Neretnieka Lasvegasas romāns

Par Neretnieka komandas došanos uz Lasvegasu, varētu uzrakstīt romānu vai uzņemt kārtīgu Holivudas drāmu, šis stāsts būs kaut kas līdzīgs – pilnīgi neobjektīvs un emocionāls. Darbojošās personas: galvenajā lomā Kristaps Neretnieks, otrā plāna lomas: saprāta balss jeb jātnieka palīgs Elīna Andžāne, TV producente, kas izliekas par Chief d’Equipe Ilze Jansone, mājas palīgs (arī traka) Diāna Dadzīte, vēl viens palīgs un draudzene Anita Žarinova.

“Nē, mēs uz Lasvegasu nebrauksim,” saka nogurusi Neretnieka balss telefona klausulē kaut kad februāra beigās, kad abi ar Elīnu un zirgiem ir ceļā no Krievijas uz Vāciju. Dažas nedēļas šis plāns paliek dzelžaini nemainīgs.

Viena sacensību nedēļas nogale pēc otras Eiropā, pienāk zonas fināls Varšavā un Caramsin ar izcilu sniegumu maršrutā un pārlekšanā izcīna 1. vietu Grand Prix, nodrošinot 100% ceļazīmi uz lielo finālu. Pēc GP Kristapam zvana Džons Rožē un jautā, cik zirgi no Latvijas lidos, tas jāzina jau parīt. Jau tāpat jūtamies kā bērni, kuriem paziņots, ka Ziemassvētki šogad vienkārši nebūs. Rožē zvans uzjundī kādu neprāta dzirksti, to iekšējo balsi, kura vienmēr ir skaļāka par saprāta balsi, to, bez kuras pasaulē varoņdarbi nenotiktu.

“Jau n-to stundu ceļā no Varšavas uz vācu mājām šofera lomā, dzirdu kaut ko par Romanee Cece un finālu, nodomāju – kas tās vispār par muļķībām, bet sapratu, ka Kristaps apsver tādu domu,” atceras Elīna.

Romanee Cece ir kvalifikācija, tas joku līmenī jau izskanējis, cita zirga mums nav. “Tas ir neprāts,” Elīna paliek pie sava, bet Elīna, tāpat kā pārējā komanda ir pelnījusi Ziemassvētkus arī šogad. Vēl spēcīgāka motivācija ir otrs komandas biedrs Andis, kuram emocionāli drošāk būtu, ja arī Kristaps brauktu uz finālu.

Divas dienas saprāta balss jaucas ar neprāta balsi. Vakarā, sēžot stallī ar Diānu un Neretnieku, nolemjam saskaitīt plusus un mīnusus. Plusi – mums ir sasodīti labs jātnieks gan tehniskā, gan rakstura un psiholoģiskās noturības ziņā ar pieredzi šāda līmeņa turnīros, mums ir ļoti spēcīga ķēve un komanda, kas var zirgu sagatavot, laiks – 30 dienas līdz pirmajam startam. Mīnusi – ķēve atrodas Limbažos, viņai nav pieredzes – lekusi piecos starptautiskos turnīros mūsu zonā, ir risināmi veselības jautājumi. Iespējams, ķēve pēc fināla, vairs uz šķēršļiem nekad negribēs skatīties, bet pēc fināla un sacenībām Hāgenā uzreiz nākamajā nedēļas nogalē, kur Kristapam noteikti jāstartē, varam ķēvei dot atpūtu vairāku mēnešu garumā. “Romanee ir kā Hammers, viņa parādīs labāko, ko varēs, es apzinos riskus – braucam!” paziņo Neretnieks. Steidzīgi vajag plānu uz papīra, visi metamies uz smago. “Elīn, mēs braucam uz Vegasu!” viens pār otru sajūsmināti saucam kā mazi bērni.

