Ukrainā plāno privatizēt zirgus

Ukrainas valdība plāno privatizēt ap 340 valstij piederošu uzņēmumu ar mērķi optimizēt to darbību. Daudzas kompānijas izliks izsolēs, tajā skaitā vairākas, kas nodarbojas ar lauksaimniecību. Šīs pārmaiņas attieksies ne tikai uz cilvēkiem. Valstij pieder arī ap 1000 zirgu, kas atrodas 11 dažādās, valstij piederošās audzētavās.

Viena no tām ir Dibrivskijas zirgu audzētava, kas atrodas divu stundu braucienā no Kijevas. To dibināja 1888.gadā, taču tagad tās nākotne ir miglā tīta. Šajā audzētavā tiek turēti ap 270 zirgu – lielākoties Orlovas un krievu rikšotāji.

Par spīti audzētavā valdošajai romantiskajai gaisotnei, daudzi jautā – kādēļ valstij vajadzētu nodarboties ar zirgu audzēšanu? Bet tad atkal rodas cits jautājums – kurš nopirks šo saimniecību?

Valdības pārstāvji apzinās, ka audzētavas pārdošana varētu būt izaicinājums. Valstī ir arī vairākas privātās saimniecības, kuru darbība ir pat ļoti sekmīga. Tomēr lielākā problēma šajā gadījumā ir pieprasījums, kurš jārada, lai zirgus varētu pārdot, taču ņemot vērā valstī valdošo krīzi, zirgu pārdošana varētu nebūt vienkārša. Zirgaudzēšana ir tikai neliela šīs konkrētās saimniecības darbības sastāvdaļa, jo šeit arī audzē cūkas un govis, tiek ievākts medus. Ienākumu lielākā daļa nenāk no zirgu audzēšanas, bet gan no 5500 hektāriem lauksaimniecības zemes, kur tiek auzēta labība. Līdzīga situācija ir arī citās, valstij piederošās saimniecībās.

Gan saimniecību uzraugi, gan arī citas iesaistītās personas uztraucas par to, lai privatizācijas rezultātā neciestu zirgi.

Raksta atsauce šeit! 

Bildes atsauce šeit! 

Titulbildē Orlovas rikšotājs

Atpakaļ

Komentējiet

Zirgam.lv
Draugiem.lv pase