14 zirgudarbi oktobrim

Oktobris jau klāt un naktis paliek arvien vēsākas, tāpēc bez šaubām var teikt, ka rudeni drīz nomainīs ziema. Zemāk daži, būtiski darbi, kurus vēlams paveikt pirms sala un sniega.

1. Pamats pie ieejas aplokos – palielinoties nokrišņu daudzumam, bieži vien ieeja aplokā pārvēršas par zirgu un gumijnieku slazdu, lai tā nenotiktu, tad par ieeju/izeju aplokā jāparūpējas jau tagad. Iesaka aploka izeju/ieeju nelikt aploka stūros vai nokalnītē (ūdens tecēs tieši virsū), kā arī tuvumā nenovietot ūdens traukus. Vislabāk pie aploka vārtiem ierīkot drenāžas caurules, taču varētu pietikt arī ar lielu paklāju, kas palīdz sadalīt slodzi, mulču vai sietu, kuram pa virsu uzbērta kūdra. Papildus info te

2. Ziemas segas – pēdējais laiks iztīrīt vecās vai iegādāties jaunas, ja nepieciešams.

3. Zirgu skujamā mašīnīte – jāuztaisa apkope un jāuzasina naži.

4. Zirgu attārpošanaskatīt  materiālu par zirgu parazītiem šeit!

5. Pakaiši – ja zirgs ziemā stāvēs stallī, tad pakaiši jāizvēlas apdomīgi. Īpaši, ja tam ir elpošanas problēmas, tad noteikti jāizvēlas pakaiši bez putekļiem. Joprojām ir spēkā teiciens, ka pērkot vairumā sanāks lētāk.

6. Izmaiņas uzturā – ja zirgam ir liekais svars, tad jāsāk plānot tam svara nomešanas programma. Vai arī, ja zirgs ir pārāk tievs, jādomā par svara palielināšanu. Jāatceras, ka labas kvalitātes rupjā barība ir pamatu pamats. Arī eļļas ieviešana zirga uzturā palīdzēs tam saglabāt kondīciju.

7. Sprēgas – ja ir slapjš un dubļains laiks, zirgam var parādīties uz kājām sprēgas. Jāmēģina izvairīties no šiem apstākļiem, jo zemē esošās baktērijas var iekļūt zirga organismā caur bojātu ādu vai brūcēm.

8. Vakcīnas – konsultējieties ar veterinārārstu vai zirgam ir veiktas visas nepieciešamās vakcīnas.

9. Zobi – laba doma ir pārbaudīt zirga zobus pirms ziemas, lai pārliecinātos, ka zirgam nav problēmu ar barības sakošļāšanu. Īpaši svarīgi tas ir jaunzirgiem un veciem zirgiem.

10. Zāle – vēsās naktis paaugstina cukura līmeni zālē, tāpēc īpaši prātīgi jāgana zirgi, kuriem paaugstināts cukura līmenis varētu izraisīt laminītu.

11. “Mušu” inventārs – iztīriet mušu segas un maskas, noglabājiet pavasarim. Ienesiet siltumā visus pūšamos, šampūnus un citus šķidrumus, lai tie nesasaltu un saglabātu efektu.

12. Ieziemojam pagalmu – kad sasals zeme, tad vairāk nebūs iespējams ierakt jaunus aploka stabus, tāpēc tie ir jāsakārto tagad. Jāpārbauda arī caurtekas, drenāžas akas, ēku notekas, lai tās nebūtu aizsprostotas. Caurulēm jāveic siltumizolācija, šļūtenes jāatvieno no ūdenspadeves, jo, temperatūrai pazeminoties, var sasalt un saplaisāt.

13. Atsildīšanās – pārbaudiet savus flīsa un vilnas segu krājumus. Ja zirgs vēsā laikā pēc treniņa ir sasvīdis, tam būs nepieciešams uzsegt segu, lai tas vienmērīgi atdzistu un nesaaukstētos.

14. Medības – ja staļļa vai izjāžu taku tuvumā medību kolektīvs rīko medības, tad labāk izvairīties no ceļu krustošanās. Dodoties izjādēs, lietderīgi būs uzvilkt košu, atstarojošu vesti ne tikai sev, bet arī košus elementus “pievienot ” zirgam, lai palielinātu redzamību.

Varbūt ir vēl kāds, svarīgs rudens darbs, kuru nedrīkst piemirst? Gaidīsim raksta komentāros.

Avots

Atpakaļ

Komentējiet

Zirgam.lv
Draugiem.lv pase