Nakts sapulce rezultējas ar steidzamo darbu sarakstu “Mission Las Vegas”, kur pirmais punkts pārnestā nozīmē -“atvest Romanee Cece no ganiem” jeb aizgādāt pie Anda uz Lielceriem, pēdējais – “nopirkt lidmašīnas biļetes sev”.

“Kad mums Vācijā pievienojās Andis un Baiba ar KS Coradinu un Romanee Cece, man tas vēl joprojām šķita neprāts, bet zināju, ka Kristaps zina, ko dara,” saka Elīna.

Papīru lietas zirgiem un cilvēkiem, ierobežojumi inventāram un barībām lidojumā, palīgu došanās uz ASV, vetārsts, osteopāts, treniņi pie Rolfa – stress par to, bet kā vienmēr Kristaps visu nomenedžē. “Diena, kad abas dāmas bija jālādē mašīnā un jābrauc uz Amsterdamu uz lidostu pienāca ātri. Satraukums bija pamatīgs, bet patīkams. Tikām līdz lidostai, bijām kā bērni jaunā spēļu laukumā, viss likās tik iespaidīgs un nereāls. Tikai tad, kad ielādējām savus zirgus konteinerā lidostā, un ķēves tika vestas uz lidmašīnu, es sapratu – jā, mēs tiešām braucam uz Lasvegasu!” stāsta Elīna.

Zirgi aizlidoja pirmie, viņu reiss ilga 11 stundas un 20 minūtes, mēs ļoti uztraucāmies par to, kā mūsu sportistes uzvedīsies lidojuma laikā, bet lieki – palīgi, kuri pavadīja zirgus lidojumā slavēja mūsu ķēves – esot uzvedušās kā profesionālas avio pasažieres.

“Lasvegasa mūs sagaidīja ar svelmi, zirgus varējām apraudzīt tikai 30 minūtes tovakar, jo zirgiem, kas atceļojuši no Eiropas bija divu dienu karantīna, visi palīgi, personāls staigāja bahilās un baltos kombinezonos, zirgus no staļļa ārā izvest nedrīkstēja, apmeklējuma laiki ierobežoti, bet laikā, kad nedrīkstējām atrasties stallī, pilnīgi noteikti drīkstējam un vajadzēja atrasties pie peldbaseina viesnīcā!” stāsta Elīna.

Pēc divām dienām tumšā karantīnas stallī zirgi bija laimīgi ieraudzīt dienas gaismu, bet daudziem palika slikti temperatūras maiņas dēļ – no kondicionētā gaisa karantīnas laikā uz +30 grādiem un ļoti sausu gaisu, bet Romanee Cece bija stipra un jutās labi. “Likās, ka viņai Lasvagasa tīri labi patīk, viņa visu uzņēma ar franču dāmas eleganci un vieglumu,” smejas Elīna.

Arī jātniekus, kuri sāka ierasties divas dienas pēc zirgu un palīgu atlidošanas, Lasvegasa sagaidīja ar svelmi. Pirmajā vakarā viegls treniņš sacensību arēnā, nākamajā dienā warm-up maršruts, un tad pirmā kvalifikācija. Izlemjam kvalifikācijas rītā 7:00 doties uz Lielo kanjonu – to vajag apskatīties un vajag novērst domas no vakarā gaidāmās kvalifikācijas. Otrais iemesls man un Anitai noteikti svarīgāks kā pirmais, par Kristapu – skaidru ziņu nav.

