9 meli, ko zirgu pārdevēji stāsta pircējiem

Nopirkt zirgu, tas nav tik vienkārši, kā šķiet. Taču vēl grūtāku šo uzdevumu padara tie zirgu pārdevēji, kas ir pataloģiski meļi. Kā izvairīties no “iepirkšanās” un kam jāpievērš uzmanība sarunā ar zirga pārdevēju?

1. Šis zirgs ir kā radīts tev!

Patiesība: „Man nav būtisks tavs vēlmju saraksts attiecībā uz zirgu, ko vēlies iegādāties, kā arī vai tās atbilst tieši šim zirgam. Man tas ir jāpārdod, tāpēc zirgam būs jābūt tev piemērotam!“
Ko darīt:
pajautāt atsauksmes tiem, kas pārdodamo zirgu zin. Piemēram, jātniekiem un treneriem, lai noskaidrotu vai pārdevējs ir godīgs un zirgs tiešām ir piemērots.

2. Šis ir manas sievas/vīra/bērna mīļākais zirgs!

Patiesība: „Es izspēlēju emocionālo „kārti“, lai tu domātu, ka mēs šo zirgu mīlam un nekad negribētu pārdot. Patiesībā, gribam tikt no tā ātrāk vaļā.“
Ko darīt:
pajautāt vai iespējams redzēt sievu/vīru/bērnu jājam uz sava favorītzirga. Ja visi ir pārāk aizņemti, un tas nav iespējams, kaut kas te nav „tīri“.

3. Es ietaupīju laiku un zirgu jau sasegloju!

Patiesība: „Šo zirgu seglojām vismaz četras stundas, kā arī ekipējums nosedz tā eksterjera defektus.“
Ko darīt:
lūgt, lai zirgu ierašanās brīdī rāda bez ekipējuma, lai būtu iespējams apskatīt tā uzbūvi un gaitu soļos un rikšos pie rokas. Pēc tam lūgt zirgu apseglot, lai var pamanīt problēmas, ja tādas ir.

4. Piedošanu, zirgs ir mitrs, mēs to tikko nomazgājām, lai tas ir tīrs un smuks!

Patiesība: „Esam zirgu jājuši visu rītu, lai ar to droši varētu jāt arī pircējs. Tas ir slapjš, jo mazgājām, lai neredzētu sviedrus.“
Ko darīt:
zirgu apskatiet vismaz divas reizes, dažādos dienas laikos, lai pārliecinātos, ka tas pirms rādīšanas nav smagi strādājis.

5. Viņš nekad tā nav darījis.

Patiesība: „Oho, viņš atkal tā izdarīja!“
Ko darīt:
neticiet, ka zirgs nekad tā nav uzvedies. Visticamāk, ka ir gan. Pašam gan nāksies izlemt vai var ar konkrēto problēmu tikt galā vai ne.

6. Drošāku zirgu par šo neatradīsiet.

Patiesība: „Tikko ir iedarbojusies zirgu nomierinoša piedeva vai pasta!“
Ko darīt:
pavērojiet vai zirgam tiešām nav iedots kaut kas nomierinošs. Pazīmes varētu būt šādas: zirgs pēc vieglas slodzes neparasti daudz svīst, miegains skats acīs, kastrāti/ērzeļi mēdz „izlaist“ dzimumlocekli. Ja apmeklējums sakrīt ar vetārsta pārbaudi, lūdziet noņemt asinis, lai varētu pārbaudīt to sastāvu.

7.  Par zirga iegādi interesējas arī citi un ir jau daži piedāvājumi, tāpēc izlemiet ātri.

Patiesība: „Par zirgu neviens nav interesējies, mēs no tā gribam tikt vaļā.“
Ko darīt:
Nesteigties! Ja zirgs tiks pārdots, tad tas jums nebija domāts. Ja zirgu īpašniekam tik ātri neizdodas pārdot, tad tā varētu būt iespēja apspriest cenu.

8. Meitene/puisis netika ar zirgu galā.

Patiesība: „Zirgam bija labs jātnieks, tikai es gribu, lai Tu domā, ka Tev varētu sanākt labāk.“
Ko darīt:
veiciet izpēti, noskaidrojiet iepriekšējo īpašnieku/jātnieku (ja iespējams) un apskatieties kādi sacensību rezultāti bijuši ar citu zirgu.

9. Tu varēsi zirgu atdot atpakaļ pēc x nedēļām/mēnešiem, ja tomēr nebūs tas, ko meklēji.

Patiesība: „Es tikai tā pasaku. Mēs neņemsim atpakaļ zirgu. Ja mēģināsi par to pārliecināt, tad labākajā gadījumā dabūsi pusi no naudas atpakaļ.“
Ko darīt:
uzstāt uz rakstisku līgumu pirms zirga nopirkšanas. Pārliecināties, ka līgumā iekļauti punkti, kad zirgu iespējams īpašniekam atdot un, kādas ir finansiālās sekas šādam lēmumam. Šāds līgums radīs zināmu drošības sajūtu, taču, ja joprojām māc šaubas, tad no darījuma labāk atteikties.

