši pirms 6 gadiem nopirka melnu kastrātu 3 gadus vecu. Tici man Tu būsi vīlusies, jo Tavs papalasj būs stipri nevietā. Varu pat pateikt priekšā- zirgs tika vests no allažiem, kur stāvēja uz tirgošanas laiku.

   16. februāris, 2016 @ 1.56
  • Esila

   Esila » pele Ha,ha kad Kuldīgas pusē likvidēja zirgaudzētavu, uz Zviedriju aizgāja 4gadīgs kastrāts ar spridzinātu priekškāju, kā rez. viņš varēja klibot, bet to bija darījis vien 2x, gāja normāli treniņos lēca līdz 80 cm, pēc tam Zirgs jau no Zviedrijas par krietni lielāku summu aizgāja uz Dāniju kur zirgam veica kājai operāciju un zirgs mājas bez problēmām lēca 160.. Ne vienmēr ārzemnieki traumētos zirgus nenovērtē, viņi apskata problēmu un pat tādām zirgam dod iespēju.. Tas nenozīmē ka vviņiem ir zirgs iesmērēts, ja zina situāciju... Tā tikai pie mums traumētos zirgus noraksta kā nekam nevajadzīgus, jo vnk mums nav iespēju tiem nodrošināt visu vajadzīgo, bet tiem kam ir iespējas čīkst.. Cik daudz zirgu pasaulē mačos lec ar špatu, tad tie visi ir necilvēki un zirgu mocītāji?

   16. februāris, 2016 @ 10.36
  • Vineta

   Vineta » pele Elinu Lapinu? :D Shi ir loti interesanta personiba..

   16. februāris, 2016 @ 11.36
  • pele

   pele » pele Nu redzi nu mistērija ir beigusies- esmu atklāta :) Elīnas zinu vairākas un par to tikai priecājos. Ja jau zirgs bija tik vājš un vēl ar spalvgrauzi ,tad kāda mārrutka pēc Larsam tādus sagribējās vēl? Laikam jau dikti labi pārdot sanāca....bet tas jau vairs nav svarīgi. Zinu ka puikam iet labi un tas man ir svarīgākais. Tieši tirgojot šo zirgu es uzzināju ļoti daudz par latvijas zirgu pārdevējiem- pārpircējiem.

   16. februāris, 2016 @ 11.57
 • Beāta

  Beāta Viss jau būtu brīnišķīgi, bet izlasot abus rakstus un komentārus man radās pāris jautājumu. Zirgam, cik es zinu, ir divi špata veidi- viens "procesā", otrs pēc "procesa". Tas nozīmē to, ka, ja špats šobrīd pārkaulojas- zirgam minimāla slodze un zāles, ļoti dārgas zāles. KAS NOZĪMĒ TO,KA LINDA, KĀDA MĀRRUTKA PĒC, Jūs liekat slodzē slimu zirgu? Kur ir loģika, ja Linda, Jūs, zinājāt, ka zirgam ir špats, bet Jūs laidāt viņu uz mačiem un ne vieniem vien? Loģiski,lai brauktu uz mačiem ir jātrennējas, lai trennetos, tam vajag naudu un līdzekļus, tad kāpēc Jūsu mīļais zirgs ar asarām acīs, tika mocīts, pa nomām?! Otrs plus, te bija viens komentārs,par Elladu- kur, šī, sieviete minēja izmaksas zirga, tipa, lai mēs idioti apjēgtu kāpēc ir 4 000 eur prasīti, bet Ellada, vai Jūs aizmirsāt pieminēt, cik dienā nomas zirgs nopelna? Vai tiešām pa šiem, jūsu minētajiem 3 gadiem, šis zirgs nebija atpelnījis 1 000 eur, ko Linda maksāja Ilonai? Cik viņš "pārpelnīja" sevi? Kāpēc, Jūs, visu zinošie zirdzinieki aizmirstat to pieminēt? Interese mocīja, pazvanīju uz 3 dažādiem staļļiem, kur vidējā cena par zirga nomāšanu ir 25 e. Zirgi, parasti strādā 6 dienas 1 brīva. Tagad es likšu savus skaitļus galdā. 25*6=150 e nedēļā. Tas ir mēnesī 600 e. 600 eiro pareizināšu ar 36 mēnešiem, kas nozīmē (3 gadus, kā minējāt Ellada) un gala summa ir 21,600 e. + Tas ir, ja ir 1 treniņš dienā. Protams, uzturēšana, kas vidēji maksā (stallī, kur ir savs siens + auzas)= 1 zirgam vidēji 60 e= tātad 30 reizinu ar 2,100e. Principā 21,600-2,100=19,500 ir peļņa. Jā, protams, kalējs, vets, utt. Bet pa lielam, šādi ir reālie skaitļi. Ja spēlējam ar atklātām kārtīm, tad līdz galam, ne?!!

  15. februāris, 2016 @ 20.36
  • Deny

   Deny » Beāta No kurienes stallī rodas savs siens par velti? Kurā stallī izjādes cena ir 25 eiro? Kur pašas no sevis izaug auzas, nokuļās un izžāvējas, un pašas apcirkoņos par velti iebirst? Zirga nagi griežās, kaļās paši katru mēnesi? Zirgam zobi 2x gadā paši apvīlējas? Vitamīni, piedevas? Zirgkopēja alga? Elektrība, ūdens? Degviela tam pašam traktoram ar ko mēslus izvest? Inventārs zirgam? Pakaiši? LLKC mājas lapā ir aprēķins, galīgi nemaz neizskatās tā, kā Beāta rēķina;)

   15. februāris, 2016 @ 20.49
  • Beāta

   Beāta » Beāta Deny, Tu, runā par šo - http://new.llkc.lv/sites/default/files/baskik_p/pielikumi/zirgs.pdf Tātad pirmais, kurš Latvijas stallī zirgs gadā strādā 175 h? GADĀ NEVIS MĒNESĪ. Otra lieta, parādi man zirgkopēju, kurš saņem stundā 4,55e. Vidējā alga zirgkopējam ir 150e mēnesī. (pabaro, sūdus izved, izlaid ganos) Vai arī, ja šeit ir kāds kurš man centīsies iegalvot, ka zirgkopējs saņem vairāk, uz priekšu parādiet man šo, laimīgo. Diez kāpēc ta visi strādā par grūmiem ārzemēs??? Taču vidēji jāsaņem 4,55e. Apgaismošu Deny Tevi- LV nav neviens stallis, kur zirgs strādā 175 h GADĀ. Ir man zināmi staļļi, kur zirgs "pahā" no rīta līdz vakaram. Tatad vēl labāk kaut 6h dienā ir 150 e dienā, mēnesī ir 3.600e. Cik uzzināju, no saviem avotiem, ko es Jums (arī Jums, Evita)neatklāšu, pie Lindas zirgs bija 1,5 gadu. Tātad summu dalam uz pusēm kaut 10 000 rupji sanāk, nu ar rūpīgām zobu vīlēšanām, nagu griešanām- 5, 000 tikuntā viņa nopelna. Denij, nu vienkārši pasaki, ka esi kārtējais Drostalu jātnieciņš, kas saklausījies, cik pelītes, puķītes ir skaistas un cik idēāli tu izskaties ar šo zirgu, kas reālas lietas, praksē nemaz nesaprot, bet tikai interneta gudrības salasījies esi ;) Kad parādīsi sava staļļa reālas ienākuma bilances AR NOMĀM. Tikai tad ticēšu. Man ir stallis un es, laikam, esmu tā ļaunā, kas atklāj patiesību.. Ne? :D

   15. februāris, 2016 @ 21.06
  • vētra

   vētra » Beāta Wohooou-es arī gribu šitā pelnīt,25 eiro un tā 6x nedēļā. laikam dzīvoju citā realitātē,kur cena par izjādi jeb treniņu sastāda 10 eiro un labākajā gadijumā tādi treniņi/izjādes notiek 1x vai 2 nedēļā. un neesam jau tas sliktākais stallis.

   15. februāris, 2016 @ 21.24
  • Deny

   Deny » Beāta Mans zirgkopējs saņem 500 eiro uz rokas (pēc nodokļu nomaksas), nodrošināta laba dzīvesvieta un auto, zirga vidējā slodze nomā nepārsniedz 3-4 stundas nedēļā. Maniem zirgiem ir paveicies un zirgkopim, kā tagad izrādās, arī. Nav nācies būt Drostalās, bet uz savu stalli, piedod, neaicināšu. Mums zirgu uzturēšanas izdevumus nopelna cita nodarbošanās, ar zirgiem nesaistīta.

   15. februāris, 2016 @ 21.24
  • Beāta

   Beāta » Beāta Vētra es runāju par normāliem staļļiem, kas atrodas labā infrastruktūras vietā. Ar pienācīgu pieeju pie staļļa un labiem boksiem, nevis kūtiņām, kaut kur dziļi laukos ar slimiem, nevarīgiem zirgiem. Deny-Latvijā? 500 eur? Savs auto? Dzīves vieta? Nu cilvēk,mīļais, beidz melot. Tātad, es piedāvāju Deny,Tev nosaukt, šo lepno stalli, kur dzīve zirgkopējam ir kā karalim. Man tiešām ieintriģēja. :) Lai gan saku, vēlreiz neticu,ka šādas ekstras saņem cilvēks, kam ir jābaro un jāvāc zirgu sūdi. Protams, ja tev zirgi ir for fun, nav tehnika, nav lauks, kur novākt "ražu",tad, jā, Tu nevari tik daudz nopelnīt.. bet normāls staļļa īpašnieks, sāk ar tehniku, nevis prastu kūtiņu būvēšanu.

