11 padomi, kā atrast īsto zirgu

Meklējat zirgu? Šie padomi, kas uzkrāti no gadiem ilgas pieredzes zirgu meklēšanā, palīdzēs nenopirkt nepareizo zirgu.

Īstā zirga meklējumi var būt ļoti nogurdinošs pasākums, lai gan tikpat labi var būt arī ļoti jautrs, satraucošs un nervus kutinošs. Zemāk dalīsimies 11 padomos, ko uzkrājuši pieredzējuši zirgu treneri, pircēji un pārdevēji, kas palīdzēs izvairīties no nepareizās zirga izvēles.

1. Atstājiet emocijas mājās. Ieklausīties sirdsbalsī varbūt noder, pērkot kurpes vai pat mašīnu, bet ne zirgu. Galu galā jūs attapsieties ar zirgu, kas galīgi neder jums vai jūsu apstākļiem, satraumēsieties vai paliksiet ar salauztu sirdi. Turklāt emocijas ir katra pārdevēja sapņu faktors. Izrādot tās pārdevēja klātbūtnē, viņa acīs sāks mirdzēt naudas zīmes. Tas gan ir labi pārdevējam, bet var izrādīties bīstami jums.

Tādēļ domājiet ar galvu, nevis ar sirdi, pērkot zirgu. Tieši „muļķa sirds” var likt bez prāta iemīlēties neiestrādātā 2-gadīgā ērzelī, kad patiesībā jums vajadzētu 10-gadīgu, labi iestrādātu un mierīgu kastrātu.

2. Nesteidzieties. Varbūt jūs par daudz steidzaties iegādāties zirgu sev vai savam bērnam, vai arī jums jau ir apnikuši meklējumi un jūs esat gatavi nopirkt jebko. Labāk piebremzējiet, ievelciet dziļi elpu – kārtīgi un rūpīgi, nesteidzīgi izvērtējot katru kandidātu, jums būs vislabākās iespējas izvēlēties sev piemērotāko zirgu. Ja steigsieties, varat „iegrābties” nepareizajā. Citiem vārdiem sakot, neveiciet pirkumus impulsa vadīti.

3. Reālistiski novērtējiet savas spējas. Ja zirgs izskatās pēc tāda, kuru jūs nespēsiet pajāt vai tikt galā, aizmirstiet par to. Ja viņš rada par sevi tādu iespaidu mājas apstākļos, kur zirgam viss ir pazīstams, tad var derēt, ka svešā vietā būs vēl trakāk. Meklējiet citu zirgu, kas labāk der jūsu vajadzībām un spējām.

Arī dzirdot tādus pārdošanas saukļus kā „Jūsu bērns un zirgs varēs augt un mācīties kopā”, esiet ļoti uzmanīgi. Pārdot jaunu zirgu kā bērniem piemērotu zirgu visticamāk pie laba gala nenovedīs. Tas būtu kā noalgot piecgadīgu bērnu, kas apmācīs jūsu piecgadīgo bērnu. Jebkurš pārdevējs, kas mēģinās iestāstīt pretējo, ir vai nu naivs vai negodīgs.

4. Nevērtējiet zirgu pēc krāsas. Daudzi pircēji mēdz uzstādīt prasības – man, lūdzu, rudu ar 4 baltām kājām! Lai kā jums nepatiktu noteiktas krāsas zirgi, labs zirgs ir labs zirgs, neatkarīgi no krāsas, un slikts zirgs ir slikts zirgs, pat ja tas ir jūsu mīļākajā krāsā.

5. Ņemiet vērā zirga dzimumu. Ar mierīgu kastrātu ir grūti „nošaut greizi”. Arī ķēves var būt lieliski sporta zirgi, lai gan dažas mēdz būt pārlieku cimperlīgas meklēšanās laikā – jūtīgiem sāniem un mugurām, nekoncentrētas, kašķīgas utt. Tas ir risks, kas jāņem vērā, pērkot ķēvi. Noteikti pajautājiet pārdevējam, kā ķēve uzvedās meklēšanās laikā. Ērzeļi gan ir lielākoties domāti tikai profesionāļiem. Pat vislādzīgākais ērzelis nepārtraukti centīsies pārbaudīt jūs. Viņiem nepieciešami īpaši turēšanas apstākļi (droši boksi un aploki), lai tie neapdraudētu citus zirgus un cilvēkus. Nepareizās rokās ērzeļi var būt bīstami.

6. Neiemīlieties zirgā, noskatot to sacensībās vai izsolēs. Uz tādiem pasākumiem visi zirgi tiek sagatavoti izskatīties maksimāli labi. Centieties pavērot zirgu tā dabiskajos apstākļos, lai varētu novērot viņa patieso raksturu un temperamentu.