Avots

Atpakaļ

15 komentāri

 • Laura

  Laura tiem zirgu tirgoņiem laikam gan grūti! :D bet par to nomierinošu līdzekļu lietošanu! Man ķēve ir tieši tāda.. mierīga un gausa.. un skatās ar tādu lempīgu skatienu..:D

  21. oktobris, 2015 @ 16.37
 • Anna

  Anna Esmu bijusi abās frontes pusēs. :D Visiem, kas brauc mēģināt zirgu, iesaku turēties pie principa - nekad nekāpt virsū uz zirga, pirms to nav jāšus parādījis pārdevējs. Ir bijis gadījums, kad rādīja divus "iejātus" jaunzirgus un "galvoja", ka esot mierīgi, vienalga lūdzām uzkāpt. bet kad abi bez liekām ceremonijām mājas jātnieku bija nometuši, tad vairāk sevišķi ticēt negribējās un virsū kāpt arī ne. No otras puses, tāpat ir bijuši gadījumi, kad mājas jātnieks (un ne jau profesionālis) zirgu parāda jāšus bez ekscesiem, bet uzkāpjot svešam jātniekam, zirgs aiziet pilnos auļos vai sāk mest. Šajos gadījumos vainot pārdevēju būtu netaisni, sevišķi ar jaunzirgiem ir daudz tādas situācijas, ka "nekad agrāk tā nav darījis". Pašai ir izdevies aiz lielas centības parādīt savu zirgu no labākās puses pārcensties un izspiest visādus brīnumus ārā, piemēram, mešanu kājmaiņās, jo treniņos ir vairāk laika un lielāks miers un neprasu zirgam par daudz reizē. Ja mēģinātājs pats taustās vai sāk prasīt par daudz, tad vispār zirga reakcija ir neprognozējama, pat ja regulārajam jātniekam vispār problēmu ar zirgu nav, abi pieraduši.

  21. oktobris, 2015 @ 17.53
 • terīne

  terīne .... punkts nr. 1 un punkts nr. 2 jau viss skaidrs.... vai tiešām kāds, pērkot zirgu, kaut vienam no šiem punktiem spētu noticēt????.....

  21. oktobris, 2015 @ 20.39
 • Upīte

  Upīte Nu patiešām grūti tirgoņiem. Viena tāda tirgone starp mums te mazajiem ir. Cik daudzus no mums, jau piemānījusi. Kurzemniece. Publisks fui viņai. Bet raksts ļoti pamācošs.

  22. oktobris, 2015 @ 10.39
  • rausene

   rausene » Upīte Līga? no tās zirgus nekad nevajag ņemt un dot strādāt.

   12. novembris, 2015 @ 20.17
 • Bubulis

  Bubulis Bet vai tiešām ir iespējams nemelot? Manuprāt pastastot par zirgu taisnibu cena būtu jānolaiž uz gaļas cenu ,Latvijā lielākā daļa 1000vērtus zirgus gaida pilnigi vesalus ,ideali iestrādātus. Tā nu dzīvē nenotiek.

  22. oktobris, 2015 @ 12.06
 • zzs

  zzs nepērciet no Ivetas Janelsiņas zirgus.

  21. decembris, 2015 @ 22.53
  • forte

   forte » zzs Kápéc?

   22. decembris, 2015 @ 14.02
  • just

   just » zzs Vai cien. zzs ir informēts, kāda atbildība var iestāties par publisku neslavas celšanu?

   23. decembris, 2015 @ 12.52
 • zzs

  zzs forte, tāpēc ka visi pārsvarā ir mežoņi kas nav redzējuši tādu lietu kā sedlus un ar pātagu dzenāti pa aploku. Tur tikai gaļinieki pārsvarā. Un tā lielīšanās par tb labiem ciltsrakstiem. Var jau būt, bet ja tev jāiet aplokā un jāčakarējās trīs stundas lai to mežoni aizvestu, neiespringstiet, nav tā vērts.

  22. decembris, 2015 @ 23.29
  • FB_1845746699

   Evita Baradovska » zzs Tiesam neperciet, nevajag, lai brauc arpus Latvijas tie zirgi. Mums nevajag! Mums vajag iejatus, ar pieredzi sacensibas un par 1000 euro! Labu materialu, kura jaiegulda carbs mums nevajag!

   23. decembris, 2015 @ 6.09
  • Anna

   Anna » zzs Nu ja pērk neiejātu zirgu, tad it kā normāli, ka nav seglus redzējis. Trīs stundas nekad nebraukuša zirga ielādēšanai/aizvešanai arī ir +- norma, ja vien tas nav gadinieks, kuru vienkārši treilerī var iestumt ar spēku ātrāk. Ivetai ir labi zirgi, jā, nav jāti un vadāti, bet to tad var risināt pircējs. Nez vai kāds apgalvo, ka konkrētie jaunzirgi būtu super iejāti un nezcik daudz braukājuši piekabē. Ja nevari pats iejāt - nu tad gan jāmeklē kādā citā stallī.

   23. decembris, 2015 @ 18.44
 • vētra

  vētra Jāpiekrīt Evitai. Daudz labāk ir nopirkt nostādinātos vai brāķētos mežoņus no ārzemēm,vismaz būs ar ko lielīties,kāds piķis izdots.

  23. decembris, 2015 @ 9.26
  • karlina

   karlina » vētra ...un kāda laba izcelšanās, ne tāda kā Latvijā!

   23. decembris, 2015 @ 21.01
 • AMATIERIS

  AMATIERIS Saprotu,ka pārdevēji nav ne balti ne pūkaini,bet arī pircējiem,un it īpaši neprofesionāļiem derētu saprast-ka nopērkot pat ideāli iestrādātu zirgu,aizvedot to uz kādu vientuļu stallīti,reizēm pat pilnīgi vienu, un nekāpjot nedēļām mugurā pat pie vislabākās kopšanas ,zirgs kļūs traks un nekontrolējams.

  23. decembris, 2015 @ 22.53

Komentējiet

Zirgam.lv
Draugiem.lv pase