   15. februāris, 2016 @ 21.36
  • Ellada

   Ellada » Beāta te nu tiesham sakas sviests!! Kur tad mums tie nabaga zirgi tik traki strada nomas un pelna tik milzhu naudu?? Es tad butu milionare,ka ari visi mes tadi alkatigi un merkantili! Man vispar noma ir pa gadu labi ja 10 reizes,un cena tik shogad tika pacelta LIDZ 20 LS,VIENMER BIJA 15.Lindai tie ir biku vairak,bet ,protams,ne tik ,cik augsha minets. Protams ir vel patstavigi jatnieki,bet ari tie nav tik daudz,lai saliktos augsha mineta summa. Sakam atkal skaitit zirga izdevumus? Varu salikt vel smalkak. Viens zirgs menesi aped: siens 2-3 rulli (viens rullis 10-15 e) tas jau vismaz 30e,auzas 4 maisi( viens maiss apm 7e) =28e; kombikorms 3 maisi (1 maiss -10 e)=30 .Nu jau mes esam pie 90e. pielikam klat skaidas,sali,mineralus.Ka redzi bus virs sotoka. un es vel neskaitu klat darbu.

   15. februāris, 2016 @ 22.29
  • AMATIERIS

   AMATIERIS » Beāta OOOOOOO -vēlreiz oooo,tu cilvēciņ laikam esi no Marsa.Skolā matemātiku apguvi bet no dzīves neko nesajēdzi.

   16. februāris, 2016 @ 7.48
  • Esila

   Esila » Beāta Beāta iepazīties, manā stallī zirgi tā arī strādā ne vairāk kā 175h , pat mazāk. Jā, iespējams tas tāpēc ka neatrodos pierīgā, bet nerunā viennozīmīgi par visiem.. Nezinu reālu staļļi kas prasītu 25 EUR/h, es prasu 10 EUR/h, ziņu kā manā pusē prasa ar 15, bet vairāk neesmu dzirdējuši.. Vīrs vispār uzzskata, kā zirgi jālikvidē, jo tie nes tikai zaudējumus, bet tas ir man hobijs un tāpēc viņš tikai to piecieš.. Man ir 10 zirgi, bet treniņos iet 5 uz maiņām, jo tai skaitā ir grūsnās ķēves, tā tad apritē principā man ir 2-3 zirgi kas var kko nopelnīt. Katru nedēļu man ir vidēji 4 - 5 treniņi, ieņēmumi 40- 50 EUR, OK mēnesī 200 EUR gadā sanāk tīri ok 2400, BET, ar šo naudu man ir jāuztur arī citi zirgi(jaunzirgi), jāgriež nagi, nedod Dievs vets jāsauc + barība tur NEKĀDA peļņa nav, pat sev norēķinu algu, jo nesanāk, zirggopējs nav, pati daru, lai kaut cik zirgi sevi izvilktu pa nullēm... Kāda vēl peļņa, ja tā būtu zelta bedre- izjāžu rīkošana, man visi iejātie ietu nomā un ķēves nelecinātu...!!!!

   16. februāris, 2016 @ 11.46
 • Deny

  Deny Beata, zirgi man tiešām ir for fun, turklāt ļoti tālu no Rīgas un patālu arī no citām, mazākām, pilsētām. Sava tehnika ir un LIZ arī ļoti daudz, arī gaļas liellopi for fun, lai zāle mazāk jāpļauj. Es, goda vārds, visu laiku domāju, ka par 500 eiro cilvēks nemaz nevar izdzīvot un tā ir maza alga. Ekstras cilvēks saņem, jo labu darbinieku uz laukiem aizvilkt grūti un teltī dzīvot viņam nebūtu ērti. Auto, lai man pašam nav katru dienu uz stalli jābrauc un visu nepieciešamo varētu atvest, aizvest zirgkopējs pats. Manuprāt vnk cilvēcīgi darba apstākļi.

  15. februāris, 2016 @ 21.49
  • Beāta

   Beāta » Deny Deny nu un par ko tad Tev "cepiens", ja esi tik superīgi visu samenedžējis? Reāli, Tavi zirgi nevar nopelnīt Tev naudu, jo Tu neproti piesaistīt, klientus? Ja jau ir tehnika, tad zini, ka ir tāda lauku degviela? Neizmanto?

   15. februāris, 2016 @ 21.58
 • vētra

  vētra Nu jā,mums ir "kūtiņa",kas atrodas šosejas malā,Pierīgā,apgaismots un nokomplektēts konkūra un iejādes laukums. Ar pastaigu aplokiem un plašam ganībām,ar zirgu pārvadājamo transportu,atpūtas laukumu,nakšņošanas iespējām,veļas automātu kur jebkurš zirga īpašnieks vai nomas jātnieks var mazgāt savu inventāru,ar 3x barošanu,automātiskajām ūdens dzirdnēm, un boksu tīrīšanu katru dienu. Beāta,Jums ir ļoti izkropļota saprašana par normālu stalli. Normālā stallī naudu ieliek tā attīstībā. Normālā stallī ļoti liela naudas summa aiziet ne tikai sienā un auzās,bet arī zirgu aprūpē,labā inventārā,vitamīnos,minerālpiedevās,vetārsta apmeklējumos,kas nav saistīti tikai ar hroniskām kaitēm,bet arī lai sekotu līdzi ķēvju grūsnībām,vispārējai veselības aprūpei un tt.Skumji,ja Jūs redzat tikai ienākumu daļu un cik saprotu,Jūsu stallī naudu tikai ieņem un tērē,nevis rūpējas par tā attīstību.

  15. februāris, 2016 @ 22.01
  • Beāta

   Beāta » vētra Vētra- Pierīgā...? Plašas ganības..? Cik zirgi uz viena ha. :)

   15. februāris, 2016 @ 22.08
  • Sinty

   Sinty » vētra Beate, Jaa Pieriga ir stalli kur ir plaas ganibas, man uz 20 ha stav 10 zirgi un 6 galas govis. manuprat gana "plašas" ganibas 35km no Rigas

   16. februāris, 2016 @ 7.20
  • Beāta

   Beāta » vētra Sintija, nu es zinu, ka ir staļļi kur ir vismaz 5ha uz 1 zirgu.. Tev tur sanāk bišku mazāk... +ar govīm kopā stāv... kkā neētiski ne? Iekšā arī govis tusējās ar zirgiem uz urrā, kkādi putni vēl? Kā tad ar elpošanu? Un skatījos to tavu mājaslapu, tu ved pie sevis pircējus uz kūti?

   16. februāris, 2016 @ 7.38
  • Sinty

   Sinty » vētra Beata, Kur es mineju ka zirgi kopa ar govim stav?

   16. februāris, 2016 @ 10.05
 • Deny

  Deny Es jau nu galīgi ne par ko necepos, esmu mierīgs kā karlsons. Man nav vajadzības pelnīt naudu ar zirgiem, paldies Dievam. Un ceru, ka tas nemainīsies. Tas, ko zirgi nopelna, lai iebirst viņu bļodiņās atpakaļ burkānu veidā. Zirgi ir sieviņas un bērnu sirdslieta nevis biznesa projekts. Bet par zirgkopēja algu 150 eiro apmērā es joprojām esmu pārsteigts. Un nesaprotu, kāpēc man zirgu uzturēšana izmaksā vairāk nekā Tev... ja kalējs vien mēnesī izmaksā 50 eiro...bet tas tā, tīri filozofiski, uz to nav jāatbild!

  15. februāris, 2016 @ 22.12
  • Andis

   Andis » Deny Denys, neesi bāba, stādies priekšā arī Tu ...savādāk tā nevīrišķīgi sanāk, advokāt tālajos laukos;)

   15. februāris, 2016 @ 22.20
  • vētra

   vētra » Deny Es arī par to pašu brīnos. Nez kāpēc Beāta nav pieminējusi tādu nieku,kā aploku izmaksas. Piemēram labs pastaigu aploks vien izmaksā kā minimums 500 eiro. Protams,"kūtspakaļā" tos uzvelk no vecām ballīšu auklām. :)

   15. februāris, 2016 @ 22.21
  • Beāta

   Beāta » Deny Vētra- jautājums Tev. Nopērkot zirgu pa 1 000 e, un turot savā stallī 1,5 gadu. Pēc 1,5 gada pārdodot pa 4 000 e, kā Tev liekas, peļņa ir 0? Vai mīnusi? Nu tā reāli, zinot, to, ka par boksu īre nav jāmaksā, + zirgs Tev papildus pelna naudu ar nomām.? Lūdzu, gaidu atbildi.

   15. februāris, 2016 @ 22.29
  • Deny

   Deny » Deny Andi, vai Tavuprāt visi juristi ir advokāti? Ir arī notāri, tiesu izpildītāji, prokurori... un tiesneši... ;)

   15. februāris, 2016 @ 22.30
  • Andis

   Andis » Deny nu nekautrējies....

   15. februāris, 2016 @ 22.37
  • Beāta

   Beāta » Deny Deny man tāds jautājums- varbūt nekorekts, bet nekautrēšos uzdot. Ar juristiem mūsdienās tpt kā ar zirgiem? Nekādas peļnas? Es te tā aizdomājos,labam juristam ir liels pieprasījums, liels pieprasījums nozīmē, daudz darba, daudz darba nozīmē,maz laika... Tātad, ja jau jurista kungam ir laiks 22.40 sēdēt un drukāt komentārus... Vai Tava kompetence, tiešām ir jurisprudence? :))

   15. februāris, 2016 @ 22.39
  • Andis

   Andis » Deny Beata, Tu juristam atlaujies jaukt laiku?Tavs komentārs 22:39, jurists taču beidza jau 22:30

   15. februāris, 2016 @ 22.51
  • Deny

   Deny » Deny Beata, ar darbu brīvdienās un vakaros, pie turības neviens vēl nav ticis. To man reiz jaunībā gudrs cilvēks iemācīja un pie tā pieturos. Turklāt, es šajā portālā esmu ļoti reti un šobrīd tikai tāpēc, ka jau nedēļu atpūšos gripas kompānijā. Tā ka mani šobrīd var satikt ne tikai šeit, bet arī mednieku forumā. Kas attiecas uz maniem ienākumiem, nesūdzos, bet vienmēr gribās vairāk, laikam cilvēks tā iekārtots.

