Daži padomi zirgu barošanai rudenī

Pazeminoties gaisa temperatūrai, zirgu īpašniekiem vajadzētu ieviest dažas izmaiņas zirgu ēdienkartē, lai uzsāktu gatavoties ziemai. Kam būtu jāpievērš uzmanība?

Ūdens 

Gaisam kļūstot vēsākam, zirgi vairs ūdeni tik daudz nedzer. Tomēr saimnieku uzdevums ir nodrošināt, ka zirgiem ir pieeja svaigam ūdenim, un kad sākas sals jāpārliecinās, ka ūdens nesasalst. Labs risinājums ir zirgiem piedāvāt ūdeni ar elektrolītiem un/vai siltu ūdeni, lai mudinātu tos dzert. Ja ūdenim pievieno elektrolītus, tad jānodrošina otrs spainis ar svaigu ūdeni, ja nu zirgam īpašais ūdens negaršo.

Siens

Rudenī pasliktinās ganību kvalitāte, tādēļ zirgam jāsāk piedāvāt siens, nodrošinot zirgu ar nepieciešamo dienas barības devu. Siens ir tas, kas sniedz zirgam nepieciešamās šķiedrvielas, kā arī nodrošina pareizu gremošanas sistēmas darbību. Šajā laikā zirgam var piedāvāt arī citas alternatīvas, piemēram, cukurbiešu mīkstumus, siena granulas, lai pagarinātu zirga maltīti. Siena pārstrāde zirga ķermenī rada lielāku siltumu nekā spēkbarības pārstrāde.

Jāseko līdzi zirga veselības stāvoklim

Tā kā ne vienmēr ir iespējams zirgu nosvērt, ir uzmanīgi jāseko līdzi zirga veselības stāvoklim. Ar novērošanu var noteikt, cik daudz tauku ir zirgam, līdz ar to ļaujot labāk pielāgot zirga ēdienkarti. Ziemā ir grūtāk novērot zirgu tā apmatojuma dēļ, jo tas var radīt maldīgu priekštatu, ka zirgam ir atbilstoša ķermeņa kondīcija. Ja zirgs ir pieņēmies svarā, tad vispirms jāsamazina kalorijas no spēkbarības barības – samazinot apjomu vai nomainot barību, un tikai tad var sākt domāt par siena apjoma samazināšanu. Ja zirgs nav pietiekami labā kondīcijā, tad vispirms jāpalielina siena apjoms ēdienkartē, tad jādomā par papildus barību – nomainot esošo vai piedāvājot citu. Ja zirgam ir problēmas saglabāt labu ķermeņa stāvokli, jāapsver zobu un veselības pārbaudes.

Tuvojoties ziemai

Aukstā laikā zirgi jāvēro uzmanīgāk, rūpīgāk jāpārdomā to barošanas režīms, kā arī jābūt gataviem kaut ko mainīt zirga ēdienkartē, ja nepieciešams.

 Avots: TheHorse.com

Atpakaļ

Komentējiet

Zirgam.lv
Draugiem.lv pase