Totilas tiek „pensionēts”

2015. gada 18. augustā mediji saņēmuši ziņu, ka slavenais iejādes zirgs Totilas vairs neatgriezīsies sportā. Tā izlēmuši zirga īpašnieki – Rātu-Linsenhofu ģimene un Pauls Šokemole.

Preses relīzē, ko izplatīja īpašnieki, teikts: „Kā jau zināms no daudziem avotiem, pagājušās nedēļas nogalē veiktie klīniskie izmeklējumi parādīja, ka Totilas ir diagnosticēts kaulu iekaisums (tūska). Atkārtotās traumas dēļ mēs esam pieņēmuši lēmumu par aktīvā sporta izbeigšanu. Turpmāk Totilas vairs neatgriezīsies sacensību laukumā”.

Totilas, kuru Pauls Šokemole iegādājās 2010. gadā pēc trīskāršas uzvaras Pasaules Kausā ar jātnieku Edvardu Gālu, savam nākamajam jātniekam Matiasam Aleksandram Rātam atnesa sudraba medaļu (Eiropas čempionāta komandu konkurencē 2011. gadā) un bronzas medaļu (2015. gada Āhenes sacensībās). Nupat notikušajās iejādes sacensībās Āhenē, Totilas starts Grand Prix shēmā izraisīja lielu ažiotāžu, kad zirgs shēmas laikā acīmredzami demonstrēja ritma kļūdas, ko skatītāji no malas komentēja pat kā klibumu. Jātnieka sniegums tika novērtēts ar 75,971%. Pēc starta Totilas tika aizvests uz klīniku pārbaužu veikšanai, kur konstatēja iepriekš minēto diagnozi. „Shēmā zirgs negāja kā nākas, to es arī redzēju”, atzīst līdzīpašnieks Pauls Šokemole. Par spīti šādai atziņai Šokemole izteica neapmierinātību ar zemo vērtējumu, it īpaši vācu tiesneses Katarinas Vustas liktajām atzīmēm. Arī pats jātnieks pēc starta intervijās pauda nesapratni par tik zemu vērtējumu un atzina, ka neesot jutis, ka zirgs būtu klibs.

Diskusijas par zirga startu kūsāja aizkulisēs jau nedēļām ilgi – pēc gadu ilga pārtraukuma traumu dēļ Totilas tika atbrīvots no kvalifikācijas Vācijas čempionātā Balvē, arī CDI Hāgenes sacensībās startēja tikai divās shēmās, bet tik un tā tika iekļauts Eiropas Čempionāta komandā. Kā ziņo vācu jāšanas sporta medijs St. Georg – izskatās, ka komandas vadība jau no sākta gala rēķinājās ar to, ka Totilas pēc Grand Prix vai vēlākais pēc Grand Prix Special shēmas vairs nebūs „lietojams”, jo nacionālās komandas trenere Monika Teodoresku neesot izrādījusi īpašu interesi par Rāta brīvās izvēles programmu. Šķiet, ka komandas vadības aprēķins bijis visai cinisks – traumētajam zirgam vienīgais uzdevums bija “izvilkt” komandu konkurencē zelta medaļu, nostartējot vismaz ar 80% rezultātu.

Jau pārbaudēs pirms sacensībām, ekspertiem licies, ka zirgs neskrien gluži „tīri” ar kreiso pakaļkāju. Tikai viens no diviem klātesošajiem vetārstiem ierosināja Totilas paturēt novērošanā un veikt atkārtotas pārbaudes, taču tiesnešu kolēģijas prezidente Katarina Vusta izlēma zirgu pielaist sacensībām: „Manā skatījumā tobrīd Totilas bija pietiekami labā kondīcijā, lai startētu. Galu galā runa nebija par pirmspārdošanas pārbaudēm”.

Avots: St.Georg.

Bildes atsauce

Atpakaļ

1 komentārs

  • Agnese

    Agnese Un atkal nauda...un cieš zirgs..... pretigi

    25. augusts, 2015 @ 22.20

Komentējiet

Zirgam.lv
Draugiem.lv pase