   15. februāris, 2016 @ 22.54
 • vētra

  vētra Oficiāli nomā mums ir 18 hektāri uz 11 zirgiem. Un tā arī sastāda lielu izmaksu daļu,jo nomas cena ir pietiekami liela.

  15. februāris, 2016 @ 22.16
  • Beāta

   Beāta » vētra Ja runa ir par Cieceru stalli, jums nav 18ha :)

   15. februāris, 2016 @ 22.21
 • Deny

  Deny Beāta, pasaki, lūdzu, no kura staļļa esi? Es neesmu no VID vai PVD, goda vārds!

  15. februāris, 2016 @ 22.16
  • Beāta

   Beāta » Deny Deny es pati esmu no PVD :) tālu no Rīgas. (tik pat izsmeļoši,cik Tu man rakstīji) :))

   15. februāris, 2016 @ 22.19
 • Deny

  Deny Mans ierosinājums zirgam.lv slēgt šo diskusiju, ja to vispār vairs par tādu var saukt.

  15. februāris, 2016 @ 23.24
 • Ellada

  Ellada Zirgam .lv ir parvertusies par lielo mistkasti. Ja nu jums,meitenes,tiesham tas patik,lai ta butu. Ja jus vel gribat glabt savu reputaciju-tad darat ta,lai komentet varetu tikai registreti lietotaji,vienalga ka,kaut caur Facebook. Jau vairaku cilveku atsauksme ir tada,ka sho portalu ir jasledz ciet. Diemzhel saku tam piekrist.

  16. februāris, 2016 @ 0.40
  • svetlana

   svetlana » Ellada piekriitu!!!!!!!

   16. februāris, 2016 @ 0.49
  • Skaida

   Skaida » Ellada Kā tieši portāls vainīgs pie tā, ka klačubābas saplēsušās savā starpā? Tad jau pie reizes slēgsim nost arī visus LV ziņu portālus. :)

   16. februāris, 2016 @ 1.00
  • Dana

   Dana » Ellada Ja par miskasti nosaucat diskusiju par nepieredzējušiem zirgu pircējiem, kas uzticas pārdevējiem, un zirgu tirgotājiem, kas mēdz izmantot pircēju nezināšanu, lai viņiem "iesmērētu" slimus zirgus, Jums labāk paklusēt, jo šāds komentārs tiešām der tikai miskastei.

   16. februāris, 2016 @ 8.11
 • Sinty

  Sinty Godigi sakot,ja viss labakais butu atlaut komentet tikai cilvekiem,kam nav bail savu vardu pielikt pie komentara. Man personigi saruktina fakts,ka visi zirgu tirgotaji tiek nolikti pozicija,ka krapnieki, izmantotaji, meli u.t.t Diskusijas tiek piesaukti zirgi un vietas/ lietas par kuram iespejams pardevejs nemaz nav zinajis, Es palidzu cilvekiem tirgot vinu zirgus, un Vinu darisana ir izstastit visu ko zin par zirgu, tas tiek noradits sludinajuma, tiek izstastits klientam skatoties zirgu. Nu nav zirgu pirceji mulki - nem lidz trenerus, vetarstus u,t,t Tu nevari But saja biznesa ilgi melojot un šmaucoties! Lai nu ko, bet es tirgojot zirgus izstastu visu info kas man ir. Kapec netiek pacelti gaisa tadi zirgi,kas tiek izvilkti no kutinam, ielikts darbs, pardoti uz "aizjuras" tirgiem un zirgam tur ir paverusies dzive kura Latvija vispar nebutu iespejama.Vel jautajums kapec visas diskusijas par aprekiniem cik kur sanem tiek izmirsta dala ko mes maksajam nodoklos?

  16. februāris, 2016 @ 7.52
  • Beāta

   Beāta » Sinty Sintija Tu maksā nodokļus? Par zirgiem? Vai paņem 10% no zirga summas? Manuprāt, tās ir divas dažādas lietas. + ļoti daudz audzētāji nosauc zirga cenu un plus PVN.

   16. februāris, 2016 @ 7.58
  • Beāta

   Beāta » Sinty Baigi moka ziņkārība par zirgiem kuri ir izvilkti no kūtiņām... vari pastāstīt?

   16. februāris, 2016 @ 7.59
  • Sinty

   Sinty » Sinty Beate Ja, ES maksaju nodoklus!

   16. februāris, 2016 @ 9.51
  • Sinty

   Sinty » Sinty Pa zirgiem,kas no kutinam izvilkti piezvani man konkreti un Es Tev visu izstastisu, mana biznesa MAN nekas nav slepjams un Par saviem vardiem es atbildu, rakstot ZEM sava varda nevis nika.

   16. februāris, 2016 @ 10.01
  • Beāta

   Beāta » Sinty Nu Sintija ja jau esi tik lepna ka zem sava vārda raksti tad uz priekšu visu atklāti raksti te. Vai man tev pazvanīt un parunājam, pēc tam uzrakstīšu atskaiti te?

   16. februāris, 2016 @ 10.37
  • Sinty

   Sinty » Sinty Beata, man te nav jaraksta vai jamin vardi kur un kas ir pardots no kutinas, Ja tev tik loti interese uzzvani un tev tiks pastastits, Te man nav "jamazga" neviens kur nu vel jaapsriež.

   16. februāris, 2016 @ 11.24
  • Beāta

   Beāta » Sinty Bet Sintija, tu saki,ka Tev nav neviens jāmazgā, tad kāda velna pēc tu apmazgā Lauras darījumu? Tev vispār nekāda sakara taču nav, ne? Kāpēc tu zvani Laurai un uztraucies? Par savu reputāciju? Neuztraucies... uztaisīsim, arī par taviem darījumiem apspriedi un ne tikai taviem. Man ir ļoti daudz cilvēki, par kuriem es varētu pastāstīt par negodīgiem darījumiem. :D Bet sāksim palēnām :)

   18. februāris, 2016 @ 9.53
 • AMATIERIS

  AMATIERIS Vai kāds vispār atceras par ko bija raksts.Ja nezinātājs to visu izlasītu tad noteikti neteiktu ka runa ir par cilvēkiem kuriem ir viena sirdslieta-ZIRGI.Skumji.

  16. februāris, 2016 @ 8.06
 • admin

  Zirgam.lv Nu tā, magnētiskās vētras dara savu! Lūdzam atsevišķu cilvēku savstarpējās villošanās neturpināt milzīgās komentāru jūrās, ja komentējam - tad konstruktīvi. Kas attiecas uz slēgšanu ciet - mēs neesam atbildīgi par komentāriem, neviens portāls par tiem nevar būt atbildīgs. Vai tos lasīt ir katra paša ziņā. Tas, kas visticamāk nepatīk - ka daļa komentāru patiešām ataino sabiedrības domu gājienu un tur nu neko nevar darīt. Atkārtosim savu nostāju vēl reizi - patiesība NAV tikai Lindas vai Lauras pusē, tā noteikti ir pa vidu, tāds arī bija raksta mērķis. Punkts.

  16. februāris, 2016 @ 8.09
  • Linda

   Linda » Zirgam.lv Uzskatu, ka zirgam.lv nav izdevies sasniegt nosprausto mērķi, ir sanācis pretēji - liela bļaušana un cilvēku apvainošana! Ja raksts bija informatīvs un pamācošs,kā tad tur varēja būt nosaukti vārdi, vietas? Es cienu zirgam.lv darbību, bet , diemžēl, šoreiz ir nesmuka zākāšanās atļauta! Ko no visa šī var iemācīties - ar vietējiem ir jābūt ļoti uzmanīgiem, laipnās un smaidīgās ārienes ir ļoti mānīgas, draudzīgā attieksme- apslēptas domas, vb tomēr būs iespēja kaut ko pateikt riebīgu!

   16. februāris, 2016 @ 10.05
 • Arhimeda draudzene

  Arhimeda draudzene Šī diskusija nepatīk tiem, kam pašiem nav tīra sirdsapziņa – runā, ka Ellada esot pārdevusi kādam zviedram zirgu ar vobleri, kurš atvests atpakaļ, Zaula tirgojusi kastrātu Variants, stāstījusi, ka zirgs vesels, kaut gan tam arī bijis špats, Dušele uz Somiju pārdevusi zirgu ar slimām pakaļkājām Amadeusu un tā pati Linda Arāja pardevusi vairākus zirgus ar sačakarētām kājām. Nav dūmu bez uguns.

  16. februāris, 2016 @ 8.24
  • Ellada

   Ellada » Arhimeda draudzene Pagaidam ne viens man nav atklajis to manis pardoto noslepumaino zirgu ar vobleri,ljoti gribu zinat kas tas par zirgu. Jo nepamanit vobleri ir neiespejami,ka ari pardot tadu zirgu uz Zviedriju,ne Lars ,ne Svetlana,kas manus zirgus vienmer skatijas nekad neko tadu nav teikushi,ka ari ne viens zirgs no Zviedrijas man netika atgriezts,tieshi otradi- vairak reizes esu sanjemusi no Sofijas vestules ka grib no manis vel zirgus. Zirgam.lv. Ja sheit butu registreti lietotaji,tadas mistkastes nebutu. Ja jus esat godigi,tad godigi aizlidzit komentet tiem,kas slapjas aiz segvardiem. Bet tas jums nav interesanti,jo tik kolosalas diskusijas vel jusu portala nebija.Es tiesham pedejas dienas te nenacu un nebutu nakusi,ja vakar man nepazvanitu un nepateiktu ka izradas es ari smereju zirgus,tad gan man palika interesanti,kas tas par zirgu! Bet izlasiju visu sho un nevareju neatbildet.

   16. februāris, 2016 @ 8.54
  • Beāta

   Beāta » Arhimeda draudzene Ellada Tu gribi teikt ka esi godīga viennēr bijusi? Nekad neesi nevienam samānijusies? Visi ņem no Tevis zirgus un or stāvā sajūsmā un tu katram jaunajam pircējam izstāsti cik nopietni ir špats un ka zirgs ir smagi slims jo špats ir iesācis pārkauloties? Un tu arī mierīgi 4000 e vairi bez acu mirkšķināšanas paprasīt jo tā ir adekvāta summa par slimu zirgu. Vai ne? Viss izklausās super, ne tad lūdzu visi visi dodaties pie Elladas pirkt zirgus, godīgāku cilvēku mums LV nav.