Maršrutā Kristaps ar Romanee Cece startē beigās, sākumu varam izbaudīt. Divi jātnieki pirms Kristapa – domas apstājas. Mūsējie ielēkšo arēnā, Kristaps izskatās mierīgs un koncentrējies, to apzinoties nedaudz nomierinos – viņš visu izdarīs. Ķēve maršrutā ir nobijusies, bet uzticās Kristapam un cīnās kopā ar viņu līdz galam – četri gāzti un finišs! Kapitāli! Kaklā grib veidoties kamols – par Kristapu īsti vairs nav iemesla šaubīties, kamols, galvenokārt, Romanee Cece dēļ. Ķēve mums varēja pateikt: “Nē, paldies, cilvēki, šito maršrutu leciet paši!” Bet viņa cīnījās un viņa bija lieliska. Romanee vakarā čubinām un bučojam daudz, daudz ilgāk kā parasti, burkāni viens pēc otra pazūd apmierinātās, rudās dāmas mutē. Acis mūs vaktē, lai kāds kārums nepaslīd garām un nenokļūst kaimiņu Coradinas vai Rocketman mutē, viņa šovakar ir gaiteņa karaliene un to apzinās.

Nākamā diena ķēvei brīva, jo Kristaps nolemj nestartēt PK ieskaitē, bet lekt Grand Prix maršrutu. Mēs izbaudām otro kvalifikāciju, turam īkšus par Andi un Coradinu un katrs par saviem favorītiem. Grand Prix maršruts mums bija veiksmīgs – 12. vieta un vēl godalgota! Priecīgi un skumji reizē, jo atlikusi vien pēdējā sacensību diena – lielais fināls, bet mēs vēl negribam prom no Vegasas, nebija viegli šurp atbraukt un nepilna nedēļa reibinošajā azartspēļu mekā ir nepietiekama. Mūs gan azartspēļu prieki nesaista, azartisku emociju virpuli mums dod mūsu sportists. Jā, viņš ir traks un tāpēc viņam pieder pasaule, mēs esam kopā ar viņu, tāpēc pasaule pieder arī mums!

Autori: Ilze Jansone, Elīna Andžāne, Diāna Dadzīte

Atpakaļ

11 komentāri

 • Laila

  Laila Ai, ku jauks stāstiņš! Par tādiem cilvēkiem (komandu) gribas lasīt vēl un vēl!

  13. augusts, 2015 @ 11.06
 • zaiga

  zaiga Kaut tādu cilvēku un zirgu Latvijā būtu vairāk,paldies jums un tik uz priekšu!

  13. augusts, 2015 @ 13.06
 • elī

  elī Ļoti liels prieks par Kristapa drosmi un uzdrīkstēšanos! Paldies par interesanto rakstu, vai ir iespējams uzzināt kā Romanee Cece jūtas un ko dara šobrīd?

  13. augusts, 2015 @ 16.57
 • FB_100000610414834

  Ilze Romanee Cece šobrīd aktīvi atpūšās, tā mēs viņai solījām un solījumu stingri turam :)

  13. augusts, 2015 @ 17.04
 • zAgnese

  zAgnese Tiešām liels prieks par jūsu uzdrīkstēšanos un apņemšanos un paldies par Latvijas vārda nešanu pasaulē! :)

  13. augusts, 2015 @ 23.03
 • I.

  I. Tiešām burvīgs ceļojuma atstāsts; jauki ieskatīties lielo sportistu dzīves aizkulisēs. Vienīgi: čubinām un izbaudām raksta ar garo 'ā'.

  14. augusts, 2015 @ 10.04
 • Incis

  Incis Supperr,lai Kristapam un komandai izturība un prieks par to ko dariet!!!!!

  14. augusts, 2015 @ 13.54
 • Juris Ābols

  Juris Ābols Atbalsts un līdzi jušana arī no Talsu puses!

  15. augusts, 2015 @ 14.02
 • Wecais

  Wecais Jātnieki mums ir lieliski, vēl tikai vajadzētu Rotoru/Rusty II ... :)

  18. augusts, 2015 @ 12.57
 • Wecais

  Wecais ... vai Finālu, protams!

  18. augusts, 2015 @ 12.58
 • Krists

  Krists Kristaps pats sarakstījies daļu no komentāriem...

  24. augusts, 2016 @ 12.06

Komentējiet

Zirgam.lv
Draugiem.lv pase