Ja plānojat ar jauno zirgu piedalīties sacensībās vai izjādēs, pajautājiet pārdevējam, vai ir iespēja aizvest zirgu uz šādām vietām un pavērot, kā viņš uztver svešas vietas. Varbūt mājās viņš ir mierīgs, bet viens svešā vietā paliek gluži traks.

7. Protams, visiem patīk skaisti zirgi. Bieži vien cilvēki neskatās uz patiešām labu zirgu tikai tāpēc, ka viņš izskatās vienkāršs un „nekāds”, lai gan zirgs ir centīgs un godīgs darbarūķis, dodot priekšroku satriecoša izskata zirgam ar sliktu raksturu. Tā ir liela kļūda. Labāk izvēlēties darba biti, kas priecājas darīt savu darbiņu, nekā karalieni-māti, kas ir kā dadzis pēcpusē!

8. Nezaudējiet modrību. Ieklausieties jebkādās pazīmēs, kas varētu liecināt, ka pārdevējs varētu nebūt godīgs. Ja viņš mētājas ar tādām frāzēm kā „Ar šo vēl var nopelnīt”, „Goda vārds, viņš tā nekad nav darījis”, utt., esiet uzmanīgi! Protams, zirga iegāde jebkurā gadījumā ir riskants pasākums. Bet, ja pārdevējs apgalvo, ka zirgs nekad, nekad neko tādu nav darījis (kodis, spēris, utt.), ir pamats bažām, jo neviens zirgs nav pilnībā „muļķu-drošs”. Ja jums rodas slikta sajūta attiecībā uz šo pārdevēju, esiet modri. Pieklājīgi pasakiet „Paldies” un dodieties skatīties citus zirgus.

9. Pierakstiet savus iespaidus par katru zirgu sīki un smalki, lai varētu izsekot, kādus zirgus esat apskatījuši, kas jums patika vai nepatika konkrētajā zirgā, un kuri jums šķiet interesanti. Vēlāk tas atvieglos salīdzināšanu un lēmuma pieņemšanu.

10. Fotografējiet vai uzņemiet video. To var izdarīt ar mobilo telefonu vai arī paņemt kameru līdzi. Tā jūs varēsiet vēlreiz mierīgi mājās aplūkot video un fotoattēlus, varbūt pamanot ko tādu, kas klātienē nebija iekritis acīs. Ja iespējams, paņemiet līdzi zinošu paziņu vai draugu, dodoties meklēt zirgus, un palūdziet viņam pafotografēt jūs uz izmēģināmā zirga. Otrs viedoklis vienmēr lieti noderēs, salīdzinot savus iespaidus un novērojumus.

11. Izvairieties doties skatīties zirgus sliktos laika apstākļos – vētrainā vai lietainā laikā. Lai cik dīvaini neizklausītos, slikts laiks var negatīvi ietekmēt jūsu lēmumus, kā arī to, kā zirgs uzvedās. Ja iespējams, nogaidiet labākus laika apstākļus šādiem pasākumiem.

 

Rakstu sagatavoja Sigita Eitcena pēc Equisearch.com materiāliem.

 

 

Atpakaļ

3 komentāri

 • bubis

  bubis Neliels joks no sērijas,kā atrasts savu zirgu. Kādu laiku atpakaļ man labi pazīstama sieviete izdomāja nopirkt vēl vienu zirgu,bet nu tādu savu sapņu zirgu. Tad nu ieteicu pāris vietas,kur varētu zvanīt,rakstīt un pameklēt ko sirdij. Tā nu viņa neko sliktu nedomājot,aizrakstija vienai no manis piedāvātajiem cilvēkiem skaistu vēstuli,ka tā nu ir sanācis,ka viņa meklē tā sakot "savu zirgu",apraksta kāds viņš varētu izskatīties,kāds raksturs un tt. Pretim atnāca īsa un korekta atbilde- "Mums svešu zirgu nav" :D

  11. septembris, 2015 @ 19.49
 • Irbe

  Irbe Vēl jau varētu piebilst, ka, ja gribas iegādāties samērīgi jaunu zirgu, kas ir fiziski un garīgi perfekti vesels, pieredzējis, mācīts visās jomās un vēl vada traktoru, drošs bērniem un iesācējiem, kā arī apvidū un uz ceļa, nemaz nerunājot par pieklājīgu uzvedību baznīcā, ļaujas kalējam, vetārstam, masierim un psihologam, un pie tam vēl smukā krāsā un kuplu asti UN potenciālu sportā, tad nevajag gaidīt, ka kāds šādu pārdos par 500eur un līdzi vēl inventāru iedos. Jāspēj reālistiski savienot savas prasības ar savu budžetu un kādā jomā jāpiekāpjas, kārtīgi izvērtējot prioritātes...vai jāturpina krāt.

  13. septembris, 2015 @ 1.10
 • Sinjah

  Sinjah Bubis hahahaa :D :D :D

  17. septembris, 2015 @ 10.48

Komentējiet

Zirgam.lv
Draugiem.lv pase