   16. februāris, 2016 @ 9.04
 • admin

  Zirgam.lv Pēdējais laiks saprast to, ka Latvijā ir labi ja 5 cilvēki, kas spēj savu viedokli pateikt publiski - pārējie to nespēj, laikam bail, ko citi padomās. Nemaz nerunājot par organizācijām, kas bieži vien tik atrautas no biedriem, ka nemaz nezin (vai negrib!), ko tie par tām domā. Tāpēc arī kā velns no krusta bēg no preses relīzēm, nedo dies kāds tur kaut ko iekomentēs. Pirmkārt, lasīt komentārus nav spiesta lieta, otrkārt - tie, kas gribēs no tiem mācīsies. Treškārt, ja liekas, ka mums ir baigi interesanti administrēt to visu, smagi kļūdāties :D Cik nu tautai sakrājies, tik arī tagad sper vaļā komentāros. Šodien no mums tas arī viss.

  16. februāris, 2016 @ 9.06
  • Beāta

   Beāta » Zirgam.lv Zirgam.lv Jūs esat malači ka šo visu aizsākāt, noteikti ir jāturpina mācības jaunajiem, lai nekad nekļūdās un lai tirgoitājs arī aizdomājas tālāk. Es ceru, ka šis raksts palīdzēja jaunajiem un tirgotājiem.

   16. februāris, 2016 @ 9.10
 • Ellada

  Ellada Beata-Ja, es tiesham vienmer visu godigi izstastu un to var pateikt jebkursh,kas kadreiz ir pircis no manis zirgus. Vienigais ko es nokluseju- pagaishgad dodot Ilonai zirgu-nepateicu ka zirgs ar mani apmeta 2 kulenjus pie iejashanas,bet neuzskatiju ka to vajadzej teikt par zirgu,kuram nu jau droshi vareja sedet mugura. Es ne tikai vienmer izstastu visu par zirgu kaitem,ja tadas ir,bet ari par raksturu,nikiem ,stikiem un kam tas zirgs ir piemerots. Man nav baili dot zirgu uz paris meneshiem uz parbaudi,protams ar nosacijumu ka zirgs paliek mana stalli un par atsevishkju samaksu,jo ljoti labi zinu ka viena gaisha diena lielisks sporta zirgs uz taisnas vietas soljojot var salauzt kaju un netaisos risket,dodot zirgu prom no stallja lidz pardoshanai. Par tiem 4000e. Zini,katram zirgam ir sava cena un sava vertiba. Ja es uzskatu ka zirgam ir kaite ,kas netrauce vinjam stradat un dzivot,tad ja,varu,bet pirkt to zirgu vai nepirkt-ta ir pirceja izvele. Zini kas pedejo laiku vis vairak interese pircejiem lielakoties? Cena. Man zvana cilveki un mekle zirgu lidz 1000e,laba gadijuma lidz 2000e. Un tad sakas- bet man vajag tikai bernam,tikai hobijam un t.t. Bet vai jus zinat cik jaieliek zirgaa darba lai vinsh butu bernu droshs? Man shobrid ir tadi 2. LIeliski zirgi,veseli,skaisti bernu droshi,pilnigi veseli ar machu pieredzi,ar pieredzi darbaa reiterapijaa unt.t. Cena ir tikai 6000e. ka doma cik cilveki ir gatavi nopirkt labu zirgu par tadu naudu? Neviens. Bet es nedoshu labus zirgus par suda kapejkam.

  16. februāris, 2016 @ 9.30
  • Vineta

   Vineta » Ellada Netaisos nevienu tagad aizstavet,bet ja,vel nesen mekleju zirgu un Ellada skaidri apstastija konkreta zirga minusus,lai gan no malas es to nepateiktu. Biju pat pasteigta par tik godigu atbildi :D Tagad izvele ir mana,ņemt vai neņemt.. Bet nakotne zinashu,ka varu droshi jautat.

   16. februāris, 2016 @ 9.42
  • Vineta

   Vineta » Ellada Runa gaja par Elladas zirgu.

   16. februāris, 2016 @ 9.43
 • AB

  AB eh,man ar sagribējās kaut ko sarakstīt,atradu sekundi starp zirgu barošanu un jāšanu..es nesaprotu kur Jums atrodās laiks kult vienu un to pašu,cilāt un apspriest svešas problēmas,meitenes pašas tiks galā,savstaprēji vai ar citu instances palīdzību,bet nu nekādi ne Jūs šeit spriedelējot un velkot ārā kurš ko kuram izkrāpis pagašajā gadsimtā...tuvojās pavasaris,zirgi sākuši mest spalvas nost,ejam kasam,nav savu zirgu piesakāmies pa palīgu kam ir,nemākam jāt ejam mācamies,pamats atļauj,nav naudas,piesakamies pa palīgiem,ir milzum daudz lietas ko darot var palīdzēt citam un lietā likt savu enerģiju,nu beidziet tērēt savu enerģiju uz svešu cilvēku lietām.Gribās kasīties,nu realizējiet projektus,ejiet kasīties tur par netaisnību,kāpēc vienam piešķir otram nē,cīnaties ar birokrātiju,būsiet kaut ko lietderīgu paveikuši....Visiem jauku dienu!

  16. februāris, 2016 @ 9.50
  • AB

   AB » AB pačukstēšu ''noslēpumu",Havens rīko konkursu līdz 1.03,ejiet un piedalieties,liekat izdomu lietā un vinnesiet gardu musli,ar ko iepriecināt savus zirgus,un Jums būs mierīgāka sirds ka izdarijāt kaut ko labu :)

   16. februāris, 2016 @ 10.02
 • Laura Pie Elladas biju skatīties Lampu (Kualalumpuru:) tieši dienā, kad pirmo reiz satiku arī Arhimedu. Tā bija tiešām forša pozitīva pieredze- dabūju izjāt, arī mana meita , mums tika parādīts, cik zirgs ir nosvērts un atvērts cilvēkam, paskatījāmies arī citus zirgus. Noklausījāmies aizkustinošu stāstu par traumētu ķēvi, kuru Ellada izglāba un, kas jau gaidīja kumeliņu, redzējam poniju, kas savas vecumdienas laiskoja turpat zem ābeles- es tiešām par vienu esmu droša- dzīvniekus tur mīl!:) Un man vienmēr gribējies ticēt, ka tie, kas mīl, pārliecināsies arī par to,ka viņa zirgs, kurš dodas uz citām mājām, saņems un viņam būs iespējams saņemt pienācīgu aprūpi atbilstoši savām vajadzībām. Lampu toreiz neizvēlējāmies, šobrīd lasot šos skaitļus- nelikās arī, ka Ellada ir tā, kas skaita siena ruļļus guļošajam ponijam vai gatavojās pārdot par tik, cik viņš izmaksājis gadā x vecums.. Ar cilvēcības faktoru šķiet viss bija kārtībā, līdz nonākam pie šīs ''miskastes'', kas taču pati no sevis nerodās- katrā nozarē ir melnās puses un mani drīzāk satrauc zvani un vēstules ar ''Laura, paldies, ka beidzot pacēli šo tēmu ''No kā jūs baidaties? Jo pat Elladas viedoklis no Telefonā sākumā līdz publiskajam šobrīd ir tik ļoti mīkstinājies attiecībā pret manu situāciju. Sak, pati par 500 lvl pārdevi zirgu ar špatu, izskaidrojot situāciju .Zirdzinieki, es tiešām vēl un diez vai vispār, kā cilvēks, kurš zirgus tur tikai savam priekam, kļūšu par daļu no 'komūnas'',bet kāda velna pēc jūs nokārtojaties paši savos boxos...

  16. februāris, 2016 @ 10.03
  • Linda

   Linda » Laura Un kur tad bija problēma, kāpēc nepirkāt Lampu? Ellada ir cīnītāja, tieši tāpat kā Linda un vēl liela daļa Latvijas audzētāju un turētāju. Atbildiet, Laura: vai Jūs Arhimedu bijāt jāt? Var būt arī vairākas reizes, kā vienu? Vai Linda izdarīja uz Jums kāda veida spiedienu? Vai Linda liedza braukt Jums līdzi konsultantiem - vienlaga kam- draugiem, radiem, bērniem, treneriem, vetārstiem? Vai Linda ar varu piespieda pirkt tieši šo zirgu? Vai viņa piespiedu kārtā aizveda zirgu uz tā jauno mitekli un pieprasija par to samaksāt? Kā tad tur bija?

   16. februāris, 2016 @ 10.15
  • ES

   ES » Laura Sveiciens! Personīgi nepazīstu ne pārdevēju, ne pircēju, taču man kā vairāku zirgu īpašniekam, kurš starp citu, arī savā dzīvē ir iegrābies (BET, ko pats sēj, to pats pļauj, nevis BĻAUJ). Man rodas tomēr jautājums.. meitene, kur zirgu nopirka.. tāda mīlestība pret zirgu, kur nu vēl lielāka (vismaz pēc pasniegtā tā izklausās). Kā Tavu mīlestību uz doto brīdi izjūt Tavs zirgs pēc Tavas rīcības? Ko viņam visas šīs samazgas dod? Vai veselību? Vai smaidošāku saimnieci? Ja ir pretenzija, lūdzu, ir personas, kas saucās juristi un advokāti, kuri darbojas pēc gariem jo gariem tekstiem, kas saucās- likumi! Un ir iestādes, kur to visu kārto, kas saucās- tiesa. Ja pircēja, kas ir uzsākusi šo samazgu vāceli tiešām būtu cilvēks ar mērķi kaut ko risināt, tad arī izmantotu augstāk minētos ieročus, lai aizstāvētu sevi, savu zirgu, potenciālos zirgu pircējus Latvijā. Tagad Tu apmierini savas ambīcijas vai vienkārši aizvainota mazā cilvēciņa lielo EGO. Nekā personīga, bet reāli, no malas palasot situāciju, nelasot vārdus nedz zirgiem, nedz iesaistītajiem cilvēkiem, gribas Tev konkrēti paprasīt- ko Tu gribi un ko Tev vai sabiedrībai tas dod?

