Kā izvēlēties zirgam kompanjonu?

Vairums zirgu īpašnieku, cerams, ka piekritīs apgalvojumam, ka zirgam ir nepieciešams draugs jeb aploka kompanjons. Zirgi tomēr ir bara dzīvnieki, un tie jūtas drošāk, kad atrodas kopā ar “savējiem”. Kā arī atrodoties barā, zirgi būs mazāk garlaicības mākti, un pastāvēs mazāka iespēja, ka tiem attīstīsies kādi nelabi ieradumi.

Tātad – gan fiziski, gan emocionāli zirgam būs labāk, ja tas atradīsies barā. Taču ko darīt tad, kad nav iespējams atļauties iegādāties vēl vienu zirgu? Zemāk dažas idejas:

1)   Piedāvāt pansiju citam zirgam. Tā iespējams nedaudz nopelnīt sava zirga uzturēšanai un tajā pat laikā tam nodrošināt draugu.

2)   Meklēt bezmaksas kompanjonzirgu. Daudzas saimniecības un/vai zirgu īpašnieki ir ar mieru apsvērt vecus vai dažādu iemeslu dēļ nevajadzīgus zirgus atdot (vai par simbolisku samaksu pārdot) uz jaunām mājām, kur par zirgu rūpētos un nodrošinātu tam vecumdienas. Šādā veidā var atrisināt uzreiz divas problēmas – atrast savam zirgam draugu un nodrošināt “mūža maizi” zirgam, kuram nav palikuši īpaši daudz varianti. Protams, jāņem vērā, ka seniorzirgam varētu būt nepieciešama īpaša aprūpe, kas vajadzības gadījumā jāspēj nodrošināt.

3)   Atrast netradicionālu kompanjonu – kaza, ēzelis, teliņš vai kāds cits četrkājainais (izņemot suni un kaķi) arī var izrādīties par labiem aploka kompanjoniem zirgam. Jāņem vērā, ka teliņiem gan varētu patikt košļāt zirga asti, un dažiem zirgiem liellopi nemaz nepatīk.

Ja lasītājiem ir kāds labs stāsts par zirgam piemērotiem kompanjoniem, gaidīsim to raksta komentāros.

Atpakaļ

1 komentārs

  • Alegra

    Alegra Mans zirgs ir sajūsmā par iespēju (pāri sētai )"sarunāties" ar telēm un govīm viņai pat ir izvedojušās savas draudzenes kas degunu nomazgā. Tikai nezin kas būs kad mēģinās vienā aplokā laist ganīties.

    26. marts, 2016 @ 9.13

Komentējiet

Zirgam.lv
Draugiem.lv pase