   16. februāris, 2016 @ 10.23
  • Beāta

   Beāta » Laura Es-man ir Tev jautājums. Vai mīlestība izpaužas slimu zirgu verdzinot nomās, ja tu pats ļoti labi zini, ka špatam ir sākuma stadija? Ja pakonsultējoties ar vetu tu uzzini ka sākuma stadijā zirgam nežēlīgi sāp kāja? Tā ir mīlestība??

   16. februāris, 2016 @ 10.41
 • Laura Linda- ''vai kāds tevi piespieda pirkt'', vai arī ''vai 'liedza ņemt līdz baru speciālistu'' ir tik tukšs sauciens raksta jēgas kontekstā... nu skumji. Šī nav krimināllieta vai dzeltens preses raksts. Bet dzīvu radījumu pārdošanas ētikas, goda prāta un atbildības jautājums

  16. februāris, 2016 @ 10.30
  • Linda

   Linda » Laura Tas nav tukši gan! Tie ir fakti! Nav konteksta, nav krimināllietas un preses! Tie ir fakti, sausi fakti!Par ētiku te nav vietas diskusijai! ētika, pat kā vārds, te nedrīkst būt pieminēts! Ētikai ir daudz par vēlu!

   16. februāris, 2016 @ 10.42
  • Sigita

   Sigita » Laura Laura nav jēga runāt ar lielu daļu pompozu bļāvēju, kas lielākoties ir bezdarbnieki un pašiem īstas sajēgas par zirgiem nav. Tikai kā pakruķīt naudu. Uz cita nelaimi. Zini kā Laura Tu esi malacis, kad sāki par šo runāt, bet zini kā baigā jēga ir jaunajiem, bet ne visiem tiem aizjūras mafijozńikiem. Kuri pārdod pārdos slimus zirgus un tēlos baigos tur krutos zirgkopējus. Bet tā reāli īstie zirgkopēji te neiesaistās jo tev bija jautājums kapēc agrāk neviens neko nerunāja. JO BAIDĀS... BAIDĀS NO VISIEM ŠIEM PAZEMES zirgu izkropļotājiem. LAURA tev ar jāiet tālāk... ne jau šo brēcēju dēļ, bet, lai palīdzētu jaunajiem zirdziniekiem.

   16. februāris, 2016 @ 10.48
  • ES

   ES » Laura Beāta- neinteresanti. Jautājums, pirmkārt, bija zirga īpašniecei, otrkārt, par laiku tagad. Dzīvosim uz priekšu. :)

   16. februāris, 2016 @ 10.52
 • Laura Mana mīlestība Arhimedam izpaužas šobrīd ar ārstēšanu, 2 mēnešus kopš nopirkšanas brīža nejāšanu pēc vetārsta ieteikuma, pēc iespējas labāko māju nodrošināšana ar iespēju ganīties 12 stundas kustībā...te arī ir mana ētika. Ņemt vērā citiem, kas pirmo reizi pērk zirgus, ka pārdevēju vairākuma nostāja ir tieši tāda, kā tā atspoguļojas komentāros- iegrābies- pats vainīgs, ko te piebilst. Paši sev spogulīši

  16. februāris, 2016 @ 10.49
  • Linda

   Linda » Laura Tieši tā - Paši sev spogulīši! Un te jau arī atklājas viss - daudz kustības, viss,kas nepieciešams jebkuram zirgam!

   16. februāris, 2016 @ 11.02
  • ES

   ES » Laura Labi, izklausās gaužām jauki, Laura! Prieks dzirdēt, ka rūpējies par savu zirgu tieši tādu, kāds viņš ir. Bet tās ir rūpes un pienākuma apziņa cilvēcīgā līmenī, nevis mīlestība. Mani vairāk interesēja tas vai Tu neatņem sev un savam zirgam lielu daļu visa foršā, ejot uz savu mērķi (īsumā laikam informēt potenciālos zirgu pircējus, tātad SOS sauciens) tieši šādā veidā? Man liekas, ka atņem, nu tā, bez apvainošanas vai lēkāšanas. Tomēr, efektīvāk tad Tev būtu PAŠAI uztaisīt par savu situāciju rakstu, kur Tu un tikai Tu izstāsti savu stāstu, pieredzi, savu pozīciju šāda veida situācijā un neļauj citiem cilvēkiem Tevi smērēt pa visu Latviju.. Tevi un Tavu zirgu. Kā arī dot otrai iesaistītajai pusei izdarīt to pašu, jo pat monētai ir 2 puses. Tagad ir tā, ka cilvēki, izmantojot Tavu situāciju(un tici man, pa lielam lielākajai daļai no bļāvējiem ir nospļauties gan par Tevi personīgi, gan par Tavu zirgu) risina savas sasāpējušās tēmas vai ieturētās emocijas. Nu, neļauj tā.. neļauj cilvēkiem tik bieži tādā veidā izrunāt Tava zirga vārdu! Viņš Tev būs pateicīgs arī par to. P.S. Pievērs, lūdzu, uzmanību, ka nevis saku, lai klusē, bet gan runā, bet gudrāk un tici man- tas būs arī skaļāk. Veselību un izturību zirgam!

   16. februāris, 2016 @ 11.08
 • Laura Pareizi, Linda, tikai pērkot zirgu, ko pārdevējs atzīst par pilnīgi veselu, tu nerēķinies ar to, ka pēc nedēļas pie vetārsta vizītē uz iepriekš nepamanītu kustību traucējuma pamata, izrādīsies, ka viņam nepieciešamas tūlītējas injekcijas kājās, jo tās ir nomocītas ,ka pakaļkāju sāpes būs sabojājušas arī priekškāju, ka viņam turpmāk sāpju atvieglošanai būs jādod zāles un, ka tu nezinot esi iegādājies zirgu, kura kustību nākotne nav paredzama, ka viņa labsajūtas labad slodze var notikt tikai īpaši labvēlīgos apstākļos( šie ir veterinārārsta vārdi) Protams tikai cilvēkam, kam zirga sajūtas interesē vispār...Pērkot savu pirmo zirgu , tu nerēķinies, ka šīs ir jeb kura zirga nepieciešamības

  16. februāris, 2016 @ 11.14
 • Laura ES- ne mani, ne manu zirgu un kur nu vēl personīgi tas tiešām neskar.. viņš laimīgi grauž sienu šobrīd ar savu draudzeni un beidzot piedzīvo rūpes, glāstus un uzmanību lieliska cilvēka ikdienišķā uzraudzībā. Ar situāciju esmu samierinājusies, zirgs ir mūsu ģimene un nevienam atdot vai atkratīties negrasāmies. Bet , ja šī problēma būtu pacēlusies tik skaļa, pirms tiku pie sava pirmā zirga, mana pieredze būtu tieši tāda, kā ar otro - manām iespējām piemērota

  16. februāris, 2016 @ 11.24
  • ES

   ES » Laura Ja Tu būtu samierinājusies, Laura, ar situāciju, pieņēmusi savu zirgu ar viņa situāciju, kāda tā ir tagad, tad šeit nebūtu šī diskusija. Ja gribi konkrētu darbību kopuma rezultātā sasniegt mērķi, tad dari to tā kā to dara pieauguši cilvēki- oficiāli, ar visiem pieejamiem dokumentiem, faktiem, liecībām caur prasību tiesā. Tagad Tu esi uztaisījusi linča tiesu sev un otrai pusei. Un? Tev tiešām liekas, ka dēļ tā tagad Latvijā neviens privātais sev nepirks (zinot vai nezinot) zirgu ar kaitēm? Da labi! :D Un kā vēl pirks un kā vēl tādus pārdos.

   16. februāris, 2016 @ 11.33
 • Laura

  Laura Nu vismaz pie konkreta pardeveja perkot- padomas. Tema ir atverta

  16. februāris, 2016 @ 12.02
  • ES

   ES » Laura Vai tiešām? Vai tiešām Tu esi tik naiva? :D Cilvēks ir tāda būtne, kas mācās tikai un vienīgi no savām kļūdām! Viss balagāns aprotēs pāris reizes ap savu astes asi un tāpat dzīvos kā dzīvojuši, darīs kā darījuši! Ej uz tiesu un beidz cept tautu! Nāc klajā tad, kad Tev ir reāli, objektīvi, pierādīti fakti, pierādījumi, speciālistu oficiāli slēdzieni! Tad varēsi teikt, ka dari ko sabiedrības labad! Ja teiksi- "jā jā es jau to darīšu, ticiet man", tad noteikti būs atbilde- tikai darbs dara darītāju.

   16. februāris, 2016 @ 12.47
 • admin

  Zirgam.lv STOP! Pietiek. Komentāri, kas būs rakstīti ar neskaitāmām "!!" zīmēm, caps lock (kas interneta vidē skaitās kā bļaušana) tiks dzēsti! Ja nav iespējams domu noformulēt salasāmos teikumos, tad labāk nekomentēt. svetlana un Beāta - lūdzam turpināt karsto saraksti privāti.

  16. februāris, 2016 @ 13.56
  • AMATIERIS

   AMATIERIS » Zirgam.lv Beidzot.Paldies.

   16. februāris, 2016 @ 14.38
 • Linda

  Linda Zinot šo personu, dažādi tur var būt...

  16. februāris, 2016 @ 16.10
 • Agnese

  Agnese Neesmu lietas kurā isti par so situaciju,bet ,kur bija minetas divas situacijas 1-zirgu jabrauc pirkt ar zinošiem cilvekiem!!!,2-Mūsdienās mutiska vienošanās vairs nestrāda NEKUR.....nav papīrs nav bijusi saruna...uzskatu jātiesājas,ja grib paturēt zirgu,tad nav vairs ko runāt vnk slikta pieredze.....

  16. februāris, 2016 @ 16.35
  • Mimi

   Mimi » Agnese Jau vairākas dienas sekoju līdzi komentāru jūrai. Cik cilvēku,tik viedokļu. Taču vairākums komentētāju uzskata,ka šai diskusijai nav jēgas. Es esmu divu zirgu īpašniece,ir nācies arī pārdot zirgus. No šiem komentāriem mani secinājumi: 1.Zirga iegādi no Drostalām,apsvēršu ļoti rūpīgi,jau biju sliktas atsauksmes dzirdējusi,šis visu apstiprina. 2.Nevienu zirgu turpmāk neiegādāšos bez vetārsta pārbaudes,un rengeniem. 3. Vispārīgi,iegādājoties zirgu,jebkurā gadijumā izmeklējumi tiks veikti atkārtoti. Domāju,ka ir daudz cilvēku kas secināja kko līdzigu maniem secinājumiem. Pati zinu,ka tas ir pašsaprotami,ko aukstāk minēju,taču arī man ir nācies pievērt acis ,jo zirgs tik debešķīgi jauks. Un arī cenu lidz šim uzskatiju par kvalitātes mērauklu,bet nu redzu ,ka drīz zirgus ar trīs kājām pārdos pa 5000 .Un ko darīt veselo zirgu īpašniekiem,lai nečakarētu Latvijas zirgu tirgu vēl vairāk,jāpārdot par 10000.

   16. februāris, 2016 @ 19.44
 • Kristine Kuru vispār uztrauc tiesāšanās, Laurai nevajag ne naudu, ne atdot zirgu, kurš ar savu slimību, kā pārdevējs un citi pat dižojās- neiebilsdams ir gājis slodzē , pirms nonāca pie Lauras un cilvēki, kam rūp pamanīja, ka kaut kas nav kārtībā....tik žēl.. paldies Dievam tagad šis zirgs ir mīlošās rokās. Un kas šeit ko pārmest Laurai- uzticību Lindai? Ticību, ka cilvēks pārdod kādu, kam pukst sirsniņa runā un stāsta taisnību? Turklāt, ja tiesa spētu šo situāciju atrisināt... šajā gadījumā tiesa sirdsapziņu nesodīs, tomēr priekš tiem, kas vēl tikai plāno pirkt zirgu, šis raksts domāju ļoti palīdzēs, tieši kā man. Drostalu skaistā āriene acīmredzot ir tikai āriene. Paldies Laura;)

  16. februāris, 2016 @ 19.24
 • Armands Šteins no ALJK

  Armands Šteins no ALJK Kopš 2006 gada dažādos ar zirgiem saistītos forumos esmu izteicis savu viedokli kā FRANSA. Šajā diskusijā, redzu, ka šis vārds ir vēl kādam iepaticies. Tā kā man jau vairāki cilvēki ir zvanījuši sakarā ar šiem komentāriem, tad rakstu, lai paziņotu, ka manu segvārdu šajā diskusijā lieto kāds cits.

  16. februāris, 2016 @ 22.49
  • FB_100004987626921

   Linda » Armands Šteins no ALJK Paldies, Armand, tā arī domājām.

   16. februāris, 2016 @ 22.59
  • Rosalinda

   Rosalinda » Armands Šteins no ALJK Lasot "Fransa" komentārus, tas jau uzreiz bija skaidrs, ka viltvārdis. :)

   17. februāris, 2016 @ 13.02
 • Sinjah

  Sinjah Forši! Paldies par drosmi! :) beidzot kaut kas sakarīgs un konkrēts nevis tukša runāšana ar varbūtības teorijām. Konkrēti vet atdzinumi, konkrēti vārdi un situācijas. Starp citu, tiem iesācējiem nemaz nav zināšanu, kur ko ņemt līdz, kurš skaitās gudrs un kurš muļķis, kurš godīgs un kurš muļķis. Pirms 6 gadiem pirku savu pirmo zirgu un arī nezināju neko ( nu galīgi pīļu dīķis, kur viens otru zin nelikās) . Tas viss nāk ar laiku. Tagad visi atspērušies bļauj un trīc, ka tik kāds neatklāj vēl kādu šmugulēšanos. BU! Baidaties :D sen jau par to bija jārunā, citādi daudzi nemaz nezin, kam sūdzēties ( un tiek ar savām pretenzijām tikpat ātri iedzīti zemē un daudzi nesūdzas mīļā miera labad (Akvai ko par mani padomās) . Es pilnīgi esmu pārliecināta, jau pat pēc šī kāds aizdomāsies un vismaz nedaudz noraustīsies pirms atkal kko iesmērēt ( Dies pasarg, ka neuztaisa publisku apspriedi pēc tam)

  17. februāris, 2016 @ 0.29
  • Dārta

   Dārta » Sinjah Izcili labs komentārs :) lasu, smaidu un piekrītu!

   17. februāris, 2016 @ 8.10
  • Dāvis

   Dāvis » Sinjah Es arī piekrītu un ļoti priecājos, ka beidzot viss atklājas un palēnām mūsu tirgus veidosies par normālu tirgu un pabīdīsim tos šmucētājus malā. Laurai medaļu par uzdrošināšanos.

   17. februāris, 2016 @ 8.57
 • Rāzna

  Rāzna Linda man jautājums Tev vai Remarka kumeļa, tēvs arī ir Remarks? Vai tomēr nē? Nav papīru viltošana? Ir padzirdētas arī šādas šmuces.

  17. februāris, 2016 @ 9.02
  • Beāta

   Beāta » Rāzna Jā šo es arī esmu dzirdējusi... ka pati Linda atzīst to. Kā gan var aizstāvēt śādu cilvēku... tēlo svētuli,bet patiesībā tādas cūcības dara. Tik nesmuki. Laura es ļoti ceru ka pie šī šis neapstāsies, bet Tu turpināsi un gan jau ne to vien uzzināsi... tak vajag atzīt savu vainu un miers nevis turpināt melot... būtu atzinusi kļūdu, nebūtu... šis viss. Bet nu pati vainīga.

   17. februāris, 2016 @ 9.06
 • Kristine Bet kāpēc Linda Arāja, kas sākumā nosolījās visu sakārtot hronoloģiski, pati no savas puses nevar mierīgi izstāstīt, kā tad īsti tur bija.Kā goda prāta pārņemta sastādīji līgumu, kas tajā vispār bija minēts. Ko stāstīji pircējai, kas ir zem katras kritikas, noklausījusies tavu izklāstu par rentgeniem, kas tev pašai bija uz rokas, pilnīgā apmātībā nopirkusi zirgu, kas pēc vienas nedēļas attapies Jelgavā ar šādu diagnozi. Kāpēc tev likās svarīgi tos minēt sludinājumā, bet nelikās svarīgi parādīt pircējam. Kāpēc tu nepaskaidro mums- vāvuļotājiem, tieši kurā vietā raksta tekstā ir meli, nu kaut vieni? Tas taču iespējams pilnībā attaisnotu situāciju un lieta galā. Kliegt meli meli meli ir labi, tev droši vien ir iemesls.

  17. februāris, 2016 @ 9.27
  • Sigita

   Sigita » Kristine Kristīne, tas tāpēc, ka mēs visi, tie, kas Lauru saprot esam dunduki un veidojam klozetpodu. Bet tā reāli neviens īsti negrib atklāt reālus faktus, be tikai par šo gadījumu, bet arī par citiem aizjūras audzētājiem un pieredzi ar viņiem. Es ceru, ka zirgam.lv šis ir tikai ieskrējiena raksts un šādi raksti vēl turpināsies ne tikai par šo, bet par citiem gadījumiem un visas rokas, kas mazgā vienu otru reiz nocirtīs. Lai uzvar taisnība!!!!

   17. februāris, 2016 @ 10.11
 • FB_100004987626921

  Linda Tiem, kurus interesē, kāpēc nepublicēju hronoloģisku notikumu gaitu. Mana atbilde jums - šis viss sen vairs nav portāla komentāra materiāls, sāksim katrs atbildēt par saviem vārdiem un rīcībām.

  17. februāris, 2016 @ 10.23
  • Beāta

   Beāta » Linda Linda tie ir draudi?

   17. februāris, 2016 @ 10.34
 • Kristine Paldies, Linda. kad būs pagājis pietiekams laiks tev, priekš sevis visvēlamākajā pozīcijā sabīdīt faktus un pierādīt, ka esi rīkojusies godīgi, tas noteikti liks noticēt, ka Laura sava prieka pēc piekrita iniciatīvai izstāstīt šo stāstu, balstoties uz izdomājumiem.

  17. februāris, 2016 @ 11.03
 • zAgnese

  zAgnese Mīļie cilvēki, tāda sajūta, ka daļā no jums ir ļoti naivi. Jūs spriedelējat, ka zirgu pārdošana nevar būt pielidzināta citu lietu pārdošanai, jo tak pārdod dzīvu būtni. Tajā pat laikā lepni ziņojat, ka iesācējs nemaz nezina, kā pareizi pirkt zirgu un ko ņemt līdzi. Kādēļ pārdevējam būtu kaut kā īpašāk jāpārdod prece - dzīvnieks, ja pircējs neuzskata vajadzību pirms tā iegādes iegūt pamatzināšanas par šo dzīvnieku (es nerunāju par nomā iegūtām prasmēm zirgu notīrīt un apseglot) un tā pirkšanu? Dzīvnieku pārdošana ir tāds pats bizness, kā jebkurš cits, ar atšķirību, ka labs audzētājs tomēr ir ieinteresēts, lai viņa izlolotais dzīvnieks nokļūst kaut cik labās rokās. Bet būsim reāli, neviens iesācējs bez zināšanām vai uzticama konsultanta nevar nopirkt patiesi labu dzīvnieku, vai tas būtu laba līmeņa zirgs, vai potenciāls izstāžu čempions suns vai kaķis. Nepietiks ar sirsnīgu vēlmi, naudas esamību un skaistām acīm. Tā var nopirkt tikai mīļdzīvnieku, iespējams ar šķībām kājām un citiem eksterjera trūkumiem, bieži vēl saņemot bonusā dažādas iedzimtas vai iegūtas slimības un uzvedības trūkumus. Ja gribat iegādāties kaut cik labu, veselu dzīvnieku, labām darba spējām, ar labu raksturu, nāksies iespringt, kā minimums pastudēt attiecīgo jomu, pakonsultēties ar speciālistiem, izpētīt ciltsrakstus utt. Un var te ķengāties uz tiem pāris zirgu pārdevējiem, bet tāda situācija ir arī citu sugu dzīvnieku tirdzniecībā. Un, manuprāt, vislabākais veids kā "audzināt" negodīgus pārdevējus, ir pircējiem kļūt gudrākiem un zinošākiem, lai nepieļautu, ka tiek iesmērēti slimi dzīvnieki.

  17. februāris, 2016 @ 12.35
  • AMATIERIS

   AMATIERIS » zAgnese Paldies tev par šo komentāru,ceru ka par to vismaz kāds padomās.

   17. februāris, 2016 @ 12.47
  • Kristine » zAgnese zAgnese,Tev savā ziņā protams, ir taisnība. Bet tad sanāk, ka zirgu var pirkt tikai tas, kurš izgājis veterinārijas kursu par visām iespējamām slimībām. Es šaubos, vai pat vetārsts, vai zirgu audzētājs var zināt visu par visām kaitēm- tad sanāk- līdzi jāņem vesela komanda. Cilvēkam taču aī nav universāls ārsts..Viss tikai tāpēc, ka jārēķinās ar krāpšanu? Tātad, nevis bez konsultanta , bet konsultantu baru, kur vieni atbild par kauliem, otri par uzvedību, trešie par muskuļiem u.t.t.t.t.t. Šajā gadījumā, pircēja taču nesūdzās par vizuālu defektu un zirgs arī viņai netika gluži uzdāvināts.. Bet es labi zinu, ka Lauras mērķis šim troksnim bija vedināt cilvēkus mainīt pirkuma līguma saturu, jo pie mums sanāk, pircējam tiesības ir tikai nopirkt.

   17. februāris, 2016 @ 15.29
  • zAgnese

   zAgnese » zAgnese Kristīne, mans koments bija ne tik daudz par konkrēto situāciju, cik par daudz pircēju -iesācēju komentāriem šajā tēmā. Bet man pašai zirgs ir 4 gadus (arī špatains un ar citam diagnozēm, es gan nojautu, ko pērku), kā arī esmu izgājusi LLU Zirgkopības pamatus un pašmācības veidā esmu daudz apguvusi par dažādām zirgu slimībām, uzvedības lietām, labturību, un kopumā uzskatu, ka šo to saprotu no zirgiem. Bet ar to visu, kad pirkšu nākamo zirgu, man līdzi būs zinošu cilvēku komanda (tieši komanda no vairākiem cilvēkiem) un noteikti būs vetčeks, kā arī es zinošākiem cilvēkiem palūgšu nokomentēt zirga ciltsrakstus. Nekad neuzdrošinātos pirkt zirgu vienatnē. Tāpat tagad apgūstu kinoloģiju, plānoju iegādāties suni, un labi apzinos, ka arī pēc kursiem manas zināšanas nebūs tādas, lai pati spētu izvēlēties labu kucēnu. To var izdarīt tikai ar pieredzi. Ja nav pieredzes, tad vai nu konsultanti vai arī jārēķinās ar iespējamu iegrābšanos. Un vetārstam nav jāzina visas slimības, bet nu galvenās problēmtēmas (locītavu, kaulu, saišu, elpošanas problēmas) viņam jāpārzina. Nu ja grib 100% veselu zirgu, tad pašam ir jāizaudzē perfekti vaislinieki un jāiegūst kumeļš (bet ģenētika ir tāda lieta, ka var parādīties vecvecāku slimības un niķi). Nevienā brīdī neredzēju šī trokšņa mērķi - mainīt līguma saturu. Kā juriste varu teikt, ka jebkurai no pusēm ir tiesības mainīt līguma saturu pirms tā parakstīšanas. Līgums ir brīvprātīga gribas izpausme.

   17. februāris, 2016 @ 15.49
  • Kristine » zAgnese Nu, protams var mainīt līguma saturu:) Jo vairāk par šo un atklātāk runās , jo lielāka iespēja, ka tā tas arī notiks. Arvien biežāk. Nebija taču tā, ka Linda līgumu uzrakstīja speciāli šim gadījumam...vai arī bija. Bet ne jau par to ir stāsts, skumjāk, ka zirgu ar tādu diagnozi lec sacensībās . Kurš cilvēks, kam zirgs nav tikai bizness , bet arī mīlestība ko tādu spēj... Un galvenā atšķirība no citu dzīvnieku sugām ir- ka pērkot zirgu, nevis bruņurupuci, tu sagaidi kaut kāda līmeņa darba spējas. Protams, te daudz raksta, ka zirgi ar špatu lec diez cik m un cm, tikai, kas ar tādu zirgu notiek pēc pāris gadiem? Būtu tas špats kaut pārkaulojies..bet šis nav tas gadījums

   17. februāris, 2016 @ 18.40
 • Anžela

  Anžela Sveicināti. Drikstu painteresēties, vai Arhimēds ir Lietuvā dzimis pustrāķens, māta ja nemaldis budonoja šķirnes? Tas, lai precizētu, vai par īsto zirgu iet runa.

  17. februāris, 2016 @ 14.10
  • Beāta

   Beāta » Anžela Jā, tas ir īstais. Kas Anžela ir sakāms? Tēvs TR- (Nilas) mate BJ.

   17. februāris, 2016 @ 14.43
 • Anžela

  Anžela Arhimedu pazistu kopš kumeļdienām, kad fantastisku ērzeli iemainīja pret vecu ķēvi ar kumeļu no Lietuvas. Es jau arī to darījumu sauktu par apčakarēšanu, bet ko nu vairs... lauku cilvēkus vispār ir viegli apčakarēt. Klibs viņš ir jau ļoti sēn. To vislabāk pastāstītu zirga audzētāja un īpašniece Sandra. Man diemžēl nav viņas kontaktu. Zinu tikai ka zirgs ir īlgstoši klibojis uz pakaļkaju jau 3 vai 4 gadu vecumā. Tam zirgam vispār nepaveicas piedzīmt no ļoti vecās kumeļu izpumpētas kēves, kura diezgan drīz pēc atbraukšanas uz Latviju ņēma sliktu galu. Īsumā tas arī viss.

  17. februāris, 2016 @ 15.17
 • Krista

  Krista Nu tad ko, spriežot pēc Anželas komentāra sanāk, ka galā visi iesaistītie ir apčakarēti...?! ;)

  17. februāris, 2016 @ 16.26
  • Anžela

   Anžela » Krista Būtībā ja, viss atdurās tikai tajā kurš palika muļķos un kurš no tā iegūva... jo, esmu droša visi uzperkās uz ciltsrakstiem, augumu un cerību, ka paši gudri un noteikti nekļūdīdies, ar tādiem ciltsrakstiem tak nevar būt "slikts/slims" zirgs. Zirgs patiešam simpātisks un pazīstot pirmo īpašnieci, pieļauju, ka izteikti sliktu ieradumu (kož, spēr un taml) zirgam nav. Viņa pakaļkāju vainas vissticamāk ir iedzimtas, jo cik zinu špats iedzimst un es redzēju viņa mammu, kas liek domāt ka ķēve viss drizāk vaislā tika izmantota bez atvaļinājumiem un tika izpumpēta un no viņas tika vaļa labi zinot, ka šīs kumeļš ir viņas karieras beigas. Tas ir mans personiskais viedoklis, var jau būt ka kļūdos.

   17. februāris, 2016 @ 16.56
 • Arhimeda draudzene

  Arhimeda draudzene zAgnesei – Vislabākais veids, kā audzināt negodīgus pārdevējus ir arī pastāstīt par viņu rīcību plašāk, lai pircēji uzmanās – tieši kā to izdarīja Laura un par to viņai paldies!

  18. februāris, 2016 @ 12.42
 • Kukainis

  Kukainis Tā kā saņemot žurnālrakstu epastā bija pievienots arī aicinājums izteikties par rakstu komentāros - atļaušos to šeit arī izdarīt. Nevēlos neko komentēt par vienas vai otras puses taisnību vai netaisnību, nevienu no dāmām personīgi nepazīstu un ne man spriest par to, kurā pusē vairāk taisnības. Vēlējos izteikt viedokli par pašu žurnālrakstu. Ja visu esmu sapratusi pareizi, šī materiāla tapšanas ietvaros intervēta arī Linda Arāja un Juris Tolpežņikovs. Varbūt līdzīgs viedoklis jau kaut kur minēts, bet šķiet ļoti nekorekti, publicējot tik konkrēti apsūdzošu rakstu, neatspoguļot pilnu abu pušu un vetārstu viedokli! Šoreiz esmu vīlusies zirgam.lv komandas veikumā, veidojot rakstu. Vispārīgi, esmu par atklātību - taču tikai tad, ja problēma vai konfliktsituācija detalizēti apskatītai un aprakstītai no visām iespējamajām pusēm. Ir tomēr jāievēro piesardzība, minot vārdus un uzvārdus tik asā materiālā, ko publicējam interneta vidē, jāsaskaņo ar abām pusēm gala versija vai kā tamlīdzīgi - godīgi, no žurnālistikas neko nesaprotu, bet šis šķiet absolūti loģiski. Citādi tāda naida kurināšana vien sanāk.. Veiksmi komandai veidojot nākamos žurnālrakstu materiālus!

  19. februāris, 2016 @ 8.23
  • Jana

   Jana » Kukainis Es gan nevaru piekrist, raksts nelikās ne uz vienu, ne otru pusi... kā arī ... izlasot Anželas komentāru top skaidrs, ka zirgam veselības problēmas bijušas jau krietni sen... vai ir ētiski to pārdot par tādu summu.. spriedīsim katrs pats...

   19. februāris, 2016 @ 9.42
  • Zane

   Zane » Kukainis Raksta saskaņošana ar abām pusēm (vai vispār kādu ārpus redakcijas) gan ir absurds un nepieņemama prakse žurnālistikā, ja vien neiet runa par intervijas/stāsta rakstu par specifisku tematu, kuru žurnālists nepārzin (un arī tad labojumi var būt tikai faktu kļūdas, kas rodas pārfrāzējot). Un, cik saprotu, abu pušu viedokļi ir atspoguļoti! Ja Linda izteikusies īsi vai nekonkrēti - tā ir viņas atbildība. Viņai bija tiesības arī vispār savu viedokli neizteikt - un šāda veida raksti tāpat tiek publicēti, ar piezīmi, ka kāda no pusēm atteikusies no komentāriem. Tas nav neētiski, bet gan vispārpieņemta žurnālistikas prakse. Šeit absolūti nav runa par raksta kvalitāti vai neētiskumu - šajā ziņā viss ir kārtībā. Tas, kas jums nepatīk ir nepatīkamu tematu pacelšana un visiem zināmu faktu gaismā celšana. Neko darīt, nāksies samierināties, jo demokrātiskas sabiedrības neatņemama sastāvdaļa ir neatkarīga žurnālistika un žurnālisti, kas nebaidās rakstīt par lietām, kuras kādam var nepatikt!

   19. februāris, 2016 @ 10.24
  • Kukainis

   Kukainis » Kukainis Atkārtošos - ne velti komentāra sākumā minēju, ka nevienu no iesaistītajām pusēm nepazīstu un nevaru komentēt neko par situācijas būtību, jo man trūkst konstruktīvas informācijas. Atklātībai - jā! Zākāšanai un cilvēka vārdu publiskai vazāšanai bez skaidri pierādāmiem faktiem, šajā gadījumā, ko kurš kad teicis, kāds ir abu vetārstu viedoklis - nē! Otrkārt atkārtošos, ka žurnālistikā tiešām esmu nejēga, BET, manuprāt, ceļot šādas apsūdzības un publicējot tās interneta vidē, tomēr jārīkojas ar nedaudz lielāku atbildības sajūtu - lai nu ar kādām metodēm.. Zane, turklāt, no Jūsu komentāra jānoprot, ka Linda Arāja nav sniegusi plašākus komentārus. Iepriekš minot, ka viņa sniegusi interviju, balstījos uz viņas pašas facebook profilā publicēto rakstisko pretenziju pret LA, kur minēts, ka viņa sniegusi plašu izklāstu, kurš ticis ierakstīts diktafonā. Vai ar Jūsu apgalvojumu jāsaprot, ka tā nav taisnība? Kāpēc nav atspoguļots Jura Tolpežņikova viedoklis, ja vispār notikusi intervija arī ar viņu? Man šis viss liktos galvā kopā un es varētu veidot kaut kādu savu viedokli par situāciju un iesaistītajām personām, ja rakstā tiešām konstruktīvi būtu pausti abu dāmu, kā arī abu ārstējošo vetārstu viedokļi. Ja tomēr Lindas Arājas pretenzijā minētais nav patiesība, gribētos redzēt kādu komentāru par to arī pašā žurnālrakstā - ka otra puse atteikusies no komentāriem vai tamlīdzīgi. Respektīvi, lai es varētu spriest par to, cik kurš vainīgs - man ļoti pietrūkst informācijas. Vienīgais, ko no šī varu mācīties, ka iegādājoties zirgu, jādomā ļoti konstruktīvi un kritiski, jāņem līdzi pieredzējušāki cilvēki. Bet, vai šī vispārzināmā secinājuma dēļ (jo citu secinājumu taču nav!) jāceļ tāds tracis?

   19. februāris, 2016 @ 11.20
  • Zane

   Zane » Kukainis Kukainis, nē, protams, man nav ne jausmas, cik plašu interviju Linda ir sniegusi, par to es spriežu pēc raksta. Ja Lindai ir pamatota pretenzija par viņas viedokļa pilnu neparādīšanu rakstā - lūdzu, prasi intervijas transkriptu vai ierakstu un publicē to pati. Bet ja tas ir kārtējais - re, kur Lauras viedoklis ir tik rindkopas, bet Lindas attiecīgi tik - tad īsti neredzu, kur zirgam.lv piesieties, jo raksta saturu tādā veidā neviens neanalizē un nevērtē. Pārlasot īso versiju Latvijas Avīzes mājaslapā pat redzams Lindas viedoklis, pieļauju, ka Zirgam.lv tas apskatīts plašāk. Jebkurā gadījumā šeit nevar runāt par neobjektivitāti vai dzeltenumu, jo šajā rakstā tas nav redzams. Un absurdi runāt par to, ka šis raksts taču varēja būt pamācošs - ja gribi kaut ko pamācošu, izlasi rokasgrāmatu! Mediji nav domāti tam, lai pamācītu, notikumus aprakstot ar personām X un Y. Mediji un žurnālistika kā tāda ir paredzēti, lai sabiedrībai ziņotu par notikumiem, problēmām utt, vārdu minēšana ir neatņemama tā satāvdaļa!

   19. februāris, 2016 @ 14.25
 • Favis

  Favis Jāpiekrīt Kukainim. Es arī neesmu saistīta ne arvienu pusi, un pat nemēģinu lauzīt galvu un prātot, kuram taisnība. Iesaistītajām pusēm jātiek pašām galā. Taču arī man izlasot šo rakstu, neradās sajūta, ka raksts ir par problēmu kā tādu kopumā- negodīgi pārdevēji. Problēma kā tāda, protams, pastāv un raksts bija vajadzīgs, bet tiklīdz rakstā tiek minēti konkrēti vārdi viena darījuma sakarā, un nav atspoguļoti abu pušu un iesaistīto personu viedokļi vienlīdz, tā šis raksts kļūst prasts un neobjektīvs. Saucās- kādam publiska palīdzība no malas un vēl kāda norakšana. Un tas man nešķiet ne īsti pareizi, ne jauki. Tas piestāvētu "dzeltenajām" lapelēm. Manuprāt, zirgam.lv varēja tomēr palikt objektīvs, izglītojošs portāls bez šādiem atsevišķiem indīgiem rakstiem. Šis starp citu nav vienīgais tāds raksts bijis...

  19. februāris, 2016 @ 11.10
  • Zane

   Zane » Favis Jā, šis raksts ir par konkrētu gadījumu. Un vārdu publicēšana nepadara rakstu par prastu un neobjektīvu - man rodas jautājums, kādus medijus līdz šim patērējat? Ja tiešām vārdu minēšana žurnālistikā šķiet kaut kas tik pārsteidzošs. Galu galā, gribu teikt, ka žurnālistika ir nozare, kuras darbinieku pienākums ir rakt un meklēt šādus "nesmukumus" un par tiem ziņot nebaidoties! Zirgam.lv ir medijs un es esmu tiešām priecīga, ka beidzot viņi sāk nodarboties ar žurnālistiku, nevis tikai publikāciju pārtulkošanu. Mēs to jau sen bijām pelnījuši!

   19. februāris, 2016 @ 14.32
 • Andis

  Andis Raksta virsrakstu varbūt vajadzētu papildināt ar Naura izrakstu no klīnikas un mobilā telefona sarunas ierakstu, kur Linda Arāja bļauj , ka Laura ir dīvaina un, kā cirvis nesaprot, ka zirgam špats ir vienas kājas 'labajā un kreisajā locītavā''+ to, ka viņai pilnīgi pieticis ar sevis pieaicinātā Tolpežņikova pozitīvajiem fleksiju rezultātiem un, ka viņa novēl pircējas pašas dēļ tomēr kādu vainu atrast, bet uz objektīvu izmeklēšanu ar nepieciešamajiem līdzekļiem LLU līdzi nedosies? Turpmāk sazināties tikai rakstiski? Ja zirgam.lv visu nezinošo labad to var noorganizēt- iesūtīsim materiālu, nav problēmu. Rakstā taču pieminēts, ka par artrīktu abās pakaļkājās (diagnoze) , kas kaut vai nu jau no pašas pārdevējas pozicionēts kā ''neaktīvs špats vienā pakaļkājā, Linda Arāja komentēt nevarot? Nu tad ko vēl viņai pajautāt?

  19. februāris, 2016 @ 13.22
 • Andis

  Andis Un , ja kāds te vēl ir komentējis, ka Linda Arāja piedāvājusi zirgu ņemt atpakaļ un ir tam liecinieks, tad noliksim pretī ierakstus ar satrauktu aicinājumu 22.vakarā satikties ''padzert tēju ''(jo tā taču nav telefonsaruna) un noklausīties piedāvājumu, kas vēlāk izrādījās, bija priekšlikums samainīt zirgu pret ķēvi ar kumeļu. (!!...!) Cilvēki taču atveriet acis,analizēt žurnālista rakstu ir pirmā vājuma pazīme- atbildēt, kāpēc pārdevu zirgu par 4000 ar tādu veselības stāvokli ir krietni sarežģītāk un viennozīmīgāk.

  19. februāris, 2016 @ 13.30
  • FB_100004987626921

   Linda » Andis Visas mūsu telefonsarunas, sms, e-pastus jums būs iespēja iesniegt Tiesā. Vai piekritīsiet ka šis nav portāla materiāls? Ar Tiesas spriedumu tad arī varēsim padalīties publiski.

   19. februāris, 2016 @ 15.38
 • Andis

  Andis Tas laikam ir labākais, ko pārdevējam šādā situācijā darīt, lai vismaz mēģinātu parādīt situāciju citā gaismā. Ja ne par tēmu, tad vismaz par kaut ko ;)

  19. februāris, 2016 @ 16.15
 • Favis

  Favis Oi, nē, Zane! Savu viedokli izteicu,bet vairāk diskusijā nepiedalos. Cepās tālāk tie, kam uguns pakulās....

  19. februāris, 2016 @ 17.00

Komentējiet

Zirgam.lv
Draugiem.lv pase